Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2010, 13:48   #361
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Pa stvarno, zašto da ne? Reci ti meni zašto da ne uvedemo domene?
Ja sam za zato što je to onda još jedna opcija, dodatno utiče na korišćenje ćirilice, i u pitanju je naše zvanično pismo. U svakom slučaju ne može da škodi. Ljudi koji su omogućili da se uvode domeni na različitim pismima nisu sisali vesla, našli bi razloge da ih ne uvedu. Medjutim, kao što vidiš, razloge nisu našli i sada imamo mogućnosti da uvedemo ove domene, kao i sve ostale države ovog sveta.

Ostadoh prilično nedorečen ali sada nemam vremena da presipam iz šupljeg u prazno.
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 13:53   #362
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ja i nisam rekao da ne treba - nisam u startu protiv toga - ali ne vidim i jedan dobar razlog zašto bi to uvodili... No, ako je to, eto da bi ga imali, pa dobro - narodne pare su se trošile i na gluplje stvari.
anded zombi leš! je offline  
Stara 28.2.2010, 13:55   #363
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ali onima koji su protiv argument je "zašto bismo to uvodili?" E, ja kažem, "zašto da ne?" a oni kreću sa pričom o "srbovanju" i nacionalizmu.

Gimme a break.
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 13:56   #364
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Каква занимљива тема . Ко би рекао да ће се после првог коментара и једне занимљиве идеје доћи до нацизма и да ли Арапи раде нешто или не...

Искрено, што се домена тиче нисам најупућенији, али ако процедура није скупа и ако је корист већа него штета, зашто да не? Споменули су људи многе европске и светске земље како имају локални (локализовани?) домен, па не видим разлог зашто то не бисмо и ми урадили ако нам се таква могућност указала.

Ћирилица је Богу хвала последњих пар година доживела експанзију на интернету, па се на многим форумима и блоговима све чешће види. А ове будалаштине којима се ћирилица повезује са екстремним национализмом или шовинзмом су потпуно бесмислене.

Сам национализам као појава не представља ништа лоше, али људи немају елемнтарно знање појмова па одмах повезују национализам са екстремизмом. Не знам како би хххх.срб или ххххх.србија повећало број екстремиста на интернету? Којом се логиком руководе они који ово заговарају баш ме интересује?

Мени лично је много лепше да видим кад неко напише нпр. шишање а не sisanje, али докле год је правописно исправно а поготово разумљиво немам ништа против. Али ми није јасно што се ''друга страна'' толико противи ћирилици на интернету? Приче посељачио би се интернет, дајте људи кад већ пљујете бар објасните зашто пљујете па да лепо разговарамо, а не ћирилица је сељачка sisanje je cool и тачка.

Уосталом много већи стручњаци од оних који се јављају у овој теми (а од мене поготово) се баве овом темом, па ће они ваљда донети адекватно решење за евентуалне проблеме који би настали увођењем домаћег домена.

Мој коментар већим делом није у складу са темом и због тога и због дужине се извињавам. Ово је озбиљан сајт, часопис, форум и овако озбиљна тема треба да буде конструктивна а не буде преупуна глупости.
batakpudla je offline  
Stara 28.2.2010, 14:01   #365
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
@doctor
1) Nisam ni pametniji ni od tebe niti od bilo koga, nego ako si vec Srbin, pisi kako Vuk kaze.
2) Nemam komentar jer nisi ni odgovorio na ono sto sam napisao.
3) A ti samo to znas da napises. Objasnjenje?
4) Ovolikim branjenjem mi upravo govoris suprotno.
A jel ti kontas koliko su tek tebi argumenti bedni, jer ne mozes drugacije da odgovoris od ''argument ti je bedan''. Ma da, tebi uopste nije bedan.
Sledeci put me opovrgni, ali sa valjanim argumentima.
Aman, čoveče, mani me se ovoga.
1) Pročitaj ponovo moj post.
2) Pročitaj ponovo moj post.
3) Pročitaj ponovo moj post.
4) Pročitaj ponovo moj post.

Nemoj da si bukvalista i čitaj malo između redova.

I, da, argumenti ti jesu bedni. Napadaš mene, a time ne postižeš ništa, osim što zadovoljavaš neke svoje unutrašnje motive.
Iznesi mi argumente - zašto ne uvesti ove domene, da ih opovrgnemo.
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 14:05   #366
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ali onima koji su protiv argument je "zašto bismo to uvodili?" E, ja kažem, "zašto da ne?" a oni kreću sa pričom o "srbovanju" i nacionalizmu.
Pa čekaj malo, jbte hrčak!

Valjda ljudi koji hoće nešto da promene prvo treba da kažu zašto to žele? Sad nemamo ćirilični domen, ako neko želi da menja stanje, valjda treba da mi pojasni zašto, da me ubedi i dobije podršku? Ako mu je stalo do toga, ako ne - ova tema nema smisla.
anded zombi leš! je offline  
Stara 28.2.2010, 14:09   #367
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@Computer
Ali kako ne vidis da je jedan od tvojih argumenata sledeci:
Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
2) Zasto bi zeleo ista srpskog da imam u sebi? Po cemu je to ponos i dika? Srbi nisu nista bolji od drugih naroda. Kao sto rekoh, nisi ti za to zasluzan pa da se ponosis. Mozes se ponositi samo nekim svojim dobrim postupcima, a ne glupostima koje trucis ovde.
Ti ako si takav... ako nemas nimalo ponosa ka svojoj naciji... ako se stidis svoje nacije... izvoli i predji u drugu drzavu i uzmi drzavljanstvo ------> that way.
Samo je glavno pitanje sto ces ti onda na ovoj temi uopste, procitaj njen naslov ponovo. Posto je sajt nas, srpski, ne znam sto bi neko ko se stidi toga sto je Srbin, i ko bi sutra mogao da se izjasni kao Malezijanac imao pravo glasa, i pravo da odbacuje mogucnost uvodjenja ovog domena.
joximovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku joximovic na korisnoj poruci:
Uros12 (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 14:19   #368
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Ne vidim zašto su potrebni argumenti protiv, već su potrebni oni za. Danas nemamo ćirilični domen, i ako neko želi da ga uvede, treba da da neke razloge, a da nisu 'a zašto da ne' i 'pa i drugi to rade'!
Evo argumenti:
Engleska latinica nije nase pismo i samo sa njim ne mogu da se napisu sve reci u nasem jeziku kako valja, a cesto dolazi i do konfuzije ako se to pokusa. Ovo vazi i za licna imena. Ako oce neko da napravi frizerski sajt, ne moze da ga nazove šišanje, nego mora da bude sisanje, sto potpuno gubi smisao .

Uvodjenjem bilo kog od nasih pisama u url ispravlja se ta nepravilnost.

E sad, sto su nasi politicari krenuli u to samo sa cirilicom, a ne i sa latinicom, do je druga stvar. Nadam se da na kraju nece nasi ljudi poceti da otkupljuju hrvatske domene samo da bi dobili url u "nasoj" latinici, a da bude citljiv za celo ex-yu podrucije.


P.S.
Naravno, postoji i drugo resenje. A to je da svi naucimo "facebook pravopis", i njega koristimo za url adrese. Bar sa njim ima razlike izmedju sisanja i шишања. Nisu to klinci izmislili samo zato sto je kul, nego je i njima bilo neprakticno da razlikuju pojmove kucane engleskom latinicom.

Poslednja ispravka: player1 (28.2.2010 u 17:44)
player1 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
anded zombi leš! (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 14:21   #369
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ja sam veliki protivnik ovoga, a evo i zasto...

1) Poseljacice se Internet... Drage Србенде ce sad misliti da je Internet njihovo vlasnistvo, sto vodi do prosirivanja ionako vec nabujalog nacionalizma.
2) Neprakticno je... A zasto? Zbog kucanja adresa, jer treba cas da menjas na srpsku, cas na englesku tastaturu...
3) Dalje, kako ce neki stranac onda da kuca nasu net adresu? Da nije to malo glupo.

Cirilicni domen? Moze, ali juce.
1) Odlično znamo da se neće poseljačiti uz kontrolu domena, i dodeljivanje istih samo onima kojima se trebaju dodeliti, uostalom i bez ovih domena se "seljačenje" može sprovoditi, a koliko vidim nije, zato ne preteruj.
2) To će biti još jedna opcija, ko ne želi neće ni koristiti ove domene.
3) Zašto bi stranac kucao ćirilični domen? Ovo će biti opcija a ne nešto obavezno, shvatite to. Svako iole normalan će imati i "ćelavi" i ćirilični domen.

Dakle, argumenti ti ne stoje.
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 14:46   #370
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ja sam uverenja da se ljudi ne treba deliti na nacionalnosti i te gluposti. To su nas samo pocetkom 90-ih zavadile vodje i narod je taj koji je propatio.
Ah, da. Vođe 90-ih su izmislile nacije i nacionalnu pripadnost..
Sun Tzu je offline  
Stara 28.2.2010, 14:48   #371
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Крив је, док се не докаже супротно. У овом случају ћирилица.

Ма, ја јесам Србин, и поносим се тиме, и то нема везе ни са национализмом, ни са овом темом, ни са овим форумом. Али, пун ми је к.... ових југословена и грађанина света, да ја треба да се стидим себе у својој држави.

.срб
Dekip je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Jim Bravura (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 15:02   #372
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Након десете странице сам изгубио живце да наставим читати препуцавања и глупости па ћу стога одмах дати своје мишљење.
Ако је већ могуће користити оба домена, а не само један, зашто не искористити моћ DNS-a. Нпр. да истовремено буде регистрован и латинични и ћирилични домен тако да буде www.sk.rs и ск.штагод (кад већ има подоста Интернет локација које немају у себи www. префикс) и да кад одете на било који од та два дођете на исту локацију. Ако вас брине како ће неки странац унијети ћирилицу нека унесе латиничну адресу.
У случају да не буде било могуће регистровати домен у два писма, нека се подесе DNS сервери да латиничну адресу пребаце у ћириличну и обратно.
Ако већ можете да имате ћирилични домен, зашто да не?

Зашто ме ова тема по неким стварима подсјећа на хуману тему бившег форумаша Симкета? Превише свађе у односу на учинак.

Poslednja ispravka: Sass Drake (28.2.2010 u 15:26)
Sass Drake je offline  
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (28.2.2010), Bokile (28.2.2010), Dekip (28.2.2010), Djordje Turjacanin (28.2.2010), doctor (28.2.2010), Doomche (4.3.2010), Uros12 (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 15:42   #373
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@doctor
Nije problem nacionalizam(svi narodi vole svoje zemlju i svoje poreklo), pogledaj Amerikance, imaju veliku ljubav prema svojoj zemlji nacinu zivota, Englezi takodje. Problem je u mrznju drugih naroda, niko tebi ne brani da ti drzis slavu, slavis Bozic ali nemoj to tako sto ces zabosti zastavu u Yuga i vikati ja sam Srbin i mrzim ove Hrvate koji grese datum Bozica, mozes biti Srbin ali nemoj to gurati pod nos drugom i umanjivati drugi narod.

Kakve to ima veze sa cirilicom na internetu? Pa zato sto svi znamo da je cirilica obojena nacionalizmom(kojeg smo definisali kako izgleda u Srbiji), i svi znamo da cirilicni domen nije potreban. Potreban je samo da bi povecali ego, analogno pucanju iz pistolja za Bozic.
Game fever je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Game fever na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (28.2.2010), Marshall George (1.3.2010)
Stara 28.2.2010, 15:48   #374
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
ali nemoj to tako sto ces zabosti zastavu u Yuga i vikati ja sam Srbin i mrzim ove Hrvate koji grese datum Bozica, mozes biti Srbin ali nemoj to gurati pod nos drugom i umanjivati drugi narod.
А где си ти то видео?

И амери пуцају ко луди за дан независности па их нико одавде није прозвао националистима , двоструки аршини јбг...
Stojadin je offline  
Stara 28.2.2010, 15:50   #375
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
А где си ти то видео?

И амери пуцају ко луди за дан независности па их нико одавде није прозвао националистима , двоструки аршини јбг...
Becouse they have nukes,and we dont....
Bokile je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
doctor (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 16:15   #376
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

(Nisam čitao 11 strana prepucavanja, vec prve dve)

Mislim da je uvođenje domena na pismima koja nisu latinica jako velika i bespotrebna komplikacija. U poslednje vreme počeo sam da kucam na abecedi, sa č,č,š,ž,đ, jer sam primetio da korišćenje S umesto Š kvari reči, i izgleda kao da imamo nekakvo "fonetsko pismo u razvoju", pa nam nedostaju slova za neke glasove. Takođe, iako mi je "sh" uvek bila bolja opcija od "s", ostala je u porukama, a na kompjuteru kucam "š", zato što latinična šema, kao i Srpskey, postoje, pa nema razloga da kucam nepismeno.

Sa druge strane, nazive fajlova, delove programa, i sve što ima ikakve veze nazivima koje kompjuter koristi - nikada ne stavljam karaktere koji nisu standardni, jer to u mnogim programima pravi probleme, a nemam nameru da svoje fajlove nazivam "đurđevak.jpg", pa da ih posle sve preimenujem kad ih ubacujem u 3dsMax. Takođe, na mobilnim telefonima (doduše ne na svim) ne postoji ni mogućnost kucanja Š Ć Č, a kamoli Ш Ч i Ћ. Danas, kada se povezuju mobilni telefoni i inernet, kako biste sa mobilnih telefona pristupili sajtu sa ćiriličnim domenom? A tek kako biste pristupili sajtu sa kineskim, ili arapskim domenom?
Mislim da je to u praksi bemislica, jer pravi ogromne tehničke probleme, a ne donosi mnogo. Sajtovi i sada mogu biti na bilo kom pismu, što više nego dovoljno čuva pismo i jezik. A promena adrese (ili, još gore, samo dela adrese) na ćirilicu dovela bi do konfuzije, zamene mnogo softvera, standarda i aparata, zbog 2-3 slova (domena).
Gubljenje vremena i novca.
3dM@niak je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 3dM@niak na korisnoj poruci:
Highlander (1.3.2010), Radiant (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 16:18   #377
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
@doctor
Nije problem nacionalizam(svi narodi vole svoje zemlju i svoje poreklo), pogledaj Amerikance, imaju veliku ljubav prema svojoj zemlji nacinu zivota, Englezi takodje. Problem je u mrznju drugih naroda, niko tebi ne brani da ti drzis slavu, slavis Bozic ali nemoj to tako sto ces zabosti zastavu u Yuga i vikati ja sam Srbin i mrzim ove Hrvate koji grese datum Bozica, mozes biti Srbin ali nemoj to gurati pod nos drugom i umanjivati drugi narod.

Kakve to ima veze sa cirilicom na internetu? Pa zato sto svi znamo da je cirilica obojena nacionalizmom(kojeg smo definisali kako izgleda u Srbiji), i svi znamo da cirilicni domen nije potreban. Potreban je samo da bi povecali ego, analogno pucanju iz pistolja za Bozic.
Shvatio si priču, ja o tome sve vreme i govorim.

Eh, jedino ne vidim razloge da se ne uvede ovaj domen, pročitao sam šta si napisao, i taj razlog jednostavno nije dovoljan. Ne vidim kako će ovo škoditi uz redovnu kontrolu.
Uz to, bilo bi pametno da se kaže: ako uzimate ćirilični domen, morate posedovati i "ćelavi" na koji će se vršiti redirekcija. Neće onda svaka budala kupovati 2 domena

3dManiak: nikoga ne prisiljavamo da nam prilagođava aparate Priznajte da ovi domeni ne mogu da škode
doctor je offline  
Stara 28.2.2010, 16:20   #378
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
I nama profesor IT-a kaze da nikad ne dajemo imena fajlovima na cirilici, kao ni da ne ubacijemo š,ć,č,đ i ž zato sto drugi racunar to nece procitati ili ce detektovati kao:
????????.jpg - cirilica
?ur?evak,jpg - nasa latinica
Taj čovek onda nema pojma
doctor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
urke (28.2.2010)
Stara 28.2.2010, 16:28   #379
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Možemo li da uvedemo ćirilicu ali da bude latinica sa 30 karaktera. A to znači da se domeni priznaju sa kukicama.
todos je offline  
Stara 28.2.2010, 17:09   #380
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Pa zato sto svi znamo da je cirilica obojena nacionalizmom(kojeg smo definisali kako izgleda u Srbiji), i svi znamo da cirilicni domen nije potreban.
Ијаој.
Туђе го8но увек слађе.
Пре пар година, дође код мене у посету један мој пријатељ немац, и сити се испричасмо... на енглеском. Запањио сам се колико много српских речи зна, с обзиром да их није учио у школи, већ све од наших људи тамо. А ја учио немачки осам година.....и ништа.

Akо постоји могућност да, шта год укуцали у претраживачу, завршите на жељеној страници, у чему је онда проблем?

Крајње је време да ови југословени схвате да су мањина у овој земљи и да се тако и понашају.

Молио бих модераторе да исправе ову коцкицу у наслову теме. Или је то само код мене.

Poslednja ispravka: Dekip (28.2.2010 u 17:14) Razlog: Коцкица
Dekip je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com