Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2013, 23:25   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako iskljuciti lose sektore na HDD?

Tema o kojoj sam procitao puno, a opet nista nisam uradio, zato sam odlucio da otovrim novu jer sam siguran da je neko pre mene imao slican problem i sigurno resio to.

Imam sigurno 5-6 Hard diska koji mi stoje tako jer su puni bad sektora kojih nikako ne mogu da se resim.

Procitao sam negde da S.M.A.R.T sam gasi bad sektore, medjutim kod mene samo kaze da je Hard ostecen i da sacuvam podatke, tako da opcija sa skeniranja pomocu S.M.A.R.T nije uspela. Onda sam procitao da formatiranjem sam hdd gasi lose sektore, samo se desilo jos gore, sa svakim novim formatiranjem ja sam pravio sve vise bad sektora. Onda sam nasao hirens boot, koji, kako mu ime kaze se bootuje, a onda startuje HDD Tools pa HDD regenerator, onda on skenira i vraca bad vraca bad sektore u normalu. Cekao sam da se to odradi cak 5 dana. Komp je radio ceo dan i noc, stigao je negde na 70%, a onda se ukocio. Kad sam pustio iz pocetka da radi, neki bad sektori su bili otklonjeni, ali je u prvi 70% pokazivao bad sektore a onda na tih istih 70% zakocio. Kako je vec jednom popravio dobar deo bad sektora, on je 2. put isao mnogo brze. Na zalost, kada sam pokusao da Hard formatiram, bad sektori su se vratili.

Vise ne znam sta da probam. Imam par komada od 20,40,80GB, ne znam ni ja tacno, ali mi za njih i nije preterano zao, snasao sam se. Ali skoro sam nabavio neki notebook kome je trebao sistem, onda kad sam probao da instaliram novi, video sam da je hdd pun losih sektora, probao sam sve ovo, kako i sa ostalim i stanje se samo pogorsalo. Hdd ima 250GB i zao mi da ga bacim. Ne treba mi svih 250GB, samo mi treba onoliko koliko je potrebno da bi notebook funkcionisao normalno. Ubacim system, neke osnovne programe i to je to. Koristio bi mi samo za net. Ako neko zna neko resenje,a da nije da kupujem novi hard neka napise. Ako postoji neki program koji ce mi izmeniti hdd pa od 250, da mi ostavi 50GB koji ce solidno funkcionisati pristajem i na to. Samo da funkcionise.
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 23:55   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Kako iskljuciti lose sektore na HDD?

Odmah da te razočaram, loše sektore ne možeš isključiti. Svaki hard disk ima određenu "rezervu" gde relocira loše sektore, ali kad se ta rezerva iskoristi, tu mu je kraj životnog puta. Ako HDD regenerator nije uspeo, ti hard diskovi su definitivno za korpu za smeće.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2013, 9:04   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Kako iskljuciti lose sektore na HDD?

mozes da pokusas da ih stavis sve u jednu particiju koju neces koristiti ako nisu mnogo razbacani. mozda onda prestanu da se sire.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2013, 4:52   #4
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: Kako iskljuciti lose sektore na HDD?

Nabavi Hirens Boot CD i iskoristi program MHDD.Tacno ce ti pokazati gde su losi sektori.

Ako nisu razbacani po disku onda disk mozda mozes jos koristiti....
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Sigurnost u Win XP OS wog326 Zaštita 5 11.8.2010 14:54
Kako se određuje cena reklame na sajtu? rebelmouse Web razvoj 1 17.1.2009 14:37
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com