Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2006, 8:21   #61
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Ljudiii ko zna sta se valja iza brega i ciji su interesi,zbog cega.Vreme ce pokazati.I NVidia i ATI su spremni da od sledece godine predju na 65nm tehnol.Ja ipak mislim da ce Nvidia ipak ostati sama ,nezavisna na tom trzistu.Koliko ce joj to doneti prednosti pored (intela i AMD+Ati) videcemo.Sve se plasim da je Nvidia u j......m polozaju(nece Intel tek tako prigrliti Nvidiu)sposoban je intel i jak da u buduce radi sam(kao sto je i otkazao saradnju sa Ati-jem,pre par meseci)
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=33214
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 14:30   #62
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
AMD se svojim cipsetovima nije bas proslavio(ne znam da li ih se neko seca ali bilo ih je i kod nas ) a ni ati nije bas u vrhu tako da je diskutabilno izbacivanje Nvidie iz igre sto se tice proizvodnje cip-setova za AMD u skorije vreme bar dok ne sklepaju nesto zadovoljavajuce.
ATI-jevim cipsetovima na fali nista, maltene su rame uz rame sa nforce cipovima. imaju skoro iste mogucnosti, a i performanse su skoro u dlaku iste. problem je sto su se ljudi navikli na nforce i sad im pomocu marketinga treba izbiti iz glave te cipove i naterati ih da uzimaju ATI-jeve...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 15:57   #63
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ATI-jevim cipsetovima na fali nista, maltene su rame uz rame sa nforce cipovima. imaju skoro iste mogucnosti, a i performanse su skoro u dlaku iste. problem je sto su se ljudi navikli na nforce i sad im pomocu marketinga treba izbiti iz glave te cipove i naterati ih da uzimaju ATI-jeve...
Jedina mana je cena, makar kod nas.CF ploce su skupe kao djavo.A sto se tice performansi tu su rame uz rame ko sto kaze Mr.Garisson.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 17:05   #64
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

pasce cena CF ploca, ali cini mi se da su obicne ploce sa ATI cipsetom jeftinije...tacnije nisu preskupe.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 17:53   #65
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Je li vi ljudi išta čitate? Nije uopšte u pitanju samo proizvodnja čipsetova i grafičkih za PC tržište. U pitanju je mnogo više!
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 17:59   #66
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mr. Garisson kaže:
pasce cena CF ploca, ali cini mi se da su obicne ploce sa ATI cipsetom jeftinije...tacnije nisu preskupe.
Pa dobro to ali jesi li vide ti negde u Srbiji ATI plocu u siroj prodaji.Ma daj, pola ljudi i ne zna da to postoji.

Pazite sad ovo.Ovo vec prelazi u pravi rat.Intel je popiz...o sad.Procitajte sami.http://www.hexus.net/content/item.php?item=6271
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 18:38   #67
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

nisam video, ali nisam ni trazio. ali kapiram da ce ih biti sve vise, jer nema razloga da ih ne bude...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 21:54   #68
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

AMD stvarno preteruje.Evo sad vidim da su uspeli da smanje cene akcija sa prvobitnih 23$ na oko 18$ po komadu.Ociglrdno je svaka kinta vazna ali oni ni tu nisu stali.Prognozira se da nece uzimati dok ne padne jos.Jadan ATI ce se prodati za male pare.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 21:55   #69
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mr. Garisson kaže:
@Atila:
nvidia se nece previse zbliziti Intelu iz prostog razloga sto Intel nema nikakve koristi od nvidie
Intel-у ће сад још више требати nF SLI IE на системима са њиховим процeсором јер ће само тако бити могуће направити high end gaming машину.
Ваљда је логично да неко ко има лове да узме Core 2 Duo X6800 да такође хоће да узми multi gpu систем, а пошто то сад нема шансе да у будућности то буде CF једино што им остаје је SLI.У оквиру оне приче о интеграцији свега и свачега на CPU, Intel јесте веома способан, ал' армија инжињера из nVidia-е који праве далеко боље GPU-ове, а у одређеној мери и chipset-ове, им не би фалила.

У принципу не верујем да ће Intel купити nVidia-у, ал' с обзиром да на ово скоро нико није ни помишљао до пре пар месеци не бих био потпуно искључив.
Citat:
Mr. Garisson kaže:
plus, ne znam na cemu temeljis pretpostavku da ce Tajvanci pruzati usluge nvidii po nizoj ceni
Ако ATi прекине да користи њихове погоне, део погона ће остати беспослен, а сигуран сам да би они радије радили јефтиније за nVidia-у него да не раде ништа.
Citat:
Mr. Garisson kaže:
pasce cena CF ploca, ali cini mi se da su obicne ploce sa ATI cipsetom jeftinije...tacnije nisu preskupe.
А које су то плоче

Већина плоча са ATi chipset-ом су или интегруше или плоче за CF.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 21:58   #70
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Pa ima sanse za CF sto da ne??

A o integraciji Intela i nVidie je glupo pricati.Ne verujem da bi iko od njih pristao.

Sto se tice ATIjevih ploca, posteno ni ja za njih nisam cuo.Prvo sto mi pada na pamet je CF i integruse.Mada kaze Garisson da i standardne postoje.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:05   #71
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
PAIN kaže:
Pa ima sanse za CF sto da ne??
Има много потенцијала чак можда и више од SLI-а, ал' само у вишем сегменту тржишта и само кад ATi исплегла driver-е.
Citat:
PAIN kaže:
A o integraciji Intela i nVidie je glupo pricati.Ne verujem da bi iko od njih pristao.
Мислиш да би се nVidia ту било шта питала Да је хтео Intel је одавно могао да купи ATi и nVidia-у заједно.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:11   #72
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Atila kaže:
Мислиш да би се nVidia ту било шта питала Да је хтео Intel је одавно могао да купи ATi и nVidia-у заједно.
To samo pricas kao fan Intela.Nemaju oni toliko kinte koliko ti se cini.Pogledaj AMD.Znas li ti samo koliko im znaci tih 5$ po akciji.Ako se pridoda da ima hiljade i hiljade akcija dolazi se do ogromne sume.A novac stize upravo iz najnizeg segmenta proizvoda a tu cinimi se AMD dominira.Taj novac skuplja najvise po istocnjackim zemljama, Balkanu (doduse hiljaditi deo) i manje razvijenim zemljama.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:20   #73
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
PAIN kaže:
To samo pricas kao fan Intela.Nemaju oni toliko kinte koliko ti se cini.Pogledaj AMD.Znas li ti samo koliko im znaci tih 5$ po akciji.Ako se pridoda da ima hiljade i hiljade akcija dolazi se do ogromne sume.A novac stize upravo iz najnizeg segmenta proizvoda a tu cinimi se AMD dominira.Taj novac skuplja najvise po istocnjackim zemljama, Balkanu (doduse hiljaditi deo) i manje razvijenim zemljama.
Нисам ја ничији фан, не знам одакле ти уопште та идеја.Само говорим истину, свиђало се то неком или не Intel је много већи од AMD-а.
Имају они и више кинте него што нам се чини, што се тиче најнижег сегмента тржишта мени се чини да управо ту Intel доминира, јер ако неког занима AMD то су gamer-и, а они се сигурно не могу сврстати у нижи сегмент већ у виши средњи и сам врх.Сети се, шта раја воли, Атлона ил' ''четворку'' Друга је ствар што AMD показује далеко већи раст и напредак од Intel-а, ал' и даље су далеко од тога да их престигну.
Такође стварно не бих волео, нити толерисао да се ово претвори у класичну AMD vs. Intel расправу.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:24   #74
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

@Atila:
i sam znas koliko procenata otpada na SLI high end masine. kad kazem SLI mislim na 2x7900GTX, a ne na 2x6600GT, a njih ima toliko da se verovatno mere u promilima.
takodje, ne verujem da ce Tajvanci spustiti cene proizvodjenje jer je to nelogicno, teoretski bi mogli da ih podignu jer nvidia nema izbora
ali ovo dzabe pricamo jer sam danas procitao da ATI nastavlja da stancuje cipove na Tajvanu.
btw. nemojte mi reci da ne postoji ploca sa ATI cipsetom a da nije CF ili integrale. cini mi se da sam negde video neki test, ali sad vise nisam siguran
edit:
bas suprotno! u najnizem segmentu mnogo je bolje uzeti semprona nebo kelerabu (barem je do sad tako bilo u poslednjih nekoliko godina).
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:31   #75
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Atila kaže:
Нисам ја ничији фан, не знам одакле ти уопште та идеја.Само говорим истину, свиђало се то неком или не Intel је много већи од AMD-а.
Имају они и више кинте него што нам се чини, што се тиче најнижег сегмента тржишта мени се чини да управо ту Intel доминира, јер ако неког занима AMD то су gamer-и, а они се сигурно не могу сврстати у нижи сегмент већ у виши средњи и сам врх.Сети се, шта раја воли, Атлона ил' ''четворку'' Друга је ствар што AMD показује далеко већи раст и напредак од Intel-а, ал' и даље су далеко од тога да их престигну.
Такође стварно не бих волео, нити толерисао да AMDсе ово претвори у класичну AMD vs. Intel расправу.
Eli evo ti jedan podatak.Citao sam na jednom forumu da su ljudi u Americi poceli da beze od Celerona kao od kuge.Njegova se prodaja smanjila mnogo ali Semproni idu kao alva.

E sad ni AMDi nisu samo gamerski.Sad se sve stabilizuje ali i zamucuje.AMD ima da odgovori za rad sa multitaskingom a Intel vise nije antigamer.Jeste da Intel vazi za ozbiljnu i jau firmu ali i oni malo fusare.Sad ovo sa ATIjem bi moglo da dovede na sam vrh u proizvodnji racunara.Mozda u buducnosti prisvoje jos neke firme pa stvore neki novi Brand.Ja posteno verujem u to.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:36   #76
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

AMD ima dosta los rad sa multitaskingom. to ti kaze covek koji ima Venice 3500+. blagi multitasking radi o.k. ali ako ga opteretis malo vise, zagusice se masina. nadam se da ne mislis na multitasking sa Athlonom 64 X2
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:38   #77
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mr. Garisson kaže:
@Atila:
i sam znas koliko procenata otpada na SLI high end masine. kad kazem SLI mislim na 2x7900GTX, a ne na 2x6600GT, a njih ima toliko da se verovatno mere u promilima.
Знам, ал' такве ствари су престиж и Intel не сме да дозволи да његова платформа има дотичног од AMD-а.
Citat:
Mr. Garisson kaže:
takodje, ne verujem da ce Tajvanci spustiti cene proizvodjenje jer je to nelogicno, teoretski bi mogli da ih podignu jer nvidia nema izbora
ali ovo dzabe pricamo jer sam danas procitao da ATI nastavlja da stancuje cipove na Tajvanu.
Јесам ли рекао да не треба очекивати ништа спектакуларно у првих пар месеци, ако не и година.
Замисли овакву хипотетичку ситуацију, nVidia у једној генерацији у потпуности упосли TSMC, а ATi у потпуности упосли UMC, а у генерацији након тога ATi напусти ''Тајванце'', шта ће онда да ради UMC поготово ако nVidia-и нису потребни тол'ки погони, боље да раде за багателу него да не раде ништа.
Citat:
Mr. Garisson kaže:
btw. nemojte mi reci da ne postoji ploca sa ATI cipsetom a da nije CF ili integrale. cini mi se da sam negde video neki test, ali sad vise nisam siguran
Дај линк
edit:
Citat:
Mr. Garisson kaže:
bas suprotno! u najnizem segmentu mnogo je bolje uzeti semprona nebo kelerabu (barem je do sad tako bilo u poslednjih nekoliko godina).
Једно је шта је боље, а друго је шта просечан купац ради
Citat:
PAIN kaže:
Eli evo ti jedan podatak.Citao sam na jednom forumu da su ljudi u Americi poceli da beze od Celerona kao od kuge.Njegova se prodaja smanjila mnogo ali Semproni idu kao alva.

E sad ni AMDi nisu samo gamerski.Sad se sve stabilizuje ali i zamucuje.AMD ima da odgovori za rad sa multitaskingom a Intel vise nije antigamer.Jeste da Intel vazi za ozbiljnu i jau firmu ali i oni malo fusare.Sad ovo sa ATIjem bi moglo da dovede na sam vrh u proizvodnji racunara.Mozda u buducnosti prisvoje jos neke firme pa stvore neki novi Brand.Ja posteno verujem u to.
Знам ја то и знам шта је боље, ал' шта зна просечан купац који је напаљен на догме и рекламе
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:45   #78
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

@Mr.Garisson
Pricaj mi o tome ja imam 3000+ pa gledaj.Jedno jeste, predhodno sam imao Barton 2500@3200 koji je bio ocajan(u multitaskingu).Sigurno ce da isprave nesto ,kao i Intel.
Citat:
Atila kaže:
Јесам ли рекао да не треба очекивати ништа спектакуларно у првих пар месеци, ако не и година.
Замисли овакву хипотетичку ситуацију, nVidia у једној генерацији у потпуности упосли TSMC, а ATi у потпуности упосли UMC, а у генерацији након тога ATi напусти ''Тајванце'', шта ће онда да ради UMC поготово ако nVidia-и нису потребни тол'ки погони, боље да раде за багателу него да не раде ништа.
Verujem da ovo nece da se desi.Ali vala dobar scenario.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:47   #79
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

prestiz neprestiz, Intel se nece propasti ako nema dve karte na svojoj ploci.
koliko ja znam obe firme stancuju cipove u TSMC-u? ali tako ce i ostati, da ne tupimo dalje.
link nemam jer ti kazem da vise nisam siguran, a i taj test sam citao davno. mislis da se secam gde sam ga procitao?
verovatno imas podatke da se celeron mnogo bolje prodaje od semprona?
@Pain:
nece AMD nista uraditi povodom multitaskinga na single core procesorima, to je sigurno. kome je do zestokog multitaskinga neka kupi DC procesor koji je sve jeftiniji i jeftiniji...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:51   #80
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Neverovatno!!! AMD kupuje ATI

Citat:
Mr. Garisson kaže:
verovatno imas podatke da se celeron mnogo bolje prodaje od semprona?
Noop sempron od celerona.A koje lud da da za celeron D 3.0ghz za 80 i kusura dolara a ima za 92$ 3000+.

LOL Kako vidim sad su akcije 17.62$, mada mozda sam pogresio.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupujem Graficku Help Friend ŠDK - Grafika 12 23.12.2005 21:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com