Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2016, 11:21   #21
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Televizor 42 inča preporuka

Ne otvaram novu temu jer se ovde već piše o klasi televizora koja me interesuje, mada imam još neka konkretna pitanja.

Ovo su moji prohtevi i mogućnosti:
1) TV dijagonale 40-43" (40 baš ako mora, bolje 42-43);
2) budžet oko 350 evra (a gde je 350, tu je i 400 - ali stvarno ne bih išao preko toga);
3) namena prvenstveno gledanje televizije (digitalna kablovska, uglavnom SD, tek ponešto HD);
- gledanje sadržaja sa kompjutera, uglavnom HD i FHD serije i filmovi, YT;
- povremeni konzolni gejming (igram singl plejer igre, ne treba mi neki prebrzi odziv ekrana za kompetitivni onlajn gejming).

Ono šta mi ne treba:
1) 3D - baš mi ne treba;
2) Smart - može, ali nije neophodan, TV će biti povezan na računar i PS4;
3) 4K - nit' ga ima za te pare, nit' mi treba.


Držao bih se LG brenda jer mi deluje kao najbolji odnos kvaliteta, cene i pouzdanosti. Uostalom, već 5 godina svakodnevno koristim LG 32LK450 i služi me kao prvog dana.
Dakle, još pre 5 godina sam poslednji put kupovao TV (koji čak i nije LED nego stari LCD sa (valjda) CCFL pozadinskim osvetljenjem), u međuvremenu nisam previše detaljno pratio TV novotarije i sada pokušavam da se što bolje informišem pre kupovine.

Evo i pitanja (tj. mojih dilema):
1) Direct LED ili Edge LED? Nije mi potrebno pojašnjenje kako funkcionišu, to sam proučio. Potrebni su mi vaši subjektivni stavovi o tome koja vam se tehnologija više sviđa.
2) IPS ili VA paneli? Takođe znam osnove funkcionisanja ovih tehnologija, ali bih da čujem vaša mišljenja.
3) Nešto treće na šta biste mi skrenuli pažnju ako mnogo utiče na kvalitet slike (npr. refresh rate - mada nema mnogo izbora u mojoj cenovnoj kategoriji).

Modeli o kojima razmišljam su:
43LH541V (IPS, Egde LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/1377545
43LH560V (IPS, Egde LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/6f7679e
43LH570V (IPS, Direct LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/f03d537
43LH590V (VA, Direct LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/2763532
Linkove sam stavio jer su tamo veoma detaljne specifikacije svih modela. Imamo različite kombinacije panela i osvetljenja. Šta izabrati?
Razlike u ceni nije presudna. Nabavka najverovatnije preko KP.

Naravno da dolaze u opticaj i drugi modeli, a i drugi proizvođači.
Iskreno, razmišljao sam čak i o Tesli od cca 35k dinara. Znam, znam, poznata mi je priča sa takvim "brendovima" i njihovim poreklom. Svakako su za izbegavanje noname kinezi sa domaćim nalepnicama, ali sam baš prijatno bio iznenađen kvalitetom displeja Tesle koju sam gledao u prodavnici. Plus što ima 3 godine garancije u zvaničnoj domaćoj prodavnici. Ne verujem da ću da se odlučim za takvu varijantu, ali samo "naglas" razmišljam.

Hvala!

Poslednja ispravka: star-duster (30.10.2016 u 11:38)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka monitora Bromazepam Grafika 3 10.2.2016 18:05
Preporuka gaming monitora do 200e srksi ŠDK - Grafika 23 20.3.2015 12:45
Preporuka za am2+ hladnjak? Dusan. Overklok 3 24.2.2014 13:23
Preporuka za zvučnike do 50 evra nikola25 ŠDK - Zvuk na računaru 7 22.9.2012 21:29
VIVAX TV 32 inča, ocene? DragonSlayer Video/TV softver 17 3.4.2008 13:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com