Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2007, 16:09   #801
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
you Ringed.... Ja bolje da ne pocinjem ..... sa kritikama....
Šta, ti kao boljeg umeš da napraviš?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 16:26   #802
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Prvovo nije robot,nego VITEZ!
Drugo:"uradnjen" (ali ne zavrsen) je za nepunih 3 sata
Trece:Svestan sam njegovih disproporcija

@ BOBI

U pravu si,nurbs sucks!

Pozdrav svima!
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 16:37   #803
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Da vas pitam...
Uzmite npr,ovaj helmet od mog viteza(?) ...
Na koji nacin da ga uradim,a da to nije nurbs...?
Da li mogu da postignem hi-poly,na neki drugi nacin,a da npr,ne dodajem mesh smooth?
Valjda me razumete(ja sebe ne razumem...)
Iz cega da ga izvucem? (pomalo sam perfekcionista)
Hvala svima unapred!

@ bobi

btw,super su ti je ona suma,meni se vise svidja druga varijanta(ne zelena)
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 17:02   #804
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Igor Jovanovic kaže: Pregled poruke
Da vas pitam...
Uzmite npr,ovaj helmet od mog viteza(?) ...
Na koji nacin da ga uradim,a da to nije nurbs...?
Da li mogu da postignem hi-poly,na neki drugi nacin,a da npr,ne dodajem mesh smooth?
Valjda me razumete(ja sebe ne razumem...)
Iz cega da ga izvucem? (pomalo sam perfekcionista)
Hvala svima unapred!

@ bobi

btw,super su ti je ona suma,meni se vise svidja druga varijanta(ne zelena)
A sto da ne koristis MeshSmooth? Ili TurboSmooth...? Mozes da dobijes high poly helmet da sam postavljas geometriju i da milion puta konektujes poligone i da radis 3 meseca na jednoj kacigi. Ako hoces dobar rad u 95% slucajeva moras da imas dosta poligona... Naravno to zavisi od slucaja do slucaja

Citat:
Šta, ti kao boljeg umeš da napraviš?
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 17:50   #805
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Igor Jovanovic kaže: Pregled poruke
Da vas pitam...
Uzmite npr,ovaj helmet od mog viteza(?) ...
Na koji nacin da ga uradim,a da to nije nurbs...?
Da li mogu da postignem hi-poly,na neki drugi nacin,a da npr,ne dodajem mesh smooth?
Valjda me razumete(ja sebe ne razumem...)
Iz cega da ga izvucem? (pomalo sam perfekcionista)
Hvala svima unapred!
Za helmet ti je najbolje da pocnes od neke sfere ali da joj udaris neki slice (da bude presecena na pola) i onda krenes da modelujes. Ja sam bar tako radio...

E da, i mislim da nema smisla da postujes neke ovakve stvari. Napravi nesto konkretno pa onda udri

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Šta, ti kao boljeg umeš da napraviš?




Ljudi sto bre postujete post ispod posta, pa za sta postoji edit?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 21:09   #806
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Da ne postujem dva puta evo sa dizajna zone...

Update!!!

Puno sitnih stvari ispravljeno, palo mi je u međuvremenu još gomilu stvari na pamet i nekako sam uspeo da iskompresujem u skoro HD rezoluciji (1280x720) video na samo 6 MB sa dosta prihvatljivim rezultatom. Eh da vatra... znam da nije izgledala dobro, ali pogledajte je sada (iako treba još da je doterujem) i recite mi kako vam se čini.

HD test render (samo 6MB)! (za downloadovanje na hard, desni klik -> save target as)

P.S. Tek sam sad provalio da i u playerima ima velikih razlika u kontrastu. Dok u VLC-u slika blješti od kontrasta, u media player classic je skoro bledunjava.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Radio sam i na characteru malo i poslušao Piratesa. Vratio sam se nazad nekoliko snimljenih scena, kada je bilo manje edge loopova i probao da sa tim što imam napravim bolju geometriju.
Šta mislite?


Rotacija charactera (800kb)

Pozz svima i nestrpljivo čekam vaš feetback.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 22:21   #807
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Za helmet ti je najbolje da pocnes od neke sfere ali da joj udaris neki slice (da bude presecena na pola) i onda krenes da modelujes. Ja sam bar tako radio...

E da, i mislim da nema smisla da postujes neke ovakve stvari. Napravi nesto konkretno pa onda udri
Da,upravu si brate,to sam i ocekivao od vas!
Hvala!

Poslednja ispravka: 3dM@niak (20.9.2007 u 23:40) Razlog: sredio sam ti quote, falilo ti je [/quote] :)
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2007, 23:43   #808
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

a sto se kacige tiche - pa... boga pitaj.. mozes da krenesh iz linije, iz sfere (mada ti to i ne preporucujem, jedino ako je svedes na jako mali broj segmenata.. .sfera je generalno ne-preterano-srecan oblik za pocinjanje modelovanja... ima kad fino dodje naravno, no... za kacigu... nisam siguran.. zavisi kakvu kacigu zelish )... pokusaj kad spremash se nesto da modelujes da zamislish mrezu, i da osmislish kako najlakshe da dodjesh do nje. kad nahvatash prakse, to posle ide automatski i nesvesno za sve sem za ULTRA-teshke stvari kad pravish... sad cu ti skiciram sta sam mislio, konkretno na primeru kacige...
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 0:26   #809
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

E evo ga:

dakle, sta god pravish - odmah imaj ovako mrezu u glavi.
Ovo sto sam ti obelezio ovo-kako-se-vec-zvase u crveno nije da bi bilo fancy, vec da usput ukazem i na razlicite vrste pristupa istom problemu. jer recimo zavisi za koje ti namene model treba. od toga zavisi dal ces ovu "chetku" da radish kao Fur, ili kao model....
Znaci uvek imaj na umu kakvu mrezu treba da dobijes, i onda rad postaje neuporedivo lakshi.
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 13:39   #810
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
3dM@niak kaže: Pregled poruke
a sto se kacige tiche - pa... boga pitaj.. mozes da krenesh iz linije, iz sfere (mada ti to i ne preporucujem, jedino ako je svedes na jako mali broj segmenata.. .sfera je generalno ne-preterano-srecan oblik za pocinjanje modelovanja... ima kad fino dodje naravno, no... za kacigu... nisam siguran.. zavisi kakvu kacigu zelish )... pokusaj kad spremash se nesto da modelujes da zamislish mrezu, i da osmislish kako najlakshe da dodjesh do nje. kad nahvatash prakse, to posle ide automatski i nesvesno za sve sem za ULTRA-teshke stvari kad pravish... sad cu ti skiciram sta sam mislio, konkretno na primeru kacige...
Hvala na savetu!

Pozdrav!

P.S. Nisi bre morao da se mucis oko slicica!
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 14:12   #811
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

bobi, evo ocene iz mog ugla.

Vatra uopste ne preovladava ni jednom scenom. Hocu da kazem da se oko fokusira na karaktera a ne na samu vatru. Morao sam sebe da namucim da bih video vatru. Lepo izkadrirano. Tako da ako bi bas cepidlacio rekao bi da je vatra losija al opet kazem, morao sam sebe da nateram da bi video....

Crvici su genijalni

E sad. Ako je ono chainmail (metal), i ako je ovo gvozdje sveze iskovano(opet metal), zbog trenja ce dolaziti do iskri, u realnom zivotu. Samo par iskrica ti fali tu da bi bilo savrseno....
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 15:50   #812
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Nisam skinuo ovaj test ali mogu da ti kazem nesto za ovaj human model. Sto se tice gornjeg dela nemam nikakve primedbe ali kolena bi mogao da uradis malo bolje malo jache mishice
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 1:32   #813
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Sad vatrica ne izgleda loshe. Kao shto rece DarkNemos, mogao bi da ubacish neke iskrice dok lik kuje slovo. Neko treperavo svetlo bi dobro doshlo da dochara pravu vatru... Sve ostalo je odlichno.
Sto se tice lika, posto vec nece da se vidi moze da prodje. Mozda samo malo da mu podebljas ruke.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 2:52   #814
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

@ Bobi:

Moram da pohvalim kadriranje,odlično je urađeno.
Pretpostavljam da će biti još posla i dorada, ali šta mislim da bi mogao da pogledaš:

- prvi kadar: mislim da tu nedostaje detalja, ovaj šumski proplanak je preveliki, karakter se gubi i samo mesto gde je on nema neki "pečat", deluje kao da je kovač "sleteo" sa neba tu. Možda bi nekoliko detalja tu moglo da popravi stvar: pomenuo si na DZ da razmišljaš o kućici za karaktera - pala mi je na pamet mala reorganizacija terena, čini mi se da bi svako ko bi se našao u šumi na tom mestu pokušao da se koliko-toliko zakloni, šta god radio Zato bi možda mogao da napraviš neku vrstu "stepenika", tj. da deo tla iza karaktera odigneš za nekih 2m, u vidu polukruga ili tako nešto, da mu to možda pruži zaklon. Sa tog gornjeg dela bi moglo jedno deblo da "pada", tj. da se horizontalno spušta do donjeg dela; to bi malo upotpunilo scenu,
Zatim, svetlost od slova u prvom kadru mislim da je prejaka, izgleda kao da imaš dva ognjišta... One gusenice su stvarno cool Možda bi mogao da ubaciš malo lišća koje pada sa drveća, hoće to da optereti scenu previše? Makar samo u taj uvodni kadar...
Još jedna stvar - hoćeš li dodavati lišće na drveću ili će biti sa golim granama? Mislim da će od toga dosta zavisiti osvetljenje.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 2:53   #815
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

- drugi kadar: ova crvenkasta pozadina mi nekako ne paše, čini mi se da si malo editovao sliku neba u PS-u. Trebalo bi da se nekako dobije utisak da iza karaktera stoji šuma, pošto je već sa druge strane izlaz na livadu (valjda ), bar sam ja tako shvatila... Možda bi ovo rešenje sa odizanjem dela tla moglo da pomogne u tome, plus par žbunova (ako imaš mesta za gusenice, imaćeš i za njih ) i ostatak možda nekom pozadinskom slikom i maglom može da dočara utisak duboke šume.
Evo jednog kadra iz Lotlorijena: http://discardedlies.com/images/Loth...dg8%5B2%5D.jpg
tu je sa 6 ogromnih debala sakrivena pozadina, mislila sam na tako nešto. I sam teren je stepenast, jako pogodan za "štekanje" jedne male radionice u neku uvalu
Dalje - vatra podseća na "lava-lamp" Nikako nije ubedljiva Žar mora da bude ograđen, odnosno, ognjište bi trebalo da bude bar ukopano, mada se kovačko ognjište odiže na visinu nakovnja. Ali, ako ti realističnost nije toliko bitna, možeš ga ostaviti i na zemlji, samo ga obavezno ogradi. Žar bi trebao da izgleda otprilike ovako: http://www.aha-success.com/workshops/images/Fire120.jpg
Mislim da bi gornju površinu nakovnja mogao malkice da spustiš, za 5-10cm. Ovaj oblik je tu privremeno, pretpostavljam. Imam par ideja za nakovanj, samo ne znam kako si ti razvijao zamisao o njemu; mislila sam da se i nakovanj i ognjište urade tako da čine maltene jednu celinu... Na primer, nakovanj ima stilizovan oblik glave neke životinje, a da ognjište bude u produžetku, u prevoju repa, recimo. Imam neku sliku statue zmaja upola uronjene u zemlju koja bi se iskoristila za ovaj kovački poduhvat, ali pretpostavljam da će biti komplikovano za modelovanje i povećaće broj poligona... sem ako Mrmot ne pomogne.
- treći kadar: okej, ono malo što se vidi sam pomenula već pre
- četvrti kadar: kao što rekoh, pozadina ne štima Kadar je cool, hoće biti nekog efekta, pošto kažeš da će karakter da bude ogrnut kao Nazgul, recimo bljesak očiju ili tako nešto?

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (22.9.2007 u 13:46)
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 2:53   #816
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

- peti kadar: možda da se maaalkice podigne kamera, da hvata malo manje od tla. Hoće li ovo biti neko jutro? Ako hoće, nebo bi moralo da bude svetlije, čini mi se. Oni vrškovi drveća koji se vide u daljini su cool, ovako scena izgleda baš kao da se sa desne strane nalazi livada... Neko beše pomenuo da je par drveta "izgorelo" i čini mi se da jeste; trebalo bi da svetlost prodire dublje u šumu ako je pod malim uglom, ali da bude ravnomernije raspoređena, onih par stabala je prejako osvetljeno... Hoćeš li raditi krošnje drveća ili će biti samo gole grane? Pošto, ako šuma nije gola, onda svetlost ne može da prodre toliko u nju, i odgovaraće ti ovakvo osvetljenje koje si postavio sada

Što se pokreta karaktera tiče, onaj deo kad baci slovo je malo brz, a takođe i deo odmah posle slowmotion-a, pre nego što slovo padne. To samo treba da se uspori, jer deluje iseckano.
Slova su bolja sada, možda bi mogao samo da bude malo manji kontrast toplog-hladnog, tj. da ova već gotova ne budu toliko užarena...
To je to, za sada, pa javljaj kako napreduje dalji posao.

EDIT: nađoh na netu jednu sličicu šume ujutru, sa sličnim plavičastim svetlom koje si stavio na početku: http://2desktop.com/download_Irati_F...tion_7466.html
Mislim da je atmosfera poprilično magična...

Što je lepo kad drugi radi a ti sedneš pa kritikuješ...

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (22.9.2007 u 17:49) Razlog: dodat link
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 9:44   #817
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

@Mrka Kapa

Kako li uspevas toliko da napises nije mi jasno. Ja vala kad bi napisao toliko otisao bi u pisce.

Da ne mislis da su komentari preterani? Sve ovo koristi bobi-u naravno al mnogo kume (ili kumice).

Vidim da bobi ne puca toliko na realisticnost vec na misticizam (mozda gresim) tako da dokle god lepo izgleda onda je odlicno
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 11:59   #818
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ih, pa ne kritikujem ga ja, samo predlažem, on će sam odabrati šta mu se uklapa u ideju koju je imao.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 23:50   #819
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Sa ovoliko informacija ce mu sigurno biti lako Komentari su ti onako bas novinarski
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 17:46   #820
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Evo malo da razbijem monotoniju

Evo i ja sklepao gitaru:



Slika je velika 1680x1050 (~1MB)

Pozdrav
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d radovi, tutoriali

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3D galerija (finalni radovi, komentari) 3dM@niak 3D radovi 1523 24.7.2020 22:29
3DS Max tutorijali za početnike PeTkO 3D radovi 107 30.7.2014 22:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com