Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2006, 20:48   #1
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Exclamation Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Na predlog bobija, ova tema je realizovana...A cemu sluzi...Pa, ovde treba postavljati proste 3d radove kojih u 3d galeriji ima i previse. Dakle, veci projekti idu u 3D galeriji, dok neki prosti renderi idu ovde. Ako imate neko pitanje tipa "kako da od ovog mog renedera napravim nesto", postavicete rad ovde. Razlog za pokretanje ove teme je to sto je tema "3d galerija" postala prenatrpana svim i svacim. (pocetnickim radovima, tutorijalima...babe, zabe...)

Pravila: Podrazumeva se da sve sto vazi za ostali deo foruma vazi i ovde, uz jos: Radove kaciti ne u vecoj rezoluciji od 800x600 (jpg, gif) (pozeljno je i manje) Isto tako treba paziti i na velicinu u kilobajtima -Ako je rad veci, neka se kaci kao link.

"Pocetnicki 3d radovi-Galerija (razni wip-ovi (work in progres), prostiji a dobri renderi; test renderi, kratki tutoriali)

3D Galerija (zavrseni 3D renderi i komentari)."

Poslednja ispravka: kinteC (3.1.2007 u 0:16)
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 21:14   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Simple 3D - Galerija

Da počnemo...


Prvi zadatak koji sam dobio od nesonjacc-a. Batalili smo taj projekat pa je model nezavršen. Sad kad pogledam, podseća me na neku hi-tech paštetu...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 1:31   #3
najzlijiji
Novi član
 
Član od: 24.12.2006.
Lokacija: Opovo
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

evo i mene ovde.. ovo ja malo vezbao kompoziciju veliko-srednje-malo i evo sta je ispalo.. inace tamno je zato sto treba da bude kao neki sumrak... material za toranj nije neka ali nisam imao boljih ideja.. ako neko ima bolji predlog.. hm.. a mozda bi mogli i volume oblaci da budu malo bolji... Šta vi mislite??
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	sand.jpg
Viđeno:	595 puta
Veličina:	60,2 KB
ID:	5090
pošto ovo nije ni blizu pro mislim da sam potrefio mesto posta...

Citat:
Highlander kaže:
Prvi zadatak koji sam dobio od nesonjacc-a. Batalili smo taj projekat pa je model nezavršen. Sad kad pogledam, podseća me na neku hi-tech paštetu...
mene više podseća na "Ninja Turtles komunikator"

__________
Pozdrav!

Bevare of THE MOST EVIL ONE!
najzlijiji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 10:05   #4
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

Eh napokon mogu da se osecam kao kod kuce .Mislim da je dobro sto si napravio ovu temu,kao sto kazes 3dGalerija je stvarno postala prenatrpana svime i svacime.

@najzliji Hm.Sta da ti kazem?Mogao bi za mapu tornja da stavis blend i d mixujes pesak i neke ciglice.Ako je vec sumrak mislim da nebo ne bi trebalo da bude toliko plavo.Eto toliko od mene.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 21:18   #5
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

A zašto "početnički 3D radovi"? Mislio sam da je bobi hteo temu za jednostavne 3d slike koje nisu završene ili koje ne spadaju u 3d galeriju...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 21:30   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

Citat:
najzlijiji kaže:
evo i mene ovde.. ovo ja malo vezbao kompoziciju veliko-srednje-malo i evo sta je ispalo.. inace tamno je zato sto treba da bude kao neki sumrak... material za toranj nije neka ali nisam imao boljih ideja.. ako neko ima bolji predlog.. hm.. a mozda bi mogli i volume oblaci da budu malo bolji... Šta vi mislite??
Za kakvu vrstu kompozicije pricas tacno? Sta si vezbao, bas me zanima, posto se i ja nesto interesujem za te oblasti?

Elem, materijal za toranj, stvarno nije nesto i ja bih ti savetovao da poslusas Nemanju. Znaci neki blend materijal, prva neka budu cigle, i za drugu sibnes mu neki korov, ili sta vec, i kao mix mapu stavis neku crno belu mapu, koja ce da razgraduje cigle a izmedju da se nalazi neki korov (mapu mozes da nacrtas i u PS-u).
Sto se volume oblaka tice, bolje ti je da ubacis neku sliku ili ako ih vec koristis, za tvoju sliku nije ni potrebno vise atmosoheric boxova, vec jedan (kao sto sam ja ucinio na mojoj slici dole).

Bilo kako bilo, danas sam imao nesto vremana na poslu, pa sam odradio moju varijantu zalaska sunca. Mrzelo me da kacim i max-file, posto je povelik zbog ovog maca (mac nisam ja modelovao, da ne bude zabune). Ako hoces okacicu ti i max file.
Rad ima (ako to nekog uopste zanima) po tri omnija (tri u jednom redu, tri u drugom (malo vislje)) slabog intenziteta, crvenkaste boje, tamo iza planina. Drugom redu omnija je ukljucen meki shadow map, kako bih dobio nesto mekih senki. To su u principu omniji koji simuliraju zracenje horizonta.
Zatim tu je jedan mocni, takodje crvenkasti direct gde je sunce, koji baca adv. ray traced shadows i jos jedan direct (bez senki) sa suprotne strane (samo vise odozgo i obojen u plavicasto).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 23:08   #7
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

Hej, pa ja tek sad video ovu temu.Ajde sutra cu nesto da uradim, da i mene ima ovde.Napravicu jednu novogodisnju jelku posto me "obuzela" novogodisnja "bolest"
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:02   #8
najzlijiji
Novi član
 
Član od: 24.12.2006.
Lokacija: Opovo
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija

hm.. bas me zanima kako si uspeo sa jednim gozmom da dobijes onakve oblake.. max fajl mozes postavis bez maca ako ce mu to smanjiti velicinu.. mene vise interesuje kako si podesio volume fog za oblake..
a sto se te kompozicije tice mozes da procitas ovde
a sto se osvetljenja kod mene tice koristio sam standardnu 3 point tehniku sa dodatkom skylight-a...
najzlijiji je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 13:32   #9
Neca
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Imam 13 godina .Odusevljen sam 3D radovima . Kako poceti????? da li treba neki program i knjiga . Molim brz odgovor. unaored zahvalan.
Neca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 13:44   #10
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Najpopularniji prog. na tom polju ti je 3d Stuio Max ali imas i alternativa: Lightwave, Maya, Blender itd. Tutoriale mozes na gomile naci na netu (ima negde na ovom podforumu gomila linkova sa tutorialima, a mozes i da guglas: "3d max tutorials" ili nesto slicno). Imas i neke knjige o Maxu na srpskom jeziku, sto je dobro za pocetnike, ali posto ces uglavnom uciti iz tutoriala mozda i nije tako dobro navikavati se na srpski.

P.S - ne bavim se 3d Art- om, ostali ce ti verovatno dati vise informacija, ali eto: trazio si brz odgovor
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 14:44   #11
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

nadji neki program (ja ti kao Maxovac preporucujem 3dsMax, no drugi ce ti preporuciti ostale programe... svaki ima prednosti i mane... tako da ces sam naci neki i poceti da radis... To ce naravno biti Max ). Za taj program kopaj po helpu, uci sto vise, radi stano. ne stalno, nego stalno svaki dan, po par sati - i ako krenes sa 13 godina i radis stalno - ima da CEPASH jednog dana ja sam krenuo sa oko 14 ... ti si me izgleda preshishao
Posao je u pocetku (prvih meseci JAKO, narednih godinu dana prilicnp, pa i posle) - tezak. No kad ga naucis dobro - postaje tehnika, i onda ti je sve lakse da radis. tako da - nema brzih odgovora i najbrze ucenje 3D-a traje godinama
i najvaznije, i za 3d a i inace - sta god da radis - moras sebi da postavis previsoke ciljeve i uvek da budes izrazito samokritican. Jedina zajednicka osobina koju sam primetio kod svih ljudi koji super rade 3d - je da su samokriticni i imaju visoke standarde eto, nadam se da sam pomogao i da, dobrodosh'o
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 14:46   #12
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

E da, ovaj offtopic gore sto smo se ispricali cu pazljivo da pobrisem sutra ujutru, selektivno da znate de ce da nestane
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 20:26   #13
Neca
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Hvala...... na savetu.
Neca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 19:51   #14
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
Neca kaže: Pregled poruke
Imam 13 godina .Odusevljen sam 3D radovima . Kako poceti????? da li treba neki program i knjiga . Molim brz odgovor. unaored zahvalan.
Aman covek ti reko vec
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2010, 20:04   #15
Nelecar75
Novi član
 
Član od: 22.12.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Ma sve je to super ali ja mislim da bi trebalo oformiti grupu 3D radnika raznih profila koja bi zajedno vremenom postala konkrentno preduzece cija bi delatnost bila 3Dreklame,web ili cak i video igrice i sl. To naravno nije jednostavno potrebno je da se mnogo stvari poklopi i postavi na pravo mesto da bi se u tako necemu uspelo i da ne znaboravim da kazem sto manje sujete....Takav tim bi u pocetku morao biti neprofitabilnog karaktera ali kada bi se stvari kasnije iskristalisale i kada bi se nivo rada podigao na neki visi nivo stvari bi mogle da kranu nekim drugim (boljim) tokom.Sustinski mislim da je to moguce i da je to neophodno....jer ovo je ozbiljna stvar kuju ne moze uspesno da obavlja i zavrsava u kratkom vremenskom periodu samo jedna osoba....trebalo bi rasclaniti citavu stvar u nekoliko oblasti...Znaci neko bi postavljao texture,neko pravio modele ,ko zna da programira radio bi takodje svoj posao itd.Pa eto ,nadam se da ste me razumeli!Ako postoji nekakvog interesovanja za ova necim hajde da se pokrenemo....
Pozdrav
Nelecar75 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 20:25   #16
squer
Član
 
Član od: 31.3.2011.
Lokacija: Uknown
Poruke: 192
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Smile Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Evo neki moj pocetnicki rad....Kada sam malo skontao na kojem principu radi inventor...I koje su alatke za sta....




Poslednja ispravka: squer (17.4.2013 u 22:36)
squer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku squer na korisnoj poruci:
johan (18.4.2013), markos807 (18.4.2013)
Stara 17.4.2013, 20:58   #17
squer
Član
 
Član od: 31.3.2011.
Lokacija: Uknown
Poruke: 192
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Svaka kritika je dobrodosla
squer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 21:10   #18
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

@lijenština
Kako ti cudno izgledaju?
Sto se unitrasnjosti tice nju nisam ni hteo da radim ali nema idenju ni kako bi odradio.

@markos807
Jel to puno, previse poligona, posto nemam predstavu o tome, mada nisam ni obracao paznju na to.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 22:13   #19
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Učinilo mi se, jer je to vrlo providna plastika pa bi trebalo jasno da se vidi reflektor fara za maglu. Mada pogledaj slike na netu, kućište fara za maglu treba da prati kosinu branika na tom delu i uzdužno i vertikalno.
Što se unutrašnosti reflektora tiče uzmeš polovinu sfere pa je malo spljoštiš, pa onda sa extrude isečene ivice napraviš rub.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2013, 14:22   #20
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Početnički 3D radovi - galerija (WIP, tutorijali)

Citat:
squer kaže: Pregled poruke
Evo neki moj pocetnicki rad....Kada sam malo skontao na kojem principu radi inventor...I koje su alatke za sta....



Meni se svidja, super je uradjen. Koliko ti je trebalo za ovaj prvi rad?
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d radovi, tutoriali

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3D galerija (finalni radovi, komentari) 3dM@niak 3D radovi 1523 24.7.2020 22:29
3DS Max tutorijali za početnike PeTkO 3D radovi 107 30.7.2014 22:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com