Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2006, 3:06   #1
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Hard postao bad(RAW)

Pozdrav svima...
Pre neki dan mi je hard disk (sekundarni) kliknuo i deo harda je trenutno postao nechitljiv....posle reseta,ceo hard disk je postao RAW, a partition magic ga prijavljuje kao BAD particiju...skoro sam siguran da je u pitanju kabl za napajanje hard diska (jer mi se pre toga 2 puta hard jednostavno iskljuchivao) pa sam zamenio kablove za napajanje,tako da ne bi trebalo vise da klikce...medjutim,sta sa podacima...
Znam da mogu da povratim podatke...nije u tome problem...nego me zanima da li postoji neka alatka koja ce da mi povrati tu particiju bez prebacivanja podataka...
Video sam post da neki Acronis Expert Recovery povraca particije,ali on nije ni detektovao bad particiju...tj hard disk (posto mi je to ceo hard postavljen kao slave za podatke...)..kaze da nema unallocated space-a na kompu...
Zna li neko neki program sa kojim mogu da povratim podatke (nije radjen format niti je ista dirano) bez prebacivanja na neki drugi hard...tj koji ce da mi oporavi hard...drugim rechima..ima li nesto da mi oporavi ili prepravi ili napravi novi MFT...(valjda se tako zove)
Hard je Seagate 80 GB (zaboravio sam model...ima 2MB kesha...)..
Hvala...
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 4:50   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Hard postao bad(RAW)

Ja sam skoro ima sličan problem. Formatiraj taj hard (ali quick format, NIKAKO full) da bi dobio particiju. Onda pokreni neki recovey podataka i to je to. JA puknutu particiju nikako nisam uspeo da oporavim (probao bar 20 programa za oporavak). Onda sam jednostavno obrisao i ponovo kreirao sa quick formatom. Posle sam povratio podatke na drugi hard bez problema.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13
WD(estroy) Hard disk phoenix[illusion] Kvarovi 4 1.7.2006 9:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com