Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2013, 18:46   #1701
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Par serija koje niko nije spominjao jos
Blakes 7
Odlican sf efekti su losi ali je sve ostalo ok.

Broadchurch
Dogledo dve ep jako je zanimljiva.

The Returned

Francuska serija trebalabi da bude nesto poput 4400 nisam jos poceo da gledam samo sam cuo da je dobra.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2013, 19:51   #1702
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Legenda SF-a UFO

Treba pogledati jer:

- sve muške role nose zulufe do vilica - čak i alieni,
- žene na moonbasu nose vrlo zanimljive srebrne trikoe i perike isključivo živih boja,
- ni u jednoj drugoj sf seriji nećete videti kako se puše tompusi u erc-u,
- neobično ružni glumci koji bi u današnje vreme mogli glumiti sam "karakterne" uloge,
- gluma mi po nekad deluje baš kao gluma - neubedljivo, traljavo, početnički,
- efekti ne postojeći,

ali ipak serija sa neopisivim šarmom, valjda zbog svega pomenutog i ne pomenutog.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 19:48   #1703
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: TV serije

Ljudi sta se desava sa sutis tacnije sa prevodom,vidim jedan dan su izbacili prevod za 7 ep kad boom,drugi dan izbrisan,cekam prevod za 8 ep skoro citavu sedmicu ali nigdje da se nadje
btw poceo sam da gledam black mirror,doba je za gubljenje vremena,dobru pouku ima,ali mislim da vecina nece vidjeti poruke serije...
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 20:17   #1704
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Stargate SG-1
Moglo bi mnogo toga da se zameri ovoj seriji, ali ako vam se dopadne na prvi pogled, mane ćete uspešno ignorisati tokom cele serije Ko odluči da gleda, ima dosta materijala. Poslednje dve sezone su manje-više bez veze jer se menja glumačka postava (samo delimično), ali vredi pogledati zbog zaokruživanja priče i pojedinih glumaca (npr. Rebecca Black je imala interesantnu ulogu, a pojavljuje se i lovely Morena Baccarin ).

Spoiler za moja razmišljanja:
Šteta što je RDA napustio seriju, možda bi poživela još koju sezonu, nije ni da su naslednici loši, ali ipak je RDA harizmatičan baja A televizijskim kućama je (normalno) bitan jedino novac, i eto.


Stargate Atlantis
Nastavak prethodne serije, događa se u drugoj galaksiji. Po mom mišljenju najveća mana je slaba glumačka postava, par glumaca je loše odradilo posao, tačnije likovi koje igraju su bez veze, ne mogu da se mere sa ekipom iz SG-1, ali ipak je gledljivo, a povremeno se pojavljuje Amanda Tapping a na kašičicu i ostali. Poslednja sezina je bila prilično loša, jer Amandu dolazi da zameni onaj iritantni ćelavac koji je uvek bio samo "levo smetalo", ne znam kome pade na pamet da mu da tako visoku funkciju (verovatno je i to uticalo na pad gledanosti i prestanak snimanja SGA)

Video sam i Stargate filmove, utisak je - meh... Samo još da vidim i SG Universe, mada imam loš predosećaj u vezi toga

Firefly
Odlučio sam da gledam zbog nekih glumaca - već pomenute Morene Baccarin (), Jewel Statie (solidna u SGA), i Nathana Filliona. Računam, ne može biti loše sa ovom postavom. Nisam pogrešio. Šta reći, interesantna je ta kombinacija westerna i svemira Povremeno su preterivali sa nekim wild west fazonima, gurali i kad nije trebalo, ali nije smetalo da uživam u seriji.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 20:49   #1705
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
...
Samo još da vidim i SG Universe, mada imam loš predosećaj u vezi toga

...
Ne znam zasto ali imam drugacije misljenje od skoro svakog ko je gledao prethodne delove SG. Meni je SGU izuzetno dobar, mozda i najbolji deo. Ali eto prekinuli su seriju zbog male gledanosti.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 21:05   #1706
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: TV serije

SG-1 i Atlantis su mi odlicne serije, uz Star Trek omiljene. SGU vec... ima finu centralnu pricu, dobra zamisao, ali su utupili sa Veliki brat sindromom. SF serija (pogotovo SG) i drama nije dobra ideja, pogotovo kad u potpunosti zanemaris centralnu pricu.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 21:28   #1707
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Ne znam zasto ali imam drugacije misljenje od skoro svakog ko je gledao prethodne delove SG. Meni je SGU izuzetno dobar, mozda i najbolji deo. Ali eto prekinuli su seriju zbog male gledanosti.
Po ovome što sam pročitao na internetu, ovo ima vrlo malo veze sa prethodnim SG serijama, i priča vuče na Battlestar Galactica fazon (i ovu seriju sam takođe voleo, ali SG je SG ). Ali neću ništa da nagađam dok ne pogledam, ko zna...

Tužno je to franšiza potpuno mrtva (ako ne računamo glupe igre za mobline uređaje ili audio knjige), ni jedan jedini film da snime nakon SGU. Kriza, šta li je...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 21:56   #1708
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Po ovome što sam pročitao na internetu, ovo ima vrlo malo veze sa prethodnim SG serijama, i priča vuče na Battlestar Galactica fazon (i ovu seriju sam takođe voleo, ali SG je SG ). Ali neću ništa da nagađam dok ne pogledam, ko zna...

Tužno je to franšiza potpuno mrtva (ako ne računamo glupe igre za mobline uređaje ili audio knjige), ni jedan jedini film da snime nakon SGU. Kriza, šta li je...
U planu su jos neki filmovi koji bi zaokruzili SG1 univerzum, a sa njim i SG:A imajuci u vidu gde je Atlantida zavrsila na kraju serije, ali je cela fransiza ostavljena na led jedno pet godina minimalno, kada se fransiza oladi, a fanovi se uzele 'kapije', odradice filmove, e sad zavisno od uspeha filmova mozda odrade jos jednu sezonu SG:U Inace mene SG:U vise podseca na fantasticni Farscape, koji se neslavno zavrsio, ali sta cemo sad Moram da priznam da vise gotivim BG od SG najvise zbog sjajne atmosfere i nenadje6ive glume, koga zanima, Battlestar Galactica: Blood and Chrome film je dostupan za gledanje i pored malo cudne price je sasvim pristojno odradjen, slicna stvar kao i sa Halo 4 Forward unto dawn filmom
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 22:20   #1709
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Roland Emmerich plans to reboot 'Stargate' as a film trilogy
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 23:05   #1710
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^ Ovu vest sam video pre neki dan, totalni reset, dakle reset biosa i reinstalacija sistema, ne bi bilo ni Rasela koji je glumio u prvom filmu (mator čo'ek valjda), a takođe ne bi bilo ni apsolutno nikakve veze sa serijom (bilo kojom od one tri) Ali u verziji vesti koju sam ja pročitao, sve je još u ranooj alfa fazi, a prvi film bi izašao oko 2016 (ili čak 18, ne sećam se)

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
U planu su jos neki filmovi koji bi zaokruzili SG1 univerzum, a sa njim i SG:A imajuci u vidu gde je Atlantida zavrsila na kraju serije, ali je cela fransiza ostavljena na led jedno pet godina minimalno, kada se fransiza oladi, a fanovi se uzele 'kapije', odradice filmove, e sad zavisno od uspeha filmova mozda odrade jos jednu sezonu SG:U Inace mene SG:U vise podseca na fantasticni Farscape, koji se neslavno zavrsio, ali sta cemo sad Moram da priznam da vise gotivim BG od SG najvise zbog sjajne atmosfere i nenadje6ive glume, koga zanima, Battlestar Galactica: Blood and Chrome film je dostupan za gledanje i pored malo cudne price je sasvim pristojno odradjen, slicna stvar kao i sa Halo 4 Forward unto dawn filmom
BG je odlična serija, treću i četvrtu sezonu nikad nisam komplet odgledao, i to dolazi na red, možda ove zime već Nekako ne mogu da je poredim sa SG, jer gotivim obe podjednako. A što se tiče SG filmova, planirali su jedan SGA film, ali se odustalo (link, MGM bankrot), a Mallozzi otkriva da je napisan i scenario, a evo i šta bi se dešavalo u filmu - link.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 23:53   #1711
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Povremeno su preterivali sa nekim wild west fazonima, gurali i kad nije trebalo
Blasfemija. Ban odma!

Futurama se završi po ko zna koji put. Fin kraj, da ne pokušavaju da je opet ožive i ja srećan.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 0:21   #1712
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je bolji SG Atlantis, bolji su efekti a i bolji humor, SG1 se nekako više nadovezuje na film, mada ne kažem da je SG1 loš i treba odgledati sve i filmove i SG1 i Atlantis i Universe, mada sam Universe gledao kako je izlazla serija pa nisam mogao mnogo da se udubim, nije loša ima i dobru priču ali sam nekako pogubio detalje jer sam pravio pauze dok izađe sledeća epizoda..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 0:31   #1713
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Meni je bolji SG Atlantis...
+1 5char
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 1:53   #1714
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Blasfemija. Ban odma!
Jeste serija zamišljena kao mešavina westerna i svemira (jedinstvena), ali opet moram da kukam malo... Jednom su svemirskim brodom transportovali krave, koje su sve poke*ale. Previše divljeg zapada Ili sam to samo ja navikao na sterilna okruženja svemirskih brodova i ostalih hitech sra*a Naravno, ovo ne umanjuje desetku koju dodeljujem

Btw, da su iz SGA odstranili Tejlu, Ronona i Elizabet, možda bi kod mene ostavili bolji utisak (da, zaboravih i onog ćelavka, Vulsi, Vulfi, bem li ga) Bilo je olakšanje kad su se replikatori pobrinuli za Tori Higinson
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 8:45   #1715
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Stargate SG-1
Povremeno su preterivali sa nekim wild west fazonima, gurali i kad nije trebalo, ali nije smetalo da uživam u seriji.
Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Jeste serija zamišljena kao mešavina westerna i svemira (jedinstvena), ali opet moram da kukam malo... Jednom su svemirskim brodom transportovali krave, koje su sve poke*ale. Previše divljeg zapada Ili sam to samo ja navikao na sterilna okruženja svemirskih brodova i ostalih hitech sra*a Naravno, ovo ne umanjuje desetku koju dodeljujem
Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Blasfemija. Ban odma!
Kakav, bre, ban, na lomacu sa nevernikom!

Inace, pocecu da gledam mini-seriju Drive, bas me zanima da li je i ova serija dozivela sudbinu Fireflya, znanu kao ifoxcelled...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 12:06   #1716
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.259
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Pocela cetvrta sezona Boardwalk Empire.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 12:07   #1717
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Kakav, bre, ban, na lomacu sa nevernikom!
Samo ga gledam šta radi!
Ja sam imao predrasude kada sam počinjao da gledam Firefly, mislio sam da je nemoguće spojiti western i sci-fi, ali onda me serija potpuno oduševila. Iskreno, još nisam upoznao nekog kome se ne sviđa, imaju ljudi zamerke, ali generalno je povoljan utisak.

Nego, neko polazi u školu u septembru, neko sprema ispite, a meni počinju omiljene serije

17.09 - Sleepy Hollow S01
24.09 - Castle S06
25.09 - Marvel's Agents of SHIELD S01
25.09 - Person of Interest S03
26.09 - Revolution S02 (nije mi baš nešto draga, ali ispratiću)
27.09 - Elementary S02
30.09 - The Mentalist S06
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 12:42   #1718
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^ Odlicna lista, revolution sam batalio, a elementary odustao posle pilota...Da dodam dve drame

11.09 - Sons of Anarchy S06
30.09 - Homeland S02
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 12:44   #1719
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Firefly je stvarno jedna od najboljih serija, prava je šteta što se nije nastavila. Ostalo mi je da odgledam film Serenity koji zaokružuje priču.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 13:29   #1720
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ovo deluje obecavajuce.

True Detective
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com