Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2008, 17:59   #1
(][)
Novi član
 
Član od: 26.12.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Diskusija: Iskustva i rešenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Postovanje svima. Znam da nisam redovan clan foruma ali bih voleo tj molim na kolenima administratora da postavi ovu temu kao zakacenu posto mislim da ce svima biti od koristi.
Elem o cemu je rec: moja konfiguracija:

MB-asrock k7upgrade600
ddr2 1.5gb pqi
cpu amd athlon(barton) 2500+ xp koji prede na 2.35 ghz (malo sam ga klokovao he)
grafika AGP Power color ati x1650pro 512128ddr2
napajanje cheafteck 400W u fullu.
hdd sata maxtor 160gb i ata maxtor 60gb

Pre nekoliko dana kupio sam doticnu grafiku AGP slot i sta se desava zakucava mamu******* kada pokrenem npr trackmaniju i pustim njen benchmark zakuca i pojavi se vpu-rec. Ja cu pokusati da sredim ovaj problem sa mojom kartom i postavicu post a Vas bih molio, cenjeni clanovi da odgovorite da li ste imali neki od sledecih problema (Vpu-rec, crn ekran, restart racunara itd) kako ste ih resili. Dajte da malo prodiskutujemo o ovom problemo da pomognemo jedni drugima da vidimo da li mozemo da se priblizimo resenju ovog Atijevog problema koji se vuce vec eonima. P.S. Molim samo da ne postavljate odgovore kao kupi drugu kartu, pa kud tu kupi , mogao si asusa nekog itd. Hvala jos jednom
(][) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 18:01   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Jesi li proveravao temperature?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 18:10   #3
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Update -uj BIOS maticne ploce, meni se to desavalo isto ko i tebi jos kod radeona 9600xt, ali sam to resio update-om BIOS-a. I od tada koristim isklucivo ATI. Proveri temperature, ocisti sistem driver cleanerom pa ponovo instaliraj najsvezije drajvere. Ako si klokovao masinu vidi dal nisu podesavanja za AGP bus u BIOS-u mozda poremecena. To mi za sada pada na pamet. Pozdrav.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 3:06   #4
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Citat:
optimus_prime kaže: Pregled poruke
Update -uj BIOS maticne ploce, meni se to desavalo isto ko i tebi jos kod radeona 9600xt, ali sam to resio update-om BIOS-a. I od tada koristim isklucivo ATI. Proveri temperature, ocisti sistem driver cleanerom pa ponovo instaliraj najsvezije drajvere. Ako si klokovao masinu vidi dal nisu podesavanja za AGP bus u BIOS-u mozda poremecena. To mi za sada pada na pamet. Pozdrav.
LM, sve u svemu mudro, mada je u principu nemoguce pomoci coveku bez par dodatnih informacija, dakle, (][):

Koju verziju drivera koristis? ZASTO to je ukljucen VPU recover (relativno korisna stvarcica, ali preceeesto zna da pravi probleme)? Jel ti ukljucen AGP Fastwrite u BIOS-u? Kakve su ti temperature GPU i memorije? Jel su svi naponi OK? U kakvom ti je stanju WIN? Sta konkretno pise prilikom BSOD-a, ati2dvag.dll i slicno, ili nesto drugo? Jos dosta stvarcica ima, ali da ne duzim (iako de facto NIJE TACNO da ATI-jeve kartice, pogotovo AGP varijante stalno prave problreme)... Dakle, najbitnije: a) da nisi ti slucajno klokn'o i AGP slot prilikom dizanja tog Bartona na 2.35GHz i, ma koliko glupo zvucalo, b) jesi li isprobao karticu u drugom kompu i sasvim si siguran da je ista ispravna???
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 15:48   #5
Extreme_player
Novi član
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Skini sa atijevog sajta agp hot fix,instaliraj pa daj povratnu info.
Extreme_player je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 1:09   #6
UniqueS
Član
 
Član od: 8.11.2006.
Poruke: 261
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 20 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Meni se na 9600XT desavalo nesto slicno, ali resio sam nakon sto sam u biosu aktivirao opciju 'Fast write'.
UniqueS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 11:13   #7
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Jednostavan i kratak odgovor sam ja dobio na forumu "via" od njenog moderatora a to je Via cip setovi i ati graficke agp se ne preporucuju,nego nVidia.Imao sam koje kakvih nebuloza i problema,sa starim drajverima vidi agp kao pci radi ali slabije a kad stavim nove drajvere za agp svasta se desava puca restartuje zakucava,jednostavno sam je prodao........

Ali ako hoces sa njom nesto idi u hardware properties i deinstaliraj ovako nekako "via cpu to agp ver 2.0 i 3.0" i vratice ti se xp-ov drajver iz 2001,i radice bez muke i sa fiksevima i bez,ali imao sam ponegde probleme u dx7,i tako ako mozes menjaj........

I budi stalni clan pa citaj hehe,koliko sam ja pisao o mojoj x1650pro i kt400 i nije bilo leka delimicno da ali cod2 u dx7 nikako...........

Poslednja ispravka: starx (6.1.2009 u 11:23)
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 12:06   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Citat:
Extreme_player kaže: Pregled poruke
Skini sa atijevog sajta agp hot fix,instaliraj pa daj povratnu info.
Ati hotfix drajveri sluze samo u slucaju kada klasicni drajveri ne mogu da prepoznaju kartu.

U ni u cemu drugome se ne razlikuju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 12:10   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Inace, ako je neko imao konstante probleme sa AGP radeonima sa SVIM drajverima iz 2008 godine (stalno pucaju neke igre na konkretnim mestima, dobijes plavi ekran ili restart), a ima AthlonXP, kome je pravi takt iznad 1900Mhz, ima jedna interesantna tema na vgaforumu:

http://www.vgaforum.com/showthread.php?t=21035
(stavka 2)


P.S.
Meni je modovan 8.12 drajver, sa te teme, pomogao da ne dobijam vise stalno plavi ekran u nekim igrama, koji sam dobijao sa bilo koijim Catalystom is 2008.

Pre toga, King's Bounty je odmah pucao kada prodje uvodni monolog, Fallout3 uvek kada aktiviram VATS i jos neke stvari...

Poslednja ispravka: player1 (6.1.2009 u 12:18)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 12:49   #10
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

pre par dana imao sam loše iskustvo sa update-om drajvera za grafičku kartu.

naime, ja sam pre nekih mesec dana unapredio drajvere za moju palit 8500 gt sonic i to direktno sa nvidia sajta, i sve prošlo sasvim u redu. mada ja nešto ne primećujem neke promene, ali nema veze.

kada sam prijatelju pokušao da uradim to isto za grafu koja je isto 8500 gt familja (ali nije palit, ne secam se koja beše), nastao je totalni haos. posle restarta komp se jedva postavio na noge, desktop je izgledao kao da ga je munja udarila, boje pomešane, neka pikselizacija. jednom rečju - haos

trebao mi je dobar sat vremena da vratim stare drajvere (imali smo disk sa drajverima), i to kopajući po safe modu. drugačije nisam ni mogao...

znači, u našem primeru noviji drajveri nisu bili bolji, samo su iz nekog razloga izazvali rasulo. a sve je radjeno "po propisu" , direktno sa sajta nvidie.

da li je u pitanju moje površno znanje ili ne, ne bih znao. mada sam dosta puta to radio, i nikad pre nisam imao ovakav problem...
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 14:08   #11
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Znam sta ti se desilo imao si osam boja i mrezu preko ekrana kao da je isvrljano,verovatno si zeznuo i osnovni win driver koji sluci samo da se prikaze slika prilikom instalacije ili ako imas staru grafu, i taj sluzi.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 15:01   #12
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Meni se isto tako zakucavala geforce 7600gt na Visti(znam da nije radeon ali mozda je isti problem) i to sam resio reinstalacijom sistema i instalacijom najsvezijih drivera.Problem je izgleda bio i u tome sto sam se mnogo zaje6avao sa promenom napona i overklokovanjem karte pa sam klokovao i proc pa ni napajanje izgleda nije moglo sve to da isprati.Znaci system se startuje ne stigne do load screena i automatski reset,pa onda BSOD tipa windows can't bla bla bla....Sad koristim XP sp3 i cekam windows7.Probaj da iznova od nule instaliras XP osvezi BIOS u krajnjem slucaju ocisti prasinu sa hladnjaka i komponenti(ako si proc klokovao u BIOS-u spusti na default frek. samo da vidis sta je fora)instaliras nove drivere i probaj.Hope I'll help
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 15:15   #13
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
Znam sta ti se desilo imao si osam boja i mrezu preko ekrana kao da je isvrljano,verovatno si zeznuo i osnovni win driver koji sluci samo da se prikaze slika prilikom instalacije ili ako imas staru grafu, i taj sluzi.
mislim da win xp nije uspevao da se snađe sa novim drajverima. u sfae mod je uletao kako treba.

sa starim drajverima je sve opet bilo kako treba, i podešavanja i rezolucije wide ekrana i sve drugo...
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 12:36   #14
Grof C
Novi član
 
Član od: 16.1.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Pozdravi svima, novi sam na forumu, imam jedno pitanje. Prije par dana sam kupio graficku Asus AH3450 AGP (256 MB), instalacija je prosla bez ikakvih problema. Graficka se ne pregrijava i radi odlicno, ali moj problem je to sto kada podesim refresh rate na bilo koju vrijednost iznad 60 Hz slika na monitoru postane mutna, kao da je van fokusa (koristim 1024*768 rezoluciju i prije ove graf. sam imao radeona 9250 i nije bilo ovakvih problema). Probao sam sve moguce verzije drivere za graficku, maticnu, cak sam i formatirao hard i sve iznova instalirao ali nista nije pomoglo. Moj monitor je Sasmung SyncMaster 793DF i spojen je na vga izlaz od graficke. Da li je iko imao slican problem? Mislio sam uzeti nekakav dvi to vga adapter pa da probam na taj nacin spojiti monitor sa grafickom. Sta mislite da li bi moglo pomoci?
Grof C je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 12:42   #15
Grof C
Novi član
 
Član od: 16.1.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Pozdravi svima, novi sam na forumu, imam jedno pitanje. Prije par dana sam kupio graficku Asus AH3450 AGP (256 MB), instalacija je prosla bez ikakvih problema. Graficka se ne pregrijava i radi odlicno, ali moj problem je to sto kada podesim refresh rate na bilo koju vrijednost iznad 60 Hz slika na monitoru postane mutna, kao da je van fokusa (koristim 1024*768 rezoluciju i prije ove graf. sam imao radeona 9250 i nije bilo ovakvih problema). Probao sam sve moguce verzije drivere za graficku, maticnu, cak sam i formatirao hard i sve iznova instalirao ali nista nije pomoglo. Moj monitor je Sasmung SyncMaster 793DF i spojen je na vga izlaz od graficke. Da li je iko imao slican problem? Mislio sam uzeti nekakav dvi to vga adapter pa da probam na taj nacin spojiti monitor sa grafickom. Sta mislite da li bi moglo pomoci?
Grof C je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 12:43   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Ovo nije bash struchni odgovor, ali imamo isti monitor... meni je tako jednom zabo iz chista mira i zamutio se i jedan odmereno jak udarac sa gornje strane je popravio fokus. Sasvim moguce i da je katodna cev dotrajala pa ne mozhe da izdrzhi vishe od 60 projekcija "slichica" po sekundi (ovo je vezuj za FPS, nije isto). Savetujem isto shto sam i ja radim - promeni monitor, 19" TFT ima vec za ~120e (Samsung 943NW, ili ako necesh wide onda 943n), i miran si... shto se tiche DVI to VGA, vidi nekog ko ima neku noviju karticu, gotovo sve dolaze sa tim konvertorom i probaj, mada sumnjam da je u tome problem...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 13:03   #17
Grof C
Novi član
 
Član od: 16.1.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Diskusija:Iskustva i resenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Hvala na odgovoru, ali monitor je provjereno ispravan, ponovo sam stavio staru graficku i radi bez problema na 1024*768 85 Hz.
Grof C je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2009, 15:07   #18
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Diskusija: Iskustva i rešenja problema sa ATI AGP i PCI kartama

Čudan naziv za topik, nije mi uopšte jasan. Različiti modeli imaju različite probleme u zavisnosti od generacije i vreste OS koji koristimo. Bilo bi zanimljivo da postavim istu temu samo da zamenim Nvidia umesto Ati. Mislim da ova tema treba u otpatke.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Iskustva sa LimeWire p2p programom Widowmaker Aplikativni softver 30 10.4.2011 15:45
Vasa iskustva sa ikomovim kablovskim netom Saymon Internet usluge 19 13.1.2008 21:59
Iskustva sa USB HDD Rack-ovima joda Nosači podataka 6 28.8.2006 13:11
iskustva sa Jetico personal firewall jagodanbg Aplikativni softver 0 5.7.2006 18:51
Misljenja i iskustva sa ASRock plocama dex1 Osnovne komponente 5 15.5.2006 21:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com