Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2013, 17:59   #661
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam potpuno isti problem kao sto je opisao CEFF u prethodnom postu:

http://www.youtube.com/watch?v=1OKb1zDgzRQ

Samo, kod mene je monitor LG Flatron W2246, radi na rezoluciji 1920x1080, screen refresh rate - 60Hz.

Znaci, prilikom ukljucivanja racunara, monitor pocne da neobicno zuji, pojavi se slika na par sekundi i onda slike nestane. Onda rucno ugasim monitor, ponovo ga upalim, ali problem ostaje isti - slika se pojavi na par sekundi i opet nestane.
Siguran sam da je, zbog ovog zujanja, u pitanju neki hardwerski kvar, ali me zanima zna li neko otprilike sta je kvar i koliko je ozbiljan kvar?
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 17:46   #662
Shon3
Član
 
Član od: 19.3.2013.
Poruke: 52
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Poz imam jedan problem, koji ce biti smesan kada procitate sta mi se desilo... komp mi sve radi kako treba , pre neki dan sam bio igrao nesto i neka pcela mi je proletela ispred nosa, i ja budala uzmem ukoricenu svesku da je gadjam i ubijem pcelu ali sam usput pogodio i monitor, i to sam ga onako osrednje pogodio, i sad na ekranu u sredini tamo gde sam zakacio, ima neka kao linija na kojoj se vidi slika naravno, ali je zacrnjena tako da u stvari izgleda kao neka senka, pa sam hteo da pitam da li je moguce popraviti taj monitor ili cu uskoro morati da kupujem drugi? P.S Monitor mi je LG Flatron (nisam siguran koji je model) ima 17 inci i rezolucija mu je 1280 x 1024.
Shon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shon3 na korisnoj poruci:
sale94 (6.8.2013)
Stara 27.4.2013, 18:36   #663
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

@Šone

Nije lepo smejati se tuđoj nesreći, ali čoveče, kako si monitor uspeo da zvekneš . Nema veze, ubio si pčelu .

Pretpostavljam da je LCD u pitanju, i tu nažalost nema spasa nego menjanje panela ili celog monitora.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 18:41   #664
Shon3
Član
 
Član od: 19.3.2013.
Poruke: 52
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
darko31 kaže: Pregled poruke
@Šone

Nije lepo smejati se tuđoj nesreći, ali čoveče, kako si monitor uspeo da zvekneš . Nema veze, ubio si pčelu .

Pretpostavljam da je LCD u pitanju, i tu nažalost nema spasa nego menjanje panela ili celog monitora.
Jbg, losa sreca, ako nista drugo ubio sam kurvu , a sta znaci panel? i kolko kosta menjanje?
Shon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 18:50   #665
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

LCD panel je ono u šta gledaš, glavni deo monitora, ekran, kada bi rastavio monitor, našao bi unutra elektoniku za napajanje, elektoniku za upravljanje panelom i sam panel.

On je sačinjen o raznih filtera, i tečnog kristala, koji kada se provede struja kroz njega prikazuje određenu boju. Ne znam toliko dobro tehnologiju ekrana, to je neko osnovno objašnjenje, ali u svakom slučaju pitaj u servisu, ako nekim čudom imaju panel i mogu popraviti, super, ako ne onda nema druge nego novi monitor. Ne znam koliko košta, prvo vidi da li imaju uopšte.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 19:39   #666
Shon3
Član
 
Član od: 19.3.2013.
Poruke: 52
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
darko31 kaže: Pregled poruke
LCD panel je ono u šta gledaš, glavni deo monitora, ekran, kada bi rastavio monitor, našao bi unutra elektoniku za napajanje, elektoniku za upravljanje panelom i sam panel.

On je sačinjen o raznih filtera, i tečnog kristala, koji kada se provede struja kroz njega prikazuje određenu boju. Ne znam toliko dobro tehnologiju ekrana, to je neko osnovno objašnjenje, ali u svakom slučaju pitaj u servisu, ako nekim čudom imaju panel i mogu popraviti, super, ako ne onda nema druge nego novi monitor. Ne znam koliko košta, prvo vidi da li imaju uopšte.
ok hvala u svakom slucaju
Shon3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2013, 10:13   #667
arki
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 370
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jedno pitanje u vezi monitora,Philips 244E Model,ja sam na monitoru podesio Brightness 65% Contrast 65% ali nakon SleepMod kada aktiviram Pc nakon nekoliko sekundi,Brightness i Contrast dodju do Maksimuma 100%,ali u Setting na Monitoru stoji kako sam ja podesio na 65% Brigt i Contras.
Dali mozda neko zna u cemu je problem.
arki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2013, 12:57   #668
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Monitor LG W2243S star pa 4,5 godine nemam pojma. Dosta koriscen, mislim u zadnje vreme skoro non-stop.
E sad po prvi put pokazuje znake slabljenja. Prvo cujem neko cudno zujanje i ne shvatam sta je mislio sam da je mozda od napolje, da je kompjuter. U nekom momentu shvatim da je monitor. Ugasim ga i ne cuje se nista. Onda primetim crvenilo na donjem delu monitora i cudno treperenje slike. Reko ovaj je crko.
E sad je sve samo od sebe prestalo i radi kako treba.

I sta mu je doslo vreme da ga menjam ili ?
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2013, 15:53   #669
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Monitor LG W2243S star pa 4,5 godine nemam pojma. Dosta koriscen, mislim u zadnje vreme skoro non-stop.
E sad po prvi put pokazuje znake slabljenja. Prvo cujem neko cudno zujanje i ne shvatam sta je mislio sam da je mozda od napolje, da je kompjuter. U nekom momentu shvatim da je monitor. Ugasim ga i ne cuje se nista. Onda primetim crvenilo na donjem delu monitora i cudno treperenje slike. Reko ovaj je crko.
E sad je sve samo od sebe prestalo i radi kako treba.

I sta mu je doslo vreme da ga menjam ili ?
Kod mene se javljalo zujanje na monitoru takodje, a onda i blago treperenje, osciliranje jacine osvijetljenja. Sa tim simptomima je radio nekih 7-8 mjeseci, da bi se u martu ove godine totalno ugasio. Vidim da sam na ovoj istoj temi ranije pisao o tom kvaru. Takodje je bio LG monitor.
U servisu su rekli da se ne moze popraviti, otisao mu panel, tako da sam morao uzeti novi monitor, ASUSov, sa kojim sam veoma zadovoljan.

Sta da ti kazem, bojim se da su ti to simpotmi "riknjavanja" monitora, ali ako ga koristis vec 4-5 godina, onda nema za cime mnogo da zalis.
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2013, 23:25   #670
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ma stari debeli monitori su zakon .I dan danas koristim originalan "Packard Bell" iz 1996 Made in Sacramento,USA koji sam dobio na poklon od nekih daljih rodjaka pre 10-ak godina uz neki praistorijski pentium2 takodje sa "Packard Bell" nalepnicom,i imam samo da kazem da je ovaj monitor fantom neunistivi,ima cak i zvucnike na njemu...
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 0:26   #671
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

^ Kojih je dimenzija? 13, 5 inca?
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2013, 11:32   #672
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Nisam merio,ali radi sasvim solidno na rezoluciji 1024x768,ali vec ga hvata starost,planiram da ga dam u muzej za koju deceniju.

edit1:evo naso sam sliku na netu,izgleda ovako: http://consumertec.net/images/PackardBell.jpg

Poslednja ispravka: DiNDiNBrE (6.8.2013 u 11:41)
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2013, 23:16   #673
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam sledeci problem: prilikom menjanja frekvencije memorije sa 1333 na 1600, u biosu i ponovnog ulaska u windows, slika na monitoru vise nije bila onako kako treba da bude..pomerena u stranu, sa promenjenom rezolucijom. Rucno podesavanje rezolucije i monitora kao i njegovo resetovanje na podrazumevane vrednosti nije dalo rezultate, reinstalacija drajvera za graficku a zatim ni citavog windowsa -takodje nista. monitor nijednu rezoluciju ne prikazuje kako treba...a ono sto pise u njegovim informacijama o trenutnoj rezoluciji se ne poklapa sa onom koju sam namestio! E sad, kad sam prikljucio monitor na drugi racunar, sve je radilo normalno.
Dakle slika je uvek pomerena..nekoliko cm udesno ili u levo..prevazilazi velicinu ekrana tako da se taskbar ne vidi..itd. Monitor je benq gl955
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2013, 23:27   #674
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ovaj forum mi je talican 24 sata se drndam sa opisanim problemom i samo sto ga napisem i postujem padne mi na pamet da proverim i opcije u biosu..i iskljucim opciju "overclock mode" i vratim na "normal mode"..i gle cuda, sve proradi kako treba!
sad, koje je to podesavanje u biosu moze da utice na monitor pojma nemam..ispitacemo
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2013, 11:02   #675
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Одг: Problemi sa monitorom

Pa zasta se igras sa dizanjem kloka memoriji?

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2013, 18:28   #676
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pa ne igram se, njoj je standardno da radi na 1600
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 12:39   #677
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Exclamation Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa monitorom LG Studioworks 700S. Dok je bio stari komp i monitor kod mene sve je bilo u fulu. Onda sam dobila novi komp, a ovaj stari sam pozajmila prijatelju, trebao mu je za fax i stavio je na njega internet.
Medjutim, kako on kaze, odjednom se slika suzila na monitoru tako da su se sa leve i desne strane od slike koja je normalna sa svim bojama, kao nova, pojavili crni pravougaonici. Tada je slika bila normalo razvucena, na 49, 50 po x-osi. Znaci sada kada stavim na 49-50 imam duple pravougaonike, s leva na desno kad se gleda ide crni (kao da je monitor ugasen), pa sivi (upaljen monitor ali crna slika, kao kad otvara igru), pa tek onda slika desktopa i naravno opet sivi pa crni. Sad je slika razvucena na 100 po x-osi i vide se samo sivi pravougaonici. Uh, nadam se da sam uspela nekako objasniti, znaci sta bi tu mogao da bude problem, hardver ili softver? Kontam da Windows nije menjan jos od tada znaci neke 3,4 godine
I da, na primer kada udjem u bios, monitor pocne da zuji, cuje se uiiiiiiiiii i slika malo drhti prema dnu ekrana, donji deo biosa se trese levo-desno. Rezolucija je 1024x768 75 Hz.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 10:27   #678
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Probaj da smanjiš frekvenciju osvežavanja ekrana na recimo 60 Hz.
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 13:07   #679
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Probala sam to, isto je, probala sam i na monitoru preko dugmica da odem na factory reset ali je isto, jos je slika po y-osi veca, ne vidi se start i gore kraj slike. Jedno vreme je tu u setupu pisalo da je rezolucija 640x480 60Hz iako je u Windowsu 1024x768 75 ili 80 Hz (a sad se samo vratilo i pise 1024).
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 17:56   #680
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Možda na pogrešno mesto postavljam pitanje ali interesuje me da li neko zna koji je zakonski rok za popravku računarskih komponenti a u mom slučaju baš monitora? Da li je to 45 dana kao što je nekada bilo ili je nešto promenjeno u zakonu. Koliko sam ukapirao većina radnji je u obavezi da obavesti u roku od 15 dana šta se dešava sa reklamiranom robom ali koliko je rok za popravku nigde nisam mogao da nađem.
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com