Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2011, 16:30   #1
obradbl
Član
 
Član od: 18.4.2010.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 117
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Cooler Master NotePal X2

Danas sam kupio i Notebook Cooler, od Cooler Mastera NotePal x2. Platio sam ga nekih 30 evra u Banja Luci.

Dakle napravljen je od plastike, tvrde i kvalitetne plastike, kao i aluminijumska mreža kroz koju struji vazduh. Crne je boje, ima ventilator na sredini od 14 cm.
Nazad dobro raspoređena mjesta gdje usisava vazduh. Isto tako postoje 2 usb porta i on/off dugme, a sa strane potenciometar za obrtaje ventilatora. Brzina se kreće od 700 do 1400 rpm. Podržava dimenzije od 12 pa čak do 17 inča. Težak je 900 grama. Isto tako ima gumene noge koje odlično sprečavaju klizanje kao i stopice da podignete postolje. Ventilator je Rifle Bearing, zaista je necujan pri minimalnoj brzini. Odlično je legao na moj lap koji je 16 inčni. Ventilator raspršuje hladan vazduh duž čitavog laptopa, što je zaista odlično, i mogu vam reći da sam zadovoljan kupovinom.





Sada ostaju samo rezultate da vam dam.

Idle load bez ventilatora

Idle load sa min brzina ventilatora dakle 700 rpm

Idle load sa max brzinom dakle 1400 rpm, obicno radi na 2400 obrtaja, ali
kada sam drzao ventilator ukljucen a komp iskljucen, kada sam upalio lap, bio je toliko hladan, da ventilator od cpua se nije palio dok nisam opteretio komp

Full load bez ventilatora

Full load sa min brzinom venta

Full load max brzina


Sve u svemu dobar proizvod i isplati se kupiti ga. Hladi dosta dobro, ne stvara buku, skoro da je necujan pri 700 obrtaja. Veoma potreban ako mislite igrati igrice na laptopu ili ga na bilo koji nacin drzati opterecenog duzi vremenski period. Sve pohvale.

Poslednja ispravka: Partybreaker (15.1.2011 u 2:36) Razlog: dodat zaključak
obradbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku obradbl na korisnoj poruci:
flamingos (13.1.2011), NjegovaWisost (13.1.2011)
Stara 13.1.2011, 18:13   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master NotePal X2

kupio sam i ja na nekoj akciji neki sličan samo bez ventilatora, čini mi se da se zove U2 ili tako nešto za netbook i lepo je urađen aluminijum ili koja god da je legura je ladna na dodir i podiže u vazduh netbook http://lanoc.org/review/hardware/lap...ter-notepal-u2
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2012, 14:42   #3
banelekic
Novi član
 
Član od: 20.5.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master NotePal X2

Planiram da ga uzmem, zanima me u toku rada da li je povrsina na koju dolazi laptop hladna i koliko ti se cini hladna kad stavis ruku? ili ti se ne cini hladna vec samo duva vazduh ka laptopu? Nisam imao prilike da vidim kako rade ovi uredjaji pa me zanima? Hvala

Poslednja ispravka: Partybreaker (23.4.2012 u 16:21) Razlog: izbačen citat
banelekic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 0:06   #4
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master NotePal X2

Citat:
banelekic kaže: Pregled poruke
Planiram da ga uzmem, zanima me u toku rada da li je povrsina na koju dolazi laptop hladna i koliko ti se cini hladna kad stavis ruku? ili ti se ne cini hladna vec samo duva vazduh ka laptopu? Nisam imao prilike da vidim kako rade ovi uredjaji pa me zanima? Hvala
to je ventilator, a ne frizider ili peltier.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2012, 9:40   #5
banelekic
Novi član
 
Član od: 20.5.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master NotePal X2

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
to je ventilator, a ne frizider ili peltier.
Jesi ti imao prilike da se upoznas s ovakvim uredjajem? Konkretno moj drug ima prestigio pnbs 1 i platio ga je oko 3 000 i kad sam stavio ruku na njega osecaj je bio kao da sam stavio ruku na unutrasnju stranu frizidera! Problem je sto ga u celom Beogradu nema vec mesec dana pa jurim da uzmem neki drugi al da radi kao ovaj zato sam i pitao dal je tako hladan!!!
banelekic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler Picard Vesti 25 9.8.2009 14:00
HDD rack i Cooler Master postolje za hlađenje laptopa - problem Veljko the King Kvarovi 10 12.1.2009 22:55
[Hladnjak] Cooler Master NotePal X1 dzonihsv Opisi, recenzije i testovi 0 27.10.2008 20:01
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com