Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2007, 18:52   #1
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Da li je patka il ima nade... SBB drugi fiksni operater???

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=263091
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 19:05   #2
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Čisto sumnjam da bi nam SBB doneo previše sreće kada bi dobio licencu.. Doduše licencu će moći kupiti bilo koja firma, ali SBB već ima poprilično dobru infrastrukturu.. Ali u svakom slučaju ja željno očekujem da vidim koliko će se od ovih obećanja ispuniti.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 19:12   #3
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Još vesti

O tome je juče Press pisao i preneli pogrešne informacije.
http://www.novinepress.co.yu/vest.jsp?id=19616
http://www.novinepress.co.yu/vest.js...0&sectionId=33

Citat:
* Godišnji prihod SBB-a iznosi oko 3,5 milijardi dolara, zapošljava 650 radnika i ima 700.000 korisnika.


Danas je ministarka telekomukacija objavila da će se raspisati tender za 2. operatera fiksne telefonije i da je zahtev SBB-a stigao u RATEL. Plus do kraja godine će biti raspisan tender za WiMAX (a u okviru njega i licenca za fiksnu telefoniju preko WiMAX-a).

Još jedan tekst na istu temu na Beee92:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=262970

Citat:
SBB traži licencu za telefoniju
16:41 -> 16:02 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Kablovski operater SBB zatražio je od Republičke agencije za telekomunikacije licencu za pružanje usluga fiksne telefonije.

Savetnik za odnose sa javnosću u Ratel-u Aleksandra Stefanović kazala je da je taj zahtev prosleđen Ministarstvu za telekomunikacije i informatičko društvo Srbije, pošto je za dodelu takve licence neophodno raspisivanje tendera.

"Zakonom o telekomunikacijama dozvoljena je konkurencija u oblasti fiksne telefonije, ali je neophodno da Ministarstvo odredi minimalne uslove koje operater mora da ispuni kako bi se bavio tom vrstom posla,", navela je ona.

Kompanija SBB (Serbia broadband) je, istakla je Stefanovićeva, prva koje je zvanično zatražila licencu za izgradnju mreže fiksne telefonije i pružanja usluga tefoniranja, pored jedinog operatera na tržištu Telekoma Srbije.

Ona je dodala da Ratel očekuje i nove zahteve za operatere fiksne telefonije u Srbiji.

Kompanija SBB ima više od pola miliona korisnika kablovske televizije i interneta, a u junu su kontrolni paket akcija te kompanije preuzeli Kompanija Mid Evropa partners (MEP) i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD).

Usluge fiksnog telefoniranja na srpskom tržištu trenutno pruža samo državna kompanija Telekom Srbije, koja ima više od 2,8 miliona korisnika.

Smiljanić: Potrebna konkurencija

Ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo Srbije Aleksandra Smiljanić izjavila je da se može očekivati da će Srbija u dogledno vreme dobiti drugog operatetera fiksne telefonije.

"Orijentacija ministarstva je liberalizacija tržišta, ali istovremeno moramo da vodimo računa da svi građani imaju osnovne telekomunikacione usluge po pristupačnim cenama", rekla je ona.

Prema njenim rečima cene Internet usluga u Srbiji su visoke, a put i za njihovo snižavanje je liberalizacija . Smiljanić je dodala i da ministarstvo ne pridaje toliku važnost privatizaciji Telekoma, koliko liberalizaciji tržišta, jer će prisustvo novih značajnih operatera na tržištu biti mehanizam da se cene usluga smanje i istovremeno pobošlja njihov kvalitet.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (11.9.2007 u 20:17)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 20:18   #4
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Još vesti

Nastavak teksta.
Citat:
SBB: Možemo da pokrijemo trećinu domaćinstava

Izvršni direktor kablovskog distributera "Serbian broadbend" (SBB) Dragan Šolak potvrdio je da je SBB podneo zahtev Republičkoj agenciji za telekomunikacije (RATEL) za licencu fiksne telefonije i ocenio da svojim fiksnim telefonskim linijama može pokriti trećinu domaćinstava u Srbiji.

SBB je pre četiri meseca podneo i zahtev RATEL-u, odnosno, Ministarstvu telekomunikacija za direktnu kupovinu Internet usluga u inostranstvu, za međunarodnu Internet konekciju, kako bi izbegao monopol "Telekoma Srbije" i omogućio brži prenos podataka na informatičkoj mreži i pad cena usluga, rekao je Šolak.

On je ukazao da od Ministarstva telekomunikacija zavisi da li će i kada raspisati tender i definisati uslove za dodelu druge licence fiksne telefonije i dodao da je SBB spreman da u roku tri do četiri meseca od trenutka dobijanja licence, pusti u rad servis fiksne telefonije, pošto je ona već sada oko 92 odsto spremna za pružanje te usluge.

Prema oceni Šolaka, to ministarstvo treba da izađe u javnost sa svojim viđenjem razvoja tržišta fiksne telefonije, u situaciji u kojoj je već dve godine "Telekomu Srbija" zakonski ukinut monopol u toj oblasti.

Osim nabavke određene opreme za fiksnu trelefoniju, SBB bi za kvalitet svoje mreže morao da potpiše interkonekcione ugovore, za pružanje usluga korisnicima fiksne mreže "Telekoma" i mobilnih operatera u zemlji, uz saglasnost RATEL-a, objasnio je Šolak.

SBB ima mrežu za kablovsku i satelitsku televiziju i širokopojasni (brodbend) Internet, koja opslužuje više od pola miliona korisnika i pokriva oko 700 hiljada domaćinstava u Srbiji, kao i kadrove za održavanje i razvoj te mreže, naveo je Šolak.

On je objasnio da tih 700 hiljada domaćinstava ima mogućnost da se priključi na mrežu SBB-a, jer su priključci već u njihovoj zgradi ili kablovi već prolaze pored njihovih kuća.

Ukoliko SBB dobije dozvolu, kao i drugi provajderi, cene Internet usluga bi pale na oko 20 odsto sadašnjih cena, a brzine pernosa podataka bi bila visestruko povećana, rekao je Šolak i dodao da u Srbiji ima oko 150 hiljada korisnika širokopojasnog interneta (polovinu drži SBB), a tu je naša zemlja na začelju u Evropi, ispred Albanije i Ukrajine.

Krediti

Šolak je podsetio da je SBB prošle godine već koristio kredit Evropske banke za obvnovu i razvoj (EBRD) oko 15 miliona evra, a u maju ove godine dobio je kredit od "Unikredit grupe", takođe, u iznosu od oko 15 miliona evra za širenje mreže i razvoj novih usluga.
[/QUOTE]
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 21:49   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
SBB već ima poprilično dobru infrastrukturu..

Hm, infrastruktura i nije tako losa, imam kablovsku 6 dana u nedelji. A cuo sam da u Nisu imaju i preko 50 rutera, cudo je kako taj internet uopste radi. Od provajdera do bilo kog sajta stizete preko 10-20 rutera, a od kompa do SBB-a prodjete 50.


Bilo bi jako dobro da neko dobije licencu, pa makar to bio i SBB, ali znam sigurno da SBB nece moci da obezbedi kvalitetnu uslugu, a mozda telekom racuna bas na to. Davace bolju uslugu i prakticno ce nastaviti monopol
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 22:45   #6
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
nighthawk kaže:
Bilo bi jako dobro da neko dobije licencu, pa makar to bio i SBB, ali znam sigurno da SBB nece moci da obezbedi kvalitetnu uslugu, a mozda telekom racuna bas na to. Davace bolju uslugu i prakticno ce nastaviti monopol
Vrlo dobro rečeno, i zanimljiv odgovor. Tokom godina SBB je razvijao infrastrukturu na koju niko nije "pazio" i sada...kako je tako je. Mislim, očigledno je da Telekom koliko-toliko utiče na odluke RATEL-a. Tim potezom telekom će se ograditi u fazonu "Mi smo izdali 2. licencu, nismo monopolisti više, a nismo ni krivi što je SBB slab".

Ne daj Bože da SBB dobije 2. licencu...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 23:54   #7
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Dobra je stvar sto se spominje da je i TELENOR vrlo zainteresovan za tu licencu...a mislim da su oni i jedna od najjacih kompanija sto se tice fiksne telefonije u evropi(pogotovo u Norveskoj,i mislim Rusiji)...mislim da bi oni mogli sa svojim kapitalom i vec postojecim VELIKIM iskustvom u tom polju dosta toga dobrog da urade...videcemo sta ce sve da bude od toga...al bitno da se nesto desava po tom pitanju!
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 0:03   #8
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Dobra infrastruktura fiksne telefonije + vise provajdera usluga fiksne telefonije = jeftine usluge kako fiksne telefonije tako i ADSL-a. Sve u svemu, nece nam skoditi da probamo, kad su mogle druge zemlje, mozemo i mi da izdrzimo dva provajdera
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 0:16   #9
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
Dobra je stvar sto se spominje da je i TELENOR vrlo zainteresovan za tu licencu...a mislim da su oni i jedna od najjacih kompanija sto se tice fiksne telefonije u evropi(pogotovo u Norveskoj,i mislim Rusiji)...mislim da bi oni mogli sa svojim kapitalom i vec postojecim VELIKIM iskustvom u tom polju dosta toga dobrog da urade...videcemo sta ce sve da bude od toga...al bitno da se nesto desava po tom pitanju!
mislim da telenor nije zainteresovan za fixnu telefoniju kod nas. barem su tako rekli ranije, kad su preuzeli mobtel...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 0:22   #10
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
mislim da telenor nije zainteresovan za fixnu telefoniju kod nas. barem su tako rekli ranije, kad su preuzeli mobtel...
Pa moguce,mada ne znam sto su tako tad govorili kad im niko nije to ni nudio...al kontam da ce sad da pevaju drugu pesmu,jer je vec neki Norvezanin-tj neka faca u Telenoru danas na tv-u govorio o tome...videli su koliko su se oparili kao mobilni operater,a para nikad dosta...
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 0:25   #11
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
gagi_ns kaže: Pregled poruke
Pa moguce,mada ne znam sto su tako tad govorili kad im niko nije to ni nudio...al kontam da ce sad da pevaju drugu pesmu,jer je vec neki Norvezanin-tj neka faca u Telenoru danas na tv-u govorio o tome...videli su koliko su se oparili kao mobilni operater,a para nikad dosta...
pa da, nije im niko nudio, ali kad su vec toliko jaki na polju fixne telefonije a kod nas je monopol pitanje da li su zainteresovani se samo namece ... tada su rekli da nisu a sad je izgleda druga prica... mislim da je bolje oni nego sbb?
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 1:47   #12
gagi_ns
Član
 
Član od: 23.2.2007.
Lokacija: Logicno zar ne!? :)
Poruke: 346
Zahvalnice: 575
Zahvaljeno 834 puta na 170 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gagi_ns
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
pa da, nije im niko nudio, ali kad su vec toliko jaki na polju fixne telefonije a kod nas je monopol pitanje da li su zainteresovani se samo namece ... tada su rekli da nisu a sad je izgleda druga prica... mislim da je bolje oni nego sbb?
Pa sve je bolje od sbb-a! I ja zaista mislim da je Telenor mnogo ozbiljniji i jaci igrac,od bilo koga drugog...a vec imaju dobre rezultate iz tih oblasti iza sebe,pa je sve ostalo nepotrebno komentarisati...da kojim slucajem daju vise licenci za to,pa nek se ukljuci vise kompanija...al ako budu uopste i dozvolili samo jednoj...treba dobro promotriti (imamo ministarstvo za to,al dal imamo i nepotkupljive strucnjake...) kandidate koji se jave na tender il kako ce to vec ici...mada se nama laicima Telenor cini kao logican kandidat za najuzi izbor!

Poslednja ispravka: gagi_ns (12.9.2007 u 10:48)
gagi_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 11:37   #13
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Hm, infrastruktura i nije tako losa, imam kablovsku 6 dana u nedelji. A cuo sam da u Nisu imaju i preko 50 rutera, cudo je kako taj internet uopste radi. Od provajdera do bilo kog sajta stizete preko 10-20 rutera, a od kompa do SBB-a prodjete 50.


Bilo bi jako dobro da neko dobije licencu, pa makar to bio i SBB, ali znam sigurno da SBB nece moci da obezbedi kvalitetnu uslugu, a mozda telekom racuna bas na to. Davace bolju uslugu i prakticno ce nastaviti monopol
Rekao sam prilično dobru(ruku na srce, koja još firma a da nije telekom ima tako nešto?), nisam rekao da je to sve odlično. Ima tu još mnogo posla da se odradi ali barem imaju nešto sa čime će da počnu.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 13:52   #14
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Evo jednog isečka iz "Blica" od juče
Citat:
Šolak kaže: Pregled poruke
Ako naš telefonski servis u smislu cene i usluge bude kao kablovski, onda ćemo biti najpovoljniji u regionu

A što se žale na kablovski

Ceo tekst možete pročitati ovde
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 17:07   #15
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Rekao sam prilično dobru(ruku na srce, koja još firma a da nije telekom ima tako nešto?), nisam rekao da je to sve odlično. Ima tu još mnogo posla da se odradi ali barem imaju nešto sa čime će da počnu.
Nijedna firma nije mogla da ima tako nesto (kao Telekom) iz prostog razloga sto je monopol bio vazeci, pa niko nije smeo da kopa jaruge za svoje kablove.

Meni se cini da bi najbolji operater fiksne telefonije bila neka strana firma. Mi domaci (iliti Srbi) uvek napravimo najgore po sebe.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 18:52   #16
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Nijedna firma nije mogla da ima tako nesto (kao Telekom) iz prostog razloga sto je monopol bio vazeci, pa niko nije smeo da kopa jaruge za svoje kablove.

Meni se cini da bi najbolji operater fiksne telefonije bila neka strana firma. Mi domaci (iliti Srbi) uvek napravimo najgore po sebe.
Da, ali ja nisam potegao sad temu monopola. Nego sam čisto pomenuo činjenicu koja se ni meni ne sviđa ali je takva. A uostalom ako je SBB izgradio toliko za par godina, zašto nije neko drugi isto? Ma meni se ne dopada ni SBB ni telekom.. Nadam se da će se pobiti međusobno..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 20:12   #17
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Sad znamo ko i zasto krade i seche telefonske kablove
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2007, 23:24   #18
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Da, ali ja nisam potegao sad temu monopola. Nego sam čisto pomenuo činjenicu koja se ni meni ne sviđa ali je takva. A uostalom ako je SBB izgradio toliko za par godina, zašto nije neko drugi isto? Ma meni se ne dopada ni SBB ni telekom.. Nadam se da će se pobiti međusobno..
Pa isto mozemo da se pitamo "kako se Miskovic (delta) toliko obogatio za samo 7 godina (od oktobra 2000)"? Sto se i drugi ljudi nisu tako obogatili i nafatirali bogatstvo od ~1,4 mlrd$?
Pa vidis, odgovor je sasvim jednostavan: "Kad si sa odredjenim elementima u vlasti na prst u dup3, nista nije nemoguce."

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Sad znamo ko i zasto krade i seche telefonske kablove
A zeleznicke pragove
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 0:09   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Kakvi ovi nasi treba sto pre da ih privatizuju da konacno progledamo na oci.Sto puta sam zamano u ekran i zaustavio se u zadnjem trenutku zbog sporog neta.Nista ne mogu da zavrsim,sputava me u razvoju, samo je vazno da vec iz telekoma kukaju kako ce da izgube deo kolaca koji za njih pretstavlja nepremostivu prepreku.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 12:26   #20
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Druga licenca za fiksnu telefoniju?

Da imaju neku izjavu u stilu izgubicemo profit i tako to, pa sta oni iz telekoma misle da ce zauvek da drze monopol, ucinilo mi se kao da kukaju. Iskreno se nadam da cemo uskoro dobiti drugog operatera fiksne telefonije jer je to nesto sto je svuda u svetu normalno samo je kod nas bauk. Dolazak drugog operatera fiksne telefonije ne mora da znaci i bolje usuge ali je bar neki napredak. A koliko znam telekom nije vlasnik telefonskih brojeva (ili mozda gresim) vec su samo korisnici kao sto su i tv stanice korisnici frekvencija. Sve u svemu, nadam se da ce se ovo pitanje sto pre resiti...
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com