Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2007, 3:29   #41
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
Belfegor kaže:
ma koji komp, pokusao jednom da objasnim i izervirao se, mislim posle sat vremena objasnjavanja kako da otkuca tekst u World-u, ona mene pita: a kako da upalim komp?????
Izvini... Zanimljivo mi je kad vidim ovakve greške u kucanju.

Najjače je bilo, komšije videle da mi (moja porodica) imamo komp pa rešili i oni da ga kupe, da vide to "čudo" od tehnologije. Zovu oni mene da im ja to sve sklopim. Ja došao i dok smo ga isprebacivali, bla, bla, bla i mi ga napokon namestimo. Govore komšije:"Hehe, to je Pentim 4!" Ja palim komp, gledam My Computer -> Properties kad ono piše AMD Sempron... Kad sam im rekao da nemaju veze ni sa Penti(j)umom ni Intelom samo su se cimnuli u trenutku. Onda sam im objasnio kako stoje stvari i bilo im je lakše (nema veze, samo da radi ).
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 11:01   #42
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Moj matori zna veoma dobro da koristi PC, imao je C64, 286(secam se da sam igrao Duke Nukem 1 na njoj), 486, Pentium MMX i sada Celeron tako da covek rastura(Office ). Keva zna da pusti muziku i naravno Word, Excel... Buraz zna mnogo stvari(ali ne vise od mene) i stalno me gnjavi da pocnem nesto da zaradjujem...
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 23:48   #43
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

ko radi taj i gresi
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 22:04   #44
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

E pa imao sam i ja (tj. imam ga i dalje) C64c...Zakon je...ćale čak ZNA nešto da "radi" na njemu...iliti bolje rečeno znao je...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 6:06   #45
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
Belfegor kaže:
ko radi taj i gresi
Nemoj da misliš da te kritikujem (dobro, ipak je bolje kad nema grešaka) ali se i meni jednom desilo da posle završene misije na Guild Wars-u kažem svom timu:"Food game!"

Moj ćale samo zna da čatuje na telefonu. Koliko li on para na to spiska, samo će ga Bog znati. A majka mi uopšte nije za tehniku. Čim uđe u moju sobu (gde je i komp) odmah je zaboli glava. Da li je to zbog radijacije ili nečeg drugog ne znam...
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 10:18   #46
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Moja rodbina kad ne zna pita i nije tako lose,ali jedan drug je prilikom surfovanja na netu(ne znam ni kako je ukapirao da se uloguje)dobio poruku od antivirusa da je virus napao njegov racunar i da je najbolje da ga ugasi,i on ce brze bolje ugasiti.... sta sta pa naravno monitor.
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 15:50   #47
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

e citajte sad ovo (inache nemem problem sa roditeljima,jer je mene moj otac ucio reinstaliranju windowsa)ali bra i sestra uxxxx


dolazi kod kompjutera moj mali brat (ima 7 godina)i pita me ,ĐE ONAJ SAN ANDREAS,kazem ja nema ga ,KAKO NEMA ,TATA OVAJ POKVARIO KOPMJUTER,kazem mu ja cuti mali reinstalirao sam juce windows,TATA EVO PRIZANO JE OKVARIO GA JE,INSTALIRAJ GA ODMAH!!!!!!!!!!!!posle cu idi sad se igraj,AAAAAAAAA, RECI MU SAD CU DA GA UDARIM,dolece mi u glavu hemijska olovka,ETO TI A SAD ,tata mici mi ovog da ne postane lose po njega,tata je dosao i malog klinaca jedava nekako odvojio od misa kojeg je planirao mnei u glavu da baci


sa roditeljima nemam problem,A RODBINU DA NE POMINJEM,JOSH SVI IMAJU PO KOMPJUTER(majko mila )
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 19:05   #48
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

ccc... nikad ne bi dao detetu od 7 godina da igra igru za 16+ uzrast...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 19:19   #49
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
daco kralj kaže:
dolazi kod kompjutera moj mali brat (ima 7 godina)i pita me ,ĐE ONAJ SAN ANDREAS,kazem ja nema ga ,KAKO NEMA ,TATA OVAJ POKVARIO KOPMJUTER,kazem mu ja cuti mali reinstalirao sam juce windows,TATA EVO PRIZANO JE OKVARIO GA JE,INSTALIRAJ GA ODMAH!!!!!!!!!!!!posle cu idi sad se igraj,AAAAAAAAA, RECI MU SAD CU DA GA UDARIM,dolece mi u glavu hemijska olovka,ETO TI A SAD ,tata mici mi ovog da ne postane lose po njega,tata je dosao i malog klinaca jedava nekako odvojio od misa kojeg je planirao mnei u glavu da baci
Daj bre čoveče, ajde pročitaj još jednom šta si napisao.
Mislim, nisam ti ja nikakav jezički puritanac, i nemam ništa protiv kada se opušteno piše, ali ovo ti je skroz nečitljivo.
Potrudi se malo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 21:35   #50
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
daco kralj kaže:
e citajte sad ovo (inache nemem problem sa roditeljima,jer je mene moj otac ucio reinstaliranju windowsa)ali bra i sestra uxxxx


dolazi kod kompjutera moj mali brat (ima 7 godina)i pita me ,ĐE ONAJ SAN ANDREAS,kazem ja nema ga ,KAKO NEMA ,TATA OVAJ POKVARIO KOPMJUTER,kazem mu ja cuti mali reinstalirao sam juce windows,TATA EVO PRIZANO JE OKVARIO GA JE,INSTALIRAJ GA ODMAH!!!!!!!!!!!!posle cu idi sad se igraj,AAAAAAAAA, RECI MU SAD CU DA GA UDARIM,dolece mi u glavu hemijska olovka,ETO TI A SAD ,tata mici mi ovog da ne postane lose po njega,tata je dosao i malog klinaca jedava nekako odvojio od misa kojeg je planirao mnei u glavu da baci


sa roditeljima nemam problem,A RODBINU DA NE POMINJEM,JOSH SVI IMAJU PO KOMPJUTER(majko mila )
Vrnjauuu.Ovaj gori od mene.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 21:59   #51
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
daco kralj kaže:
e citajte sad ovo (inache nemem problem sa roditeljima,jer je mene moj otac ucio reinstaliranju windowsa)ali bra i sestra uxxxx


dolazi kod kompjutera moj mali brat (ima 7 godina)i pita me ,ĐE ONAJ SAN ANDREAS,kazem ja nema ga ,KAKO NEMA ,TATA OVAJ POKVARIO KOPMJUTER,kazem mu ja cuti mali reinstalirao sam juce windows,TATA EVO PRIZANO JE OKVARIO GA JE,INSTALIRAJ GA ODMAH!!!!!!!!!!!!posle cu idi sad se igraj,AAAAAAAAA, RECI MU SAD CU DA GA UDARIM,dolece mi u glavu hemijska olovka,ETO TI A SAD ,tata mici mi ovog da ne postane lose po njega,tata je dosao i malog klinaca jedava nekako odvojio od misa kojeg je planirao mnei u glavu da baci


sa roditeljima nemam problem,A RODBINU DA NE POMINJEM,JOSH SVI IMAJU PO KOMPJUTER(majko mila )
Za vas je neka konzola (iz raja izasla)...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 22:09   #52
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Lightbulb Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
bobi kaže:
Daj bre čoveče, ajde pročitaj još jednom šta si napisao.
Mislim, nisam ti ja nikakav jezički puritanac, i nemam ništa protiv kada se opušteno piše, ali ovo ti je skroz nečitljivo.
Potrudi se malo.
Sta se čudiš , siguran sam da svi koji su njegovo godište ,a ovde su na forumu, nečitko pišu. Deca su sve to pokupila sa IRC-a , MSN-a, ili čega već drugog.
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 23:44   #53
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
Peruzzi kaže:
Sta se čudiš , siguran sam da svi koji su njegovo godište ,a ovde su na forumu, nečitko pišu. Deca su sve to pokupila sa IRC-a , MSN-a, ili čega već drugog.
Eh sad Peruzzi... Ja jeste da pisem nepravilno (nekako mi pravopis, i gramatika, ne idu), ali mislim da nemam bas mnogo nerazumljivih poruka.

On topic:
Sad sam se setio jednog "bisera". Moj deda povremeno prespava kod mene u stanu. A jedini krevet koji mu odgovara je onaj u sobi u kojoj se nalazi kopjuter. E a on je naviko da spava u mrklom mraku, ali bukvalno! On si lepo uzme kartoncice i postavi ih tako da zaklanjaju svaku lampicu na televizoru, kompjuteru, dvd-u znaci skroz!
I jedno vreme je igrao Sokoban. To je neka igra u kojoj vodite nekog coveculjka koji mora da postavi kocke na odredjena mesta. A posto nema bas najbolje pamcenje, on dok trazi ikonu za Sokoban pretisne sve sto mu lici na to! Ok ne bas sve sto mu lici nego ono sto mu je simpaticno! Jednom prilikom je startovao e-Mule a opravdanje mu je bilo da se sam startovao. Onda je jednom stavio Nero da reze neki film pa ga je isprepadala truba koja oznacava napad konjice (tako se inace cuje kada se zavrsi rezanje).
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 0:10   #54
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
bobi kaže:
Daj bre čoveče, ajde pročitaj još jednom šta si napisao.
Mislim, nisam ti ja nikakav jezički puritanac, i nemam ništa protiv kada se opušteno piše, ali ovo ti je skroz nečitljivo.
Potrudi se malo.
Pa dobro sad, uzimajući u obzir njegove godine ima tu potencijala, građenje jakog dramskog momenta (iako potpuno konfuznog i nerazumnog) je evidentno.

Šalu na (na)stranu, nekoliko sesija na forumu i dobronamernih saveta, ima to fino da se ispolira. Bar do granice koja garantuje da prosečni forumaš zapravo može da dokona šta to omladinac kazuje.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 0:13   #55
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

ovako ,keva mi je ishla na neki kurs za pc i zavrshila je to iz cuga a sad ne konta nishta na pc-u(i ako je to ucila)
a cale nije ishao i pokazao sam mu samo kako da pokrene operu i gde da kuca shta ....posle malo duzeg vremena zna da upravlja sa Tab-ovima bez moje pomoci
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 0:32   #56
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Smile Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Elem, kada se malo bolje pogleda interesantna je ova mala pričica, prava jednočinka, pa ću da pokušam malo da je, jelte, rekonstruišem i izčisitm. Trebalo bi da izgleda otprilkike (do Ivanjice, naravno) ovako:


Prvi čin
Scena



Soba. Stariji sin (13) i mlađi sin (7 godina) su kraj stola na kojem se nalazi računar.
Otac je u neposrednoj blizini.


Mlađi sin prilazi starijem i sa malim osetom gneva u svojoj reči, krenu da zbori:

MLAĐI SIN: 'Đe je, bre, onaj San Andreas?!
STARIJI SIN: Nema ga.
MLAĐI SIN: (već kipti u sebi) Kako nema?! Tata, ovaj pokvario kompjuter!
STARIJI SIN: Ćuti mali, juče sam reinstalirao windows...
MLAĐI SIN: Tata, evo priznao je, pokvario ga je! Instaliraj ga o'ma!
STARIJI SIN: (i dalje sa neverovatnom smirenošću, koliko-toliko kontroliše napetu situaciju) Posle ću... idi sad se igraj.
MLAĐI SIN: (uz ispuštanje visoko frekventnih, neartiklusanih glasova, gubi živce potpuno) Reci mu sad! Udariću ga! (maša se hemijske olovke i veštim hicem pogađa starijeg bratca pravo u čelenku) Eto ti sad!
STARIJI SIN: Tata, miči mi ovog, da ne postane loše po njega...

Otac ubrzo potom dolazi i u poslednjem trenutku sprečava sedmogodišnjeg vragolana da i kompjuterski miš, koji je on u međuvremenu ščepao, ne završi kao oružje za prvu pomoć.

Zajapurenog i ljutitiog dečaka otac na kraju iznosi sa scene, dok se stariji brat zadovoljno smeška, pomalo zlobno, nastavljajući spokojno da provodi vreme kuckajući nešto za svoj groš.

Zavesa...



Scenario i tekst: daco kralj (uz adaptaciju Magneta)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 0:42   #57
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Aaaaaa.... to li je hteo da kaže...
sad je sve mnogo jasnije...

E pa dacko kralju, šta ćeš brate, jedino ti preostaje da burazeru nabaviš neki krš od konzole i ubeđuješ ga da je to nešto što je upravo izašlo...
Nešto poput prastarog nintenda.... hihihihi
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:04   #58
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

Citat:
Nešto poput prastarog nintenda.... hihihihi
Pa da ga ubije kad ga bude gadjao sa njom!
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:26   #59
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

E,stvarno dramatizacija je extra....
A u pravu je Peruzzi,time mogu da se nanesu ozbiljne telesne povrede...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:28   #60
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs up Re: "Matorci" i IT svet (kakva je situacija kod vas?)

@ Magneto:

Vrlo dobra drama, jesi li zamisljao da mozda postanes dramski pisac?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com