Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2006, 3:00   #1
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom POMOC! : HDD otkazao?

Prvi put mi se deshava ovako neshto i ne znam shta da radim.
Dva hard diska imam na PC-u :

1. WesternDigital 80GB
2. WesternDigital 160GB

Prvi (od 80 GB) je svrstan u klasu "Basic Disc" (tako pishe u Disk Managementu) dok je ovaj drugi (od 160) svrstan u klasu "Dynimac Disc".
Danas kad sam hteo da sredjujem albume (oko 1500 albuma imam na tom HDD-u od 160Gb i to je ujedno i sve sto imam na njemu), jednostavno se sam od sebe iskljucio i sve se zamrzlo. Sve sto sam mogao da uradim jeste da resetujem PC.
Posle ponovnog startovanja nestao je sa liste u My Computer-u. Napominjem da taj HDD nije bio particionisan. Inace FS na njemu je NTFS (pishem sve shto bi moglo da bude od nekog znacaja ako ikako mozete pomoci).
Znaci nema ga u listi, ali ima ga u Device Manageru. Sve je OK, status OK - "Device is working properly", ali... Nema ga u My Computeru. Drive letter je nestao i tako dalje...
E sad, ovo je ono sto mene najvise buni :



Ako izaberem oznacenu opciju prijavice mi error, kao "operacija je nemoguca, fatal error, pogledajte system log" i tako dalje...
Ako izaberem "Convert to Basic Disc" to je OK, ali svi podaci sa HDD-a se brishu posle te operacije sto je NARAVNO neprihvatljivo. Ne mogu da dozvolim da izgubim 160Gb muzike... a nemam backup.
Ne znam sta jos da kazem sto moze biti od nekog znacaja... U BIOS-u je sve OK, ali u Windowsu ocigledno nije. Zato sam ga i reinstalirao u nadi da se po*ebao Xp Pro pa sam prebacio na XP Media Center SP2 i opet nista. Pokusao sam i preko Partition magica da reshim stvar, ali bezuspeno posto PM nece ni da se startuje - automatski prijavljuje gresku da nije dodato slovo za hard disk (drive letter cannot be identified).

Tol'ko od mene. Sad na vama stoji da date bilo koji savet koji moze biti od koristi samo mi pomozite da vratim muziku ako boga znate

Hvala unapred.

PS :

Citat:
faXcooL kaže:
samo mi pomozite da vratim muziku ako boga znate
U principu, svi fajlovi na HDD-u i dalje stoje na svom mestu, al' sta mi vredi kad ne mogu da ih vidim...
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 3:12   #2
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: POMOC! : HDD otkazao?

Prvo mi pada na pamet Hiren Boot CD! Na njemu imaš alate za popravak bad sektora, popravljanje particije, oporavak "zaglavljenih" sektora. Najzad, to je skup najboljih alata za rad sa diskom !
P.S. Nije loše da pogledaš napajanje (pozajmi), proveriš molexe na HDD (ili zameniš sa druge grane).
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 3:28   #3
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: POMOC! : HDD otkazao?

Pao mi je na pamet Hirens. Probacu posle. Sad se setih da u tom sklopu postoje neki alati namenjeni iskljucivo WD diskovima.
Ali pre toga probacu R-Studio. U Medjuvremenu sam trazio malo na google i naishao na neki strani forum gde je neki lik postovao skroz isti problem i reshio ga sa tim programom. Upravo ga skidam u nadi da ce uspeti i kod mene.
Ako ne onda mi Hirens ne gine u svakom slucaju
Hvala.
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 7:41   #4
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: POMOC! : HDD otkazao?

Ovako,
R-Studio je 'samo' jos jedan od onih File Recovery programa. Pozitivna stvar jeste da su svi fajlovi chitavi i stoje na hard disku. Medjutim...
Backup za 160Gb se vrlo teshko pravi, joz teze ako na drugim particijama nemate vishe od 5-6GB slobodnog prostora. Sta onda?
I dalje trazim nacin da aktiviram HDD tako sto ce dobiti svoj drive letter. Dakle : help!
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 16:13   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: POMOC! : HDD otkazao?

Tebi je tu pukao NTFS! Meni se ovo isto skoro desilo zato što sam prepunio disk. A ovo se inače češće dešava na većim particijama nego na manjim. Ja sam probao gomile programa za povraćaj i oporavak same particije i ništa nisam uradio. Na kraju sam kupio nov hard i radio je klasičan file recovery!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
pomoc oko wireless opreme miske_car Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 3.10.2006 22:02
Pomoc oko kupovine tastature... Mithrandir ŠDK - Ostale komponente 8 12.8.2006 22:14
Treba mi pomoc za pes 5 plz Francesko O igrama uopšte 3 17.5.2006 19:47
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com