Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2014, 21:59   #1
Srle22
Član
 
Član od: 12.12.2012.
Poruke: 128
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Zamena maticne ploce

Ovih dana treba da mi stigne maticna ploca ASUS M5A97 EVO R2.0. Nameravam da zamenim staru MSI 760GM-P21FX. E sad, nisam ovo do sada radio, pa bi mi dobro dosao neki praktican savet oko demontaze-montaze (na sta posebno obratiti paznju da nesto ne krene naopako) Pretpostavljam da nakon prvog ukljucivanja treba instalirati drajvere koji stizu na CD-u uz plocu. Da li treba izvrsiti i neka podesavanja u BIOS-u? Ako neko ima neki koristan savet bio bih mu veoma zahvalan. Razume se da cu pre montaze detaljno procitati uputstvo ali bih voleo da mi neko skrene paznju na bitne detalje prilikom montaze.
Sam deo demontaze i montaze hardvera mi ne izgleda previse komplikovan, uputstvo za plocu, koje se moze nci na netu, je vrlo jasno i detaljno. Brine me sta ce se dogoditi kod prvog ukljucivanja. U Winu su instalirani drajveri za staru plocu. Da li ce se sistem uopste podici? Kako da instaliram drajvere za novu plocu ako se sistem ne podigne? Ako se podigne i ja ubacim CD sa drajverima za novu plocu, da li ce oni "pregaziti" stare drajvere ili ce s dogoditi nesto drugo? Da li je neophodna ili samo pozeljna reistalacija windowsa? Voleo bih da, ako je moguce, izbegnem reinstalaciju Windowsa. Ima tu verovatno jos pitanja koja ja u ovom trenutku ne vidim, pa mi slobodno skrenite paznju na njih. Voleo bih da mi neko pomogne da nadjem odgovor na ova pitanja pre nego sto se upustim u posao zamene ploce. Unapred hvala.
Srle22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2014, 22:05   #2
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Proporuka je da uradis reinstall sistema.

Moja preporuka je da pre zamene ploce pokrenes instalaciju novog sistema i formatiras C particiju i onda ugasis komp i uradis zamenu ploce.Tako ces posle zamene pri prvom pokretanju odmah instalirati sve sto ti treba i nece doci do nekih problema.

Takodje pre zamene slikaj ili napisi gde je koji pin bio nakacen da bi mogao da ga vratis gde treba na novoj proci i to je to.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2014, 22:18   #3
Srle22
Član
 
Član od: 12.12.2012.
Poruke: 128
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Stvar mi olaksava cinjenica da je windows na SSD-u, te reinstalacija nije problem.....voleo bih da je izbegnem posto tu ima instaliranih jos nekih programa koje bi reinstalacija obrisala sto mi kasnije stvara dodatni obiman posao da sve vratim u prvobitno stanje........zato pokusavam da nadjem opciju da sve prodje bez reinstalacije, mada i ja mislim da to nece biti moguce.....sem ako se ovde ne pojavi nako sa spasonosnom idejom.....
Srle22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2014, 23:48   #4
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa sistemom, ali je ipak preporuka da se reinstalira.

Moja preporuka je da poskidas nove drajvere sa sajta i ostavis ih na drugoj particiji, tako da budu spremni cim se digne sistem. CD ti ne treba.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 0:34   #5
Srle22
Član
 
Član od: 12.12.2012.
Poruke: 128
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa sistemom, ali je ipak preporuka da se reinstalira.

Moja preporuka je da poskidas nove drajvere sa sajta i ostavis ih na drugoj particiji, tako da budu spremni cim se digne sistem. CD ti ne treba.
A dali je moguce nakon skidanja novih drajvera, deinstalirati postojece i onda nakon restarta samo instalirati nove drajvere?
Srle22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 0:51   #6
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Pa mozes iz task managera da probas, ali mislim da je to prevelik posao, a win ce se verovatno podici i bez tog brisanja.

Mislim da treba da ides na to da ce raditi bez novog wina, pa ako ne radi, lako se ponovo instalira, a ako radi, super - ustedeo si malo vremena.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 1:35   #7
Srle22
Član
 
Član od: 12.12.2012.
Poruke: 128
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Evo, samo da se prijavim........montirao novu plocu, Win 7 se podigao iz prve, instalirao drajvere sa CD-a i sve radi savrseno. Nadam se da ce tako i ostati......danas sam ceo dam maltretirao racunar i nisam nigde primetio bilo kakve smetnje u radu.
Srle22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2015, 12:15   #8
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Zamena maticne ploce

Citat:
Evo, samo da se prijavim........montirao novu plocu, Win 7 se podigao iz prve, instalirao drajvere sa CD-a i sve radi savrseno. Nadam se da ce tako i ostati......danas sam ceo dam maltretirao racunar i nisam nigde primetio bilo kakve smetnje u radu.
Odlicno!
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pečenje maticne ploce u rerni Filip89x Osnovne komponente 18 26.8.2014 2:17
Test maticne ploce braca86 Osnovne komponente 5 10.4.2014 14:28
Savet oko maticne ploce RexGrammer ŠDK - Osnovne komponente 12 21.9.2013 0:24
Zamena maticne ploce = reinstalacija? pjOr Operativni sistemi 4 10.12.2009 0:56
Naglo grejanje maticne ploce almi Osnovne komponente 13 12.6.2008 21:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com