Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2012, 22:09   #181
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
TearDrop kaže: Pregled poruke
Jok.Ne radi taj image .Ako nista nasao sam koji radi.Nema soundtrack al sta mogu.
Cekaj malo - sredicemo, ne brini.
- Kad skines igru dobices <ime fajla>.7z
- raspakujes programom 7-Zip koji je naravno besplatan
- sada imas tri fajla koja sam ti naveo od kojih je jedan Twisted Metal 4 [U] [SCUS-94560].img.ecm
- EmuParadise imaju losu naviku da prepakuju vece fajlove i onda se dobije <ime fajla>.ecm , ali to nije neki veliki problem!
- Download ECM Tools - Required if your file is of .ECM type and you need to convert to ISO/BIN/CUE. ECM is a special compression technique which allows better compression on CD images and thus saves on space as well as bandwidth!
- klikni me za ECM tools
- otpakuj RAR fajl i trebace ti samo unecm.exe koji je unutra
- zadnji korak : kopiraj unecm.exe u isti folder sa igrom i onda napravi drag & drop fajla sa .ecm extezijom direktno iznad unecm.exe i sacekaj nekoliko sekundi pa dobices isti taj fajl ali bez .ecm extenzije ; obrisi prvi fajl i dobices sva 3 fajla koja sam ti naveo u prijasnjem postu
Probaj sad igru i uzivaj
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 22:42   #182
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Cekaj malo - sredicemo, ne brini.
- Kad skines igru dobices <ime fajla>.7z
- raspakujes programom 7-Zip koji je naravno besplatan
- sada imas tri fajla koja sam ti naveo od kojih je jedan Twisted Metal 4 [U] [SCUS-94560].img.ecm
- EmuParadise imaju losu naviku da prepakuju vece fajlove i onda se dobije <ime fajla>.ecm , ali to nije neki veliki problem!
- Download ECM Tools - Required if your file is of .ECM type and you need to convert to ISO/BIN/CUE. ECM is a special compression technique which allows better compression on CD images and thus saves on space as well as bandwidth!
- klikni me za ECM tools
- otpakuj RAR fajl i trebace ti samo unecm.exe koji je unutra
- zadnji korak : kopiraj unecm.exe u isti folder sa igrom i onda napravi drag & drop fajla sa .ecm extezijom direktno iznad unecm.exe i sacekaj nekoliko sekundi pa dobices isti taj fajl ali bez .ecm extenzije ; obrisi prvi fajl i dobices sva 3 fajla koja sam ti naveo u prijasnjem postu
Probaj sad igru i uzivaj
Imao sam sva 3 fajla koja si naveo u proslom postu.Aj probacu jos ovo...Nadam se da ce to raditi....
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 22:50   #183
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Okej igra sad radi.Al opet ista stvar.Zvucni efekti su tu al soundtracka nema .
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 22:56   #184
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Onda proveri dali ti je Sound Plugin postavljen na ePSXe SPU core 1.7.0.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 23:15   #185
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Onda proveri dali ti je Sound Plugin postavljen na ePSXe SPU core 1.7.0.
Pise sound enabled...
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 23:28   #186
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
TearDrop kaže: Pregled poruke
Pise sound enabled...
Da, tako i treba - ovaj plugin nema dodatna konfiguriranja.
Nego da te pitam :
Jesi li vec odigrao neku igru SA muzikom na ovom emulatoru ?
Probaj nanovo da skines ePSXe 1.7.0. i nanovo konfigurisi sve pluginove ; sva 3 fajla Twisted Metal 4 trebas imati u istom folderu (poneka igra je 4 fajla)
Koju konfiguraciju imas/ koji OS ? - mozda treba da update-ujes DirectX/drajvere ?!
Kod mene jos nisam naisao na PSX igru koja ne radi u ovom emulatoru, a veruj mi prob'o sam ih mali milion !
Jedini slucaj kad ne mogu da dobijem background music je neispravni iso/bin/img/cue/ccd/sub fajl, ali onda skinem sa nekog drugog sajta i resim to.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 23:33   #187
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Da, tako i treba - ovaj plugin nema dodatna konfiguriranja.
Nego da te pitam :
Jesi li vec odigrao neku igru SA muzikom na ovom emulatoru ?
Probaj nanovo da skines ePSXe 1.7.0. i nanovo konfigurisi sve pluginove ; sva 3 fajla Twisted Metal 4 trebas imati u istom folderu (poneka igra je 4 fajla)
Koju konfiguraciju imas/ koji OS ? - mozda treba da update-ujes DirectX/drajvere ?!
Kod mene jos nisam naisao na PSX igru koja ne radi u ovom emulatoru, a veruj mi prob'o sam ih mali milion !
Jedini slucaj kad ne mogu da dobijem background music je neispravni iso/bin/img/cue/ccd/sub fajl, ali onda skinem sa nekog drugog sajta i resim to.
Pazi u pocetnom meniju ima muzika normalno.U samoj igri ima zvucnih efekata.Al soundtrack muzika koja je postojala u igri nema.Sa muzikom nisam igrao ni jednu do sad.Zvucni efekti su tu svi al muzike nema pa bog...Imam windows 7 ultimate 64bit ako ti ista znaci :P Driveri su najnoviji za sve tako da nije ni do toga
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 23:47   #188
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
TearDrop kaže: Pregled poruke
Pazi u pocetnom meniju ima muzika normalno.U samoj igri ima zvucnih efekata.Al soundtrack muzika koja je postojala u igri nema.Sa muzikom nisam igrao ni jednu do sad.Zvucni efekti su tu svi al muzike nema pa bog...Imam windows 7 ultimate 64bit ako ti ista znaci :P Driveri su najnoviji za sve tako da nije ni do toga
Posto i ja imam isti sistem - isto tako 64bit, onda je problem emulator to jest plugini i njihovo pravilno konfiguriranje (ili bolje ih ne diraj kako su namesteni po difoltu, samo treba njihovo adekvatno odabiranje u zavisnosti od tvog hardwera)
Znaci skini ponovo ePSXe 1.7.0. sa pluginima (obicno ide u paketu) i ne zaboravi zlib1.dll da stavis u emulatorov folder i probaj ponovo bas sa ovom igrom (TM 4) i mora da dobijes 100% emulaciju.
P.S. Ko sto rekoh mozda je DirectX problem - napominjem ti da treba da update-ujes DX 9.0.c kao i DX 11 ako ti podrzava kartica; isto tako potrebno je da updateujes i 32 bitni i 64 bitni DX ! Bez razlike sto ti je sistem 64bit - ovo znam iz licnog iskustva iako mislim da nije dokumentovano od strane Microsofta !
EDIT : bios fajlovi su :
scph1001.bin
SCPH7502.bin
...oba su po 512 KB

Poslednja ispravka: CTOJAH (12.6.2012 u 23:50) Razlog: biosi
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
TearDrop (13.6.2012)
Stara 13.6.2012, 0:17   #189
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Posto i ja imam isti sistem - isto tako 64bit, onda je problem emulator to jest plugini i njihovo pravilno konfiguriranje (ili bolje ih ne diraj kako su namesteni po difoltu, samo treba njihovo adekvatno odabiranje u zavisnosti od tvog hardwera)
Znaci skini ponovo ePSXe 1.7.0. sa pluginima (obicno ide u paketu) i ne zaboravi zlib1.dll da stavis u emulatorov folder i probaj ponovo bas sa ovom igrom (TM 4) i mora da dobijes 100% emulaciju.
P.S. Ko sto rekoh mozda je DirectX problem - napominjem ti da treba da update-ujes DX 9.0.c kao i DX 11 ako ti podrzava kartica; isto tako potrebno je da updateujes i 32 bitni i 64 bitni DX ! Bez razlike sto ti je sistem 64bit - ovo znam iz licnog iskustva iako mislim da nije dokumentovano od strane Microsofta !
EDIT : bios fajlovi su :
scph1001.bin
SCPH7502.bin
...oba su po 512 KB
Svi ti fajlovi su tu... .Ma nije ni vazno.Vazno je da igra radi u najboljem redu.Nema muzike koja je obelezila ovu igru,al nije ni tolko strasno.Hvala za trud i zelju da pomognes u svakom slucaju
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 18:05   #190
Nebojsa111
Veteran
 
Član od: 22.11.2006.
Poruke: 523
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Proguglaj malo, vidi i na YT za muziku, nadji posebno soundtrack za Twiested Metal 4 pa pusti uporedo sa emulatorom
Nebojsa111 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 18:37   #191
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Emulacija...

Znam da ce ovo sto budem napisao mnogima biti smesno, ali tako je bas kako procitate.Pola dana se mucim da podesim epsxe da bih mogao pokrenuti igre koje sam nekada jako voleo(crash bandicoot, alundra, rayman, metal gear solid...), i nikako mi ne ide.Skidao sam od verzije 1.6 do 1.9 i nista.Crn ekran, pojavi se logo igre i zakuca se i slicne stvari.Postavio sam za video plugin Pete's D3D posto je on za ATI kartice, i sve Pete's plugine za zvuk,CD i sta sve ne.Dzabe.Imam Intel Pentium E5300,ATI 3850,3GB ram i XP kao OS.Jel moze neko da uploaduje emulator koji vec koristi i provereno radi da bi na taj nacin bio siguran da ce sve raditi i kod mene kako treba?Ili da ostavim mail pa da mi tako posalje.Hvala puno.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 21:39   #192
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Znam da ce ovo sto budem napisao mnogima biti smesno, ali tako je bas kako procitate.Pola dana se mucim da podesim epsxe da bih mogao pokrenuti igre koje sam nekada jako voleo(crash bandicoot, alundra, rayman, metal gear solid...), i nikako mi ne ide.Skidao sam od verzije 1.6 do 1.9 i nista.Crn ekran, pojavi se logo igre i zakuca se i slicne stvari.Postavio sam za video plugin Pete's D3D posto je on za ATI kartice, i sve Pete's plugine za zvuk,CD i sta sve ne.Dzabe.Imam Intel Pentium E5300,ATI 3850,3GB ram i XP kao OS.Jel moze neko da uploaduje emulator koji vec koristi i provereno radi da bi na taj nacin bio siguran da ce sve raditi i kod mene kako treba?Ili da ostavim mail pa da mi tako posalje.Hvala puno.
E to nisam ni ja uspeo da podesim isti slucaj, jos sam inst emulator sa svim mogucim driverima i nikako nisam uspeo da ga podesim, jer je tu najbitnije da vidis koji directx podrzava tvoja grafika pa pixel shader, pa neka opet upustva stoje da treba pokrenuti preko opengl a ne direct3d9, a npr koristio sam dolphin emulator za nitendo wii, i njega sam podesio u roku od 3 sec odabrao direct3d9(deprecated) sta god mu to bilo, i opicio po moto gp 08 samo tako, sad ako hoces mogu ti u poruci poslati link od pcsx2 emulatora sto sam ja koristio pa ti mozda kod tb prorade igrice...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 23:10   #193
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: Emulacija...

Daj link da probam jer od ovoga me boli glava koliko sam pokusavao da podesim....
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 18:58   #194
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Evo linka najnovijeg, tj dns sam pronasao ovaj emulator, i radi kao sat, malen je brzo se podesi, i ja sam ga probao na SBK 07, radi bez problema... ( za bios se snadjite a i nije tesko...) http://coolrom.com/emulators/ps2/57/PCSX2.php
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 19:15   #195
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Samo što on traži emulator za PSOne...

Meni je matori pSX odrađivao posao ranije dok sam se zezao sa emulacijom. Evo linka sa mojim podešavanjima pa probaj (trebalo bi da je to, mada u folder nisam ulazio bar 3-4 godine, nemam pojma da li sam nešto brisao osim ISO fajlova igara, ako ne radi sorry )

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...8/pSX_1_13.rar

Poslednja ispravka: DeCoy (10.4.2014 u 19:26)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 19:39   #196
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Samo što on traži emulator za PSOne...

Meni je matori pSX odrađivao posao ranije dok sam se zezao sa emulacijom. Evo linka sa mojim podešavanjima pa probaj (trebalo bi da je to, mada u folder nisam ulazio bar 3-4 godine, nemam pojma da li sam nešto brisao osim ISO fajlova igara, ako ne radi sorry )

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...8/pSX_1_13.rar
A oke nisam znao da su te igre za psone., ali nema veze mozda ce nekome trebati i za ps2 pa sam zato stavio link... neka proba kome sta odg...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2014, 21:24   #197
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Ja već nekoliko godina koristim neki "psxfin" ikona je kao prvi sony tj onaj kockasti/glomazni.
Nikakve zezalice nisam imao oko biosa itd, samo konfiguracija vezana za joypad
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2016, 20:44   #198
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Emulacija...

Zahvaljujuci dx12, tim programera uspesno pokrenuli Naruto generation igru preko ps3 emulatora.

Naruto Shipuden: Ultimate Ninja Storm Generations Running on PS3 Emulator

Citat:
Naruto Shipuden: Ultimate Ninja Storm Generations has been shown running at 30FPS on the Rpcs3 DX12 PS3 Emulator on PC, running in a playable state with perfect audio.
Rpcs3 DX12 LLVM


To je samo manje zahtevnija 3d igra, koja je preznojila fx8350 procesor na skoro 100% usage i graficku gtx980 (al to nije testirano, verovatno moze i slabija).
Po njihovoj prici, jos smo daleko od potpune emulacije PS3, ali smo pak korak blize nego sto smo bili pre.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
doctor (25.1.2016)
Stara 24.3.2016, 23:53   #199
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Emulacija...

Da ne spamujem sa novom temom, mislim da će i ova odgovarati. Radi se o tome da sam juče preuzela nekih 8500 nes igrica i fora je kad otvorim folder, a ono jedna igrica ima 10 fajlova, ponavlja se. Sad mene zanima da li ja neke fajlove mogu da obrišem, ako već na emulatoru otvaram 1 rom, a ne 10? Evo primera: Metal Gear (E) [!].nes, Metal Gear (J) [a1].nes, Metal Gear (J) [o2].nes, Metal Gear (J).nes, Metal Gear (U).nes, Metal Gear (U) [o1].nes... itd, ima još par fajlova na ovu foru i tako bukvalno svaka igra se pojavljuje 10 puta.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2016, 0:15   #200
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Emulacija...

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Da ne spamujem sa novom temom, mislim da će i ova odgovarati. Radi se o tome da sam juče preuzela nekih 8500 nes igrica i fora je kad otvorim folder, a ono jedna igrica ima 10 fajlova, ponavlja se. Sad mene zanima da li ja neke fajlove mogu da obrišem, ako već na emulatoru otvaram 1 rom, a ne 10? Evo primera: Metal Gear (E) [!].nes, Metal Gear (J) [a1].nes, Metal Gear (J) [o2].nes, Metal Gear (J).nes, Metal Gear (U).nes, Metal Gear (U) [o1].nes... itd, ima još par fajlova na ovu foru i tako bukvalno svaka igra se pojavljuje 10 puta.
Koliko ja znam, u ROM kompilacijama često se sreću višestruka izdanja iste igre. E je Europe, U je USA, a J bi trebalo da bude Japansko izdanje igre.

Tako da možeš da pobrišeš ono što ti ne treba.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
ETR1 (25.3.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
emulacija, emulatori


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PS2 emulacija DejanS Brbljaonica 6 19.11.2008 15:58
NDS emulator Darth Ivan Konzole 12 22.1.2008 15:14
Emulacija Commodore-a DeCoy Stare igre 11 19.7.2006 12:10
emulacija igrackih konzola soviet soldier O igrama uopšte 3 21.2.2006 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com