Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2007, 7:35   #1
maxa
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Vrnjacka Banja/Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku maxa
Unhappy Problem sa umrežavanjem dva računara preko kabla sa ukrštenim paricama

Evo o cemu se radi. Burazer i ja smo prosle godine umrezili racunare i sve je radilo kako treba (nakon nekoliko dana glavobolje oko podesavanja posto smo to radili prvi put u zivotu). Znaci i file sharing, internet (preko ICS-a) i torenti na oba kompa. Dakle sve kako je Microsoft predvideo.

Zatim sam ja otisao na tri meseca zasluzenog odmora nazad kuci. Nakon tri meseca vratim se ja nazad i taman posto sam nabavio neke nove igrice da igramo u LAN-u, zakacimo pupcanu vrpcu nasim ljubimcima proverimo da li su podesavnja kako i treba da budu (a jesu, pa cak i Windows kaze kako je LAN konektovan bez ikakvih limita), i cisto da mu sharujem neke fajlove uvidimo da njegov racunar u Networks Connections uopste ne vidi moj?!?! Hm, kazem ja sebi, pa proverim u moje, kad tamo ne da nema burazerovog, nego nema ni mojeg?!?!?!?!?

Sta sad da radimo, pitamo se mi dok razmenjujemo poglede. Ajde prvo da pozovemo lika koji nam je pomogao prvi put kada smo se povezivali. Pozovemo ga mi, sve mu lepo objasnimo ali decko ne zna sta da nam kaze. Kao nikad do sad nije cuo za takav slucaj. Ko li je samo baksuz, pitam se ja....

Ali da skratim malo pricu, posle toga sam pricao sa nekoliko drugova koji se (kanda) razumu u mreze i dobijem potpuno isti odgovor. Blage veze ne znam sta vise da radim. Sve sam probao.

Menjao kablove (kupio potpuno nove), nece...
Pingovao sam oba kompa preko cmd-a, radi...
gasio ZoneAlarm (samo ja ga koristim), bez promena...
gasio Avast Home Edition (na oba kompa, redovan update), ma jok...
proveravao Firewall, pogadjate...
milion puta ponovo pokretao Network Setup Wizard, prc...

Inace na oba kompa je instaliran Win XP.

Samo jos jedan podatak. Kada na mom kompu kliknem na dugme Repair za mrezu u Local Area Connection Status-s javlja mi da nije mogao da obrise NetBios (ili tako nesto, nisam siguran). Da li to mozda ima neke veze i sta mu to uposte znaci?

Ili sam mozda zapatio neki zesce gadan virus (a da i redovno radim ciscenje sa Spybot-om, i trenutno nema nista).

Ljudi pomagajte, mrzi me da reinstaliram Windows!!!
maxa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 9:38   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

I meni se taj NetBios mumbo jumbo javljao... mislim da je fora da reinstaliras drajvere za mreznu kartu!

Ali najbolje bi bilo da
1. uninstaliras drivere tj. da mreznu karticu uklonis sa device menagera
2. e sad da li je integrisana ili ne??? ako nije... ja bi preporucio da ugasis komp i da je izvadis fizicki iz kompa i upalis komp bez nje na malo vremena... pa opet ugasis komp, vratis je i instaliras je opeta
a ako je integrisana u biosu je disable-ujes i upalis komp... ugasis... bios ... enable ... instaliras


mislim da ce ovo resiti probleme
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
maxa (12.11.2007)
Stara 2.11.2007, 16:28   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Pristupajte jedni drugima preko run menija, recimo \\komp1 (dve \\ pa ime kompjutera ili ip adresa) ili na isti nacin samo upisivanjem adrese u adress bar explorera (ne internet explorera)

Probajte naredbu (iz command prompta) nbtstat -R (mora veliko R), ovo bi trebalo da ocisti netbios cache

Vasi kompjuteri su lepo povezani i sve to radi. Problem je u My network places-u koji ume da bude jako bagovit.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
maxa (12.11.2007)
Stara 9.11.2007, 6:41   #4
maxa
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Vrnjacka Banja/Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku maxa
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

@<Rio_da>
Reinstalirao drajvere ali i dalje ne radi.

@nighthawk
Komandom "\\komp1 (dve \\ pa ime kompjutera ili ip adresa)" i dalje nisam mogao da pristupim drugom kompu (probao i sa jednog i sa drugog).

Komandom "nbtstat -R" mi javlja:
Failed to access NetBT driver -- NetBT may not be loaded

Nije me mrzelo pa sam malo pogledao na inteernetu sta mu to znaci i naisao na objasnjenje da moram biti logovan kao Administrator ja vec jesam logovan pod nalogom koji ima administratorske privilegije (to je inace i jedini nalog koji imam na svom kompu). Wtf???

Ima li nekog leka osim da reinstaliram Windows? Generalno, najveci razlog zbog cega me ovo toliko nervira je taj sto burazer i ja ne mozemo da igramo igrice u lan-u, posto net radi super na oba kompa (na mom preko ICS-a).

Inace, hvala na prethodno ponudjenim i eventualno buducim savetima.
maxa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2007, 10:33   #5
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Nisi rekao da li je Karta integrisana ili nije... i da li si je izvadio na neko vreme? iliti disable-ovao na neko vreme...?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2007, 13:17   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Sličan problem u redakciji smo rešili pokretanjem Windowsovog Network Identification Wizard koji se nalazi u System Properties (desni klik na My Computer). Iako je sve bilo podešeno kako treba i šerovano, jedan kompjuter se nije video u mreži, a on je video sve ostale. Posle Windowsovog drndanja već podešenih opcija i nikakvih promena, sve je proradilo.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2007, 22:48   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Citat:
Komandom "nbtstat -R" mi javlja:
Failed to access NetBT driver -- NetBT may not be loaded
Proveri da li su servisi Workstation, Server i Computer browser startovani i stavljeni na Automatic (mozda sam izostavio neki)

Probaj pristupanje preko IP adresa (//xxx.xxx.xxx.xxx). Kompjuter na kome je aktiviran ICS ima stalnu adresu 192.168.0.1, a adresa klijenta se menja, moze da se sazna komandom ipconfig (iz command prompta).

Da li na nekom kompu ima neki firewall, portovi 137,138,139 i 445 moraju da budu otvoreni.

Izgleda da je problem to sto ti ne radi netbios, pogledaj i properties mreznih kartica.

Poslednja ispravka: nighthawk (10.11.2007 u 16:50) Razlog: dopuna
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
maxa (12.11.2007)
Stara 10.11.2007, 21:19   #8
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Hm.. jedno glupo pitanje. Jeste li u istoj radnoj grupi (Workgroup) ?
Ja sam sa tim imao problema
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 22:37   #9
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

@Rasa

To nema veze, kompjuteri mogu da budu u razlicitim workgrupama i da komuniciraju bez problema, jedino sto se u my network placesu (koga bi trebalo izbegavati - uvek to ponavljam) vide dve ili vise workgrupa.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 22:57   #10
maxa
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Vrnjacka Banja/Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku maxa
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Nisi rekao da li je Karta integrisana ili nije... i da li si je izvadio na neko vreme? iliti disable-ovao na neko vreme...?
Integrisana. Deinstalirao drajvere, dizejblovao mrežnu u biosu, startovao Windows, restartovao komp, ponovo restartovao, enejblovao mrežnu, startovao Windows, drajveri se samo instalirali, update-ovao drajvere...
Summary: i dalje isto.

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
...Posle Windowsovog drndanja već podešenih opcija i nikakvih promena, sve je proradilo.
Kao kada smo se prvi put povezivali nismo mogli da pristupimo sherovanim fajlovima (tada su se kompjuteri videli), i odjednom je sve proradilo !

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Proveri da li su servisi Workstation, Server i Computer browser startovani i stavljeni na Automatic (mozda sam izostavio neki)
Jesu. Disejblovani su samo: Alerter, Clipbook, HumanInterface Device Access, Messenger, Network DDE, Network DDE DSDM, Routing And Remote Access i Telnet. Ostali su Automatic ili Manual?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Probaj pristupanje preko IP adresa (//xxx.xxx.xxx.xxx). Kompjuter na kome je aktiviran ICS ima stalnu adresu 192.168.0.1, a adresa klijenta se menja, moze da se sazna komandom ipconfig (iz command prompta).
Probao i lokalnu i internet adresu!

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Da li na nekom kompu ima neki firewall, portovi 137,138,139 i 445 moraju da budu otvoreni.
Nikakav firewall; Windows-ov isključen; Imamo samo Avast, koji koliko znam nema firewall, a i radilo je pre sa njim! Da li misliš na portove u firewall-u ili u Window-u?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Izgleda da je problem to sto ti ne radi netbios, pogledaj i properties mreznih kartica.
To i ja mislim. Gde da pogledam properties mrežnih? U Device Manager-u? Šta ti treba da napišem?

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
...jedino sto se u my network placesu (koga bi trebalo izbegavati - uvek to ponavljam)...
Kako da ga izbegnem? Neki program ili slično?
maxa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 17:11   #11
maxa
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Vrnjacka Banja/Beograd
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku maxa
Lightbulb Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Pre svega hteo bih da se zahvalim svima koji su pokušali da mi pomognu oko ovog problema; Da ste me iskulirali verovatno bih spalio komp .

Elem, o čem u se radi: USPEO SAM DA REŠIM PROBLEM!!!

Pre svega problem je u j*****m NetBIOS-u!
Zaboravite to što vam je on enejblovan u podešavanjima za LAN, za rešenje ćete morati da problem rešite ručno (barem sam ja taj način jedini pronašao). Ali ne brinite, ne da je lako, nego je toliko j****o prosto .

Konačno, evo i rešenja:
Pokrenite Windows Registry (Start>Run>regedit) i idite na:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/NetBT/Parameters
Pronađite u listi TransportBindName. Na računaru koji ne vidi sebe a ni druge, vrednost (Data) bi trebalo da bude prazna. Kliknite dvoklikom na TransportBindName i u polje Value data unesite \Device\.

I to je to. Restartujte komp i proverite da li radi.

P.S. Jesam li vam rekao da je j****o prosto.
maxa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2009, 14:19   #12
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

@maxa


znam da je tema stara,ali ja imam isti problem kada idem na REPAIR na interenet connection ,izbacuje mi isti ovaj error za NetBD

probao sam ovu fou sa registrijem i vec mi je tako namesteno
imam wireless i koristim strong DC tj povezan sam sa drugim kompovima u mrezi
sta da radim ???
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2009, 12:50   #13
Tornado
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 366
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 65 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tornado
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
@maxa


znam da je tema stara,ali ja imam isti problem kada idem na REPAIR na interenet connection ,izbacuje mi isti ovaj error za NetBD

probao sam ovu fou sa registrijem i vec mi je tako namesteno
imam wireless i koristim strong DC tj povezan sam sa drugim kompovima u mrezi
sta da radim ???
nama je iskljucen netBIOS u mrezi tako da prijavljuje error zato sto ga nema...

nema resenja za tvoj "problem" sinko
Tornado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tornado na korisnoj poruci:
culer (9.4.2009)
Stara 9.4.2009, 22:01   #14
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Problem sa umrezavanjem dva racunara preko kabla sa ukrstenim paricama

Citat:
Tornado kaže: Pregled poruke
nama je iskljucen netBIOS u mrezi tako da prijavljuje error zato sto ga nema...

nema resenja za tvoj "problem" sinko

uhodo

ja znam da mi ga pre nije prijavljivo ,mada su to beogridova posla....
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Problem sa compose i reply opcijom na gmailu preko IE sawitch Aplikativni softver 6 24.12.2007 20:36
Problem sa USB portovima na kompu Baalzamon Kvarovi 2 16.11.2007 23:02
Ne uspevam da dobijem sliku preko DVI izlaza sa SapphireX1650PRO AGP na LG L204wt ? sstefan Grafika 0 27.10.2007 13:16
Problem sa ATI 1950 Pro Grafičkom JaMi Kvarovi 5 13.10.2007 13:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com