Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2006, 0:41   #1
Bole-M
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Koji CMS da koristim na sajtu?

Evo upravo sam dobio sve podatke o svom hostingu,ali nisam imao vremena da se pozabavim sa CMS klijentima,tj imao sam samo malo iskustva sa Joomla-om ali i to mi je isparilo kroz usi...

NIje nikakav problem downloadovati neki CMS pa ga instalirati ali bilo bi lose ako mi se nesvidi po pitanju zahteva,pa da sve to moram da ponavljam po nekolicinu puta,sve dok mi se neki svidi.....

Zato pitam vas,koji imate iskustva po ovom pitanju,koji CMS je najblizi listi mojih ocekivanja.

Lista:

1.Da je potpuno besplatan!
2.Da na njemu nema reklama kao "Open Source" kod Joomla CMS-a,a ako je ima bilo bi pozeljno da se moze "iznaciti" ili zameniti!
3.Da moze da se implementira Google Ad Sense (ppc marketniski program)
4.Da moze da se implmentira pored gore navedenog Ad Sense-a i razmena banera (kao sto nudi srbijacafe.org, virtualno.com i jos mnogo domacih sajtova)
5.Da je user friendly za admina (tj. mene)
6.Lak za instalaciju!
7.Da u sebi ima implementiran e-mail klijent!

Mnogo bi mi znacili vasi predlozi....vec sam negde izvukao iz konteksta,citajuci po forumu,da je e107 jedan od najboljih CMS klijenata....da li gresim....da li ispunjava gore navedene zahteve....

Unapred hvala na dogovorima
Bole-M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 12:15   #2
phreak
Novi član
 
Član od: 20.8.2006.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku phreak Slanje poruke preko MSN-a korisniku phreak
Određen forumom Re: Koji CMS da koristim na sajtu?

Citat:
2.Da na njemu nema reklama kao "Open Source" kod Joomla CMS-a,a ako je ima bilo bi pozeljno da se moze "iznaciti" ili zameniti!
Kod Joomla-e mozes slobodno to da sklonis. Ja je koristim i nije losa. Moze da se implementira AdSense i laka je za instalaciju. e107 nisam probao, probao sam phpNuke i ne svidja mi se. Ako imas na hostingu Cpanel i Fantastico u njemu mozes na brzinu da isprobas sve CMS-ove pa uzmes koji ti odgovara. Inace mozes da pogledas kako izgleda moj sajt sa joomla-om.
phreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 1:54   #3
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Koji CMS da koristim na sajtu?

Citat:
Bole-M kaže:
Evo upravo sam dobio sve podatke o svom hostingu,ali nisam imao vremena da se pozabavim sa CMS klijentima,tj imao sam samo malo iskustva sa Joomla-om ali i to mi je isparilo kroz usi...

NIje nikakav problem downloadovati neki CMS pa ga instalirati ali bilo bi lose ako mi se nesvidi po pitanju zahteva,pa da sve to moram da ponavljam po nekolicinu puta,sve dok mi se neki svidi.....

Zato pitam vas,koji imate iskustva po ovom pitanju,koji CMS je najblizi listi mojih ocekivanja.

Lista:

1.Da je potpuno besplatan!
2.Da na njemu nema reklama kao "Open Source" kod Joomla CMS-a,a ako je ima bilo bi pozeljno da se moze "iznaciti" ili zameniti!
3.Da moze da se implementira Google Ad Sense (ppc marketniski program)
4.Da moze da se implmentira pored gore navedenog Ad Sense-a i razmena banera (kao sto nudi srbijacafe.org, virtualno.com i jos mnogo domacih sajtova)
5.Da je user friendly za admina (tj. mene)
6.Lak za instalaciju!
7.Da u sebi ima implementiran e-mail klijent!

Mnogo bi mi znacili vasi predlozi....vec sam negde izvukao iz konteksta,citajuci po forumu,da je e107 jedan od najboljih CMS klijenata....da li gresim....da li ispunjava gore navedene zahteve....

Unapred hvala na dogovorima
Koristim e107, već 2 godine, veoma sam zadovoljan njime, jer je to CMS koji ima najviše stilova za Vaš sajt, najviše plugina za Vaš sajt, najviše korisnika koji ga koriste. Veoma je lak za korišćenje, instalacija se završava u roku od 5 minuta, a admin panel je user friendly, normalno ako znaš engleski. Ubacivanje google adsense-a na sajt? Misliš na ovako nešto? Ukoliko ti treba neka pomoć oko instalacije, bilo čega u vezi e107-ice, javi mi se PP-om, ili ovde, slobodno.

www.e107.org
www.e107styles.org
www.e107themes.org
www.e107coders.org
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 2:58   #4
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Re: Koji CMS da koristim na sajtu?

Joomla ti ispunjava sve od gore navedenih uslova.

@vladale: e107 ima mnogo manje korisnika od joomle, kao i templatea i pluginova.
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 15:29   #5
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Koji CMS da koristim na sajtu?

Citat:
pcigre kaže:
Joomla ti ispunjava sve od gore navedenih uslova.

@vladale: e107 ima mnogo manje korisnika od joomle, kao i templatea i pluginova.
Nisam siguran za to, ali znam da mnogo, mnogo korisnika koristi ovaj CMS. Ako nađeš neki link gde ima tabela o ovim informacijama, stavi ovde link, čisto da vidim koliko je popularniji. Hvala
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta je šta (shader, pipeline, vertex jedinica, tekstura...)? bojongo Grafika 106 19.4.2014 14:47
DVD format na DivX... Peka80 Video/TV softver 152 17.12.2009 14:11
USB kabl na HDD Rack? wraith Nosači podataka 1 12.3.2006 21:45
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com