Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2020, 0:02   #1981
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Da taj superres je fenomenalna stvar koliko ostro i detaljno moze da ispadne fotka. Steta sto generalno kad implementiraju photo mode ne ubace supersampling neki.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 0:03   #1982
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Koliko je potrebno imati sredstava na kartici preko cene da bi Steam prihvatio transakciju?

Ja sada pokusao da pazarim, na racunu ima oko 76 dolara ali sa konverzijom cena ne bi trebala da bude vise od 72-73 dolara. Ne trazi valjda vise od toga, ranije nisam imao problema sa nekim tako "tesnim" kupovinama
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 0:42   #1983
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ima neki veći iznos koji se mora povući pa ti vraća, neka rezervacija razlike u porezu ili šta ja znam.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 0:47   #1984
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Ima neki veći iznos koji se mora povući pa ti vraća, neka rezervacija razlike u porezu ili šta ja znam.
Au brate, da li opet moram da idem u banku i uplatim jos 10 dolara preko

Moze li nekako da se izbegne, npr da uplatim 50 pa onda jos 10 evra preko steam wallet-a?

Jeste skupo na Steam-u ali vidim da nema Steam kljuceva a ipak bih zeleo da imam mogucnost refund-a ako zatreba.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 1:22   #1985
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ako imas neke pare na walletu vuce prvo njih pa karticu, te kombinuje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 1:28   #1986
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ako imas neke pare na walletu vuce prvo njih pa karticu, te kombinuje.
Nemam nikakve pare, hteo sam sada da uplatim prvo 50 na wallet, pa onda jos 10 na wallet....E onda kada imam ukupno 60 u novcaniku onda da pazarim CP samo sa walletom. Pokusacu tako, mada cisto sumnjam da ce moci. Mozda izbegne taj ukupan porez, mada nema sanse.....

EDIT: Ma kakvi...ostalo 10 dolara na racunu kada sam uplatio 50 evra za novcanik Ja ne znam koja je to konverzija i kada ce vise da prestanu sa tim glupostima od 1e = 1$. Znaci trebalo bi mi skoro 80 dolara na racunu da bi provukao 60e

Poslednja ispravka: pentraksil (3.12.2020 u 1:37)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 1:38   #1987
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ne znam puno o tome, stoga ovako opširan odgovor
Sačekaj da neko upoznatiji s problematikom odgovori, nego ono, ovako je lakše da ti neko ne previdi post u moru stručnih tema.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 1:43   #1988
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Ne znam puno o tome, stoga ovako opširan odgovor
Sačekaj da neko upoznatiji s problematikom odgovori, nego ono, ovako je lakše da ti neko ne previdi post u moru stručnih tema.
Sve je ok, da ne trujemo temu sa offom, ni ovo nisam hteo da smaram nego ajde mozda ovde bude brzi odgovor nego u temi za kupovinu.. A vezan za sam CP donekle

Pitacu prijatelja da mi pozajmi sa njegove kartice 10 evra pa cu da kombinujem sa novcanikom. Ne mogu da cekam platu a da idem do banke u guzve da bi uplatio tih prokletih 5 dodatnih dolara ili koliko, ne mogu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 1:46   #1989
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ne mora da znači da je Steam kriv već da ti banka radi duplu konverziju valuta.

Recimo, ako ti je devizni račun podešen da mu podrazumevana valuta bude evro a ti uplaćuješ u dolarima, banka će ti prvo pretvoriti dolare u dinare po svom (nepovoljnijem) kursu a onda te dinare pretvoriti u evre po svom, isto tako nepovoljnom, kursu.

Problem se rešava jednostavnim pozivom banke i zahtevom da se kao podrazumevana valuta koristi ona koja se najčešće koristi na sajtovima za kupovinu (ako koristiš dolare onda kažeš da hoćeš da ti račun bude "u dolarima" itd.)

Dupla konverzija ume itekako da pojede sredstva na deviznom računu a može često da bude i razlog nesupešne "rezervacije" pred kupovinu.

A što se komfora tiče, zato uvek imate jedan dinarski i jedan devizni račun, sa akrtiviranom eBanking opcijom. Na dinarskom držite koliko mislite da će vam trebati pa kad na deviznoj zafali, lepo online odmah uradite konverziju u devize.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
pentraksil (3.12.2020)
Stara 3.12.2020, 2:00   #1990
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ma da, nije Steam kriv ovde i banke skidaju na te konverzije a kazem globalno da je glupo da igra koja kosta 60$ bude 60e (mada ja mislim da cene u dolarima nemaju ponekad uracunat porez u SAD). A same banke (makar moja) sada imaju posebnu karticu za svaku valutu, ja imam posebnu karticu i za evre i za dolare za svoj racun. Tako je moralo. Plata mi stize na dolarsku i odatle placam.

Jbg, uglavnom imam neku rezervu nego ovaj mesec bilo nekih problema, hakeri upali na FB moje majke koja je pre ko zna koliko meseci pazarila neke Candy Crush zivote oni nasli zapamcen Paypal u podesavanjima (iako sam im rekao da obrisu cim kupe) i prekjuce mi skinuli oko 11 dolara za Facebook reklamu...Na srecu nije mnogo ali im necu dati ni dinara pa makar crko......


Inace, da se vratimo na temu, CDPR upozorio streamere i jutjubere da ne postavljaju nikakve klipove niti da strimuju igru dok ne izadje globalno. Pod pretnjom skidanja klipova i copy strajkova

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:11   #1991
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

nemoj da radiš nikakve konverzije kupuj karticom u dinarima i oni ti računaju srednji kurs u valuti u kojoj je kupovina, kakvi dolari i evri i devizni računi, btw većina kartica je default euro i ne može da se menja, znači ako kupiš u dolarima rade ti nepovoljnu konverziju dolar u euro a ti si pre toga kupio eure po nižem kursu sam praviš nekoliko konverzija a i banka..
Ako imaš karticu sa default dolarima i račun je u dolarima onda ne bi trebalo da košta više nego što je račun..

Paypal nisam siguran možeš da nameštaš default valutu u kojoj plaćaš, sad da li skida dolare ako imaš dolare nisam siguran verovatno koriste da naprave profit na konverziji pa proveri koja ti je default valuta pre kupovine..
Ja imam par eura na pp i više mi se isplati da kupujem karticom u dinarima po srednjem kursu nego da me deru pp na konverziju eura, sa pp waleta plaćam samo u eurima
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:13   #1992
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Jos nedelju dana.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:14   #1993
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nemoj da radiš nikakve konverzije kupuj karticom u dinarima i oni ti računaju srednji kurs u valuti u kojoj je kupovina, kakvi dolari i evri i devizni računi, btw većina kartica je default euro i ne može da se menja, znači ako kupiš u dolarima rade ti nepovoljnu konverziju dolar u euro a ti si pre toga kupio eure po nižem kursu sam praviš nekoliko konverzija a i banka..
Ako imaš karticu sa default dolarima i račun je u dolarima onda ne bi trebalo da košta više nego što je račun..
Da uplacujem na dinarsku to bi mi opet bila gomila konverzija Platu dobijam u dolarima, moram sve to da zamenim u dinare pa onda opet da kupujem u evrima preko Steam-a. Ja inace uvek koristim dolarsku karticu jer uglavnom pazarim u dolarima na GMG-u. Ali sada, nazalost, CP-a nece biti na GMG-u pa sam morao ovako preko Steam-a. A Steam zbog moje lokacije ne moze da mi naplati u dolarima vec mora evrima tako da je morala konverzija.

A sto se tice deviznih racuna, nisu svi odmah u evrima i mogu da se dodaju kartice za druge valute...Ja sam tako zbog plate, imam i EU i US, a uplata zavisi od instrukcija koje posaljes poslodavcu.

Jbg, komplikacije levo i desno, uzimaju na sve po malo...Steta sto se GMG zeznuo sa kupovinom Witcher 3 kljuceva pa ih CDPR ne voli bas previse inace ne bih imao nimalo problema

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Jos nedelju dana.
Sitno, sitno Iskreno mi je malo neverovatno, koliko je samo godina proslo od one prve najave.....Samo da se kontrolisu ocekivanja i mislim da ce igra biti i vise nego dobra...Videcemo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:34   #1994
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nemoj da radiš nikakve konverzije kupuj karticom u dinarima i oni ti računaju srednji kurs u valuti u kojoj je kupovina, kakvi dolari i evri i devizni računi
Plaćanje u dinarima ne samo da nije moguće na većini poznatijih prodavnica već će pored troškova konverzije u kupovni (ne srednji) kurs biti obračunati i troškovi korišćenja 3rd-party merchanta koje banke koriste za naplatu preko kartica (OTP servis, troškovi transakcije itd.)

Apsoltuno nije preporučljivo koristiti dinarske kartice za bilo kakvu online kupovinu već namenske Internet kartice koje pored toga imaju i neke dodate sigurnosne prednosti.


Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
btw većina kartica je default euro i ne može da se menja
Netačno. Sve kartice se vezuju za račun u banci koji mogu u svakom trenutku da se prebace na "default" valutu. Pozovi bilo koju banku i potvrdiće ti to.


Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Ako imaš karticu sa default dolarima i račun je u dolarima onda ne bi trebalo da košta više nego što je račun..
Što je upravo i poenta postavljanja kartice (računa) na odgovarajuću "default" valutu.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Paypal nisam siguran možeš da nameštaš default valutu u kojoj plaćaš, sad da li skida dolare ako imaš dolare nisam siguran verovatno koriste da naprave profit na konverziji pa proveri koja ti je default valuta pre kupovine..
Ja imam par eura na pp i više mi se isplati da kupujem karticom u dinarima po srednjem kursu nego da me deru pp na konverziju eura, sa pp waleta plaćam samo u eurima
PayPal takođe nudi opciju da se podesi "default" valuta ali se ona koristi samo kada se naplata vrši prilikom prenosa novca sa jednog PayPal naloga na drugi ili ako se nalog ekscplicitno podesi da sva potraživanja online prodavnica radi u specifičnoj valuti.

Isto tako, kursna lista na PayPal-u, koja je inače daleko nepovoljnija od bilo koje banke, se koristi samo prilikom interne konverzije pri prenosu. Recimo ako pošiljalac novca uplaćuje sredstva u evrima a želi da primalac dobije taj novac u funtama.

U svim ostalim slučajevima, PayPal naplaćuje novac sa kartice tj. računa u valuti koja je navedena u online prodavnici. Dakle, ako prodavnica naplaćuje određeni iznos u dolarima, PayPal samo prosleđuje tačan iznos i valutu banci na obradu a šta će banka dalje sa time da radi to je već njihov problem. PayPal u svakom slučaju dobija šta je tražio od banke - dolare, tj. originalno zahtevanu valutu. Jedini izuzetak je ukoliko se PayPal podesi da eksplicitno uvek naplaćuje u određenoj valuti, što nije "default" podešavanje na PayPal-u, e u tom slučaju se zahtev šalje u iznosu i zahtevanoj valuti, po internom PayPal kursu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:41   #1995
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja inace uvek koristim dolarsku karticu jer uglavnom pazarim u dolarima na GMG-u. Ali sada, nazalost, CP-a nece biti na GMG-u pa sam morao ovako preko Steam-a.
Što si morao, igra je i na GOG (koji je u istom vlasništvu kao i CDPR, a igra je drm-free tu) i Epic itd, ima je na Humble...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:43   #1996
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Plus, ima još uvek dobrih dealova na drugim sajtovima. CDkeys još uvek nudi GoG verziju po 45€. Celih 15€ popusta na preorder.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 2:51   #1997
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

nisam rekao da se plaća u dinarima nego da se račun konvertuje u dinare po srednjem kursu, ti platiš u na primer australijskim dolarima prodavcu ali ti banka naplati po srednjem kursu tj ne kupuješ prvo australijske dolare da bi platio...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 3:09   #1998
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nisam rekao da se plaća u dinarima nego da se račun konvertuje u dinare po srednjem kursu, ti platiš u na primer australijskim dolarima prodavcu ali ti banka naplati po srednjem kursu tj ne kupuješ prvo australijske dolare da bi platio...
Zapravo kupuješ australijske dolare jer prodavac traži navedeni iznos u navedenoj valuti, baš onako kako je bilo navedeneo u online prodavnici. PayPal, ili neki drugi 3rd party merchant, samo prosleđuju taj zahtev i očekuju da dobiju tačan iznos i u tačno navedenoj valuti.

I onda ne samo da ti banka ne obračunava srednji kurs već koristi prodajni (da ne bude zabune o pravcu konverzije) na koju dodaje malo poznata stavku a to je provizija od par desetina jednog procenata (mislim da je standard negde od 0,3% do 1%).

Dakle, ako kupujete često u evrima, koristite karticu sa računom koji je deklarisan na evre.

Problem rešen.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 3:40   #1999
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

ne znam šta pričaš, kupovao sam na ebay sa paypal i prvo moram da prođem kroz opcije da mi ne naplaćuje njihovu konverziju nego da pošalje račun banci, pa onda proverim i pogledam kursnu listu i vidim da je računato po srednjem kursu

Možda druge banke rade drugačije ja sam plaćao sa intesinom visom

Nešto neće da mi pusti plaćanje preko pp da stavim screenshot traži mi karticu ali tako je bilo kad sam zadnji put kupovao
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2020, 3:45   #2000
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Što si morao, igra je i na GOG (koji je u istom vlasništvu kao i CDPR, a igra je drm-free tu) i Epic itd, ima je na Humble...
Znam sve to. Ali ne koristim GOG, uglavnom koristim Steam, volim kada su mi igre na jednom mestu, imam jos Uplay i Origin i R* i jos neke, stvarno ne mogu jos jedan...Epic odbijam da koristim jos nakon nekih problema sa autentikacijama i resetovanjem sifara koje sam imao, jedva sam povratio nalog u par navrata, ne zelim da rizikujem a i nema potrebe.
Razmisljam se da mozda i probam Geforce Now u buducnosti (a steam tu ima punu podrsku recimo, za vecinu igara) Ima tu jos dosta razloga

Znam da ima GOG Galaxy koji sve to obuhvata ali glavni problem je pohvatati sve te sifre, autentikacije i nacine placanja na svim tim platformama, ne volim kada sam na sto mesta odjednom sto se tice placanja, finansija i ostalog. I ovo sto imam je previse. Eto sta mi se skoro desilo sa FB-om, ni na kraj pameti mi nije bilo da i tamo imam neke podatke Taman sam malo sredio sve to jos GOG ili Epic mi fali

Znam za druge prodavnice sa kljucevima ali, kao sto sam rekao, hocu da imam mogucnost refund-a za svaki slucaj. Steam kljuceva svakako nema u prodaji.

Nisam nikakav zagrizeni Steam fanboy, da me ne shvatite pogresno, samo mi on vise odgovara a i zbog gore navedenih razloga.

Bez brige, bice sredjeno...Uglavnom nema konverzije kad kupujem ali sad je izgleda moralo, tako su se zvezde poklopile (za mene). Bitno da je CP tu, ne kupujem vise igre sa punom cenom tako da 10 dolara gore dole za ovaj mesec nije strasno. Ovo sam morao da pazarim posle toliko cekanja
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com