Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2006, 19:28   #1
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

http://www.sk.co.yu/2006/11/skin02.html

Znači, treba da se više piše o korišćenju interneta, šta su virusi, patchevi, firewalli, koje su prednosti interneta da neko ko je geek i ko je kupio komp i otišao na trafiku da se snabde časopisima za korišćenje kompa nađe uputstva.

A ne koja je igrica najbolja i koji procesor košta 200 evra. Mislim, vi ste uvek bili dobar časopis, ali pratite malo potrebe ljudi. Vi učite ljude da po ceo dan igraju igrice
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 19:47   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Ja uopste ne mislim tako.Svet Kompjutera je novina koja se bavi opisivanjem hardvera, softvera, igara, i novosti na polju intereta/ internet tehnologija.Imas (mislim) novinu koja se bavi samo internetom.Milsim da se zove "Internet" ali nisam je skoro video na trafici.BTW, u svakoj novini ces naci nesto o internetu.

Citat:
Oliver kaže:
Mislim, vi ste uvek bili dobar časopis, ali pratite malo potrebe ljudi.
edit: potrebe ljudi su i za internetom, ali i za grafickim karticama, procesorima...Dzabe tebi internet ako nemas graficku, procesor...
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 20:36   #3
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Glavni problem ljudi kod nas je neinformisanost o internetu. Najveci deo njih njih ne zna sta bi radilo na internetu. Ja sam zadovoljan sadrzajem SK-a po tom pitanju, ali bi ste mogli da date jedan dodatak u kome bi bile opisane sve koristi interneta, neki uvod u internet za one koji ga ne koriste.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 21:30   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Vecina ljudi u SCG jos uvijek misli da je internet osmo svjetsko cudo,previse komplikovano za upotrebu za ljude bez doktorata na polju elektronskih tehnologija....
SK nije nesto posebno okrenut takvim korisnicima u smislu nekih pojasnjenja osnovnih termina il iznacenja sto se tice mjesecnih brojeva,ali su prije godinu-dvije izdali sjajan dodatak o netu koji je skoro sve objasnio na vrlo sazet i jasan nacin.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 12:27   #5
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
Dimo kaže:
ali su prije godinu-dvije izdali sjajan dodatak o netu koji je skoro sve objasnio na vrlo sazet i jasan nacin.
Ja sam to potpuno zaboravio, a dodatak mi se negde pogubio, pa sam pisao sta sam pisao.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 14:14   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Gledaj da ga nadjes,ko zna kad moze da ti zatreba.
U najmanju ruku adresa nekog sajta s kraja.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 15:22   #7
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Cool Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Meni je žao što moram da kritikujem, ali, eto ja čitam SK od 80tih, kupujem ga povremeno kada je cena ok. Što se tiče interneta, nikakav dodatak, nego lepo pošto narod ne zna da koristi internet treba da ga valjda neko ko je npr SK treba da ga nauči šta je to. Treba tome da bude posvećena pažnja bar koliko i igricama, koje treba da ostanu tamo gde su - na kraju. Inače, nekad je SK bio glavni za tehnologiju, svi mi stariji smo se učili iz SK, neka tako ostane i novim generacijama
Inače, mene bi bio blam da kažem da radim za kompjuterski časopis u zemlji u kojoj ljudi ne koriste internet.Tako da bih tome dao najveći prioritet.
Inače ja mislim da se prosečan korisnik ne razume mnogo ni u hardver ni u softver, pa kad ode u prodavnicu da kupi komp on kaže hoću četvorku, eventualno ako ga neko pouči da kupi neku grafu od 150 evra i to je to.
Meni uopšte ne trebaju saveti oko interneta, tako da ja ovo samo kažem zbog onih koji ne znaju da dođu ovde, a kojih na žalost ima previše.
Tja, možda su oni sami krivi, ali hajde da pomognemo braći!!!
Možda i neka rubrika kako sklopiti komp integrale(4biznis) za 200 evra, pa da više ljudi ima to čudo
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 15:37   #8
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
Oliver kaže:
Inače, mene bi bio blam da kažem da radim za kompjuterski časopis u zemlji u kojoj ljudi ne koriste internet.
Zašto? Pa nije redakcija kriva zato što ljudi ne znaju/ne žele da znaju/glupi su da bi znali.... Redakcija odlučuje šta će i o čemu će pisati.

Mene je veći blam što se neki iskazuju kao vrhunski IT eksperti a nemaju pojma o kompovima (Kao primer možete videti moj zadnji post u temi Smešne situacije...)

Poslednja ispravka: hacker_aca (6.12.2006 u 17:41)
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 19:55   #9
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
Oliver kaže:
pa kad ode u prodavnicu da kupi komp on kaže hoću četvorku
Takvi koji misle da im se komp zove Pentium4 su posebna prica. Evo ja sam u osnovnoj skoli i nisam sreo nikog da je cuo za AMD-a, a o bilo cemu drugom da ne pricamo.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2006, 20:22   #10
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

@Marko93 E, moj vrsnjaku i ja imam istih problema.Deca nisu cula ni za AMD, ATI, Intel, nVidia...Kada nekog pitas koji racunar ima on kaze pentium 4, a kada odes kod njega i pogledas System Information on decko ima AMD procesor...Mislim da ne treba vise da idem u offtopic


A sto se tice ljudi i interneta ili uopste racunara, stanje u Srbiji je vise nego katastrofalno.Svi oni koji su se rodili od 19XX-1980-85 a da se nisu bas interesovali za racunare, sada nemaju pojma o tome.A ima jos jedan problem.Srbija je vise seljacka nego gradska zemlja.I to je istina.I mislim da je to jedan od glavnih problema za neznanje srpskog stanovnistva o racunarima.

A svi koji su se rodili od 1980-85 do 199X imaju mnogo veci pristup racunarima nego pre.I zato, svi koji su rodjeni u tom periodu (i malo ranije) imaju mnogo vise uslova za ucenje nego njihovi roditelji.I to je glavni problem "racunarskog neznanja" kod nas

I mislim takodje da nikakvi dodaci nisu potrebni.Ako covek nece da nauci njemu ni XXXXX dodataka ne mogu da pomognu.Primer: moj cale posle 4 godina koriscenja racunara i dalje nezna koliko treba da klikne.Jedanput ili dvaput?

Ja jesam u ovom postu malo vise "filozofirao" ali mislim da je to uglavnom istina.Cast izuzecima!

Poslednja ispravka: PeTkO (5.12.2006 u 20:32)
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 1:04   #11
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Interesantno je da je istu (ali identicnu) statistiku SBB u svom "kablovizoru" naslovio kao "Srbija se oporavlja" ili nesto slicno, uglavnom, kazujuci kako je skok broja internet korisnika bio ogroman u poslednjoj godini, zahvaljujuci SBB netu i ostala s*anja.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 12:33   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Mi imamo nesrecu da imamo toliko konzervativan telekom koji ni pare ne zna da potrosi.Trosi u inostranstvu a ovde ne poboljsava nista.Dalje i kad se pogleda na kom je nivou opsta pismenost kod nas samih dolazi se do porazavajucih rezultata.Ne verujem da tu mnogo mogu da pomognu i ovakvi casopisi kao sto jr SK.Evo primer sa posla gde ja radim.Stavim na sto dva politicka nedeljnika,jedne dnevne novine i SK.Skoro u svakom slucaju se prvo vataju za nedeljnike,pa dnevne,a skoro niko ni ne pokusava da prelista SK.Sta dalje dodati.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 12:37   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

A sto se tice oko fore sta je pentium a sta AMD.Mislim da obicno gradjanstvo uzima za shodno da je pentium4 kao naj noviji racunar,zato sto su culi za pentium3,koji je naravno stariji.E sad AMD mislim da je u svemu tome kao kolateralna steta.Pa i sami prodavci se sluze zargonom obicnih gradjana.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 16:13   #14
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
todos kaže:
A sto se tice oko fore sta je pentium a sta AMD.Mislim da obicno gradjanstvo uzima za shodno da je pentium4 kao naj noviji racunar,zato sto su culi za pentium3,koji je naravno stariji.E sad AMD mislim da je u svemu tome kao kolateralna steta.Pa i sami prodavci se sluze zargonom obicnih gradjana.
Slazem se. Svi vi i sami znate da vrlo cesto u oglasima mozemo videti racunar gde pise "Pentium 4" a dole navedena konfiguracija: "AMD Athlon 2800+ ..."

P.S. Jednom sam u nekom oglasu video ovo:"procesor: AMD Athlon 2800+ Pentium IV; maticna ploca: MSI Intel I865 ili nesto slicno"
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 21:12   #15
Acid burn
Član
 
Član od: 25.6.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
deusdies kaže:
Slazem se. Svi vi i sami znate da vrlo cesto u oglasima mozemo videti racunar gde pise "Pentium 4" a dole navedena konfiguracija: "AMD Athlon 2800+ ..."

P.S. Jednom sam u nekom oglasu video ovo:"procesor: AMD Athlon 2800+ Pentium IV; maticna ploca: MSI Intel I865 ili nesto slicno"
Nije to samo slucaj sa procesorima vec i sa diskovima. Na primer ima onih koji kazu DVD-CD ili na primer pitaju me: Jel' DVD ili obican ?!
Acid burn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 22:16   #16
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

1. Te reklame su pravljene za one koji su culi samo za Pentium1-4. Kad neko napise P4 oni samo to gledaju i jure da kupe.

2. Postoji PlayStation 1, 2, 3. Kada se kaze PS3, svako zna o kojoj se specifikaciji hardware-a prica, pa vecina misli da kad se kaze P4 postoji samo jedna konfiguracija pod tim imenom i da je to ime za celu konfiguraciju ne samo za procesor.

3. Jos jedan slucaj iz skole - Pricam ja jednom drugu o nekoj igri, a on me pita:"Jel' ta igra na DVD-u ili na DivX-u"?

4. Niko u mojoj skoli ne koristi internet (mislim na decu).
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2006, 23:10   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
Marko93 kaže:
3. Jos jedan slucaj iz skole - Pricam ja jednom drugu o nekoj igri, a on me pita:"Jel' ta igra na DVD-u ili na DivX-u"?
E ova mu je Njegoseva...
Citat:
Marko93 kaže:
4. Niko u mojoj skoli ne koristi internet (mislim na decu).
Ispod 12 godina malo koje dijete zna da koristi net.Uglavnom su u tom dobu(a i kasnije) glavna tema igre
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 0:22   #18
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Citat:
Marko93 kaže:

4. Niko u mojoj skoli ne koristi internet (mislim na decu).
Na žalost, to možemo da prigovorimo Ministarstvu prosvete i uopšteno svim institucijama i pojedincima koji se bave obrazovanjem, a nemaju osećaj da je svakoj školi potrebna učionica sa kompjuterima i Internetom. Na fakultetima je sam pristup do skora takođe bio pogrešan - računari su bili tu ali nije bilo dozvoljeno citirati online doktorate i validne stručne informacije sa Neta pošto su smatrane "nepodobnim" za istraživački rad. Moramo priznati da krivicu donekle nose i roditelji pošto bi oni takođe mogli da upute svoju decu da istražuju, ako u kući imaju mogućnosti za to.

Kao što uvek navodim, treba imati opštu svest o značaju Interneta pa da se neke stvari promene.

Poslednja ispravka: Iris (11.12.2006 u 0:52)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 0:46   #19
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Sta reci za internet tehnologije u Srbiji,kada ni e-mail nije validan dokument!
Ovo je cist offtopic,ali moram reci sta me boli!
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2006, 14:39   #20
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Internet u Srbiji 2006 - Poražavajuća statistika

Ne samo da smo zaostali sto se tice interneta, vec kompletno sto se tice IT-a. Kod mene na fakultetu studentska sluzba ima tri kompa na kojima se igra kanter i soliter, a ovamo kada se upisuje semestar popunjavaju se dva identicna sv obrasca (svi moguci podaci). Pristup racunarskom klubu je strogo ogranicen, studenti ne mogu da koriste internet jer ti kompjuteri se koriste i za casove informatike gde se studenti uce kako da otvaraju i zatvaraju prozore - na prvoj godini se uce osnove windowsa, ono sto treba da se zna jos iz prve godine srednje skole.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
u Srbiji internet postoji vekovima unazad dbaja Brbljaonica 10 30.7.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com