Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2009, 17:24   #1
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Evo ova tema mi je pala na pamet,posto sam sada okacio svoj prvi sajt na net
Dakle kacenje svojih web prezentacija ovde nije nikakvo reklamiranje,vec samo ocenjivanje i komentarisanje napravljenih web sajtova.
Dakle evo ga moj prvi napravljen web sajt u zivotu
http://ciracorp.bravehost.com/Index.html
Nadam se da ce vremenom biti bolji
Komentari,sugestije,kritike...?Dobrodosle!
Fantastic-Cira je offline  
Stara 14.2.2009, 17:29   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Sto se site tice, podseca me na one iz 90tih. A koliko ja vidim ovo jeste reklamacija, cim nudis svoje usluge pravljenja web site-ova i jos si cenovnik nakacio. Kakogod, nije na meni da ocenjujem.
dacajak je offline  
Stara 14.2.2009, 17:50   #3
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Nekima se mozda ucini cena od 40e mnogo jeftino i sumnjivo,ali tako je.Zbog cega biste placali nekima po 200e kada isti takav sajt mozete dobiti za 5 puta manje para?
Ko kaze da mozemo?
pyost je offline  
Stara 14.2.2009, 17:53   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

A jel uračunati hosting i porez u onih 40 evra?
holodoc je offline  
Stara 14.2.2009, 18:34   #5
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

xexe lepe sale
Evo sad cu skinem cenovnik ,pa onda zezajte za reklamisanje :P
Fantastic-Cira je offline  
Stara 14.2.2009, 18:37   #6
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Evo ga skinuto
Nadam se da sad mozemo nastavimo sa temom?
Fantastic-Cira je offline  
Stara 14.2.2009, 18:40   #7
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Sto se site tice, podseca me na one iz 90tih. A koliko ja vidim ovo jeste reklamacija, cim nudis svoje usluge pravljenja web site-ova i jos si cenovnik nakacio. Kakogod, nije na meni da ocenjujem.
Znam to i mene malo nervira .Al sta cu trudim se gledam druge web sajtove kako su izdizajnirani pa uchim nekako.. .Imash neke savete oko toga odakle bih mogao da krenem da uchim kako lepshe da uklapam boje etc na web sajtovima?

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A jel uračunati hosting i porez u onih 40 evra?
Pa za porez se ne razumem bash,posto nisam punoletan josh,pa ne znam kako bi to islo..Mozda da mi dash neki savet ili link odakle bih mogao to da proverim?
A hosting nije uracunat napisao sam.

I da sto se tice teksta to sam sve lupao samo da bih imao neki tekst,tako da nemoj da ga uzimash toliko za ozbiljno..
Fantastic-Cira je offline  
Stara 14.2.2009, 18:48   #8
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

I zna li iko kako bih mogao skinem ovaj bravehost sto mi bleji iznad i ispod??
Fantastic-Cira je offline  
Stara 14.2.2009, 19:38   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Fantastic-Cira kaže: Pregled poruke
I zna li iko kako bih mogao skinem ovaj bravehost sto mi bleji iznad i ispod??
Kupiš samom sebi hosting
holodoc je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (14.2.2009)
Stara 14.2.2009, 20:48   #10
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Uzgred, mnogo bolji (besplatan) hosting je Freehostia, doduse ona nema WYSIWYG editor ugradjen, ako se dobro sećam.
Deusdies je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (15.2.2009)
Stara 15.2.2009, 14:00   #11
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Deusdies kaže: Pregled poruke
Uzgred, mnogo bolji (besplatan) hosting je Freehostia, doduse ona nema WYSIWYG editor ugradjen, ako se dobro sećam.
Aha hvala sad cu pogledam.Pa ali meni ni ne treba WYSIWYG editor jer ja kuckam sajtove u notepadu?WYSIWYG je koliko sam ja razumeo dreamweaver,frontpage sve ono gde kacish slike na onom ekranu i tako to?

Da imam i pitanje.Da li iko zna neku dobru knjigu(bilo da je iz prodavnice ili eBook) koja uchi malo o web dizajniranju,sklapanju boja,gde sta treba da se stavi,posto tu imam malo losh osecaj za dizajn,al me jako zanima pa sam spreman da uchim. 5% talenat 95% rad
Fantastic-Cira je offline  
Stara 15.2.2009, 16:05   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Fantastic-Cira kaže: Pregled poruke
Aha hvala sad cu pogledam.Pa ali meni ni ne treba WYSIWYG editor jer ja kuckam sajtove u notepadu?
Jeli bre koga si ti našao da farbaš? Ako si ti onaj sajtić gore iskucao sam u Notepadu ja ću da pojedem svoj monitor sa sve trafoom bez kečapa i majoneza tj. možda sa malo majoneza.

Ono si koristio čist Dreamweaver ja ti odgovorno tvrdim Samo što si se zeznuo kad si sakatio stranicu pa si dobio dva DOCTYPE-a u kodu
Citat:
Fantastic-Cira kaže: Pregled poruke
Da imam i pitanje.Da li iko zna neku dobru knjigu(bilo da je iz prodavnice ili eBook) koja uchi malo o web dizajniranju,sklapanju boja,gde sta treba da se stavi,posto tu imam malo losh osecaj za dizajn,al me jako zanima pa sam spreman da uchim. 5% talenat 95% rad
Prva pametna stvar rečena u celoj ovoj temi. Knjiga ti i ne treba kada na netu imaš toliko lepih i "pametnih" sajtova blogova koji su pre svega aktuelni. Baci pogled recimo na Smashing Magazine ako te interesuje šta na tu temu imaju da kažu vrhunski majtori. Odatle gledaj u kom pravcu ćeš

Poslednja ispravka: holodoc (15.2.2009 u 16:17)
holodoc je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (15.2.2009)
Stara 15.2.2009, 16:19   #13
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Jeli bre koga si ti našao da farbaš? Ako si ti onaj sajtić gore iskucao sam u Notepadu ja ću da pojedem svoj monitor sa sve trafoom bez kečapa i majoneza tj. možda sa malo majoneza.

Ono si koristio čist Dreamweaver ja ti odgovorno tvrdim Samo što si se zeznuo kad si sakatio stranicu pa si dobio dva DOCTYPE-a u kodu
Pojedi monitor odmah .Ceo kod sam kuckao u notepadu.A ovaj deo sad cu ga kopiram

Citat:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
sam prekopirao iz DW-a jer sam shvatio josh u proslim sajtovima da nekako smanjuje tabele na odredjenu visinu,koliko ima teksta za toliko je smanji
I ako bi bio ljubazan da li bi mogao da mi objasnish sta taj kod tacno znachi,jer ja blage nemam?

I ako mi i dalje ne verujesh nema veze . Meni je bitno da naucim da kuckam kod,jer planiram uskoro da krenem da uchim JS,PHP+MySQL

I da btw,ima li iko od vas neki sajt da ga okachi...?Posto se tema zove "Sajtovi za ocenjivanje i komentare" .Mozda smo od pocetka stali na pogresnu nogu,nov sam na ovom forumu,a koliko vidim novajlije volite malo da zezate?

Daklem nema razloga da lazem da sam ovaj sajt radio u dreamweaveru,vec sam ga iskuckao u notepadu i kopirao onaj kod sto sam gore napisao zato sto...da se ne ponavljam sada.
Fantastic-Cira je offline  
Stara 15.2.2009, 16:19   #14
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke

Prva pametna stvar rečena u celoj ovoj temi. Knjiga ti i ne treba kada na netu imaš toliko lepih i "pametnih" sajtova blogova koji su pre svega aktuelni. Baci pogled recimo na Smashing Magazine ako te interesuje šta na tu temu imaju da kažu vrhunski majtori. Odatle gledaj u kom pravcu ćeš
Hvala ti sad cu da pogledam
Fantastic-Cira je offline  
Stara 15.2.2009, 16:21   #15
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Jeli bre koga si ti našao da farbaš? Ako si ti onaj sajtić gore iskucao sam u Notepadu ja ću da pojedem svoj monitor sa sve trafoom bez kečapa i majoneza tj. možda sa malo majoneza.
Hehe...

Btw...

Citat:
CiraCorp pravi jednostavne i efikasne strane i "lake" strane.Ako se pitate zasto,odgovor je veoma jednostavan.Ukoliko je to prezentacija vase firme,ljudi koji su taj sajt posetili ne zanima mnogo dizajn,vec ono cime se vasa firma bavi i pronalazenje onog sto im treba sto pre.Ako se pitate sta pojam "lake" strane znachi,to znachi da strane nisu masivne i prenatrpane svakakvim slikama i sadrzajem i onda treba dugo vremena da se ucita.
Ovo bas i ne mora biti istina. Ako uporedimo sajt sa prodavnicom xyz robe, da li bi ti pre kupio u prodavnici koja lepo izgleda i nudi xyz robu ili u nekoj koja je prljava, sa brkatom prodavacicom koja ti masnim rukama predaje robu...


P.S.

Evo pogledaj kako izgleda mini sajt (nikad dovrseni) koji sam ja poceo da radim, iste tematike kao tvoj... http://www.valleyofwishes.net/bulletproof
Ninoslav je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (15.2.2009)
Stara 15.2.2009, 16:31   #16
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Fantastic-Cira kaže: Pregled poruke

I da btw,ima li iko od vas neki sajt da ga okachi...?Posto se tema zove "Sajtovi za ocenjivanje i komentare" .Mozda smo od pocetka stali na pogresnu nogu,nov sam na ovom forumu,a koliko vidim novajlije volite malo da zezate?
Pošto si nov na forumu, verovatno nisi primetio da u Pravilniku istog piše da je zabranjeno reklamiranje i oglašavanje, u šta tvoja tema ima tendenciju da se pretvori.
Isto tako nisi primetio da već postoji tema sa idejom da korisnici foruma prikažu svoj blog, sajt ili forum (naravno, sajtovi čiji se vlasnici reklamiraju se automatski brišu!), pa će ova verovatno biti spojena sa njom...
Iris je offline  
Stara 15.2.2009, 16:39   #17
Fantastic-Cira
Novi član
 
Član od: 3.10.2008.
Poruke: 25
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Pošto si nov na forumu, verovatno nisi primetio da u Pravilniku istog piše da je zabranjeno reklamiranje i oglašavanje, u šta tvoja tema ima tendenciju da se pretvori.
Isto tako nisi primetio da već postoji tema sa idejom da korisnici foruma prikažu svoj blog, sajt ili forum (naravno, sajtovi čiji se vlasnici reklamiraju se automatski brišu!), pa će ova verovatno biti spojena sa njom...
Heh da verovatno nisam primetio jer nisam zalazio u taj deo podforuma...Pa ono ok onda ako je tako,sta da radim ne mogu protiv pravila foruma..Al nisam ni mislio da na ovoj temi bude bilo kakvo reklamiranje,kao sto vidite uklonio sam svoj "cenovnik" i kontakt..Verovatno ste me svi od pocetka pogresno shvatili jer ste mislili da se reklamiram,al nema veze sta sad...
Onda lokujte temu,pa ako mi bude trebalo neshto znacu gde da pitam,uglavnom hvala nekima na lepim savetima i linkovima
Fantastic-Cira je offline  
Stara 18.2.2009, 15:59   #18
Nina M
Novi član
 
Član od: 18.2.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Dobro, ajde, nemoj da kukas..
Moje misljenje, a necu te stedeti, saj je los, dizajn ocajan, pogotovo za nekoga ko nudi usluge kreiranja web sajtova! I ta prica da se za manje pare moze dobiti isti kvalitet, ne pije vodu. Sta mislis zasto nabolji dizajneri imaju najjace cene i zasto ih i pored toga svi traze!? Pa zato sto su najbolji i imaju najbolju ponudu. Ne bacaju ljudi iz sveta biznisa pare tek tako, jer je neki cika rekao da treba dati sto vise para za izradu sajta.
Znaci, ako ciljas da pokrenes tu pricu, prvo se malo informisi o svemu tome, pruoci i nauci, kako o dizajnu, tako i o kretanju ponude, pa uleti u sve to.
Zelim ti sve najbolje u radu, ali trenutno imas cek bez pokrica!
Nina M je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nina M na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (18.2.2009)
Stara 18.2.2009, 17:11   #19
Nina M
Novi član
 
Član od: 18.2.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Hehe...

Btw...



Ovo bas i ne mora biti istina. Ako uporedimo sajt sa prodavnicom xyz robe, da li bi ti pre kupio u prodavnici koja lepo izgleda i nudi xyz robu ili u nekoj koja je prljava, sa brkatom prodavacicom koja ti masnim rukama predaje robu...

U potpunosti se slazem, kakve su to gluposti da dizajn nije vazan!?
Imam samo jedno pitanje, i bez uvrede, u kom svetu i veku planiras da funkcionises???
Veruj mi, sadrzaj jeste najvezniji, ali je i dizajn od prevelikog znacaja, jer jedno od vaznih ptavila u kreiranju web prezentacija glasi: " Nije bolje imati bilo kakvu prezentaciju, nego je nemati uopste" i potrudi se da ga sledis!
Nina M je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nina M na korisnoj poruci:
Fantastic-Cira (18.2.2009)
Stara 22.1.2011, 19:24   #20
shobykid
Novi član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sajtovi za ocenjivanje i komentare

Ovo je pokusaj kako bi trebao da izgleda forum, za sada sam tek u fazi pravljenja, svi komentari i kritike su vrlo dobrodosli er prvi put pravim sajt uopste.

http://www.kme.rs/forums/
shobykid je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji gejmerski sajtovi za vijesti? M1los O igrama uopšte 6 4.7.2007 15:19
Wiki sajtovi - predlog THX-13 Internet tehnologije 5 23.5.2007 0:40
"Celebrity" Sajtovi Night Hawk Zanimljive Web lokacije 2 13.2.2006 1:12
Sajtovi za download filmova Baki Internet tehnologije 5 16.12.2005 14:18
Sajtovi za besplatan Mp3 download Dawnn Zanimljive Web lokacije 1 18.11.2005 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com