Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2011, 12:34   #1
roskeczar
Novi član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Question Preporuka za TV karticu

Eksperti,sta mi mozete preporuciti od TV kartica,sa cenom do 50e,da ima daljinac,da radi na win 7 i da moze da snima...eksterna,interna,usb,svejedno mi je.Monitor mi je full hd i imam ok grafu i proc,4890 i phenom II 955.
Hvala unapred i veliki pozdrav svima!
roskeczar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 12:51   #2
Red_Devil_89
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.11.2010.
Poruke: 3.378
Zahvalnice: 321
Zahvaljeno 941 puta na 899 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
roskeczar kaže: Pregled poruke
Eksperti,sta mi mozete preporuciti od TV kartica,sa cenom do 50e,da ima daljinac,da radi na win 7 i da moze da snima...eksterna,interna,usb,svejedno mi je.Monitor mi je full hd i imam ok grafu i proc,4890 i phenom II 955.
Hvala unapred i veliki pozdrav svima!
Uzmi neku od Leadtek-ovih TV/FM kartica od 30e, u principu sve su one za te pare slicne i nema neke kvalitetnije do 50e. Sve skuplje od 50e su ili za digitalnu televiziju ili su externe. Ja koristim Kworld tv/fm karticu sa Philipsovim chipom i mogu reci da dobro radi s obzirom da sam je platio 2500din pre 4 god, ima solidnu sliku i nije losa za snimanje sadrzaja sa tv-a.
Red_Devil_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 13:30   #3
roskeczar
Novi član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Hvala,uzecu u razmatranje.Imas li nekih iskustava sa k world usb karticama?ione su
do 50e...
roskeczar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 13:41   #4
Red_Devil_89
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.11.2010.
Poruke: 3.378
Zahvalnice: 321
Zahvaljeno 941 puta na 899 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
roskeczar kaže: Pregled poruke
Hvala,uzecu u razmatranje.Imas li nekih iskustava sa k world usb karticama?ione su
do 50e...
One su ti vise za laptop. One interne su kvalitetnije, ali ove usb su skuplje zato sto mozes da ih koristis na laptopu, tj zato sto je prenosiva kartica.
Red_Devil_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red_Devil_89 na korisnoj poruci:
roskeczar (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 13:43   #5
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Iz mog ličnog eksperimentisanja i lutanja sa TV karticama mogu reći da kod nas na tržištu, najbolje je da se držiš neke od Leadtekovih jeftinijih kartica, na primer 2000 XP Global ili Expert (za ovu nisam siguran da li je još ima). Kartica radi posao, slika je solidna, daljinac je vrlo kvalitetan (možeš ga usmeriti u bilo kom pravcu uvek će hvatati signal, nema nišanjenja senzora i sličnih gluposti). Probao sam i par skupljih što eksternih, što internih kartica i samo mogu da kažem, što više platiš, više ćeš žaliti, svakoj sam našao neku manu koja me je maksimalno iritirala.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
roskeczar (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 14:03   #6
roskeczar
Novi član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Uf,iscrpno...hvala vam ljudi!
roskeczar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 16:42   #7
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Iz mog ličnog eksperimentisanja i lutanja sa TV karticama mogu reći da kod nas na tržištu, najbolje je da se držiš neke od Leadtekovih jeftinijih kartica, na primer 2000 XP Global ili Expert (za ovu nisam siguran da li je još ima). Kartica radi posao, slika je solidna, daljinac je vrlo kvalitetan (možeš ga usmeriti u bilo kom pravcu uvek će hvatati signal, nema nišanjenja senzora i sličnih gluposti). Probao sam i par skupljih što eksternih, što internih kartica i samo mogu da kažem, što više platiš, više ćeš žaliti, svakoj sam našao neku manu koja me je maksimalno iritirala.
slažem se preporuka
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 22:06   #8
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Meni treba preporuka za eksternu za usb TV karticu oko 40/50 evra?
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 8:09   #9
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Možeš probati neku od Kworldovih eksternih kartica koje su oko 4000-5000 dinara , ali neka ti je bog u pomoći sa softwerom koji ide uz nju. Druga varijanta je neka od starijih Leadtekovih kartica (mogu se pronaći po našim prodavnicama i dalje) koje su uglavnom "phase out" modeli, tj. Leadtek im je obustavio podršku. Imaš i Leadtek DTV Dongle H, koji je oko 50 eura, još je aktuelan koliko znam, ali ja lično nisam imao sreće, kartica jednostavno nije htela da se pokrene na mom kompjuteru (drajveri verovatno), ali je opet radila na drugom. Kao što rekoh, sa eksternim karticama nisam baš imao puno sreće.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Nestor (4.3.2011)
Stara 4.3.2011, 16:08   #10
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Zasto mislis da je Leadtek obustavio podrsku za Expert, Global... Pa, najnovija stvar koja me je odusevila je laka konfiguracija daljinskog. Sad uopste ne moram da ustaje kad hocu da upalim TV, DVB Viewer, GOM Player (koji ima Easy Browser), pa lagano iz kreveta mogu i film da odaberem koji hocu da gledam, mogu da ukljicim foobar, promenim pesmu, ako mi se trenutna ne svidja... Itd. Hvala Leadteku sto je napravio univerzalni daljinac za komp!
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 16:48   #11
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Nije za Global i Expert, čovek je pitao za USB verzije. Bar pre par meseci kod nas po prodavnicama sam od Leadtekovih USB kartica našao samo par starijih modela koji su USB i ispod 50 evra. Proverio sam bio na sajtu većina je bila phase out. Od ostalih USB kartica, naravno ima i nekih jeftinih kung-fu varijanti, ali ja lično se ne bih upuštao u te avanture. Video sam par eksternih varijanti za 70-80 evra i više, ali davati tu lovu mi je glupo (bolje dodaj još malo pa kupi TV ). Možda su se cene za tih par meseci nešto promenile ali to je to.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:20   #12
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

za sve sa leadtekom.. u nove drajvere ide i konfigurator za daljinac koji moze SVE! svaki njegov taster tako sada moze da predstavi bilo koji taster na tastaturi (ili kombinaciju 2 ili 3 tastera) ili da direktno otvori izabrani program... i sve se to tako podeseno snimi kao profil- jedan od bezbroj onih koji se mogu menjati (naravno, takodje preko daljinca). moze maltene da bude i gamepad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2011, 20:59   #13
schomy
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: New Now
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Da ne bih otvarao novu temu imam jedno pitanje.

Drug ima Leadtek 2000 XP i od kada je prešao na Win7 nema zvuk. Da li se možda neko susretao sa ovim problemom. Hvala.
Pokušaću da skinem najsvežije drajvere i trenutno poslednju verziju PVR2 možda će ovaj put da upali ali poslednji put nije imalo uticaja. Slike ima zvuk ni da bekne.
schomy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2011, 21:28   #14
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Tu je obično jedino rešenje hardversko povezivanje izlaza iz TV kartice sa Line-in ulazom u audio adapter na ploči. Dakle kratkim kablom koji sa obe strane ima 3,5 mm "bananu" povezati izlaz TV kartice i Line-in ulaz (obično plavi priključak, ili ako ne postoji poseban Line-in, na roze priključak za mikrofon - pogledati uputstvo za ploču).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
schomy (22.3.2011)
Stara 22.3.2011, 21:30   #15
schomy
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: New Now
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Zahvaljujem na savetu.
Nadam se da će pomoći.
schomy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2011, 23:22   #16
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Ako je u pitanju Global varijanta, nisu čak ni potrebni kablovi, podržava i zvuk preki PCI magistrale. Dovoljno je u podešavanjima u PVR2 pod Analog Video Device staviti WinFast TV2000 XP Global/TV Global Video Capture.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2011, 18:11   #17
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Intex 9000 tako nešto,25 eura do 1080 i rezolucija super radi na win 7.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 1:12   #18
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Koji je bolji od ova 2:

TV+FM Tuner PCI Leadtek TV2000 XP Global ......27 eura

ili

TV+FM Tuner USB Intex DH9000 analogno-digitalni ........28 eura

Znam da mnogi hvale leadtek, ali primamio me ovaj usb samim tim sto je externi i sto pise digitalni u njegovom nazivu, i da podrzava w7 64 bita i HDTV 1080i / 720p resu.

Spoiler za Spec:
tch and Record Digital and Analog TV on Your Desktop or Laptop Portable TV Receiver with USB 2.0 Interface Extra Mini Size: 6.9 x 2.3 x 1.1 cm DVB-T Free to Air PAL/NTSC/SECAM supported No Extra Power Supply Needed High Sensitivity FM Radio supported XP / Vista / Windows 7 32/64-bits Supported Linux Kernel 2.6.24 or above support! HDTV 1080i / 720p Supported All made in Taiwan, quality guaranty! Specification USB 2.0 Interface Full 48~861 MHz VHF/UHF Tuning Range Auto 6/7/8 MHz Bandwidth Switch 75 O Antenna Input 5V Powered by USB Full DVB-T Standard Compliant MPEG-2 / H.264 Decoding Complete COFDM DVB-T Demodulator Single Chip IC Real time and Scheduling Program Recording Time-shift Functionality Favorite List EPG (Electronic Program Guide) Supported Still Frame Capture Teletext and Digital Subtitle Supported Watch Video in a Resizable Preview Window System Requirements HDTV: Intel Pentium 4, 2.4 GHz, 1 GB RAM SDTV: Intel Pentium 4, 2.0 GHz, 512 MB


Pa se pitam jel moguce da tako mali uredjaj moze da podrzava sve to. Pitam za digitalni jer se uskoro gasi analogni zemaljski signal a ja sam korisnik SBBa i imam trenutno D3 koji planiram da prikljucim na TV karticu. Znaci da signal iz antene prvo ta njihova kutija iz sbb prebaci u "digital" pa iz tog "digitalnog" signala da prebaci na tv karticu.
Na slici sa site-a se vidi daljinski i kazu da se dobija uz tu karticu tako da i tu je neki + . A i da se ne dobija, sve jedno imam daljinski od D3-a preko kojeg bih mogao da saltam programe, bar se nadam.



Voleo bih ako bi neko mogao da mi da savet koju od ove 2 tv kartice da izaberem ili eventualno neku trecu ako znate. Kako se snalazi ova leadtekova sa digitalnim signalom i koju rezoluciju podrzava?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2011, 7:43   #19
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Mesate babe i zabe.
Taj intex, kao i sve ostale TV kartice na nasem trzistu podrzavaju prijem digitlane televizije po DVB-T(digital video broadcasting-terrestial) standardu.
Sto u prevodu znaci da je njihova upotrebna vrednost apsolutno nikakva. Kod nas ce se na antenskim sistemom emitovati DVB-T2 signal koji ova kartica ne moze da primi.
Kada je SBB u pitanju, oni pak koriste DVB-C(digital video broadcasting-cable) standard koji opet ta kartica ne moze da primi.
Cak i da kupis DVB-C kompatibilan tjuner, neces se mnogo cega nagledati, kao i vecina ostalih provajdera, SBB radi enkripciju svojih kanala pa ih je moguce gledati iskljucivo putem njihovih risivera sa validom karticom.

U tvojoj varijanti sa SBB-om:
1. Gasi se analogno emitovanje TV signala u etru, tj. antenskim putem, a sta ce SBB da uradi sa onim sto pusta kroz svoje kablove niko ne moze da mu odredi.
2. U zavisnosti od toga koji risiver imas, dobices i odgovor sta da kupis.

a) Ako je to stari Echolite D3 risiver bez pauze i premotavanja, onda on ima samo RF i SCART izlaze, sto znaci da ti treba analogna kartica i tada je taj Leadtek odgovarajuci izbor, mada ce i Intex zavrsiti posao. Znam da zvuci glupo ali je tako, signal se digitalnim putem prenosi do risivera a analognim do tjunera.
Bilo koju od ove dve kartice da odaberes, daljinski zaboravi, kanali se menjaju na samom risiveru, tv tjuner stoji zakucan na jednom kanalu i to je to.

b) Ako je to novi Cisco D3 HD risiver, ili ako si spreman da SBB-u placas vise da bi ga dobio, onda ces na risiveru imati HDMI izlaz, i tada ti TV tjuner i ne treba, dovoljno je da imas slobodan HDMI ulaz na monitoru(PC nakacis na njega DVI, a D3 risiver na HDMI).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
dacajak (22.10.2011)
Stara 22.10.2011, 11:43   #20
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Preporuka za TV karticu

Ja imam stari Echolite D3 risiver ,sto znaci da idem na vec proverenu dobru leadtek karticu? Ne znam kako se ponasaju ovi USB adapteri i kakvog su kvaliteta, al znam da je ovaj leadtek najrasprostranjeniji kod nase narodne mase.
Posto nemam pojma o tim TV zargonima, hoce li makar malo pomoci taj D3 reciever kod kvaliteta prikaza slike preko TV kartice na racunar? Posto sada kad gledam ovaj standardni TV (analogni) i kada pustim D3 vidim bas velike razlike u kvalitetu slike.

Ako taj D3 nista nece uticati na kvalitet na mom monitoru onda da se ne bakcem sa njim i da ga ostavim na TVu, a na kompjuteru cu gledati ovaj stvandardni prikaz tirekt preko kabla?
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
preporuka za eksternu tv karticu nmcyber Foto i audio/video 0 12.2.2011 17:06
Preporuka za AGP karticu? lucky24 ŠDK - Grafika 12 1.2.2011 12:15
x64 Drajveri za SkyStar 1 karticu Freško Video/TV softver 2 21.7.2008 3:58
Softver za Asus TV karticu. Cupavi Zeka Video/TV softver 7 22.9.2007 12:37
Šta znači preporuka u pregledu profila zero cool Forum o forumu 11 11.6.2007 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com