Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2007, 22:34   #1
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Zabranjeno za mladje od 80 godina

Od skoro i kod nas mogu da se vide upozorenja da neki film ili drugi program na TV-u nije za mladje od odredjenog broja godina. Iako se malo preteruje sa tim stvarima (bar ja tako mislim) vecina stvari je u redu.

Ono sto me je zacudilo je bila neka serija na B92 (zaboravio sam kako se zove, ali govori o cudnim pojavama). U epizodi koju sam ja gledao jednom malo Americkom gradu se desava niz cudnih stvari - prvo pada riba sa neba, pa onda lubenice i na kraju padaju pare. Sve osim ovog zadnjeg ima logicno objasnjenje. Najnasilnija scena u epizodi je smrt jednog starca - umro je od infarkta kad su mu uzeli pare. Jedan od glavnih likova je decak starosti 10-12 godina. Sve u svemu (po meni) ne postoji ni jedan razlog zasto ne bi dozvolili deci da gledaju ovo, vesti su 100 puta nasilnije. Ali neko pametan je rekao da ova serija nije preporucljiva za decu mladju od 14 godina.

Ko odredjuje ova pravila stvarno mi nije jasno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 22:37   #2
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Od skoro i kod nas mogu da se vide upozorenja da neki film ili drugi program na TV-u nije za mladje od odredjenog broja godina. Iako se malo preteruje sa tim stvarima (bar ja tako mislim) vecina stvari je u redu.

Ono sto me je zacudilo je bila neka serija na B92 (zaboravio sam kako se zove, ali govori o cudnim pojavama). U epizodi koju sam ja gledao jednom malo Americkom gradu se desava niz cudnih stvari - prvo pada riba sa neba, pa onda lubenice i na kraju padaju pare. Sve osim ovog zadnjeg ima logicno objasnjenje. Najnasilnija scena u epizodi je smrt jednog starca - umro je od infarkta kad su mu uzeli pare. Jedan od glavnih likova je decak starosti 10-12 godina. Sve u svemu (po meni) ne postoji ni jedan razlog zasto ne bi dozvolili deci da gledaju ovo, vesti su 100 puta nasilnije. Ali neko pametan je rekao da ova serija nije preporucljiva za decu mladju od 14 godina.

Ko odredjuje ova pravila stvarno mi nije jasno.
Da, poceli su da prikazuju ta "upozorenja" i vrlo su glupo rejtovane serije/filmovi/nesto trece.Ali to i ovako, i onako niko ne postuje
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:09   #3
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Pitam se kad će da udare R na crtane današnje filmove koji su u mnogome nasilniji od gomile R filmova i serija.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
galebns (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 23:11   #4
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Imate primer cistunaca sa B92 koji, eto primetio sam jer gledam The Shield, uvece kada ga puste nalepe 16 ili 18 zaboravio sam, a ujutro u 6 sati nema nikakve nalepnice. Imam i slike da to potvrdim na sudu.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:19   #5
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Imate primer cistunaca sa B92 koji, eto primetio sam jer gledam The Shield, uvece kada ga puste nalepe 16 ili 18 zaboravio sam, a ujutro u 6 sati nema nikakve nalepnice. Imam i slike da to potvrdim na sudu.
Zato sto u 6 ujutru niko i onako nije budan...(osim ocigledno tebe) Ne racunam ljude koji idu na posao...
Inace bas ako stave na pocetku zabranjeno za mladje, deca ce da gledaju...
Bas se secam kad je jednom davno izaslo na BK pre filma upozorenje da sadrzi eksplicitne scene nasilja da sam zbog toga i gledao (i razocarao se...) Kakvo crno nasilje ono neki vanzemaljci, smejurija...Ja bi ga bolje (krvavije) napravio...

p.s. Sad cete da kazete da sam morbidan, ali ajde...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:31   #6
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

eeeee, kad vidim film , pa izbace da nije za ispod 15 godina ili 18 ...... e ti ljudi koji su doneli taj zakon su smeshni ...... ma nisu oni deca ...... kad se ja setim shta sam sve radio u osmom razredu ili u srednjoj, pa josh kad vidim da navodno zabranjuju te filmove jer su nasilni ili "seksualni" .....

To je smeshno! Danasnja deca ( ispod 18 godina ) prc..u se kao shtuke, i to gde stignu, pri tome klinkice sa svega zavrshenom malom maturom nose dopichnjake ...... a da su skloni nasilju, skloni su, ali tu televizija nema nikakav uticaj..... osoba sve svoje osobine nosi iz kuce, porodice, zato ne treba jadnu televiziju za sve optuzivati !

Roditelji,roditelji ...... jedno 50 % roditelja uopshte nije sazrelo kao osoba!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 23:31   #7
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Ima jedna serija na B92,zove se Black Book(s),kažu nije namenjen mlađima od 14 godina,a serija je smeh do daske .
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:05   #8
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

vecina filmova ima granicu do 12 god, a takvi filmovi i oni iznad zauzimaju vecinu programsek seme. obrazovni program je smejurija, a animiranih filmova skoro da nema, a sta onda deca da gledaju, politicke emisije, grand?!
e pa to treba zabraniti, jer tu je najgore nasilje - mentalno!!!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:10   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Pre svega, to nije zabrana, već samo preporuka za roditelje. Problem kod nas jeste što smo svi oguglali na nasilje i ne primećujemo više neke stvari, a verujem da te brojeve nađu na pakovanju otkupljenih izdanja, da dođu zajedno sa serijama/filmovima u CC varijanti (closed captions) pa ih samo uključe da se prikažu... (nešto kao titlovi na DVDu, možeš da ih prikažeš ili ne, a oni sad izabrali DA odjednom)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:38   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Pre svega, to nije zabrana, već samo preporuka za roditelje. Problem kod nas jeste što smo svi oguglali na nasilje i ne primećujemo više neke stvari, a verujem da te brojeve nađu na pakovanju otkupljenih izdanja, da dođu zajedno sa serijama/filmovima u CC varijanti (closed captions) pa ih samo uključe da se prikažu... (nešto kao titlovi na DVDu, možeš da ih prikažeš ili ne, a oni sad izabrali DA odjednom)
Pa ja sam uvijek bjesnio i mrzio Džerija jer je stalno tukao i mlatio Toma...

Mislim, ja bih svojoj djeci da je imam zabranio teletabise, jer ono je stvarno za debile....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:39   #11
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

da ali problem je u tome sto filmove prikazuju u neprikladno vreme, mislim osim onog upozorenja traba i znati kad sta i gde prikazati. a ne samo nalepiti 12, 13 , 14 u gornji levi ugao!!!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Belfegor na korisnoj poruci:
Denis (3.9.2007)
Stara 3.9.2007, 0:49   #12
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Mislim, ja bih svojoj djeci da je imam zabranio teletabise, jer ono je stvarno za debile....
Mislim da je negde u Šapcu ili tako nešto ako se dobro sećam nekoliko dece pod utiskom Teletabisa skočilo u bunar...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:52   #13
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

ma nije nego u Sapcu (nismo toliki retardi) nego neka deca u Bugarskoj bilo na vestima!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:55   #14
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
ma nije nego u Sapcu (nismo toliki retardi) nego neka deca u Bugarskoj bilo na vestima!
Što, srpsa djeca pametnija od bugarskih ?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 0:56   #15
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

U svakom slucaju bolje i nasilje nego teletabisi... Ono je ispiranje mozga

@ wisost nisu pametnija no realnija...Znaju da je bunar dubok...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 8:29   #16
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Vidim da ste jako intelektualno napredni, pa mi nije jasno zašto uopšte gledate teletabise? Moj klinac sa dve godine ih je rado gledao, gleda ih povremeno i sada sa tri. Ali ga to ne sputava u psihofizičkom razvoju. Veoma rado, recimo, gleda A Nightmare on Elm Street i ima svoj DVD koji, u zvonu od 25 komada, pronađe u sam pušta na DVD plejeru, da bi se opustio pred spavanje.

Fredi i Teletabisi, ima li razlike? Ima, Fredi je nešto od čega deca treba da se plaše, a teletabisi su nešto od čega deca u najranijem uzrastu treba da uče zvuke, pokrete, predmete, čemu šta služi... Ali zato, Pera Kojot Super Genije iako idol mnogih generacija, zapravo je nepopravljivi mazohista od koga deca mogu da nauče kako da izvrše samoubistvo. Od likova iz Fredijevih serijala deca mogu da nauče kako u fikciji da se odbrane loših stvari.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
Denis (3.9.2007), Orvel (13.10.2007)
Stara 3.9.2007, 10:26   #17
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Vidim da ste jako intelektualno napredni, pa mi nije jasno zašto uopšte gledate teletabise?
Ko je rekao da gleda Teletabise? Ja sam se samo nadovezao na post Wisosti...
A nisam video na vestima da je neko dete izvršilo samoubistvo po uzoru na Peru Kojota...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 10:33   #18
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
A nisam video na vestima da je neko dete izvršilo samoubistvo po uzoru na Peru Kojota...
Normalno, gde da nadje nakovanj od 10 tona i jos da ga baci sebi na glavu sa litice...
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 15:58   #19
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
a sta onda deca da gledaju, politicke emisije, grand?!
e pa to treba zabraniti, jer tu je najgore nasilje - mentalno!!!

Politicari i stvari poput granda imaju daleko opasniji efekat od bilo kakvog nasilja. Vecina dece moze da uz dobro vaspitanje od strane roditelja zna razliku izmedju stvarnog zivota i filmova/igara, i da zna sta sme a sta ne sme da radi. Ali deca i omladina veoma lako prihvataju sistem vrednosti koji im namece popularna (ne)kultura, u prvom redu pink (grand). Nesto bi moralo da se preduzme po tom pitanju.

A sto se nasilja tice uopste, mislim da se preterano zabranjuje. Citava moja generecija ('85) je bila stalno izlozena nasilju na televiziji, a gledali smo i sta se desavalo u Bosni, to je bilo stvarno, a ne kecap - i sta nam fali. Na mene konkretno je to sve imalo pozitivan uticaj jer sam "ocvrsnuo". Oguglao sam na mnoge stvari (mozda i preterano) - secam se da na pola prekinuto telo devojke koju je voz zgazio na mene nije ostavilo skoro nikakav utisak, pogledao sam na kratko i otisao dalje, posle nekoliko koraka nisam vise ni mislio o tome. Neko ce da kaze da je ova bezosecajnost losa, ali zamislite da ucestvujete recimo u sabracajnoj nesreci gde ima krvi na sve strane, otvorenih preloma, razbijenih glava... Ljudi kao ja bi mogli da ostanu dovoljno smireni da bi mogli normalno da razmisljaju, a sta bi bilo sa nekim ko je osetljiv na ove scene? Sta bi bilo sa nekim ko nikada nije igrao nasilne igre ili gledao filmove sa nasilnim scenama, neko ko nikada nije video krv, pa makar to bio i kecap?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 16:09   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zabranjeno za mladje od 80 godina

Uf, opet ima izuzetaka, recimo gledajući dokumentarac u više serija o napadu na Dubrovnik može dovesti samo do toga mladi misle da je rat sprdnja... Jbt, uhvatili nekog Hrvata, a voditelj TVCG hoće da ga intervjuiše (dok ga jedan iz NK udara po leđima kudnakom) i onda mu voditelj plane "ma pušti ga bolan" il recimo kada se smiju Hrvatima kako imaju 1 minobacač...

Zbilja teško je naći nakovanj od 10t ili štapin sa dinamitom....

Uvijek sam navijao za Kojota i Toma jer naj**u na kraju.

Zato mi je Pink Panter zakon.... Nikad ne znam šta će mu se desiti na kraju.

Poslednja ispravka: VojaM (6.9.2007 u 16:59) Razlog: nije "puši" nego "pušti" - kaže autor poruke
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
rudar (5.9.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Od kada čitate "Svet kompjutera"? _NDJ_ O SK-u uopšte 605 26.7.2020 21:28
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55
CD- vec 25 godina! :) polarnimeda Nosači podataka 21 25.8.2007 11:09
Odcepiti od DVD-a. todos Video/TV softver 5 17.8.2007 22:43
Žasu od sinoć :) Sasa Brbljaonica 105 22.6.2006 12:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com