Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2010, 18:50   #21
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Ok, pokušaću pa ću da vidim šta će da bude.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 3:41   #22
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Imam jedan ozbiljan problem.Naime dok je računar radio, slučajno sam izvukao kabal iz zidne utičnice što je rezultovalo da se računar isključi.Kada sam pokušao ponovo da ga upalim, ponudio mi je da izaberem safe mod ili da startujem normalno windows.E tu sada nastaje problem, šta god da izaberem on se neprestano resetuje, sve dok na ekranu ne izađe poruka boot failer.Dok ne izaberem neku opciju on samo stoji i ne gasi se.Pomislih, sigurno je do hard diska.Napravio sam preko hdd regeneratora na drugom kompu bootabilni flash, i onda sam taj flash stavio u desktop kompjuter, kada ga upalim prepozna flash (u BIOS-u sam setovao da mi prvi boot uređaj bude USB-HDD) ali kada počne da učitava podatke sa flash-a prvo piše staritng Windows 98 ?!, a ja imam instalirn windows XP, zatim izbaci neke podatke tipa disck size, nešto o sectorima i onda piše Starting HDD regenerator.Please Wait i ispiše Bad comand or file name i postavi odzivni znak c:\>(još da napomenem da sam download-ova novu verziju HDD regeneratora sa linka koji mi je dao Freško)

Pomislio sam da li je to zbog toga što HDD Regenerator nije registrovan i full, ali uspeo sam da ga registrujem i ponovo sam napravio boot flash i ista priča.Prazan disk trenutno nisam imao kraj sebe da probam sa njim, ali ja mislim da je svejedno da li je flash ili CD.Otkad mi se pojavio jedna bad sektor na hdd-u i pojavljivala mi se i ranije poruka boot faile, ali pole restarta dizao je sistem normalno, sada počne da diže sistem pojavi se XP znak i resetuje se i tako stalno, zaista ne znam šta da radim.
Ako neko ima neki predlog, bio bih zahvalan.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 8:27   #23
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Imam jedan ozbiljan problem.Naime dok je računar radio, slučajno sam izvukao kabal iz zidne utičnice što je rezultovalo da se računar isključi.Kada sam pokušao ponovo da ga upalim, ponudio mi je da izaberem safe mod ili da startujem normalno windows.E tu sada nastaje problem, šta god da izaberem on se neprestano resetuje, sve dok na ekranu ne izađe poruka boot failer.Dok ne izaberem neku opciju on samo stoji i ne gasi se.Pomislih, sigurno je do hard diska.Napravio sam preko hdd regeneratora na drugom kompu bootabilni flash, i onda sam taj flash stavio u desktop kompjuter, kada ga upalim prepozna flash (u BIOS-u sam setovao da mi prvi boot uređaj bude USB-HDD) ali kada počne da učitava podatke sa flash-a prvo piše staritng Windows 98 ?!, a ja imam instalirn windows XP, zatim izbaci neke podatke tipa disck size, nešto o sectorima i onda piše Starting HDD regenerator.Please Wait i ispiše Bad comand or file name i postavi odzivni znak c:\>(još da napomenem da sam download-ova novu verziju HDD regeneratora sa linka koji mi je dao Freško)

Pomislio sam da li je to zbog toga što HDD Regenerator nije registrovan i full, ali uspeo sam da ga registrujem i ponovo sam napravio boot flash i ista priča.Prazan disk trenutno nisam imao kraj sebe da probam sa njim, ali ja mislim da je svejedno da li je flash ili CD.Otkad mi se pojavio jedna bad sektor na hdd-u i pojavljivala mi se i ranije poruka boot faile, ali pole restarta dizao je sistem normalno, sada počne da diže sistem pojavi se XP znak i resetuje se i tako stalno, zaista ne znam šta da radim.
Ako neko ima neki predlog, bio bih zahvalan.
Mislim da je hdd konacno crko.
Da li ga prepoznaje u biosu.
PS.Probaj taj hdd na drugom kompu.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 9:55   #24
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Meni hard disk radi vec nekoliko godina sa preko 1000 losih sektora, tako da mi zvuci neverovatno da je ovaj crk'o samo sa tri komada, ali nije nemoguce.
@znemanja mozes i da pokusas sa programom spinrite 6 ,ali on se placa tako da bi trebao nekako da se snadjes, ako znas na sta mislim. Koristio sam ga vise puta i popravljao mi je bad sektore.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 11:52   #25
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Mislim da je hdd konacno crko.
Da li ga prepoznaje u biosu.
PS.Probaj taj hdd na drugom kompu.
Naravno da vidi disk iz BIOS-a, počne da dize XP sistem, pojavi se logo XP-a i počne da ga učitava, zatim se resetuje.



Mene interesuje zašto neće da mi prihvti flash koji sam kreirao u hdd regeneratoru, ima problem, opisao sam ga u predhodnom postu, siguran sam da bi hdd regeneretor popravio te bad sektore.

@Kisr, pošto ne mogu da podignem sistem na desktop kompu, šta taj progrma konkretno radi, jel nešto iz DOS-a?
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 12:07   #26
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Da iz dos-a, evo mozes pogledati sliku kako izgleda na pocetku.

http://images.pcworld.com/reviews/gr...209P072_1B.gif

Koliko se secam ima dve opcije, data recovery i maintenance, ova druga je malo intenzivnije ispitivanje diska i duze traje. Ja sam ga koristio sa floppy diska.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 13:13   #27
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Onda skini HIrens boot CD, i na njemu imas HDD regenerator i ispitaj hard takodje jos sa nekim programom za proveru hard diskova na hirens cd-u
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 0:43   #28
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Mislim da imam ozbiljan problem.Naime, pošto mi se računar stalno resetuje kada počne da diže sistem, i posle recimo 4-5 resetovanja izbaci poruku "boot failer, no hdd, insert system disc....." napravio sam bootabilni CD preko HD regeneratora da pokušam da reparima ta 3 bad sektora koje je HDD regnerator našao pri skeniranju iz windows moda.Kada pokrene hdd regnerator prilikom startovanja računara, ja izaberem prvu opciju "Scan and repair" i on lepo polako krene da skenira.Međutim posle nekih 20 min. skeniranja izbaci sledeću poruku: (slikao sam, a slika se nalazi na linku ispod)

http://img171.imageshack.us/img171/241/08032010349.jpg

Kada je izbacio ovo upozorenje ja sam prvo izvršio džampovanje HDD i onda sam u BIOS-u setovao da mi hard disk bude na IDE Master, pre toga je bio na Slave.Ne razumem zašto je on sam to prebacio, kada imam samo jedan hdd disk u kompu (treba da bude na master po default zar ne?).Kada sam sve to uradio ponovo pokrenem hdd regenerator, ali ista priča, posle nekih 20 min. skeniranja on izvaci indentičnu poruku.Kada sam opet pogledao u BIOS-u on je sam vratio na slave.Naravno, ja to ponovo setujem na master i pokrenem iznova regenerator.Međutim sada u samom hdd regeneratoru izaberem drugu opciju( ne mogu da se setim kako glasi ta komanda ) pustim da skenira.Ja ne znam šta ta druga komanda hdd regeneratora radi, ali posle 7 sati skeniranja on je skenirao sam 56 sektora (0,00 MB) i svih 56 je označio kao bad !!!.Pošto zaista nisam imao vremena da ga ostavim da radi i dalje, ja sam prekinuo to skeniranje.
Ako neko može da mi kaže , šta se dovraga ovde desilo?, meni ništa nije jasno
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 1:02   #29
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Veoma loš scenario po tebe koliko ja mogu da vidim. Ja jedino mogu da predložim da taj hard prikačiš na neki drugi komp pa da ponovo pokreneš regenerator ako se ponovi ispa priča hard je defektan. E sad taj defekt može biti elektonika diska ili mehanika odnosno ploče. Sve u svemu ako u prvih 50 megabajta diska imaš loše sektore koji nemogu da se repariraju disk možeš ili da baciš ili da ga nosiš na reklamaciju ako imaš garanciju.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 2:24   #30
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Ne treba zaboraviti da HDD regenerator nije magican stapic, i isti ne moze da opravi bas svaki neispravan sektor. Stavise, isti vise sluzi u uklanjanu simptoma (losih sektora), a ne eventualnog razloga zasto je dosto do istih (npr. neki fizicki defekt).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 13:45   #31
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Nažalost izgleda da je crko hard disk, ne mora da znachi ali cim hdd regenerator prijavljuje tu gresku veoma je verovatno, kao sto je Freško predlozio stvavi ga na drugi kompjuter, dobro pricvrsti i zameni kablove pa onda ponovo probaj hdd regenerator i još neki tooll za dijagnostiku hardova, nisi pomenuo od kog proizvodjaca je hard da ti preporucimo odgovarajuci program.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 23:38   #32
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Nažalost izgleda da je crko hard disk, ne mora da znachi ali cim hdd regenerator prijavljuje tu gresku veoma je verovatno, kao sto je Freško predlozio stvavi ga na drugi kompjuter, dobro pricvrsti i zameni kablove pa onda ponovo probaj hdd regenerator i još neki tooll za dijagnostiku hardova, nisi pomenuo od kog proizvodjaca je hard da ti preporucimo odgovarajuci program.
Probaću na nekom drugom kompu.Inače proizvođač mog hard diska je Hitachi (na nekom predhodnom postu sam napisao punu oznaku).Jednostavno nije mi jasno kako je moglo da se desi to što se desilo.Hard disk je star 3,5 meseca (predhodni sam posle 2,5 godina rada zameni takođe zbog bad sektora).Prilikom skeniranja sa HDD regeneratorom iz windows moda on je pronašao svega 3 bad sektora,ali je popravio jedan jer nisam imao registrovanu verziju programa ( a neregsitrovana verzija dozvoljava regeneraciju jednog bad sektora).Sistem je normalno radio, i onda mi je desilo da sam slučajno zakačio kabl iz zidnog priključka što je rezultovalo da se kompjuter ugasi.Posle toga nije hteo da pokrene sistem, krene da diže i restuje se i neće da ga podihne ni sa safe modom.Znači jedan minut je sistem radio normalno, a sledećeg minuta hdd rgenerator pronalazi te bad sektore i neće da izvrši skenianje.I zašto mi je hdd regenrator izbacio onu poruku o grešci (link ka slici je u predhodnom postu) u vezi IDE grani !?, šta to znači?
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 0:41   #33
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Cek malo ne brzajte.Znemanja jesi li probao da udjes u bios i da namestis da ti sata kontroler ne bude u AHCI modu posto poruka koju dobijas asocira na to ,a meni lici da se kod tog slucajnog iskljucivanja desilo da je komp nesto pobrkao.Takodje izvesna sumnja treba biti usmerena i u pravcu napajanja malo cudno dva harda za kratko vreme.....
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 14:12   #34
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Moguće je i da se olabavio ili se delimično izvukao sata kabli pa zeza, mada. vece je verovatnoca da je crko, reklamiraj ga
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 15:31   #35
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Zar je moguće da važi garancija za bad sektore, imam garanciju valjda godinu ili dve nisam siguran, ako to može, odeneću taj hdd u WinWin, tamo sam ga kupio.Što se tiče kablova, sve sam vadi i ponovo prikljčio, tako da sumnjam daje do kablova.
dejan_osipaonica probaću sa programom koji si mi nagovestio, pa ću videti šta će da bude.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 15:34   #36
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Zavisi sta prolazi kroz garanciju.
Ako bilo koji od SMART faktora predje threshold (znaci ne samo ako ima necega, nego preko odredjenje kolicine) onda je disk zreo za garanciju.

Takodje, svaki proizvodjac diskova ima svoj alat za dijagnostiku (npr. PowerMax za Maxtor, Digital Lifeguard za WD i slicno), i ako kad njime prodjes daje greske takve da je zrao za RMA (tj. zamenu po garnciji), onda ce ga sigurno prihvatiti i zameniti.

^Obicno je to ono sto prvo i urade u servisu, ako ne prodje, ni oni se ne bakcu nego ga posanju za RMA.


P.S.
Jos nesto, u teoriji se moze desiti da disk padne test u racunaru, a ne i u servisu (pa onda nece da ga zamene). U tom slucaju, problem nije disk nego kabl, napajanje ili nesto drugo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2010, 2:16   #37
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Sta znam moje iskustvo je da priznaju garanciju na bad sektore.Ionako cim primetite 1. bad sektor to je znak samo da je disku nestalo mesta za realociranje pa je morao da se prijavi taj bad sektor.Ja sam imao izuzetno lose iskustvo sa seagate hard diskom gde je citava particija odlazila u aut ali je hdd regenerator uspesno vracao u zivot.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2010, 17:23   #38
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Trenutno mi moj desktop kompjuter nije dostupan ( ja sam u jednom gradu, a moj komp u drugom),pa nisam stigao da probam neke aplikacije koju ste mi preporučili, ali definitivno ću i to probati.Sada, zanima me ,ako budem nosio hdd u servis (a nosiću ga sigurno ako ne proradi), šta ja njima da kažem?.Da li da im jednostavno kažem ne radi mi hard disk ili da kažem da su se pojavili bad sektori.Ako kažem da ima bad sektore, da li će mi priznati garanciju, da mi ne kažu da je to moja krivica jer nisam uređaj koristi na adekvatan način ili nešto slično.
Samo još da napomenem da je hdd kupljen u WinWin-u.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2010, 19:12   #39
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Bad sektor na HDD-u

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Trenutno mi moj desktop kompjuter nije dostupan ( ja sam u jednom gradu, a moj komp u drugom),pa nisam stigao da probam neke aplikacije koju ste mi preporučili, ali definitivno ću i to probati.Sada, zanima me ,ako budem nosio hdd u servis (a nosiću ga sigurno ako ne proradi), šta ja njima da kažem?.Da li da im jednostavno kažem ne radi mi hard disk ili da kažem da su se pojavili bad sektori.Ako kažem da ima bad sektore, da li će mi priznati garanciju, da mi ne kažu da je to moja krivica jer nisam uređaj koristi na adekvatan način ili nešto slično.
Samo još da napomenem da je hdd kupljen u WinWin-u.
Možeš slobodno da kažeš da su ti se pojavili loši sektori, mada sačekaj odgovor od nekoga iz Srbije na ovom forumu koji su imali iskustva sa tim uvoznikom.
Sass Drake je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 18:23   #40
Shurda
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 43
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: Bad sektor na HDD-u

Nemam stalan pristup, napisite odgovor, pogledacu kad stignem

Imam pitanje u vezi hard diska. Komp i disk su stari oko 8 god(pentium 3). Radi ok za moje potrebe, a pre oko godinu dana sam instalirao program hdd health koji povremeno izbacuje poruku da se smanjuje vrednost Power on hours count. Sad je doslo do 9, od 100 mogucih i izlazi upozorenje da hitno bekapujem fajlove. Inace program predvidja najblizi TEC za 2013 godinu.

Pitanja su da li disk stvarno riknjava, sta ce se desiti kad taj broj stigne do 0 - da li to znaci da ce disk tada riknuti ili samo da je velika mogucnost za to, sta znaci taj TEC, da li se uopste na ovaj komp moze staviti novi hdd jer je ovaj disk valjda ata100 standard, 5400 obrtaja itd.
Shurda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com