Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2010, 6:38   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Google Nexus One

Ovaj review ću raditi po modelu Partybreaker-ovog review-a za iPod Touch (naravno uz njegovu dozvolu)
Elem, radi se o prvom "pravom" Google Phone-u. Ovaj telefon se ne može naći u prodavnicama, već se može pazariti isključivo preko sajta http://www.google.com/phone . Telefon nosi ime Nexus One, a proizvožač je High Technology Computers, poznatiji kao HTC.
O samim specifikacijama telefona neću da govorim jer za to imate Google. Generalno, evo nekih karakteristika koji N1 izdvajaju od drugih telefona te klase:
  • Prelep, 3.7" AMOLED ekran (naravno osetljiv na dodir)
  • Veoma čvrsto kućište telefona (telefon ne "krcka" kada se stisne malo jače)
  • Telefon je nešto veći nego što deluje na slici
  • Kamera od 5 MPix sa autofocus, geotagging i flash
  • Trackball (pozajmljen od Blackberry telefona)
Trebalo bi napomenuti da sam ja takođe vlasnik iPod Touch (koji je maltene iPhone bez Phone funkcija) i Blackberry-a, tako da ću verovatno upoređivati ovaj telefon sa dotičnim.


Ovaj review ću podeliti na sledeće delove:
  1. Fizičke karakteristike
  2. Ekran
  3. Softver
  4. Ostalo
  5. Screenshots, fotografije

Fizičke Karakteristike


Kao što rekoh, telefon je nešto veći nego što deluje na slici. Dimenzije možete pronaći na netu, a ja bih samo hteo da dodam da je telefon dosta tanak u odnosnu na ono šta sve nudi. Tanji je od iPhone-a, doduše ne mnogo. Telefon je jako kvalitetne izrade i imam osećaj da je napravljen od metala i da se sigurno neće lako izgrebati (zadnja strana iPhone-a se vrlo lako grebe). Moj iPod je takođe fenomenalne izrade, ali mogu slobodno reći da je N1 još bolji.


Gotovo čitav prednji deo telefona krasi ekran od 3.7" o kome ću goviriti detaljnije kasnije. Iznad ekrana je lepo dizajnirana mrežica koja pokriva zvučnik, a ispod ekrana nalaze se 4 touch sensitive dugmeta: Back, Menu, Home i Search. Ovi dugmići su jako korisni jer, ono što je iPhone morao da prikaže na ekranu, to N1 ne mora zbog prisustva ovih dugmeta. Mnogi ljudi se žale na dugmiće i kažu da ne registruju dodir savršeno dobro. Moje lično isksutvo je slično - dodir se registruje ako taknete dugme 1mm iznad samog dugmeta. To je nešto na šta ćete se navići i nešto što neće predstavljati problem posle 5-6 dana upotrebe telefona. Prednja strana takođe ima i light sensor koji je sakriven, tako da pojma nemam gde je - znam samo da postoji.


Ispod dugmića nalazi se Trackball. Vlasnici Blackberry telefona znaju o čemu govorim. Još nisam nikog upoznao da koristi ovaj trackball, čini mi se da je tu više kao dizajnerski element. Jedina korisna svrha jeste što svetli kada imate propušteni poziv, poruku, email i slično (novi Android 2.2 će omgućiti razne boje).


Sa desne strane telefona se ne nalazi ništa, a sa leve se nalazi Volume Up/Down dugme. Zanimljivo, nema camera dugmeta. Sa donje strane se nalazi mikrofon, micro USB priključak, i tri skoro nevidljiva kontakta za dock. Na gornjoj strani je power dugme i 3.5 mm jack za slušalice.


Zadnja strana sadrži naravno kameru sa LED flash-m, rupicu za zvučnik, logo GOOGLE i HTC. Interesantno je da možete besplatno ugravirati dve linije teksta iznad logoa HTC. Takođe, na zadnjoj strani se nalazi nešto što je unikatno za Nexus One: još jedan mikrofon. Naime, ovaj mikrofon služi kao pomoć "Advanced Noise Cancellation" tehnologiji koja smanjuje pozadinsku buku kada razgovarate sa nekim. Da se ne radi o marketinškom triku svedoči i to da je dosta mojih prijatelja reklo tokom razgovora nešto apropo "Mnogo te dobro čujem" i slično. Nažalost, jačina mobilnog signala u SAD je katastrofalna gotovo svuda, tako da nije moguće otarasiti se čestih prekida tokom razgovora i sl. Uzgred, mnogo ljudi je nahvalilo zvučnik na telefonu (ovaj veliki tj. za muziku), ali ja se ne slažem - zvuk je prosečnog kvaliteta.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
A M G (17.5.2010), Doomche (1.5.2010), federer (31.8.2010), Partybreaker (1.5.2010), Stefan 5 (13.5.2010)
Stara 1.5.2010, 6:38   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Ekran

Kao prvo, ekran je stvarno predivan. Boje su prirodne, jake, a s obzirom da je u pitanju AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode) ekran, crne boje su fantastično prikazane. Hardverski, što se samog ekrana tiče, zaista je bez premca i daleko nadmašuje iPhone.


Do problema ponekad dolazi sa backlight tj. sa osvetljenjem ekrana. Naime, da bi uštedeo bateriju, light sensor je podešen suludo po mom mišljenju. Neretko se desi da je napolju jarko sunce, a da se brightness automatski podesi na 70% umesto na 100%. Takođe, senzor je preosetljiv: npr ja držim telefon u ruci i često on non stop menja osvetljenje, iako sam ga jedva mrdnuo. Ovaj problem sam rešio time što sam isključio automatsko podešavanje osvetljenja i stavio osvetljenje na 100%.


Ekran je jako visoke rezolucije (48x800 ako se ne varam, duplo više od iPhone) što omogućava kristalnu sliku i lako čitanje sitnih slova.


E sad možda najveći problem kod Nexus One jeste touchscreen tj. mrežica ekrana koja je osetljiva na dodir. Iz nekog razloga, Google je odlučio da instalira dosta stari model touchscreen-a - Synaptiec ClearPad2000. Na primer, hardverski, ovaj touchscreen ne podržava multi-touch (podržava tipkanje samo jednim prstom) što je izazvalo veliku kontroverziju kada je aparat debutovao na tržištu, pa su genijalci iz Google-a uspeli da implementiraju softversku podršku. Sada, multi touch generalno radi super (meni lično), međutim neki stress testovi su pokazali da ipak ne radi kako treba.


Takođe, dešava se ponekad da ekran jednostavno prestane da bude osetljiv na dodir. Npr. kada hoću da otključam telefon (pritiskanjem na POWER dugme telefon se budi iz sleep režima i "draw pattern to unlock" se pojavljuje) to ne mogu da uradim, jerbo ekran ne reaguje uopšte. Međutim, razgovarao sam sa drugom koji ima isti telefon i on reče da je imao iste probleme prvih 2-3 dana. Ja imam telefon evo 5. dan i taj problem se nije pojavljivao zadnjih par dana. Takođe, ovo je ipak najverovatnije softverski problem.


Za vlasnike iPod Touch i iPhone-a, trebaće vam malo vremena da se naviknete na ovaj touchscreen. Ovaj ekran nema neku vrstu zaštite koji iPhone ime, a koja sprečava ostavljanje otisaka prstiju po njemu. To je mač sa dve oštrice; sa jedne strane, otisci su vidljivi po ekranu, a sa druge, ekran je super-osetljiv. U početku mi je ta super-osetljivost smetala jer sam navikao bio na iTouch, ali sada mislim da je super (i zaista jeste).


Generalno, mislim da nije potrebno reći da je gledanje YouTube klipova u HD rezoluciji vrhunski.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 6:39   #3
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Softver

Kao što većina vas zna, Nexus One koristi Android 2.1 operativni sistem, mada verzija 2.2 izlazi za par nedelja. Operativni sistem je odličan i mnogo mi se više sviđa od iPhone OS, iz razloga što je OpenSource i totalno customizable. Aplikacije se mogu u potponusti integrisati u sistem i nema velikih restrikcija koje Apple postavlja svojim developerima.

Osim toga, što se samog operativnog sistema tiče, operativni sistem k'o operativni sistem - dobar.

Pre nego što počnem da pišem o aplikacijama itd. želeo bih da napomenem da je Android 2.1 pun bagova, a mislim da je glavni razlog to što je Android 2.0 pisan od nule (koliko ja znam). Npr. kao što sam gore napomenuo, problem sa otključavanjem ekrana. Zatim, dosta ljudi tvrde da im sistem jednostavno obriše sve poruke samo tako. Onda, meni se danas npr. desilo da se "Silent Mode" isključio sam od sebe, i to dva put. Dakle, sistem ima baš puno bagova i non stop se te random stvari dešavaju telefonu i to zna dosta da iritira. Nemojte me pogrešno shvatiti: 99% vremena je sistem odličan, ali se ovo dešava. Međutim, dobra stvar je što Google izdaje OTA (Over-The-Air) update vrlo često, tako da se nadamo da će 2.2 Froyo da ispravi bar neke probleme.

Prvo ću goviriti o ugrađenim aplikacijama (onim koje se koriste). Pod jedan, bio sam oduševljen kada sam prvi put uključio telefon. Tada sam bio upitan za svoje login podatke za moj Google Account. Kada sam to uneo, telefon je automatski sinhronizovao moj Gmail, Calendar, i moj Google Contacts (ovo poslednje je bilo izuzetno korisno pošto sam ja prešao sa Nokia 6220 classic tako da sam jednostavno upload-ovao moje kontakte u Google Contacts). Naravno, pre nego što se ovo sinhronizuje, upitani ste da li uopšte želite da to uradite. Još jedna super stvar - prilikom prvog pokretanja Facebook aplikacije, telefon me je upitao da li želim da sinhronizujem svoje kontakte u telefonu sa onim postojećim na Facebook-u. E sad pojma nemam kako, ali glavno je da, kada odem u Contacts na telefonu i kliknem npr. na neku osobu koju imam i na FB-u, vidim njenu sliku, ime i prezime, broj telefona, kao i opcije "Send an Email, View Facebook Profile" i sl. Prethodno, imao sam samo ime i br. telefona osobe.

Browser, camera, Clock, Calendar, Music, Notes i sl. su ništa posebno - tj. odlični su, ali ne postoji ništa što ih ističe od istih aplikacija na drugim telefonima, bar koliko sam ja primetio. Telefon ima ugrađeni GPS i Google Maps i podržava turn-by-turn navigaciju. Nažalost, da biste koristili GPS bez data plana (tj. bez veze sa internetom) morate skinuti sve mape na SD karticu, a jedini softver koji to omogućava košta $30.

Gallery služi za pregledanje slika i video snimaka i ima baš lep 3D efekat kada gledate slike odnosno video. Messaging aplikacija služi sa slanje SMS poruka (gle čuda) i jako je dobra. Jedna stvar koja mi se mnogo sviđa na N1 jeste mogućnost prepoznavanja vašeg glasa, ne samo kada zovete nekog, već i kada hoćete da pošaljete SMS. Mislio sam da voice recognition neće biti super, ali sam u potpunosti pogrešio - verovali ili ne, tačnost prepoznavanja reči je u mom iskustvu bar 95%! S druge strane, ne sviđa mi se virtualna tastatura. To jest, nije loša, ali iPhone-ova je čini mi se bolja nekako. Osim toga, sve je super. SMS poruke su threaded tj. nije svaki SMS vidljiv, već je tipa konverzacije - korisnici GMail-a će znati o čemu govorim.

Takođe jedna stvar koja mi se dosta sviđa je tzv. notification bar u gornjem levom uglu ekrana. Kada god se nešto desi (nova poruka, propušten poziv, novi email, čak i novi Skype chat ili Facebook poruka), ikonica će se pojaviti u gornjem levom uglu. Onda samo pipnete taj notification bar i prstom prevučete na dole, i dobijete ukratko šta se tačno dešavalo.
Android Market - pandan Apple-ovom AppStore. Iako Android Market nema toliko aplikacija koliko i AppStore (mada Market raste mnogo brže i mnogo bolje), baza korisnih softvera je ogromna. Ono što sam primetio, doduše, jeste da je softver generalno nešto skuplji. AppStore aplikacije su uglavnom $0.99, $1.99 i sl., dok je na Market-u neretko moguće videti softver koji je $4.50, $9, pa čak i $40 . Android Market se bolje integriše u sistem u smislu što je moguće download-ovati više aplikacija od jednom (kada kliknete install pojavise ikonica u notification bar i piše "Your software will be installed"). Naravno, postoji i gomila besplatnih programa. S obzirom na to da je Android Market kao i kompletna Android platforma Open Source, ne treba ni za trenutak posumnjati da će Android Market rasti non stop. Koliko ja znam, trenutno je oko 50,000 aplikacija na Market-u, dok AppStore ima oko 100,000



Ono što mi se sviđa kod Android telefona a ne sviđa kod Apple-ovih jeste da se aplikacije mogu bolje integrisati u sistem - to jest, mogu ući u sam kernel sistema i modifikovati ga (naravno, ako vi to dozvolite). S druge strane, postoji problem u memoriji: naime, uz telefon dolazi microSD kartica od 4GB, ali je softver moguće instalirati samo na internu memoriju koja je 512MB i na kojoj imate slobodno oko 200 MB pri kupovini telefona. Opet, čuo sam da će i taj "bag" biti ispravljen u novoj verziji Android OS-a.



Generalno, notification bar je izuzetno koristan.

Odlična stvar kod Android OS-a jeste multitasking, opet jedna prednost u odnosu na trenutni iPhone OS. Interesantna je stvar da ne postoji ugrađeni Task Manager (mada se može naći gomila u Marketu i to besplatno), već da OS sam određuje kada i koju aplikaciju treba zatvoriti. Navodno, aplikacija u standby režimu rada ne troši ič baterije, tako da nema poente gasiti je. Koliko je to tačno, ne znam...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
Stefan 5 (13.5.2010)
Stara 1.5.2010, 6:40   #4
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Ostalo

Bateriju nisam testirao u smislu "aj' sad da vidim kol'ko će baterija da izdrži". Neko moje iskustvo mi govori da sa normalnom upotrebom baterija će biti potpuno prazna na kraju drugog dana. Srećom, softver u sebi sadrži aplikaciju koja se zove "Battery Manager" u kojoj možete videti šta troši najviše struje. Kod mene je u pitanju 90% displej, 10% sve ostalo.

Telefon ima procesor od 1 GHz, RAM od 512 MB, ROM od 512 MB, i dolazi sa microSD karticom od 4 GB (može se ubaciti do 32 GB kartica). Takođe ima i GPU sa OpenGL podrškom (puštanje HD videa je skroz glatko). Meni smešno kad pomislim da je ovaj telefon hardverski jači od mog prvog računara koji sam pazario 2001. godine. Iako CPU radi na dosta visokom taktu, nisam primetio da se telefon nešto posebno greje. Maločas sam u autu slikao nešto pa sam zaboravio da ugasim kameru. Primetio sam tek posle sat vremena da je kamera i dalje uključena. Tada se telefon zagrejao.

Dosta ljudi se žale na 3G konekciju to jest da gubi 3G signal i da "silazi" na EDGE. Mene lično to ne interesuje jer uglavnom koristim WiFi (802.11n je podržan), ali ako vi koristite 3G, možda treba obratiti pažnju na ovo.

Sve u svemu, ovo je zaista odličan telefon i preporučio bih ga svakome, a sa mojim mišljenjem se slažu i većina drugih vlasnika Nexus One. Ja sam ga kupio unlocked za $580. Može se kupiti i preko ugovora za $200, ali onda je najmanji mesečni trošak bar $80...

Ako imate pitanja, samo napred
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 6:42   #5
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Screenshots i slika


Na desktop telefona možete dodavati "widgets" koji su retko korisni


Glavni (Home) screen


Ovako je formirano čitanje/pisanje SMS-ova


Famozni "notification bar"


Glavni meni telefona


Odličan GPS klijent


Galerija za šatro 3D efektima


Android ima interesantan način otključavanja telefona. Neophodno je nacrtati predefinisanu šaru da bi se otključao


Browser


Jedna fotografija na brzinu. Imao sam vremena Uzgred, rezolucija je podešena na 1 MPix i kvalitet na Low - ja ne koristim telefon kao kameru, tako da...
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
A M G (17.5.2010), Bokile (4.5.2010), Doomche (1.5.2010), dzonihsv (1.5.2010), EclipsE (1.5.2010), Mobius (2.5.2010), Partybreaker (1.5.2010), Predrag Stankovic (2.5.2010), shrafko (3.5.2010)
Stara 3.5.2010, 10:32   #6
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

Koliko dana je proteklo od narucivanja telefona do njegovog preuzimanja? Da li je finalna cena (sa transportom, PDVom, carinom...itd) 580$ ili veca?
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 15:04   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Google Nexus One

Deusdies živi u Ameriku (ako se ne varam). Verujem da je ful cena $580.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2010, 18:31   #8
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Lepo rece dzoni. Cena osnovnog modela je $521 ako se ne varam + porez (stopa zavisi u kojoj saveznoj drzavi zivis)
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 5:18   #9
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

Telefon se moze kupiti i u Beogradu 591e

Kod:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2436/HTC/Google-Nexus-One
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 11:00   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Google Nexus One

Citat:
Marko069 kaže: Pregled poruke
Telefon se moze kupiti i u Beogradu 591e

Kod:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2436/HTC/Google-Nexus-One
Da, od skora, jer dok se nije pojavio HTC Desire, Nexus je drzao cenu od oko 700e. Sasvim ocekivano, klasicna srpska racunica, ako u svetu kosta !600$, to znaci da je kod nas 600e. Cudi me da ga ne prodaju za 600 funti.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
A M G (17.5.2010)
Stara 5.5.2010, 11:31   #11
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Google Nexus One

usuđujem se reći da je telefon perfektan... (sem cene )
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 1:14   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
usuđujem se reći da je telefon perfektan... (sem cene )
Ne postoji perfektan telefon, uvijek će se pojaviti neki bolji =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2010, 0:19   #13
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

ja htedoh da uzmem ovaj phone, posto ga nema kod nas, uzeo sam HTC Desire
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 14:01   #14
Blaupunkt
Član
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Mania-Sheogorath
Poruke: 68
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Da, od skora, jer dok se nije pojavio HTC Desire, Nexus je drzao cenu od oko 700e. Sasvim ocekivano, klasicna srpska racunica, ako u svetu kosta !600$, to znaci da je kod nas 600e. Cudi me da ga ne prodaju za 600 funti.
Pa Patton-e, moraju i nase "postenjacine" od prodavaca nesto da zarade na nama, bedi i cemeru. Uzmi uvoz, carina, porezi, marza...i eto cene koju ne moze da priusti bez dizanja kredita 85% gradjana ove drzave. Telefon je sve u svemu bez premca sto se mojih potreba tice, imao sam priliku da ga drzim u rukama i iscackam opcije itd. i sasvim sam odusevljen.
Blaupunkt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 14:39   #15
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Google Nexus One

Ja znam jednog dilera i kaze da po prodatom telefonu zaradi najmanje 15 evra. Pominjao je cifre i do 70e zarade, mada to mislim da je za neki precenjen telefon kao sto je n97.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
google phone, htc, nexus one, review, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Imate li profil? Predrag Stankovic Tekstovi u SK 1797 5.2.2014 19:06
Google voice Gradimir Programi za mobilne telefone 3 16.3.2010 16:06
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06
Google Caffeine - novi Google pretraživač holodoc Internet tehnologije 7 26.8.2009 10:53
"I Google You" Iris Opšta kultura 0 21.8.2008 12:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com