Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2007, 22:54   #1
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom UHS Reader

Ne znam kako, ali primetio sam da je pažnji nekih članova ovog podforuma promakao izvrstan program za dobijanje natuknica (hints) u avanturama. Reč je, naravno, o programu UHS Reader Džejsona Strautmana (Jason Strautman).

O tome više ovde.

UHS hints fajlovi (u daljem tekstu: UHF) su specijalni dokumenti namenjeni pružanju pomoći u avanturama, RPG i sličnim na priči baziranim igrama sa zagonetkama. Program kojim se oni čitaju zove se (pomalo očekivano) UHS Reader.

Kako to funkcioniše? Kada pokrenete UHS reader naići ćete da jednostavan interfejs u kome je (ako imate i malo iskustva sa programima za Windows) veoma lako snaći se.
U (manjem) gornjem delu prozora su komande (date u dve "štangle"/dva toolbara), sledi navigaciono-adresna traka, a (veći) donji deo prozora služi za ono glavno - prikaz pomoći.

Pomoć dobijate u vidu rečenica koje nisu odmah vidljive nego se dobijaju kliktanjem na odgovarajuće linkove. Linkovi su postavljeni u kolonu (jedan ispod drugog) i obično su to link za kratak uvod (sa važnim napomenama u vezi sa igranjem, koje obavezno treba pročitati), zatim nazivi poglavlja igre preko kojih idete na konkretne probleme i na kraju link za informacije o konkretnom UHF-u (ko ga je napravio, kada i sl.).

O komandnom delu

Prva traka sadrži padajuće menije File, Windows, Options, Register, Help.
Preko File imate mogućnost da otvorite UHF smešten negde na vašem hard disku/CD-u/fleš disku ili bilo gde drugde, da pokrenete skidanje novih UHF-ova sa Interneta, da odštampate aktuelni fajl, dobijete informacije o njemu, pronađete neku reč ili sintagmu u istom (veoma korisna mogućnost), prebacite UHF iz standardnog oblika u običan tekstualni fajl (korisno u slučaju da imate neregistrovanu verziju Readera u kojoj se ne mogu videti nagoveštaji/hintovi za zadnja poglavlja), prebacite UHF na palmtop, pokrenete neki od zadnjih otvorenih fajlova, isključite program.
U meniju Windows baratate sa trenutnim prikazom pomoći na ekranu: možete da se vratite u prethodni ili odete u naredni prizor, uslikate sadržaj prozora, odštampate ga ili prebacite u clipboard.
U Options podešavate izgled i funkcionisanje Readera i prikaz komandnog dela (možete da postavljate i uklanjate standardnu dugmad, dugmad za navigaciju, polje za unošenje adrese).
Meni Register se (bar kod nas, u trećem svetu i polusvetu ) ređe koristi, a služi za unošenje registracione šifre koju dobijete pri kupovini programa ili za naručivanje iste.
Meni Help je kao u svim drugim programima za Windows.

O standardnoj dugmadi tipa Save, Print, Copy,... ne bih ovde.

O prikazu pomoći

Dobijanje pomoći slično je kretanju na Internetu: putem linkova idete od početka (sa linkovima za poglavlja igre) ka konkretnom problemu koji vas muči. Kada kliknete na link za neko poglavlje, otvara se novi prizor u kome su linkovi za zagonetke tog dela poređani jedan ispod drugog. Klikom na link zagonetke koja vas muči dobijate prizor sa otvorenim prvim od niza hintova za taj problem. Ako vam ta rečenica pomogne da problem rešite - navede vas da razmišljate na ispravan način - vraćate se igri. Ako tako ne bude, kliknete desni klik na polje za prikaz pomoći i izaberete Show Another Hint, posle čega bude vidljiva sledeća rečenica u nizu (zavisno od umešnosti autora UHF-a i njegove volje da pomogne, ovaj niz može biti duži ili kraći - veštiji autori znaju da pomoć pruže postupnije, u više koraka, pa su i njihovi nizovi rečenica duži). Na opisani način terate dalje (idući od blagog gurkanja preko muvanja laktom do snažnog udarca u glavu ne bi li vam se razbistrilo!), sve dok ne dođete do nivoa pomoći koji vam omogućuje da se iskobeljate.

Ovo bi bile osnovne smernice za korišćenje UHF-ova preko UHS Readera. Želim vam glatko i zabavno "avanturisanje"!

Poslednja ispravka: Shlaymara (3.9.2009 u 19:56) Razlog: svasta nesto
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (3.9.2009)
Stara 12.6.2007, 22:54   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom UHS Reader

Citat:
vertigo kaže: Pregled poruke
Ne bi da skidam walkthrough posto ce mi to pokvariti igranje...

Poseti ovo mesto http://www.uhs-hints.com/ i skini UHS Reader (trebalo bi da je sada aktuelna verzija 6.0 ili tako nešto (ja imam verziju 5.21).
Kada počneš da koristiš Universal Hint System hints ("natuknice"), više nikada nećeš poželeti da otvoriš bilo koji walkthrough (sem možda one sjajne koje pravi MaGtRo - ja njih najviše volim, zbog mapa, šema i sl.).

Ako si se zaglavio u bolnici, good luck with the rest of the game. Trebaće ti.
Šalim se, ali da znaš da u Runaway imas dosta "pixel-huntinga". Pažljivo pretraži svaki prizor! (ovoliko otvori oči!)

Kad se samo setim onog napuštenog grada i ... Ups! Neću da ti pravim spoiler.

Inače, ja obožavam baš takve (cartoon) avanture i kanim se da zaigram Runaway 2. Sprečava me samo to što je Macedonić napisao da tu nije kraj i da radnja drugog dela najavljuje treći.

Ne bih želeo da ispadne kao sa Still Life (odlična igra!): odigram sve i ostave me da sanjam ko je ubica, i komplet "loose ends" do nastavka!

Po meni je najbolje sačekati izlazak nastavka (SL 2, R 3) pa sve odigrati u kontinuitetu. Kao najnovije epizode S&M.

Poslednja ispravka: zoran845 (16.6.2007 u 21:59) Razlog: dijakritici
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 23:27   #3
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Da, to je sjajna stvar (UHS). Tek sam ga nedavno otkrio i za avanture je fenomenalan. Samo se ja ne secam da sam nesto skidao
A taj MaGtRo mora da je rodjeni avanturista - pise walkthrough za svaku avanturu koja se pojavi

Poslednja ispravka: caine (30.6.2007 u 2:21) Razlog: MaGtRo
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2007, 0:10   #4
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Da, to je sjajna stvar (UHS). Tek sam ga nedavno otkrio i za avanture je fenomenalan. Samo se ja ne secam da sam nesto skidao
A taj Matgro mora da je rodjeni avanturista - pise walkthrough za svaku avanturu koja se pojavi
Ma što piše za svaku avanturu, nego KAKO to radi. Mora da je u pitanju devojka. Samo žene mogu da budu onoliko iscrpne i pedantne.

Ja sam poskidao verovatno sve što je objavio/objavila. I za one igre koje sam već igrao. Prava umetnička dela. Čini mi se da čak i fontove za walkthroughs bira tako da odgovaraju karakteru igre!

Mala ispravka: nije Matgro nego MaGtRo (svako neparno slovo veliko). Ne znam koji je razlog što tako piše nick, ali treba to da poštujemo.

A otkad se mislim da mu/joj pošaljem mail da vidim ko je. Stvarno me kopka.
Kad stigne da odigra sve ono, pa još i da napravi "prohode"/"prolaze"/whatever?

Što se tiče UHS Readera, možda si ga instalirao sa CDa (može da se nađe na pratećim diskovima uz PC časopise), pa zato nisi ništa skinuo. Ja sam prvu verziju koju sam koristio (5.10) dobio na CDu (valjda uz časopis PC), a 5.21 sam skinuo sa official sajta.

Poslednja ispravka: zoran845 (16.6.2007 u 22:04) Razlog: dijakritici
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2007, 0:28   #5
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Sto se tice UHS Readera, mozda si ga instalirao sa CDa (moze da se nade na pratecim diskovima uz PC casopise), pa zato nisi nista skinuo. Ja sam prvu verziju koju sam koristio (5.10) dobio na CDu (valjda uz casopis PC), a 5.21 sam skinuo sa official sajta.
Ma jok, sad sam ukapirao. Na sajtu mogu da se vide hintovi, ne mora program da se skida...

btw (da ne bude bas totalni off) Runaway je dobra igra, prilicno bolja od 2. dela. Samo taj pixel hunting
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2007, 0:52   #6
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ma jok, sad sam ukapirao. Na sajtu mogu da se vide hintovi, ne mora program da se skida...
Ne mora ako ti je zgodno da svaki čas trčiš na sajt kad ti treba pomoć! Ja imam dial-up (freaking Telekom) i ne mogu sebi da dozvolim taj luksuz.

Osim toga, na sajtu na jednoj stranici možeš da pristupiš samo jednom hintu, a sa Readerom se šetaš brzo iz dela u deo igre. Kad instaliraš Reader imaš mogućnost pretraživanja hints, štampanja kog hoćeš dela, a možeš i da sačuvaš celi .uhs fajl kao .txt. pa da ga gledaš u Notepadu.

Drugo, Reader ti služi i kao neka vrsta explorera za hints (.uhs) na sajtu, i iz njega lakše i direktno skidaš nove .uhs fajlove.

Važno je napomenuti da je UHS Reader shareware (20 $) i da sa neregistrovanom verzijom nije moguće gledati natuknice u zadnjem poglavlju igre (ili par zadnjih poglavlja, zavisi od igre - neke uopšte nemaju to ograničenje), kao ni štampanje fajla u .txt formatu (iz razumljivih razloga).

(Mali savet: skini sve žive .uhs fajlove sa sajta i onda ih prebaci u odgovarajuće .txt fajlove dok ti ne istekne probno vreme za Reader.
Posle, ako te Reader (kao neregistrovan) bude zezao, samo gledaj sve što te interesuje u Notepadu. Jeste da nije onako lepo kao kod Readera, ali je funkcionalno, možeš da vidiš sve do kraja igre.)

Osim ovih ograničenja, probna verzija je potpuno funkcionalna.

Poslednja ispravka: zoran845 (16.6.2007 u 22:08) Razlog: dijakritici
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 21:30   #7
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Skinuo sam UHS i odusevljen sam kako funkcionise... I upravo mi je pokvarilo igru

Al valjda cu se navici... U svakom slucaju mnogo hvala!
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 23:32   #8
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
vertigo kaže: Pregled poruke
Skinuo sam UHS i odusevljen sam kako funkcionise... I upravo mi je pokvarilo igru

Al valjda cu se navici... U svakom slucaju mnogo hvala!
Sto ti je pokvarilo igru? Pa lepo ti da hint, ne kaze ti resenje (ako to ne zelis)... I to ima nekoliko hintova za svaki problem, znaci samo ides na 1. hint, ako ti i dalje nije jasno na 2. itd... Tek ti zadnjem hintu da resenje za problem...

BTW, po meni je UHS Reader mnogo bolji od resenja, mada i resenje i Reader imaju jedan problem - adiktivni su. Kad jednom krenes da gledas, cim naletis sledeci put na neki problem, odma' ces da konsultujes jedno od pomagala... Ipak, Reader je mnogo bolji izbor
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 1:31   #9
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
BTW, po meni je UHS Reader mnogo bolji od resenja, mada i resenje i Reader imaju jedan problem - adiktivni su. Kad jednom krenes da gledas, cim naletis sledeci put na neki problem, odma' ces da konsultujes jedno od pomagala... Ipak, Reader je mnogo bolji izbor
Upravo o ovome pricam kad kazem da mi je pokvarilo uzitak.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 2:06   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Rešenje za nepadanje u iskušenje

Hm, Odisej je tražio da ga privežu za jarbol kad je video da će da padne u iskušenje.

Ti deinstaliraj UHS Reader, izbriši "prolaze" (walkthroughs) sa harda (pojedi ih, ako si ih negde odštampao) i ne javljaj se na forum.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 1:05   #11
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Jbg, neki ljudi ne vole bas sve na tacni i hoce malo sami da se pomuce, pa kad zestoko zaglave traze pomoc, kao u stara dobra vremena kad nije postojao internet. A to da li cu deinstalirati UHS i, pogotovo, da li cu se javljati na forum cu, ipak, ja da odlucim bez tvojih saveta...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 1:46   #12
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Runaway - A Road Adventure

Ej, bre, šalio sam se... Odatle onaj "keza" na kraju posta.

Nisi valjda stvarno pomislio da ti je postavljanje pitanja Shlaymari zabranjeno?

BTW: Shlaymara sucks (), UHS Reader je bolji...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 22:06   #13
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: UHS Reader

OK, OK, .... no hard feelings. Lose sam protumacio tvoj post...

Ne diraj mi Shlaymaru!!!
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 0:26   #14
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: UHS Reader

Ne znam da li ste primetili da su svi postovi u ovoj temi prvobitno postavljeni u Runaway temi Izgleda da nam ta tema sluzi kao paravan za pricanje o UHS Readeru
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 1:18   #15
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: UHS Reader

U zadnje vreme više pričamo o jednom moderatoru...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 14:04   #16
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: UHS Reader

U "Šta ima novo" smo počeli da pričamo o sistemu UHS, pa da diskusiju prebacim ovde, gde joj je mesto.

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
... Za razliku od klasičnih walkthrough tekstova kod UHS-a nema opasnosti od spoilera, tj. tu je opisana samo akcija koju treba da izvedeš i samo u onoj meri u kojoj to sam otvoriš. ...
Bojim se da nisi sasvim u pravu, mislim ako se pojam "spojler" uzme malo šire. Za mene je jedan od većih spojlera u avanturama i to koliko (otprilike) igra traje, a kad se otvori UHS fajl neke od njih, na samom početku se vide sva poglavlja igre, pa ne treba biti previše inteligentan da se zaključi koliko igranja još ima.

To mi se ne sviđa, ali je verovatno neizbežno, jer se od nekud mora početi. Dakle, svaki UHS fajl je tako strukturisan da se prvo vide poglavlja, kliktanjem na njihove linkove ide se na stranicu gde su pojedinačno nabrojani svi problemi (zagonetke) na koje se tokom igranja natrčava, a kliktanje na link neke od tih zagonetaka daje stranicu sa prikazanim prvim hintom i (što je isto važno), u dnu stranice, ukupnim brojem hintova za datu zagonetku. Što je glavolomka kompleksnija, to više ovih koraka do konačnog rešenja ima.

Ne znam da li sam uspeo da malo naslikam onima koji nikad nisu koristili UHS Reader o čemu se tu radi i kako cela stvar izgleda, ali sam siguran da će se lako snaći čim se malo promuvaju po bilo kom od UHS fajlova.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 18:52   #17
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: UHS Reader

odlicna stvarcica... taj UHS, mislim...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 21:15   #18
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: UHS Reader

Program ima jedan strasan bug. (Molim moderatore da na ovo ne gledaju kao krsenje pravila, vec samo kao skretanje paznje na odredjenu stvar ). Naime, kad istekne trial, program je moguce jos uvek koristiti, cak i skidati nove hintove. Evo, ja ga koristim vec 900+ dana i nista se ne desava.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 21:35   #19
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: UHS Reader

da, kao i mnogi drugi (WinRAR, na primer)....kad istekne probni period, on samo izbacuje obavestenje o tome svaki put kad ga ukljucis...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 0:18   #20
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: UHS Reader

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Program ima jedan strasan bug. ... Naime, kad istekne trial, program je moguce jos uvek koristiti, cak i skidati nove hintove. Evo, ja ga koristim vec 900+ dana i nista se ne desava.
Nije baš da se ništa ne dešava: kad ti istekne probni period (90 dana) ne možeš više da gledaš uputstva za nekoliko poslednjih poglavlja igre. Odavno nisam koristio "trial" verziju, pa nisam sasvim siguran, ali sa probnom verzijom (čini mi se) ne možeš ni da gledaš ta zadnja poglavlja (gde ti je tu pomoć najpotrebnija - pogotovu kod pametno napravljenih avantura gde težina sve više raste kako odmičeš kroz igru).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, pomoc, uhs, uhs reader, walkthrough

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Best RSS Feed Reader Predrag Stankovic Aplikativni softver 11 20.6.2013 12:09
Runaway - A Road Adventure vertigo Avanturističke igre 32 20.2.2012 21:11
Adobe Reader Predrag Aplikativni softver 20 9.10.2008 14:18
ABBYY fine reader 8 - prepoznavanje cirilice darko kovacevic Aplikativni softver 11 19.12.2006 12:57
Sony E-book reader Mario Pavićević Ostale komponente 0 29.4.2006 9:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com