Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2007, 21:45   #21
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

ne kontam to za snajper...

ja ove sto sam uzeo punjive baterije od 2050 mAh pre vise trosi, par slika, bez video klipa i vec je baterija prazna.. mozda je i do baterija, mozda nije do njega

ovako.. velicine videa klipa imaju:

320 x 240 - 30 slika po sekundi
640 x 480 - 30 slika po sekundi
720 x 480 - 20 slika po sekundi
800 x 592 - 20 slika po sekundi

ima manuelni fokus na cak 1 cm sto je fenomenalno, mislim da i ne moze manje.. cak neki profesionalniji aparati nemaju ispod 2 cm..

eto, ima 5x opticki z00m koji je ekstra ali me iznenadilo kako pravi odlicne lsike pri max digitalnom zoom-u

ako te sta jos detaljnije zanima evo ima ovde

et.. poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 20:54   #22
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

U vezi snajpera sam mislio na stakleno(u mnogim slucajevima cetvrtasto-kvadratno-prevougaono)trazilo,u tvom slucaju je samo ekransko sto nazalost vuce i vecu potraznju energije(baterije).

A sto se tice punjivih baterija,ima njih vise vrsta koje se pune jednom ili vise puta.Pa nebi bilo zgorega da te sto si spomenuo vise puta napunis tako sto kad ih napunis prvi put i kad dioda da zelenu boju ti ih izvadis iz punjaca i onda ih vratis ili jednostavno citav punjac izvadis iz struje pa onda opet vratis u struju(uticnicu-da drugi nebi rekli da sam "ljakshe").
Sad tacno koliko puta treba da ih napunis ne bih znao reci vjerovatno 2 do 3 puta.

Ako budes srece imao valjda ce ouda da prodje neko ko ima vise znanja o tome kao i prilozeni link jer sam vec vidio temu o ovome negdje na forumu.
Mada mozes i sam da napravis mali experiment izmedju po mom savjetu 2 i 3 punjenja pa napravi uvid koje ti punjenje daje vise slika!

che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 0:32   #23
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

he..s to se tice punjenja veze nemam koliko treba da se pune.. na punjacu imam dve diode, inad jedne i iznad druge baterije.. ja sam mislio kao i ti, kad pozeleni onda je puno.. ja pustio preko noci da se puni u ujutru ustao i opet crveno.. reko nemoguce da se jos nisu napunile.. prijatelj mi ima slican punjac samo sa 4 baterije, i isto kod njega i on katze ta te diode oznacavaj samo pravilno punjenje, nista vise (sto je meni nidje veze.. ali eto) a da se pune oko 3-4 sata.. pa ih ja punim nekih 3-4 sata ali.. mozda je to pre malo pa ..mozda ih treba vise punit, na kutiji i na pun jacu mi nista ne pise
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 1:07   #24
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
he..s to se tice punjenja veze nemam koliko treba da se pune.. na punjacu imam dve diode, inad jedne i iznad druge baterije.. ja sam mislio kao i ti, kad pozeleni onda je puno.. ja pustio preko noci da se puni u ujutru ustao i opet crveno.. reko nemoguce da se jos nisu napunile.. prijatelj mi ima slican punjac samo sa 4 baterije, i isto kod njega i on katze ta te diode oznacavaj samo pravilno punjenje, nista vise (sto je meni nidje veze.. ali eto) a da se pune oko 3-4 sata.. pa ih ja punim nekih 3-4 sata ali.. mozda je to pre malo pa ..mozda ih treba vise punit, na kutiji i na pun jacu mi nista ne pise
Ako imas isti punjac kao ja nikad nece pozeleneti Uvek su crvene diodice samo moras da pazis koliko ih punis. Ja imam 4 baterije od 2300 mili-ampera i one se pune od 16 - 18 sati. Ne sme vise da ne bi crkle brze. Ako su tvoje na 2050 mili-ampera onda 14h mislim da je sasvim solidno.
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 1:41   #25
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

14 sati ?????? nesto mi to pravo puno
jos za razliku kako mi prijatelj puni nekih 4 sata (ali ikreno ne znam koje su mu)

ajde poslusacu te, pustit cu ih da se pune nekih 12-13 sati pa cu videt imali razlike... ako bude bolje castim te pivom a ako riknu ti mene castis sa 10€

salime se.. nego kad ih punim 3 sata uzasno su vruce posle punjenja.. sad, koliko ce biti posle 13sati.. javljam

toliko za s ad

poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 2:36   #26
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
14 sati ?????? nesto mi to pravo puno
jos za razliku kako mi prijatelj puni nekih 4 sata (ali ikreno ne znam koje su mu)

ajde poslusacu te, pustit cu ih da se pune nekih 12-13 sati pa cu videt imali razlike... ako bude bolje castim te pivom a ako riknu ti mene castis sa 10€

salime se.. nego kad ih punim 3 sata uzasno su vruce posle punjenja.. sad, koliko ce biti posle 13sati.. javljam

toliko za s ad

poz
Nema veze sto su vruce... tako i treba... No sad sam pogledao u uputstvu... kaze za baterije od 1800 - 2100 mili ampera 14 - 16 sati punjenja. Ja sam ove moje ovako punio i evo iskljocao sam preko 150 slika i sve je ok (mada ne znam na ovom mom aparatu gde se gleda stanje baterije i stanje memorije na kartici)
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 3:03   #27
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

hmmm... pa, kod mene ima merac baterije potpuno isti kao kod mobitela, ona baterija naslikana i 3 crtice.. a gore u cosku mi pise koliko mi je slika ostalo za uslika, i sad ako je veca rezolucija i bolji kvalitet to slika vise zauzima i onda logicno, manje slika ostalo

koji ti je aparat
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 3:05   #28
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
hmmm... pa, kod mene ima merac baterije potpuno isti kao kod mobitela, ona baterija naslikana i 3 crtice.. a gore u cosku mi pise koliko mi je slika ostalo za uslika, i sad ako je veca rezolucija i bolji kvalitet to slika vise zauzima i onda logicno, manje slika ostalo

koji ti je aparat
Pa naravno da je Fuji Finepix S5700
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 17:55   #29
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: novi aparat, nove slike, nova tema

Kao sto kaze Crni kapetan Nemo,to sto se uzare nije problem .
Fino i ugrijes ruke u ovim jesenjim danima,i ja punim neke baterije iz 2 do 3 puta.Kako kada uglavnom 2 puta i koliko je to sati u globalu pojma nemam.Valjda od 8 do 10sati,fora je to sto nikad nisam stopericu koristio!!!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com