Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2016, 22:03   #1
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom ASUS telefoni

Da li neko moze da mi kaze nesto o ASUS telefonima, kakvog su kvaliteta posto sam razmisljao da ga kupim. Da li ih je neko koristio? Unapred hvala!!!
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2016, 23:17   #2
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Ja imam ASUS Zenfone Go i prezadovoljan sam.
Telefon je stabilan a kvalitet izrade je odlican.
Zahvaljuci 2GB RAM multitasking je odlican.

Cak sam jednom uzeo telefon dok je jos bio na punjacu i povukao punjac iz (duboke) uticnice na zidu (u koju se inace tesko utacinje/istacinje). Dakle bas jako sam cimnuo i punjac je ispao iz uticnice (a morao sam jako da cimnem jer je kabl bio pod uglom od ~45 stepeni u odnosu na uticnicu) ali to nije ostetilo USB konektor na telefonu a bio sam ubedjen da je "otisao".
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 17:30   #3
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Ja bih kupio neki Asus telefon do 250 evra,svidja mi se Zenfone 2 sa 2gb/16gb.Kakav je Zenfone 2 i ima li jos neki Asus do 250 evra?
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 17:47   #4
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Ja bih zaobisao Zenfone 2 sa Intel mikroprocesorom i verzijom Androida 5.0.
Najbolje da bude neki sa mikroprocesorom ARM arhitekture sa Androidom 5.1 ili novijim.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar Djurovic na korisnoj poruci:
Mica (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 17:53   #5
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Nisam nesto preterano zahtevan sto se tice tel. malo net kamera i to, zanima me hardverski da li su kvalitetni ili neko kinesko *****e?
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 18:07   #6
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Imam ZenFone Selfie vec 3 meseca i ovo je ubedljivo najbolji telefon koji sam imao. Kvalitet izrade je dobar (mada se malo teze skida back cover), radi super-brzo u svakodnevnom radu, ne baguje, ne koci i jos treba ovih dana da dobije update na poslednju verziju Androida. Naravno, mnogo pomaze cinjenica da ima 3GB RAM-a. Zadnja kamera je vrlo dobra i ima laserski autofokus, prednja je prica za sebe (13MPix i telefon koji se zove "Selfie" - ne moram dalje), a jedina mana mu je sto se greje pri igranju igara, sto je poznata "boljka" procesora koji je u njemu (Snap 615). Uz sve to, mislim da mu je i graficki cip prosecan, tako da ako ti treba gaming telefon - zaobidji. U tom slucaju je ZenFone 2 bolji.


Generalno, Selfie je zaokruzeniji telefon od ZenFone 2 - baterija duze traje zbog slabijeg procesora (a opet dovoljno jakog da obavlja sve funkcije bez kocenja), ima nesto bolji ekran, kamere su takodje nesto bolje, a i jeftiniji je. Naravno, oept ponavljam, ako ti je bitan heavy gaming na telefonu, onda bez dileme Z2 - posto ima dosta jaci graficki cip i procesor.

Zaboravih da napomenem da je Zen UI ubedljivo najbolji interfejs koji sam koristio na Androidu i da nijedan launcher ne moze da mu pridje (ovo je licni utisak naravno), i da ce i svaki sledeci telefon odmah dobiti Zen UI pa makar i ne bio Asus.

Sve u svemu, u svom cenovnom rangu su Asus telefoni su odlicna kupovina. Primera radi, kada sam uzimao ovaj, imao sam i opciju Samsung A5 za slican novac - ali sa 2GB RAM-a i 720p ekranom. U prevodu, Samsung logo sam trebao da platim vise - nope. Bar su smartfoni dosli do te tacke razvoja da mozes lepo da uzmes i Xiaomi i Asus i Huawei, a da dobijes odlican telefon te da ti ostane kesa za nesto drugo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 18:42   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Nabavio za familiju Zenfone 2 (ZE551ML) pre nekih godinu dana, verzija sa 1.8GHz procesorom. Odličan telefon. Veoma jasan i oštar ekran (glasine o lošoj osvetljenosti su preterane), baterija traje standardnih 2-3 dana zavisno od upotrebe, kamera je nešto malo lošija ali sasvim upotrebljiva, Zen UI je nešto što zaista dobro izgleda i radi. Jedino na šta treba obratiti pažnju je da se nikako ne instalira apdejt čija se verzija završava sa 197 zato što taj konkretni apdejt bukvalno onesposobljava proximity senzor.

Bitno je samo da se ne nabavlja verzija sa procesorom od 2.4GHz zato što užasno troše bateriju i takva procesorska snaga zaista nije potrebna.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 23:28   #8
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Moj utisak sa 500kl je da je telefon dobar, zadnja kamera je sasvim solidna i upotrebljiva čak i sa blicem i ne pravi "izgorele" i neupotrebljive fotke jer je isti dual tone.

Međutim, moje iskustvo bar sa ovim jeftinijim modelom je, slabija osvetljenost ekrana nije glasina jer po sunčanom danu kakav je recimo ovaj bio, moram osvetljenje da nateram na max da bih bilo šta video(ok, možda delimično i zbog tamne teme).

Takođe, sa softverse strane sam razočaran, maltene svaki update je donosio nove bagove koji kumuliraju zbog čega sam jednom morao da uradim factory reset i više ne apdejtujem ni firmware a ni njihove aplikacije. Od tad (oko 2 meseca) radi kao sat a za 180€ koliko sam ga platio prošlog decembra je odlična kupovina.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 0:54   #9
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Na jednom drugom ASUS uredjaju (tablet) sam se opekao sa apdejtom (a ne postoji mogucnost prelaska na stariju verziju softvera) i sada vise ne radim apdejt ako sve radi kako treba - a radi (mislim na ASUS Zenfone Go, a i taj tablet je radio kako treba, probao sam apdejt cisto onako).

Iskljucio sam dosadne notifikacije za apdejt i sada sam miran.

Stekao sam utisak da uredjaji najbolje rade na verziji softvera sa kojom su dosli iz fabrike. To je moje skromno iskustvo.

Nemam nista protiv apdejta ako se uredjaj moze vratiti na stariju verziju softvera (na primer Google Nexus) u slucaju da nesto ne radi kako treba ali ovako ne.

Zenfone Go je u poredjenju sa Motorola G (2nd gen) koju sam takodje imao bolji telefon. Ima bolju kameru, ekran i ima 2 GB RAM sto je vazno za multitasking. (Dakle aplikacije se ne iskljucju kada odu u pozadinu.)
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 1:14   #10
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

@Aleksandar Djurovic
Svi ASUS uređaji mogu da se downgrade-uju na prethodne verzije firmware-a samo je proces malo komplikovanije. Evo, meni je rečeno da neću moći da se vratim sa te problematične 197 verzije na Zenfone 2 ali ja sam otišao na XDA Zenfone sekciju i tamo su mi ljudi dali kompletno uputstvo šta treba da radim. Pola sata posla i telefon je vraćen na matoriju verziju
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 1:15   #11
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Citat:
Aleksandar Djurovic kaže: Pregled poruke

Stekao sam utisak da uredjaji najbolje rade na verziji softvera sa kojom su dosli iz fabrike. To je moje skromno iskustvo.
I moje, baš tako... preteruju u želji da se što brže nametnu i dodvore kupcima poboljšanjima i novim mogućnostima softvera.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 2:01   #12
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: ASUS telefoni

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
@Aleksandar Djurovic
Svi ASUS uređaji mogu da se downgrade-uju na prethodne verzije firmware-a samo je proces malo komplikovanije. Evo, meni je rečeno da neću moći da se vratim sa te problematične 197 verzije na Zenfone 2 ali ja sam otišao na XDA Zenfone sekciju i tamo su mi ljudi dali kompletno uputstvo šta treba da radim. Pola sata posla i telefon je vraćen na matoriju verziju
Tablet ASUS ME176CX ne moze. Probao sam sve redom forume (i XDA) ali ne moze.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HP pavilion dv6 VS. ASUS k52jr - core i5 AleksejCRT Prenosni računari 17 2.2.2010 0:25
Asus triton buzzer ŠDK - Ostale komponente 0 16.10.2009 15:06
Radeon HD4850 - MSI ili Asus? Mslavko82 Grafika 18 11.10.2009 11:20
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Pomoć oko kupovine laptopa - ASUS A6M gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 7 28.4.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com