Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2013, 14:56   #1
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Nokia Lumia 920

Taman napisem i padne server. Elem evo malo krace verzije-

Dugo sam vagao sta da uzmem od telefona. Pre Lumie, koristio sam iPhone 3GS, pre toga Samsung Galaxy, imam takodje Android tablet, te je izbor lako pao na Lumiu, pogotovo posle trenutka kada sam je prvi put uzeo u ruke. Uz to cena je u odnosu na kvalitet veoma nisk - ispod 300E



Mnogo mozete vec da procitate sirom neta, ali svakako cu ovde da potvrdim neke stvari i da dam svoje misljenje.

KVALITET IZRADE:
Uh, na mnogim sajtovima sam video ocenu za ovu stavku 11/10, i sam sam se uverio. Nikkvu futrolu nisam uzeo, steta da se sakrije ovaj adut ovog telefona. Uzeo sam bas ovakav vristece zut, i fenomenalno izgleda. Posle 3 nedelje nema nikakvog znaka koriscenja, a nadam se i da nece, posto ovo zuto nije farba, i posle grebanja bi trebalo da ostane zut, te da se ne primeti nista. Gorila Glass 2 mi uliva poverenje, ali foliju nisam stavio vise iz razloga sto prst fenomenalno klizi (citao sam da postoji neki premaz). Uz to ekran je zakrivljen sto onemogucava lako postavljanje zastita. Touch mozete zimi koristiti i sa rukavicama. Boje su odlicne.

OS & Apps

Posle par nedelja koriscenja, zakljucio sam da su svi strahovi bili neopravdani. Lako se navikne na novi izgled i opcije, lepo se moze srediti pocetni ekran, a Live Tiles imaju posebnu draz. Napunio sam ga silnim aplikacijama i nijednog trenutka nije ni "secnuo". Slicno kao i iPhone, te jaci procesor nije ni potreban.

Brinuo sam se oko prica u vezi sa malim brojem plikcija na marketu. Medjutim, ovo je izgleda proslost. Skoro sam resetovao tablet (Android), i morao sve iznova da instaliram i trazim. Jeste, store ima mnogo vise aplikcija, ali vecina je djubre. Kad kazem vecina, mislim na to da se smorim dok ne nadjem nesto valjano. Milion klonova i onoga sto valja. Na Win marketu sam nasao 95% onoga sto ima na Googe storeu, a svaka druga-treca aplikacija valja.

Uz to, dobijate Office koji odlicno radi, kao i gomilu Nokijinih aplikacija. Nokia Drive ide po defaultu i savrseno radi. GPS se veoma brzo konektuje.
Postoji i milion aplikacija za kameru, koja je posebna prica, a razlicite su po funkcijama.


KAMERA

Ovo je posebna prica. Citam, ima plutajuci fokus, i isprobam - nema mutnih slika i kada namerno tresete ruku. Cak i kada mlatarate ispada pristojno. Poredio sam S3 u nocnim uslovima sa njom i razlika je prevelika. Znaci, preporuka i za nocne fotografije. Fotke se lako uredjuju, mozete jednostavno napraviti GIF (birate koje stvari da se pokrecu a koje da ostanu fiksirane). Mozete napraviti vise fotografija (burst) i sa svake uzeti ono sto valja i tako napraviti savrsenu fotografiju. Gorila Glass se nalazi i na njoj te nema bojazni od grebanja

OSTALO

Zvuk je sjajan, slusalice iz kompleta odlicne. Ovaj telefon mozete puniti i bezicno, cena punjaca je sad oko 8500din koliko cujem, tako da je i po ovome jedinstven na nasem trzistu. Baterija mi traje koliko i na svakom touchu - prekratko Ali stalno dopunjujem (eh ta nomofobija).


Nisam spominjao neke stvri koje mozete naci i na drugim mestima - People hub, kako objedinjuje podatke sa svih mreza, odlicni Data Sense, Xbox account, itd. Opet, za sva pitanja sam tu na raspolaganju

Ocena, najrealnije 10/10
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku mciggzy na korisnoj poruci:
Akumu (3.11.2013), Filip89x (27.10.2013), Lich_king2 (26.10.2013), NjegovaWisost (26.10.2013), ogisha (26.10.2013), Stefan programer (24.3.2014), todos (27.10.2013), Woof (29.10.2013)
Stara 23.10.2013, 15:29   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Moja prijate5ica u Sloveniji ga je nabavila na nekoj akciji, za 200 i kusur evra i odušev5ena je njime. Kako sama kaže, nije neki tech geek, ali joj se veoma sviđa...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2013, 19:02   #3
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Odlican izbor!
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2013, 23:42   #4
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Meni licno se WP8 telefoni najvise dopadaju od celokupne danasnje ponude. Kada se tu jos doda Nokijin kvalitet, onda se dobije odlican proizvod. WP ce igrati znacajnu ulogu na zapadnom trzistu narednih godina. Kod nas ne toliko mnogo posto smo siromasni i imacemo povecano ucesce kineskih Android aparata.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2013, 2:19   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Super su telefoni, mislim da nisi pogriješio... Mada što se aplikacija tiče, ne bih se složio. Jeste, imaju sve ove najklasičnije (office, editori i sl) ali bilo šta malo komlikovanije - nema! ja recimo koristim LG TV android daljinski, pa Nike runing verzije programa, pa...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2013, 8:19   #6
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

ne znam daljinske nisam koristio nikada, dosta mi je sto imam dve kablovske i dva obicna nike running nisam koristio na iphoneu iako je bio, obde ima endomondo (to sam ranije koristio na androidu) i skinuo sam jos jedan. Ne znam koja je razlika u odnosu na navedeni. Kazem, imam i android tablet, i nista nemam na njemu a da nema supstituta na lumiji
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2013, 16:03   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
ne znam daljinske nisam koristio nikada, dosta mi je sto imam dve kablovske i dva obicna nike running nisam koristio na iphoneu iako je bio, obde ima endomondo (to sam ranije koristio na androidu) i skinuo sam jos jedan. Ne znam koja je razlika u odnosu na navedeni. Kazem, imam i android tablet, i nista nemam na njemu a da nema supstituta na lumiji
Ma ovo sam uzeo primjera radi, ima mnogo toga... Običnom korisniku koji ide na net, kucka poruke i zove je praktično svejedno.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2013, 20:47   #8
Stella Rossa
Član
 
Član od: 2.8.2010.
Lokacija: Nederland
Poruke: 475
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 62 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

fon je dobar al ga pretera sa ocenom realno je to 6-7
Stella Rossa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2013, 7:25   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Svaka cast za telefon i za opis. Sto se daljinca tice pa zar i telefon to da radi? Dovoljno sto koristim daljinac od risivera iptv-hd i za televizor.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2013, 6:01   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Svaka cast za telefon i za opis. Sto se daljinca tice pa zar i telefon to da radi? Dovoljno sto koristim daljinac od risivera iptv-hd i za televizor.
Ma ne mislim za šaltanje kanala pobogu, nego za neke naprednije funkcije, soft nas i slično I to sam uzeo primera radi...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
todos (28.10.2013)
Stara 19.12.2013, 12:53   #11
Nakamichi
Novi član
 
Član od: 18.12.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

mciggzy@-jel mozes sad da das malo weci presek ukratko,za Nokiu Lumiu 920,kako se ponasa,za wreme koje je koristis...Slazem se sa swim iznetim u postu sa pocetka,al zanima me twoje misljenje!...Hwala...
Nakamichi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2013, 13:16   #12
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Evo (ewo proslo je neko vreme, i ja sam i dalje prezadovoljan.
Napunio sam ga svim i svacim, i iskreno, imam vise aplikacija nego na android tabletu. Nijednom nije zaseckao.

Restartovao sam ga jednom ili dva puta, i to jer nije hteo da radi rotate screen. Znacajna promena u odnosu na ranije androide koje sam morao i po jednom dnevno, zbog usporavanja i kocenja.

U medjuvremenu sam poredio i sa S4 u nocnim uslovima, gde S4 nije ni imao sanse, i nista sem crnila i zute tacke od bandere nije uspeo da uhvati, dok na Lumiji vidis bolje nego u stvarnosti, kao da nije noc. Oba naravno na auto bez podesavanja.

Nema nijednu vidljivu ogrebotinu, iako ne koristim ni maske ni folije. Slusalice daju besprekoran zvuk. Uglavnom, svako ko je uzme da je istestira se odusevi, i jedina zamerka je sto ne mogu da se snadju na homescreenu, ali to je samo par dana dok se naviknes na Win.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2013, 15:14   #13
Nakamichi
Novi član
 
Član od: 18.12.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

mciggzy@,zahvaljujem na odgovoru,a posto sam generalno u tehnickim vodama,citam malo i izmedju redova,pozitivno,tako da se swe uklapa u moju sliku o tom modelu.koji nije nimalo naivan kad udjes u detalje aparata.Bitno je kako ce ih ko iskoristiti shodno svojoj tehnickoj kulturi,koju uvek treba edukovati...Zahvaljujem jos jednom na odgovoru.Ako bude nekih dodatnih pitanja,obraticu se...Veliki Pozdrav!

Poslednja ispravka: Partybreaker (20.12.2013 u 16:12) Razlog: wat
Nakamichi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 12:02   #14
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

ovo nije review,vec subjektivno misljenje nekog ko ocigledno nema previse kontakta sa telefonima.
kao neko ko je koristio ovaj telefon odredjeno vreme dodacu samo nekoliko bitnih stvari.
ovo je solidan telefon,ali ima i dosta mana.pod jedan,telefon je velik i tezak,dok dizajn necu da komentarisem jer je to subjektivna stvar.definitivno je kvaliet izrade na viskom nivou,ali tezina od oko 190 grama je malo previse.telefon ima prosecan zvuk,a kamera pravi dobre slike,verovatno iskace od proseka,ali je fokus dosta spor u poredjenju sa drugim telefonima.(kamera u mraku vidi bolje od stvarosti-lol)
sistem i dalje nema gomilu osnovnih aplikacija i funkcionalnosti.poredeci wp7 i treutno aktuelan wp8 gdr 3 napredak je ogroman,ali i dalje je to daleko od androida i iOS-a.postoji gomila stvari koje su na drugim sistemima osnovne funkcije,a kod wp-a morate da obrcete levo-desno,ovako-onako,i na kraju radi nekako,i verovatno nekako ste zamislili.
lumia je solidan telefon,ali konkurencija je jaka i ozbiljna.posle nekog vremena koriscenja ovog telefona pocinju da se gomilaju sitni nedostatci,i to nervira sve vise i vise.
ja jesam "napredan" korisnik,volim da podesavam telefon kako ja hocu,pa je i logicno da mi je android drazi sistem,ali mogu da budem i objektivan u oceni. ukoliko ste korisnik koji i dalje misli da je aktuelan andorid 2.3,wp 8 ce vas oduseviti brzinom. sa funkcionalne strane,wp8 je iza 2.3. i aplikacija koje su TADA bile dostupne.poredeci sa trenutnim stanjem androida wp je daleko iza.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 13:12   #15
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
pod jedan,telefon je velik i tezak
Slažem se s tobom. Nije velik što se diče dijagonale displeja, 4,5'' je čak i maleno za mene, ali ima puno praznog prostora iznad (a pogotovo ispod) displeja, da su 'ladno mogli uglaviti 5'' ili više. A i težina mu je velika, iako ja nekad volim teške telefone jer tako pokazuju svoju čvrstinu i robusnost, dok je ovo ipak previše. Ali ovo nisu velike mane telefona kao telefona i većini ne bi trebale puno smetati.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 15:48   #16
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

rekao sam da dizajn necu da komentarise,ali su telefon definitivno trebali napraviti ili da bude manjih dimenzija,ili da ima veci ekran. jos kada se doda i da je dosta tezi od nekog standarda,jednostavno nikako da legne lepo u ruci.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 16:14   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Pa to, otprilike je to poenta.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 22:45   #18
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
ovo nije review,vec subjektivno misljenje nekog ko ocigledno nema previse kontakta sa telefonima.
kao neko ko je koristio ovaj telefon odredjeno vreme dodacu samo nekoliko bitnih stvari.
ovo je solidan telefon,ali ima i dosta mana.pod jedan,telefon je velik i tezak,dok dizajn necu da komentarisem jer je to subjektivna stvar.definitivno je kvaliet izrade na viskom nivou,ali tezina od oko 190 grama je malo previse.telefon ima prosecan zvuk,a kamera pravi dobre slike,verovatno iskace od proseka,ali je fokus dosta spor u poredjenju sa drugim telefonima.(kamera u mraku vidi bolje od stvarosti-lol)
sistem i dalje nema gomilu osnovnih aplikacija i funkcionalnosti.poredeci wp7 i treutno aktuelan wp8 gdr 3 napredak je ogroman,ali i dalje je to daleko od androida i iOS-a.postoji gomila stvari koje su na drugim sistemima osnovne funkcije,a kod wp-a morate da obrcete levo-desno,ovako-onako,i na kraju radi nekako,i verovatno nekako ste zamislili.
lumia je solidan telefon,ali konkurencija je jaka i ozbiljna.posle nekog vremena koriscenja ovog telefona pocinju da se gomilaju sitni nedostatci,i to nervira sve vise i vise.
ja jesam "napredan" korisnik,volim da podesavam telefon kako ja hocu,pa je i logicno da mi je android drazi sistem,ali mogu da budem i objektivan u oceni. ukoliko ste korisnik koji i dalje misli da je aktuelan andorid 2.3,wp 8 ce vas oduseviti brzinom. sa funkcionalne strane,wp8 je iza 2.3. i aplikacija koje su TADA bile dostupne.poredeci sa trenutnim stanjem androida wp je daleko iza.
Ako nije problem samo malo argumenata... Sta treba da se obrce levo, desno da bi se doslo do zeljenog rezultata? Takodje koji su to "sitni nedostaci"? Moja majka ima Lumia 520 i zaista ne vidim zbog čega je Windows phone daleko iza?

Skoro sve aplikacije su tu, neke su čak i ekskluzivno a WP definitivno nudi daleko više za daleko manje novca u odnosu na Android.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2013, 23:53   #19
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

kod wp8 nisu toliki problem aplikacije-mada i tu dosta fali,i ima odredjenih koje su losije nego one na androidu. kada sam ja koristio telefon,dakle,pre gdr3 update-a,nekoliko stvari mi je smetalo.
nije bilo fajl menadzera-ne znam kako je i u kojoj meri ovo reseno novim updateom.
live tiles-ne kazem da se nekom nece svideti,meni nisu,ovo i nije prava mana,ali mora da se navede. isto tako,fiksan refresh interval za live tiles koji ne moze da se podesava.
forsiranje da se koristi bing,smesno.
lose resen multitasking
samo jedno podesavanje zvuka,nema zasebnog za slusalice/zvucnik,kao i alarm,i pozive zasebno. nema profila sa razlicitim podesavanjima
nemogucnost drugacijih zvukova notifikacija za razlicite aplikacije. kada smo vec kod toga,nedostatak pregleda svih notifikacija na jednom mestu...
random zauzimanje memorije telefona od strane nekog randoma,zaboravio sam sta je bio problem,ali svi su ga imali. dobro je da ima file manager pa da moze da se vidi sta je :P
i jos gomila sitnih stvari koja me je nervirala.mozda deluje da izmisljam,ali ovo su za mene osnovne stvari i falile su mi. dalje,ako cemo na aplikacije:
OCAJNA podrska za gmail. nedostak dropbox aplikacije.nema aplijacije kao sto je air droid.generalno,nedostak izbora kod svake aplikacije-muzickog,video playera,poruka,itd,ali pre svega kod izbora browsera,posto ponude ni nema.

ispada da naseravam WP8,ali to je jedna sasvim solidna platforma.ono sto moze da zabrine potencijalne wp korisnike jeste to da je priliko prelaska na wp8, wp7 bacen u zaborav bukvalno,nema kompatibilnosti izmedju aplikacije za ova 2 sistema. da se razumemo,wp7 je bio djubre, wp8 je daleko ispred,uzeli su i napisali nov OS, koji sada polako peglaju,ali sta ce biti kada dodje novi wp9? ukoliko windows nastavi putem koji sada ide,moze da ugrabi solidnih 10-15 posto trzista. ukoliko izbaci wp9 sa gomilom gluposti i novih,vec vidjenih problema gotovi su. ne slusaju dovoljno zahteve trzista,mada su to i sami shvatili i poceli da ispravljaju,sto se vidi kroz update.
i za kraj osvrt za ljude koji govore kako wp leti,a android koci,baguje,sam se restatuje,ima problema sa ovim onim.... za takve mogu slobodno da kazem da andrid telefon novije generacije nisu videli. necu da poredim n920 sa galaxy 4,lg g2, ali mogu da poredim sa nexus 4,galaxy s3,i ti telefoni su po brzini sistema ekvivalentni. android daje mnogo vise podesavanja,sto je za nekog dobro-a za nekog ne,jer ista ne zna da koristi,ali i gledajuci out of box,wp nema prednost brzine rada u odnosu na android.
da nisam koristio android pre wp8 rekao bi da je to dobar sistem,ovako,ne mogu. iz poredjenja sam izostavio iOS,pre svega zbog cenovnog ranga,ali mogu bez problema i na njega da se osvrnem ako ima potrebe sta to tacno vise nudi wp8 u odnosu na android? nista,ali to je samo fraza koja se prosipa kako bi se ubedio neko ko nije upucen. kada treba da se navedu koje su to prednosti,onda zapne ako nije problem,daj ti argumenat za nesto u cemu je wp8 bolji od drugih sistema
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2013, 9:06   #20
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Nokia Lumia 920

Postoje sasvim fine, mada ne oficijalne aplikacije sada za file manager. Neke sa više, neke sa manje mogućnosti.

Što se tiče live tiles donekle si u pravu mada u skoro svim novijim aplikacijama(npr. facebook beta etc.) imaš mogućnost to da biraš. Verujem da će u WP8.1 update-u mnogo toga biti rešeno.

Možeš podesiti google kao podrazumevanu pretragu.

Zaista mi ne ide u glavu kako je loše rešen multitasking. Pogotovu posle GDR3 update-a mogu slobodno reći da ima jedan od boljih multitasking-a. Drži se malo druže leva strelica i to je to. Na efikasan način moguće je zatvoriti sve aplikacije ne znam da li je to moguće na najnovijim androidima(verovatno jeste).

Što se tiče zvuka kod Nokije postoji aplikacija koja delimično rešava taj problem a on je ionako ispravljen kod Nokia Black update-a koji samo što nije izašao.

Dropbox aplikacija postoji, postoji zasebno lociranje sistema ugrađeno direktono u windows phone, postoji tušta i tma playera koji sasvim fluidno puštaju i najzahtevniji .mkv format na lumia 520 koja košta 90 eura. Isto tako postoji dosta muzičkih playera uključujući i besplatan streaming sa reklamama preko sveže izdatee xbox music.
Da ne zaboravim i Nokia Music koja nudi besplatnu muziku svim svojim korisnicima što apsolutno nijedna platforma nema. Inače što se tiče prostora Microsoft je svim WP korisnicima za sledeću godinu dao čak 20GB prostora.

Video sam S3 i njegovu fluidnost. Video sam pucanje aplikacija čak i na najnovijem note-u. Toga svugde ima ali u daleko manjoj meri na WP.

Što se tiče podešavanja tu si u pravu, mada je subjektivno koliko su ona potrebna baš svima nama. Uostalom najnovijim interloop unlockom ta mogućnost se otvara i Samsung Ativ S-u.

Nudi stabilnost, mogućnost srpskim developerima da prodaju aplikacije, inovativan interfejs za veoma malu cenu, daleko manju nego bilo koji Android.

Pozdrav
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stefan 5 na korisnoj poruci:
mciggzy (23.12.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
[Symbian] Nokia E73 Partybreaker Aparati i oprema 0 3.6.2010 21:36
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com