Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2005, 14:25   #1
DzOnI
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom error

U zadnje vreme kada ukljucim racunar redovno se pojavljuje "plavi ekran" i proverava mi disk e,trazi greske.Zatim prijavi da je sve u redu i nastavi sa dizanjem sistema.I tako svaki put kada ukljucim racunar, i uvek je sve u redu,ne nedje gresku.Instalirao sam sistem ponovo ali i dalje check disc for errors.Inace sistem mi je na c,a na d i e su filmovi muzika i sl.File sistem je ntfs.
DzOnI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 14:46   #2
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Question Re: error

Osnovno pitanje je da li ti sistem skenira ceo disk ili samo E: particiju. Ako skenira samo E:, proveri u reportu da li ima losih sektora. To mozes da uradis iz "Event Viewer"-a (desni klik na My Computer, pa opcija Manage, pa Event Viewer). Ako ima losih sektora jedino sto mozes da uradis je da zamenis disk. Ako nema losih sektora na disku proveri gde ti se nalazi page file? Ako si nesto petljao sa njim to moze biti uzrok problema. U tom slucaju postavi page file na C: particiju i ako nisi siguran u to sta radis ukljuci opciju System Maneged Size
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 14:54   #3
fazza
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 132
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 133 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fazza
Određen forumom Re: error

Slichan problem imam i ja.

Imam tri particije, na C: i na E: je WinXP i ponekad kad podignem Win sa C:
particije a zatim restartujem komp i podignem Win sa E: particije on chesto
proverava disk. Ne radi to stalno, ali povremeno. Pustim ga ja fino da zavrshi
ali se ista stvar chesto ponavlja (dakle ne uvek).
fazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 14:13   #4
DzOnI
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: error

Izgleda da mi je crko hdd (Maxtor 80gb-a). Neki put podigne sis. iz prve ali cesce neprepoznaje hdd, kao da ne postoji. Menjao sam i IDE cabl instalirao sis ponovo ali bezuspesno. U servisu su mi rekli da skinem program za testiranje hdd-a. Zna li neko kako se zove program i gde da ga skinem?
DzOnI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 14:24   #5
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: error

Ako ti je računar pod garancijom, lepo im ga odnesi i kulturno objasni da si već probao da reinstaliraš sistem i da to nije pomoglo, što će reći da problem nije softverske prirode i da nije tvoj posao da proveravaš zašto hard disk ne radi, već lepo nek ti oni to srede.Imao sam i ja sličnih problema, isto tako kao proveri sa ovim proveri sa onim, možda je do lošeg OS-a, a ja pokušao da reinstaliram sistem 5 puta, a taj peti put ni format nije mogao lepo da se odradi.Kada sam im pomenuo inspekciju, u roku od 5 minuta su mi dali novi hard.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 21:46   #6
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Exclamation Re: error

Marko_L je u pravu ako ti je mašina pod garancijom. Ako nije, to već miriše na novi izdatak. Kad HD jednom počne da pravi probleme, verovatnoća da ćeš ga nekako vratiti u život zanemarljiva je u odnosu na verovatnoću da će totalno riknuti u najgorem mogućem trenutku. Ja sam uspevao da svoj problematični Maxtor izlečim pomoću Maxtorovog programa (Power Max) i to tako da je on prijavljivao da je HDD error free. Ali je to potrajalo samo desetak dana i problemi su ponovo počeli....
Kad se problemi prvi put jave, odmah odvoji stotinak € i izbegni sekiraciju...
Moj savet (potpuno subjektivno mišljenje zasnovano na tri bačena Maxtora) je da izbegneš pomenutog proizvodjača.
Da bi bio siguran da je tvoj HDD neispravan uradi dve stvari:
Prvo - budi siguran da ti nije problem sa pločom ili IDE kablom. Ako si u to siguran onda pokusaj
Drugo - Sa Maxtorovog sajta skini program Power Max (oni daju i uputstvo kako se koristi) i skeniraj disk. Ako je disk problematičan, software će ti preporučiti šta da uradiš, ali možeš da budeš siguran da će on pre ili kasnije da crkne totalno, pa ti ja preporučujem da odmah razmisliš o nabavci novog...
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 12:21   #7
DzOnI
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: error

Garamcija samo sto mi je istekla (pre 20 dana).Slazem se da cu definitivno promeniti Maxtor.Ovo mi je drugi hdd koji me izdaje.Ide sam menjao,slotove sam menjao,rezac i cd rom prepoznaje uvek . Sada cu najverovatnije uzeti WD sa 3 god. garancije.Pa ako posle toga crkne nece mi biti zao.Hvala na pomoci.
DzOnI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa programom Alcohol 120%! versus Aplikativni softver 15 15.12.2005 5:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com