Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2016, 13:53   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Master X Master

What is Master X Master?

Gameplay First Look


Citat:
NCsoft has announced a new “action MOBA” called Master X Master, which will give players control of not just one but two characters, who can be swapped, tag-team style, during fights. The game has actually been in beta testing for awhile in South Korea, but was just recently confirmed for release in the West.
The Master X Master lineup will feature 30 characters, some taken from existing NCsoft games like Blade and Soul and Guild Wars 2 and others who are entirely new. The many possible pairings opens up “a new level of strategy and tactics not seen in other MOBAs” in both the PvP modes and the co-op Story mode, which supports a more action-RPG style of play for up to four players. Players will also have greater control over their characters than in traditional MOBAs, including the ability to jump and dodge attacks—hence the “action MOBA” designation.
http://www.playmxm.com/en/
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2016, 17:33   #2
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Master X Master

Dok neki kazu da sve ove nove igre sto sebe nazivaju mobom nisu mobe, ja bih pre rekao da je moba zanr evoluirao, ili je bar moba naziv u poslednjih godinu dana dobio sire znacenje od onog sto je prvobitno predstavljao.

Iskreno volim brze PvP igre (trenutno igram Heroes of the Storm, a i oni su najavili svoj Arena mod za kraj godine), e sada kako se taj novonastali zanr zove ne slazu se svi. Da li su MOBA zanr samo League of Legends i Dota, dok ostali mora da smisle novo ime, ili je jednostavno sve poelo sa Dotom, pa sve sto je evoluiralo iz nje, makar sa samo par sustinskih dodirnih tacaka, moze se nazvati mobom.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 22:59   #3
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Master X Master

Deluje interesantno, jako mi se dopada cist dizajn interfejsa i igre, nije prenatrpana glupostima.
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 3:02   #4
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Master X Master



Incoming collateral damage!

Vec 4-5 dana igram closed betu, koreanci su ga jednostavno pokidali. Na par dana su me odvojili cak i od HotS-a!

Igra ima 3 glavna moda, igrate sa dva heroja (tzv. mastera) - jedan aktivan, drugi upada kao "izmena" rotiranjem tockica na misu. Svaki master ima svoj kombo, medjutim uparite ga sa jos jednim i sve ce vam biti jasno

Kontrole su WASD i mis.



3v3 ARENA



3 na 3 igraca (svako po 2 mastera) u areni. Mec je vremenski ogranicen na 5 minuta, pobedjuje tim sa vise kilova.

Ovaj mod jednostavno kida. Obara sa stolice cak i u closed beti. Opsta ludnica, igra je nenormalno brza, nemas vremena da izlevelujes talenat ni preko hotkey-a. Atmosfera je neverovatna, osecaj damagea (damage feedback) je predobar, na sve to announcerka koja "pumpa" atmosferu, broji ti killstreak i dodeljuje titule (frenzy, butcher, executioner, one man army...) vidljive svima u areni, posle par nenormalnih komboa i zbrisanog tima konstatuje "battlefield hero" dok ih ti odvaljujes bazukom izbliza sa sve savrsenim damage feedbackom - to se recima ne moze opisati - odustajem. Ali se bukvalno moze igrati ceo dan, a da ne dosadi. Onaj ko je stvarno dobar moze da ima veliki impact na game, sto mi se posebno svidja. I da, postoje skokovi, koluti i zakloni koji blokiraju skill shotove i auto attack.

Ono sto mi se svidja za razliku od HotS-a, pored fenomenalnog damage feedbacka (kojim se HotS bas i ne moze pohvaliti), je i to sto osecas da je svaki kill tvoj (u hotsu je sam osecaj killova meh, obicno ga pokupi neko u prolazu ko je usput poslao metak u tom pravcu, potpuno nebitan deo statistike u vecini slucajeva, dok u MXM znas da si ti taj koji je odradio kill. Ako ste kill odradili dvojica, kill se dodeljuje jednom (jbg), ali jako retko se desi da kill dobije neki zalutali metak. Tako da kada announcer krene da "pumpa", jednostavno znas da si to ti, i sve postaje jako mocno



5v5 MOBA



Odmah da kazem - closed beta. Balance problems. Ne bih sada da analiziram valja li ova moba, da li je dovoljno duboka i sl. Svi znamo koliko su mobe pipave, sacekacemo finalnu verziju. Za sada jedino znam da je sam fajt izuzetno high skill cap. Hero leveli su individualni, sa svakim novim hero lvl-om mozes da izlevelujes 1 ability (svaki ability ukupno ima po 6 stepena) , a na svaka 3 hero lvl-a mozes da budzis heroja (budzis poene za attack damage, health, speed, itd). Nema in-game itema, s tim sto pre pocetka meca mozes da poneses 1 item. Pre meca postoje i prilagodjavanja abilitija, osnovnog oruzja (auto attack), nodova i sl.

Ovde bih se bavio pre svega idejom i njihovom vizijom mobe. Mapa se zove "Titan Ruins" i cilj je unistiti protivnicki core ili imati vise bodova na kraju meca. Da, mecevi su vremenski ograniceni na 25 min. Na svakih 100 bodova, pojavice se TITAN koji ce pushovati sa vama srednju liniju (nesto kao Punisher u HotS-u, s tim da titan uvek pushuje srednju liniju. Takodje postoje 3 vrste titana). Top i bot pushuju nesto jaci mercenary kampovi (tzv. fallen heroes).

Kao sto sam rekao, videcemo kako ce to da izgleda u finalnoj verziji, za sada mi je Heroes of the Storm apsolutno nenadjebiv sto se tice kulminacije meca, preokreta, osecaja da se blizi final fight i generalno dinamike meca. Ako je HotS nesto uboo u centar, onda je to to. Tako da ja bih ipak sacekao finalnu verziju MXM-a za konacan utisak.

Medjutim, "kec iz rukava" koji MXM ima je da pored titana koji pushuje srednju liniju i ti sam mozes da postanes TITAN INCARNATE! E, to je jedan od najpaljevinskijih momenata u celoj igri, tu se vracamo onom opisu iz 3v3 moda, osecaj dok titan pesnici, skace na protivnicke heroje i udara u zemlju dizuci sve u vazduh je apsolutno nenadjebiv (ne moze da se poredi sa garden of terrorom ili dragon knight u HotS). Jednostavno, damage feedback je predobar i ti si zaista mocan titan dok ga "vozis". Zato mislim da do konacne verzije ovaj mod ce imati i te kako sta da ponudi. Ima dobrih fora, a tek je closed beta.



PvE mod

Njega cu ukratko, iako je i ovom modu posveceno neocekivano dosta paznje. Dakle pored 3v3 i 5v5 PvP modova, tu je i PvE mod - prelazis nivoe u RPG stilu, sam ili sa prijateljima, dakle nisu mape vec su pravi nivoi i ima ih poprilican broj. Od prelaska nivoa dobijas gold, iteme, svasta nesto, onda time budzis heroja, tako da ti heroj bude za svaki sledeci nivo sve jaci i jaci. Sva ta budzenja van igre vaze samo za PvE mod. U PvP modu se heroji budze svaki put otpocetka, kao i u svakoj drugoj mobi. Dakle, sva ona budzenja dok ste "na mostu" su budzenja za PvE RPG mod. Grafika je dobra (igra ima svoj stil), mada meni je PvE vise kao popodnevna zabava.

Prosto ne mogu da se nacudim da su na sve ono resili da naprave i kampanju. Nije se stedelo.



Zakljucak

Vidi se da su koreanci bili pod naletom inspiracije dok su dizajnirali ovu igru. Nisu se preterano obazirali na ESRB rejting, svaka sisa ima svoju fiziku (ako ne znate o cemu pricam, zarotirajte heroja par puta levo desno, da ne objasnjavam). Perverzni japanci... ovaj, koreanci.

Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2017, 11:01   #5
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Master X Master

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke



Zakljucak

Vidi se da su koreanci bili pod naletom inspiracije dok su dizajnirali ovu igru. Nisu se preterano obazirali na ESRB rejting, svaka sisa ima svoju fiziku (ako ne znate o cemu pricam, zarotirajte heroja par puta levo desno, da ne objasnjavam). Perverzni japanci... ovaj, koreanci.
never nuke a country twice... wait.. what?
jel ima neki info kad ce open beta i to? i za EU?
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2017, 0:28   #6
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Master X Master

21. jun

MXM official trailer
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2017, 10:57   #7
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Master X Master

MXM je live!

Koliko meni ova igra ima smeka to je neverovatno. Mnogi masteri su u fazonu super heroja i zlikovaca devedesetih/osamdesetih, origin stories (tipa Dr. Raoul). Muzika genijalna, van danasnjih sablona. Cela atmosfera mi ima neki smek action crtaca iz devedesetih, stripova kad smo bili klinci.

Vredi probati, naravno open minded, ako vam je nesto drugacije od onog na sta ste godinama navikli. Pravo letnje osvezenje.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Master / Slave produzni kabl user928 Ostale komponente 0 1.6.2013 22:09
Corrupt master file table - error r0nIn Nosači podataka 10 28.12.2011 2:02
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
HDD rack i Cooler Master postolje za hlađenje laptopa - problem Veljko the King Kvarovi 10 12.1.2009 22:55
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com