Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2017, 21:54   #121
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

To jeste, ali ih i poredim fer, sa trenutnim stanjem cena. Nije ni PS4 bio 220€ pre 4 god. nego ~400€. Mislim, uvek je bilo istina da čisto hardverski konzola vredi svaku paru... i više. ali iskreno, ovde se u temi razvila malo prevelika hajka na PC jer prosto nije istina da ili pljuneš 800+ € ili nemoj ni da razmišljaš. Ja u životu nisam imao toliko skup komp a itekako igram nove AAA naslove i malo mi je bezveze da čitam takve izjave.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 22:00   #122
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To jeste, ali ih i poredim fer, sa trenutnim stanjem cena. Nije ni PS4 bio 220€ pre 4 god. nego ~400€. Mislim, uvek je bilo istina da čisto hardverski konzola vredi svaku paru... i više. ali iskreno, ovde se u temi razvila malo prevelika hajka na PC jer prosto nije istina da ili pljuneš 800+ € ili nemoj ni da razmišljaš. Ja u životu nisam imao toliko skup komp a itekako igram nove AAA naslove i malo mi je bezveze da čitam takve izjave.
Ма наравно, али треба некако "истерати" чињеницу да се, за играње актуелних игара које су купљене на легалан начин, конзола више исплати - кратко и јасно. PC нуде далеко више од конзоле а ако у једначину убацимо и перформансе - то је онда нешто сасвим друго. Али то кошта, за наш укус и превише, а управо се то "замера" конзолама (30 FPS и слично). И то не кошта 500 евра него знатно више, погледајте ове захтевније игре какав хардвер траже за 1080p/60, а да не причамо о вишим фрејм-рејтовима.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 22:05   #123
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Kakvo selektivno čitanje posta i citiranje...
Istrgao sam iz konteksta ono što je bitno za temu.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To jeste, ali ih i poredim fer, sa trenutnim stanjem cena. Nije ni PS4 bio 220€ pre 4 god. nego ~400€. Mislim, uvek je bilo istina da čisto hardverski konzola vredi svaku paru... i više. ali iskreno, ovde se u temi razvila malo prevelika hajka na PC jer prosto nije istina da ili pljuneš 800+ € ili nemoj ni da razmišljaš. Ja u životu nisam imao toliko skup komp a itekako igram nove AAA naslove i malo mi je bezveze da čitam takve izjave.
Možda naizgled nisi nikad imao PC od 800+€ ali saberi koliko si apgrejda hardvera radio za te 4 godine da bi novije naslove pratio sa duplim frejm rejtom u odnosu na konzole, pa dodaj na tih početnih 440 (ili koliko je to već bilo) da bi došli do stvarne cene.

Edit: naravno oduzmi od sume cifre za koje si zamenjene komponente prodavao, ako je i toga bilo, da bi računica bila zrela i fer, za kraj.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ма наравно, али треба некако "истерати" чињеницу да се, за играње актуелних игара које су купљене на легалан начин, конзола више исплати - кратко и јасно. PC нуде далеко више од конзоле а ако у једначину убацимо и перформансе - то је онда нешто сасвим друго. Али то кошта, за наш укус и превише, а управо се то "замера" конзолама (30 FPS и слично). И то не кошта 500 евра него знатно више, погледајте ове захтевније игре какав хардвер траже за 1080p/60, а да не причамо о вишим фрејм-рејтовима.
Amen.

Poslednja ispravka: ColdBoot (20.7.2017 u 22:29)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:10   #124
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Evo ti krajnje poštene cifre:

I moja početna konfiguracija je zaista bila oko 440€ te neke 2009. godine. Taj komp je radaio nekih 6 god bez problema do kvara ploče i početka raznih apgrejdova u vrednosti novih 450€ u zadnje 2 god. Od te cifre veći deo zaista nema ništa sa igrama. Npr. stara ploča je crkla, platforma stara 7+ god, nema nove zamene, samo polovnih drljavih... na kompu radim i od njega živim, mora zamena u roku od 48h da se obezbedi. Ili ulaganje u tiho kućište i drugi HDD - nikakve veze sa igrama nemaju već sa potpuno drugim stvarima. Ono što je u PC uloženo da bih igrao igre u tim apgrejdovima je nekih 185€ (2 puta menjana grafička karta uz prodaju starih, i jednom jače napajanje uz prodaju starog).

Dakle ukupna cifra od 2009. do danas za PC, sa sve monitorima je sigurno izašla na 1000-1100 €, ali da sam sve vreme igrao recimo PS3 i PS4 ta cifra bi se smanjila za grafičke karte, skuplje napajanje i gamepad, na nekih 700 €. Jer bih ostatak PC-a svejedno imao, on 90% svog vremena služi za druge namene.

Eto, to je moja priča. Ja sam na PC igranje nakon 5-6 generacija konzola prešao upravo zato jer nisam imao novca za taj isti PS3 koji sam jako želeo, dok sam PC morao da imam, a samo GPU je uvek bio i ostao jeftiniji od cele zasebne konzole.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
player1 (21.7.2017)
Stara 20.7.2017, 23:11   #125
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ма наравно, али треба некако "истерати" чињеницу да се, за играње актуелних игара које су купљене на легалан начин, конзола више исплати - кратко и јасно. PC нуде далеко више од конзоле а ако у једначину убацимо и перформансе - то је онда нешто сасвим друго. Али то кошта, за наш укус и превише, а управо се то "замера" конзолама (30 FPS и слично). И то не кошта 500 евра него знатно више, погледајте ове захтевније игре какав хардвер траже за 1080p/60, а да не причамо о вишим фрејм-рејтовима.
Tebi se možda više isplati, meni ne. PC gejming ima isuviše prednosti i specifičnosti na koje sam navikao, a konzola ne može da ih pruži. Kome ne trebaju modovi, kome nisu tastatura & miš i minimum 50fps-a neophodni u FPS igrama, koga ne interesuju igre specifične za PC, ne želi da se bahće sa grafičkim podešavanjima.. taj i treba da pređe na konzole. Meni bi to bio ozbiljan korak unazad i ne bih bio zadovoljan. Ali, meni nije problem da izdvojim 1300-1500 evra na svakih 5 godina i kupim dobar komp koji će me odlično služiti- nije svako u toj mogućnosti. Često i kupujem igre, a one su povoljnije na PC-u što nije zanemarljivo. Konzolu (PS4) bih kupio samo zbog par ekskluziva, i to kada debelo padne cena (ne vidim nikakvu drugu draž).

Zadržao sam se na ovoj temi zato što ljudi pišu nešto sa čime se ne slažem, ne zato što mislim konzolaši greše i trebaju da pređu na PC. Igrajte vi na konzolama slobodno, samo nemojte da pišete gluposti i da relativizujete stvari u vezi PC gejminga..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:12   #126
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ti to. Ja baš mislim da većina današnjih igara upravo forsira priču nauštrb gameplay-a, koji je postao sekundaran, pa igre postaju sinematične, linearnije, više je vođenja za ruku, itd. Pogledaj kakav je nekada bio Tomb Raider, a kakav je sada i sve će ti biti jasno.
U pravu si, bolje si se izrazio. Forsira se i napucana grafika nauštrb igranja.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:20   #127
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

TR je definisao tunel igranje nema razlike pre i sada samo je grafika bolja
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:24   #128
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ova tema je prokleta! Bežim ja odavde pre nego što poludim
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:33   #129
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@Nameless1 - PC od 1500e ne moze da pokrece igre 5 godina sa min. 50 FPSa. Toliko ce da kostaju barem dve graficke karte neophodne za to za to vreme.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 23:55   #130
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@Nameless

Heh, brate, pa ako ti nije problem izdvajanje te sume novca (1500€), makar to bilo i na 5 godina, ne znam ni šta tražiš na temi. pošto, U tvom slučaju, konzole stvarno nisu alternativa i šta god da ti se kaže neće biti jače od gole gluposti.

Ne sekiram se i ne kucam na temi zbog tebe i tebi sličnim.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:13   #131
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Evo ti krajnje poštene cifre:

I moja početna konfiguracija je zaista bila oko 440€ te neke 2009. godine. Taj komp je radaio nekih 6 god bez problema do kvara ploče i početka raznih apgrejdova u vrednosti novih 450€ u zadnje 2 god. Od te cifre veći deo zaista nema ništa sa igrama. Npr. stara ploča je crkla, platforma stara 7+ god, nema nove zamene, samo polovnih drljavih... na kompu radim i od njega živim, mora zamena u roku od 48h da se obezbedi. Ili ulaganje u tiho kućište i drugi HDD - nikakve veze sa igrama nemaju već sa potpuno drugim stvarima. Ono što je u PC uloženo da bih igrao igre u tim apgrejdovima je nekih 185€ (2 puta menjana grafička karta uz prodaju starih, i jednom jače napajanje uz prodaju starog).

Dakle ukupna cifra od 2009. do danas za PC, sa sve monitorima je sigurno izašla na 1000-1100 €, ali da sam sve vreme igrao recimo PS3 i PS4 ta cifra bi se smanjila za grafičke karte, skuplje napajanje i gamepad, na nekih 700 €. Jer bih ostatak PC-a svejedno imao, on 90% svog vremena služi za druge namene.

Eto, to je moja priča. Ja sam na PC igranje nakon 5-6 generacija konzola prešao upravo zato jer nisam imao novca za taj isti PS3 koji sam jako želeo, dok sam PC morao da imam, a samo GPU je uvek bio i ostao jeftiniji od cele zasebne konzole.
Da te ispoštujem i citiram u celosti.

Ok, ali ipak ostaje sumnja u duplo viši frejm rejt za dotični perioud u odnosu na konzolni. TR je još i dobro optimizovan kakvih ima...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:16   #132
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ako mi treba kartica od 750 eur da bih održao 50 fps u novim igrama 2,5 godine, onda
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/...4/3cd8a33a.png
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:30   #133
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
@Nameless1 - PC od 1500e ne moze da pokrece igre 5 godina sa min. 50 FPSa. Toliko ce da kostaju barem dve graficke karte neophodne za to za to vreme.
Uf, debelo preteruješ. Znači za dve godine će mi trebati kartica od 1500 evra da bi postigao ono što postižem danas sa ovom 3-4 godine starom (doduše sa velikim oc-om)? Taj Deus Ex koji pominješ (koji je btw. traljavo optimizovan) sam igrao uglavnom u 50-56 fps-a, a ispod 50 padne samo na dva-tri mesta na glavnoj mapi i to na par sekundi (to je više do igre nego do konfiguracije); podešavanja su kombinacija very high i high, sa jednom-dve isključene opcije. Igra je izgledala sjajno i veoma sam zadovoljam kako mi je radila. Ovaj novi DOOM mi je LETEO kada sam ga probao na veoma visokim podešavanjima, a sada ga ponovo instaliram (besplatna dva dana na steamu), pa ću to potvrditi sa originalom. Sve druge igre koje sam probao odlično rade..

Šta će to toliko drastično da se desi u naredne dve godine? Čak i ako izađe neka zahtevnija igra, naćiću najbolju kombinaciju podešavanja i igrati bez problema; kao što sam rekao, ne bolujem od toga da mora sve biti na ultra..

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
@Nameless

Heh, brate, pa ako ti nije problem izdvajanje te sume novca (1500€), makar to bilo i na 5 godina, ne znam ni šta tražiš na temi. pošto, U tvom slučaju, konzole stvarno nisu alternativa i šta god da ti se kaže neće biti jače od gole gluposti.

Ne sekiram se i ne kucam na temi zbog tebe i tebi sličnim.
Šta se ljutiš, bre?!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:35   #134
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@Nameless1 - ta karta je stara tek tri godine, ti si rekao pet, a ona vec ima "probleme" (problema bi imala i 980). Zato sam i rekao barem dva hi-end modela je potrebno za "iznad 50" u tih pet godina
ps. ni 1080-Ti ne drzi 1080p@60 u svim aktuelnim naslovima.

ps. smanjivanje detalja - priblizavanje konzolama. A one tri-cetiri puta jeftinije.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:36   #135
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke

Šta se ljutiš, bre?!
Ma jok, samo ti malo zavidim... Na konzolu sam prešao baš zato što ne mogu da se skrpim i otvorim toliko odjednom a periodično treba to. Bilo mi dovoljno 2 crkavanja malo skuplje grafike u 3 godine da uvidim da se noviji FPS na PC-ju nikako ne uklapa u budžet.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 0:40   #136
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ako oce neko da se igra na PCu sa konzolnim detaljima, samo treba povremeno na par godina da kupuje graficke od 150-200e evra. Sve ce te pare da povrati time sto su igre jeftinije, MP besplatan, i jos nakraju i da ustedi.

A ako oce vise, ce naravno i vise da plati.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 1:05   #137
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
@Nameless1 - ta karta je stara tek tri godine, ti si rekao pet, a ona vec ima "probleme" (problema bi imala i 980). Zato sam i rekao barem dva hi-end modela je potrebno za "iznad 50" u tih pet godina
ps. ni 1080-Ti ne drzi 1080p@60 u svim aktuelnim naslovima.
Koje probleme ima moja karta? Koje su to igre gde ja ne mogu da izvučem 50+ fps na visokim podešavanjima? Ajde, reci mi, pošto očigledno znaš bolje od mene. 1080 možda ne može da drži 60fps-a u onim igrama gde postoje raznorazne 'napredne' opcije, koje su tu stavljene da radi fore i namenjene su nekom budućem hardveru.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
ps. smanjivanje detalja - priblizavanje konzolama. A one tri-cetiri puta jeftinije.
Pa ni moj komp ne košta sada isto kao pre tri godine, a konzola gotovo drži cenu. I sa tim smanjivanjem imam znatno bolje performanse i grafiku od konzola. Još bi sigurno pukao 200-300 evra više da sam ove igre koje imam kupovao na konzoli..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 1:08   #138
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Eto sad, "nepotrebni detalji, buduci hardver"...

ps. Probaj Mirrors Edge novi sa "hyper" podesavanjima
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 1:10   #139
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Šta će mi 'hyper' podešavanja? Igri leti na very high-ultra sa overklokovanom 970-icom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 1:14   #140
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Bolji je Golf 2 od BMW-a 7 jer kosta tri dinara i kupis poluosovinu u mesari.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com