Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2013, 14:18   #21
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Izašao sam ja napolje, ali sam probao samo dva-tri puta po dvije-tri minute i to bez ikakvih podešavanja, moguće da bi poslije i uhvatio, ali meni se nije dalo više probavati. Ali možda poslije probam, našao sam neko uputstvo gdje se u ''Location access'' može dodatno podesiti lokacija pomoću GPS satelita, i to da se omogući ''EPO'' i ''A-GPS'', a to navodno dosta poboljša signal.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 16:13   #22
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali uspio sam osposobiti GPS. Opet kažem da mi to uopšte nije bitno, ali reko' ajd' da probam. Podesio sam EPO i A-GPS, onda opet pokušao na balkonu i poslije reboot-a telefona je uspio naći desetak satelita, i to za nekih desetak sekundi je ''lock-ovao'' poziciju. Vjerovatno je teško održati GPS u pokretu ili u vožnji (tako sam pročitao na jednom forumu), ali bitno je da radi, kilavo, ali radi.

Koga zanima kako tačno sam to uspio, neka pogleda prvi dio ovog klipa. http://www.youtube.com/watch?v=ynqKhRSqVpM
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 0:20   #23
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Evo kraći rezime nakog jednog mjeseca upotreba ovog telefona. Zapravo, sutra će biti tačno mjesec dana, ali sad sam slobodan da napišem par riječi.

Telefon yebe kevu. Telefon dere guzove. Telefon je yebeno dobar za samo 115 evra. Telefon je zmaj.

Evo i zašto. Jako je brz, ima četvorojezgarni procesor, 1 GB RAM memorije, prilično čist Android, odličan displej, koji je i prilično velik, visoke rezolucije, lako se rutuje, sa odličnom kamerom i bez ikakvih problema do sada (da ne baksuziram).

Zamjerke koje sam naveo su minorne (srpski: male, beznačajne), dok su prednosti ovog telefona mnogostruke.

E kad sam ja ovako zadovoljan, predlažem svima koji hoće novi telefon, da naruče nešto kinesko. Ovaj ili neki drugi, svejedno. Ni sam nisam vjerovao da je moguće dobiti ovako dobar hardware za ovako malo para. Kinezi su zaista kraljevi, još jednom moram da kažem.

Dodatak: što se tiče cijene, ja sam prošao jeftinije jer sam ga kuipio na popustu od 10%, a dobio sam i povrat od 10 dolara zbog lošijeg GPS-a. A platio sam cariniku 10 evra + 2,5 evra administrativni troškovi, tako da me je izašao oko 115 evra.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2013, 21:17   #24
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Još da kažem da je baterija odlična, danas je izdržala 6 i po sati aktivnog korištenja (dopisivanje odnosno raspravljanje sa djevojkom na WhatsApp ), odnosno Screen Time On je bio 6 i po sati, sa uključenim Wi-Fi, a svjetlost je bila podešena na preko pola i mislim da je to dobar rezultat.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 16:41   #25
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

ovo za screen on je malo teze poverovati,pa bi bilo lepo da se potvrdi screenshootom
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 17:04   #26
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Odlično da ne vjeruješ, znači da je baterija toliko odlična. I mislio sam postaviti Screenshot-ove, ali nisam misleći da nije potrebno tj. da ćete mi vjerovati, ali postaviću sljedeći put kad se isprazni.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2013, 17:26   #27
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Izvinjavam se za drugi post:

Evo ipak Screenshotova, uspio sam ih vratiti pomoću ovog programa, jer sam ih napravio sinoć i onda obrisao. Ipak nije 6 i po sati, nego 6 sati i 15 minuta, ali je bilo i nekih 15-tak sati Stand by-a preko noći, pa sam zaokružio. Juče cijeli dan je bio uključen Wi-Fi, a tih 6 i nešto sati sam koristio WhatsApp i Tapatalk. Odlična baterija, stvarno. Telefon sam rutovao, obrisao višak aplikacija i vodim računa o tome, pa vjerovatno zato ne troši puno.

Evo slika:

Spoiler za Slike:


Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Filip89x (30.12.2013)
Stara 30.12.2013, 0:15   #28
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

neverovatno cudno da ekran tako malo trosi,zapanjen sam
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com