Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Pregled rezultata glasanja: Da li ste za to da se putem novcanih donacija pomogne SK-u postane jos bolji?
Da 13 35,14%
Ne 24 64,86%
Glasova: 37. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2006, 1:40   #21
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Ja se apsolutno slazem...

A kad smo kod Sveta igara, zar ne bi bilo bolje da se jednom godisnje nudi kao dodatak SK-u (kao sto su sad ove igre)? znaci, sto se bossova tice, bilo bi isto kao i ove igre- kupe od nekog dobavljaca ili kako se vec zove, pa prodaju uz SK.
sa svetom igara bi to oni kupili od grupe autora.
tako nekako, valjda. ispravite nelogicnosti, jos uvek sam mamuran...
Avenger je offline  
Stara 2.1.2006, 4:00   #22
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Koliko ste dobro isplanirali akciju niste ni pogledali www.sk.co.yu gde pise mnogo korisnih info, izmedju ostalog i prilicno tacan podatak o tirazu
Sasa je offline  
Stara 2.1.2006, 12:36   #23
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Posto svi mozemo da vidimo koliko su nam ovi ljudi u SK-u podarili i ucinili za nas mislim da je red da mi ucinimo nesto za njih.Ocigledno je da SK drzi najmanju mogucu cenu da bi se dobio kakav takav profit(pa ne mogu da idu bas u - zbog nas).Ako se slozimo(sto moze da se da na glasanje),mi citaoci mozemo da napravimo jednu akciju.Sastojala bi se iz toga da SK 2 puta godisnje kosta 1/3 vise od svoje normalne cene.Ako je sada 120 da kosta 180.I to samo 2 meseca godisnje.E sad,sta bi se time dobilo?Ako bi smo to mi,citaoci i korisnici ovog foruma sami uradili pare koje bi SK dobio kao extra profit bi koristi za poboljsanje uslova rada.Odnosno,poboljsali bi neke segmente koji su goreci.Evo ja lupam sledece:
1.Zakupljenje brzeg servera tako da mogu da se uvedu avatari ili potpisi...
2.Jednom godisnje da izlazi Svet Igara
3.Kupovina Sasi tako zeljenog kompjutera baziranog na P4 3.2 EE
4.bilo sta sto bi pomoglo nasem SK-u koji bi to nama vratio na najbolji moguci nacin.
Kako bi oni te pare trosili u to mi se sigurno ne bi smo mesali.Mogu da organizuju ovde glasanje sta bi moglo da se uradi,ali oni da daju predloge.Mislim da ovde ima tako mnogo predloga od stranje citalaca koji su neizodljivi upravo zbog para.Zasto da im ne omogucimo,mi,kao citaoci tih tako dobrih kompjuterskih novina da ne ispune bar nesto?Zasto da sav teret bude na njima?Ljudi,ajde da se dogovorimo!Necu da ovo bude moj predlog niti moj nick da se pamti.Ajde svi ovo da uradimo i da organizujemo akciju.Ako zelite nesto da poklonite SK-u onda je to definitivno ovo.Mi jesmo zemlja bez para,ali mozemo bar njima da olaksamo taj teret.

Odoh sad da se napijem.Vreme je.Srecna 2006!!
Ne PADAJU NAMA PARE SA NEBA A SK JE NAJBOLJI Zbog CENE (120 dinara je sasvim dovoljno)!!
Wolverine je offline  
Stara 2.1.2006, 12:54   #24
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

"Prosečan tiraž “Sveta kompjutera” (na primer u periodu od maja do septembra 2005. godine) je 42.000 primeraka" (Sasa je morao u 3 ujutru da se budi da bi retardima dao podatak )
E sad vi sami izracunajte koliko bi znacile te 2 "donacije" godisnje.Pa bile i 30din.E sad,posto neki ljudi nisu ni procitali ni razumeli ono sta sam hteo da kazem ponovicu:cena nece biti 180din konstantna nego 2 puta godisnje.I to je bio samo PREDLOG kako da se pomogne SK-u.Ali,ipak pocinje sve polako da mi bude jasno...I moze li neko nesto konsturuktivno da kaze ili mora da ukljuci CAPS LOCK da bi nam svima bilo jasno da nije ni razumeo i cemu se radi...

Ipak cu ja da stavim glasanje,pa da vidimo ko je za a ko ne.Ako ima ljudi ce da razgovaramo...

Poslednja ispravka: ACHTUNG (2.1.2006 u 13:08)
ACHTUNG je offline  
Stara 2.1.2006, 18:37   #25
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

..moze i bez caps locka ali ima nekih koji ne citaju a vidim niko ozbiljan da ti se ukljuci na temu.....a o konstruktivnosti:Svet Kompjutera je najbolji zbog svog shmeka(i tachnosti) ali i zbog atraktivne cene!!!

A o ozbiljnosti teme---mogu samo da se smejem;verovatno pokusavas da se ustekas ovima da budes moderator(ono ti im dizes cenu na trzistu a oni te slave ko krsnu slavu), ali SK sam po sebi spada u PRESTIGE(?) magazine tako da im ne treba POTRCHKO poput tebe da im dize cenu............
a 180 dinara je bre za prosechnog choveka mnogo, ako SK ishte neke humanitarne donacije moze sam da trazi

ne blesavi se nego idi prepravi svoja zlodela
Wolverine je offline  
Stara 2.1.2006, 19:00   #26
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

E,a tacno sam znao.Nista ova tema ce da stoji dok se neko pametan ne javi,a ja odustajem.Pazi,e stvarno bre ne zasluzujemo ovo malo.Zasto bih ja bio moderator da ispravljam nebuloze i bikove kao sto je Wolverine po ceo prokleti dan??Ajde da mi neko to objasni!!E,sad razumem Sasu.

Pravi smo bre SRBI.Samo znamo da pljujemo tudje,po fazonu da komsiji crkne krava.I lepo sam napisao da bi ovo bila zajednicka akcija ali neeeee...JA hocu da budem moderator...JA sam potrcko...Stvarno ne razumem ovo.E a niko ali bas niko(cast izuzecima) da se seti da nesto pametno kaze.A kada je o posterima,Svetu Igara,avatarima,da se bre polome..POGIBOSE!!Bre ovde trebe jedan luger,disciplinen bre!Budi stecan sa onime sto ti je dato i cuti!Jok bre,Srbi.HOCE VISE A NECE NI **** DLAKAVO DA POMERI!!!Zato nam je ceo svet kriv,a???Sve bre same patriote i legende.Treba da da 120 din ukupno GODISNJE i to mi je MNOGGGOOOOO.I to sam rekao da je samo PREDLOG!!!Ne,pa ovo je uzasno...Zlocin.E,pazi ti tu logiku:HOCU DA BUDEM MODERATOR!!!E,BRE!CUJE LI ME NEKO!MODERATOR!!

Odoh ja na kupanje bez peskira...dok jos ima gasa...Moja poslednja zelja je da ne brisete ovaj post.Da stoji.Da se vidi.Ipak smo mi za neciscen Luger.
ACHTUNG je offline  
Stara 2.1.2006, 20:49   #27
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
E,a tacno sam znao.Nista ova tema ce da stoji dok se neko pametan ne javi,a ja odustajem.Pazi,e stvarno bre ne zasluzujemo ovo malo.Zasto bih ja bio moderator da ispravljam nebuloze i bikove kao sto je Wolverine po ceo prokleti dan??Ajde da mi neko to objasni!!E,sad razumem Sasu.

Pravi smo bre SRBI.Samo znamo da pljujemo tudje,po fazonu da komsiji crkne krava.I lepo sam napisao da bi ovo bila zajednicka akcija ali neeeee...JA hocu da budem moderator...JA sam potrcko...Stvarno ne razumem ovo.E a niko ali bas niko(cast izuzecima) da se seti da nesto pametno kaze.A kada je o posterima,Svetu Igara,avatarima,da se bre polome..POGIBOSE!!Bre ovde trebe jedan luger,disciplinen bre!Budi stecan sa onime sto ti je dato i cuti!Jok bre,Srbi.HOCE VISE A NECE NI **** DLAKAVO DA POMERI!!!Zato nam je ceo svet kriv,a???Sve bre same patriote i legende.Treba da da 120 din ukupno GODISNJE i to mi je MNOGGGOOOOO.I to sam rekao da je samo PREDLOG!!!Ne,pa ovo je uzasno...Zlocin.E,pazi ti tu logiku:HOCU DA BUDEM MODERATOR!!!E,BRE!CUJE LI ME NEKO!MODERATOR!!

Odoh ja na kupanje bez peskira...dok jos ima gasa...Moja poslednja zelja je da ne brisete ovaj post.Da stoji.Da se vidi.Ipak smo mi za neciscen Luger.
Eto vidis ACHTUNG sta sejes to i zanjes. Pa ti si meni rekao da podilazim Sasi a sad i sam pocinjes da shvatas neke stvari na svojoj kozi. Nisu ONI trebali da nas bombarduju sa osiromasenim uranijumom i tako zagadjuju predivnu prirodu. Trebali su da nam bacaju dzakove para a u svaki dzak po 100 nozeva. Garantujem ti da bi za deset dana polovina Srba bilo medjusobno poubijeno zbog para naravno. Zvuci surovo ali je istinito.
Lepo od tebe sto zelis idejama da pomognes SK ali mi se cini ( nisam citao novogodisnji broj a imam ga ) dok je u sastavu Politike slaba je to vajda. Kada bi se SK odvojio kao posebno pravno lice a ima sve uslove za to, onda tek treba pricati o finansijskoj pomoci listu. Bacati novac u vrecu bez dna - Politika, zaista nema smisla.
I molim te ne mesaj III rajh sa srbima jel malo znas o njemu.

Poslednja ispravka: Sasa (3.1.2006 u 2:08)
AstraLogos je offline  
Stara 3.1.2006, 1:54   #28
Avenger
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

A cekaj, sto se uopste raspravljate? otvori racun, reci da postoji, ako dovoljno ljudi da novac, kupi sta mislis da treba (pre toga napisi: do toliko novca kupuje se to, preko-to,to i to, da se osiguras od kasnijih optuzbi), pa ustupi sk-u na neograniceno koriscenje (tako stranci ne mogu da uzmu). ko nece da uplati, pa ne mozes da ih nateras...

Ako bude previse malo novca, odvedi redakciju na dobru klopu
Avenger je offline  
Stara 3.1.2006, 9:13   #29
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Ja uopšte ne razumem koja je poenta ove teme i uopšte tog prikupljanja novca za SK. Ako je neki časopis kvalitetan, onda se obično dobro prodaje, a ako se dobro prodaje onda može i da zaradi, što od prodaje, što od reklama koje su obično skuplje što je časopis popularniji. Ako neki časopis ne može da se izdržava, odnosno zaradi od toga, onda lepo ključ u bravu i završeno. Zašto bi se nešto veštački održavalo ako to nešto ne pravi profit, pa nije to "Zastava". Jel vi to pokušavate da kažete da SK nema dovoljno čitaoca i reklama, pa im zato treba milostinja ? Ja bih rekao da SK sasvim lepo funkcioniše. Uostalom, kada im niko nije davao donacije u "ono" vreme, kada se radi uštede stavljala jedna spajalica, a papir je bio sličan toaletnom, ne vidim zašto bi im neko sada nudio.
Marko_L je offline  
Stara 3.1.2006, 16:25   #30
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Unhappy Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

"Jel vi to pokušavate da kažete da SK nema dovoljno čitaoca i reklama, pa im zato treba milostinja?"

Da li sam ja lud ili sta?Pazi ko je to ikada rekao??Da nema dovoljno citaoca ovo se ne bi ni pokretalo jer je bas potrebno da bude sto vise ljudi.Ako ti kazes da SK ima pare za sve sto onda ne poveca broj strana,kvalitetniji papir,ubaci poster,i sve za sta se ovde kuka a da cena ostane ista??Kapiras,mislio da ako napravimo neki 'visak' SK bi mogao to znalacki da iskoristi tako sto bi da neke predloge,a citaoci birali.Mislim dobila bi se samo veca bliskost citaoca i SK-a.E sad ovde vec ima previse ljudi koji seku vene vec zbog ovog povecanja od 20din.Ne razumem kada odgovore NE na pitanje u glasanju.Znam da donacija zvuci bedno,ali pogledaj koliko ima topica gde se samo kuka za nesto.Ideja je bila da se nekako olaksa SK-u rad.Bilo koji predlozi su dobrodosli,bilo novcani ili ne.Ali sada je vec kasno.I tako...Zivot ide dalje...A ovo je zrelo za zakljucavanje.Nije ovo shvaceno onako kako je trebalo da bude.Ipak nema raja novca pa cim joj pomenes ona ustaje na "kuku i motiku".
ACHTUNG je offline  
Stara 3.1.2006, 16:52   #31
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

@!ACHTUNG!
Ja razumem tvoju dobru nameru, samo kažem da se tako nešto, jednostavno ne radi.
Citat:
Ako ti kazes da SK ima pare za sve sto onda ne poveca broj strana,kvalitetniji papir,ubaci poster,i sve za sta se ovde kuka a da cena ostane ista??
Pa, ako bi se prikupljale pare, kako onda cena ostaje ista ? Ili u prevodu, nećeš platiti na ćupriji, već odmah na Drini Uostlom, ne mora da znači da je nedostatak novca uzrok nepovećanju broja strana. Jesi li razmišljao možda o tome da li ima dovoljno tekstova, da li ima o čemu da se piše uopšte. Ja ne bih voleo da SK postane kao neki drugi časopisi koji višak strana popunjavaju nekim baljezgarijama. Što se tiče kvalitetnijeg papira, ja ne vidim kako papir može da bude kvaliteteniji od ovog ? Da se stavi neki dijamantski ? Mislim da je isti na sasvim zadovoljavajućem nivou. A što se tiče postera, možda jednostavno ideja nije prihvaćena. To što ljudi kukaju, to je njihov problem, je šta god da se uradi, naći će se neko da mu fali "samo još ovo".
Citat:
E sad ovde vec ima previse ljudi koji seku vene vec zbog ovog povecanja od 20din.Ne razumem kada odgovore NE na pitanje u glasanju.
Ja to povećanje nisam ni primetio kada sam kupovao časopis, ozbiljno, tek kad mi je Saša pomenuo, shvatio sam da je cena povećana A inače, i ja sam odgovorio NE, ali ne zato što ne bih imao da dam, već iz prostog razloga što se to ne radi tako. Ako neko hoće da prikuplja pare, lepo otvori račun i kaže, ko hoće neka da koliko može za to i to i zdravo. Tu i tu možete videti kako se troši novac od donacija (ovo je obavezno, niko normalan neće dati pare, ako nema gde da vidi kuda je njegov novac otišao i za šta se troši). Znači za tako nešto bi u celu akciju trebalo da se uključi redakcija SK, a pošto ih ne vidim na ovoj temi, predpostavljam da nisu zainteresovani za takvu ideju, kao što ni ja ne bih bio da sam na njihovom mestu.
Citat:
Znam da donacija zvuci bedno,ali pogledaj koliko ima topica gde se samo kuka za nesto.
Već rekoh, uvek će da se kuka na nešto. Evo recimo sad prikupimo te pare i ubace se, na primer, posteri, opet će se naći neko da kaže "Buuuu, ubacili su Sirioz Sema, a ja sam hteo Laru Kroft, i još sam im dao pare za to".
Marko_L je offline  
Stara 3.1.2006, 17:01   #32
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Ja bih vam najradnije zakljucao/obrisao topic ali cete se odmah bunite i da placete "represija, bogovi, gde je ovde demokratija".
Zato vas samo gledam i pazim da bas bas ne preterate (mada ste blizu ).

Sta mislim ? Jos jedna u nizu glupih threadova/ideja proizasla iz pogresnog misljenja:

- dosadno mi je u zivotu pa smisljam fix ideje
- citam i kupujem SK, nisam 100% zadovoljan (a i da jesam, necu to da kazem) i ajde malo da pametujem jer tacka 1.
- smatram da sam prepametan i da su moje ideje ludacki dobre a da zbog tacke 2. one moraju da budu prihvacene
- pri tome zaboravljam da SK ima tiraz od 40-50k primeraka, tj da ja jedan cinim udeo od 0.002 promila u kolicini ljudi koji kupe SK tj. 0.001 promila od onih koji ga citaju (svaki SK u proseku procita dvoje ljudi).
- takodje zaboravljam da postoji tamo neka redakcija, sa nekim tamo urednicima kojoj je dato za poseo da uredjuje SK. Ma sta koji djavo redakcija, ja hocu dase pitam. Sta bre selektor, ja znam najbolje o fudbalu, predsednik/premijer/guverner.. ma sve je to stoka ja znam najbolje.
Sasa je offline  
Stara 3.1.2006, 17:01   #33
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Citat:
Nije ovo shvaceno onako kako je trebalo da bude.Ipak nema raja novca pa cim joj pomenes ona ustaje na "kuku i motiku".
Nije fora samo u tome da se nema para ili da neko ne ne želi da daje pare, jer kada bi se prikupljale donacije, svako bi dao koliko može. Evo ja bih prvi dao neke pare kada bih znao da je tako nešto potrebno i kada bi postojao jasan PLAN za sve to. Znači, prvo treba da se zna za šta trebaju pare i koliko treba da se skupi, pa tek onda da se namenski skuplja. Recimo, istupi neko iz redakcije i kaže "Treba nam za novi server koji će da gura SK forum", i onda mi kažemo ok, znamo za šta treba, otvorićemo račun, skupljaćemo pare i zakupićemo server, i lepo objaviti koliko je para skupljeno, koliko je potrošeno na server, na šta će se potrošiti ostatak, znači transparentno, ali ovako indijanski to jednostavno ne ide.
Marko_L je offline  
Stara 3.1.2006, 17:05   #34
master037
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 38
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Arrow Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Slucajno sam primetio ovu temu pa....

Ako se uvede nesto tipa (poklon cd) koji nije obavezan da se kupi onda ok... Ko hoce da pomogne SK i da kupi taj promotivni ili shareware -freeware cd ako.. cena cd-a sa sk moze da bude 180 ili koliko vec dinara, ali ostaviti prostora onima koji ne zele tako nesto da kupe SK po ceni od 120 din.. ali primoravati ljude i izvlaciti im pare iz dzepa na konto donacija, pomoci sk itd to je totalno glupo i nije bitan iznos da li je u pitanju 5 dinara ili 555 dinara vec sam nacin..

Drugo: SK je prepun reklama, kao sto je moj javni inbox pun spam-a i to smatram pogrosanjem, a ne poboljsanjem u odnosu na proslu godinu. Od najavljenog povecanja strana nema ni K... tj. povecali su broj strana fizicki ali se nista nije promenilo... dodate su reklame, povecana sekcija za mobilne a i pocinje se sa nekim high-tech komponentama koje prosecni citalac ne moze ni da vidi, a ne da kupi...
Trece: Predlog je da se tekstovima i sadrzajem poveca broj citalaca, poveca tiraz pa ce samim tim biti i vise para za njih. Svakog meseca bi trebali da izbacuju best buy konfiguraciju, jednom za game, jednom za office, jednom za pocetnike itd... da izlistavaju freeware programe koji u ovo LEGALNO vreme mogu umnogome da zamene preskupe programe koje vecina nas koristi i dalje.. itd..

Znaci zakljucak je da sam SK popravi svoj kvalitet i da ostavi prostora da ko hoce kupi sk po visoj ceni (znaci SK sa cd-om), a ko ne ne mora.. Jer SK je popularan upravo zbog CENE i mixom tema koje obradjuje u odnosu na druge casopise predstavlja best buy.. ali se i to menja...
master037 je offline  
Stara 3.1.2006, 17:16   #35
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Zato sto je moja ideja bila da ovo bude akcija samo citaoca.Da mi njima pokazemo koliko cenimo njihove tekstove i rad.Vidis,ti si dao predlog za racun.Ja sam to i trazio.Predlog po predlog i nasli bismo nesto dobro.Ja sam predlozio najlaksu varijantu ali ocigledno neizvodljivu.U svakom slucaju sam ispao kreten i to se vise nece ponoviti.I jos me napali da sam potrcko.To moze samo ovde...Samo pogledajte koliko se nedeljno otvori tema gde se stenje za nesto...Ne znam da li se ikada otvorila negde tema koja bi ukljucivala rad citaoca osim onoga za IRC kanal.

"Već rekoh, uvek će da se kuka na nešto. Evo recimo sad prikupimo te pare i ubace se, na primer, posteri, opet će se naći neko da kaže "Buuuu, ubacili su Sirioz Sema, a ja sam hteo Laru Kroft, i još sam im dao pare za to"."

you said it all
ACHTUNG je offline  
Stara 3.1.2006, 17:20   #36
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Citat:
Marko_L kaže:
@!ACHTUNG!
Ja razumem tvoju dobru nameru, samo kažem da se tako nešto, jednostavno ne radi.
Upravo...

SK jednostavno nije privatno vlasnistvo.
Ne znam da li ti je, ili nije, jednostavno palo na pamet da ovi nasi iz SK-a ne raspolazu novcem pokupljenim od tiraza.
Ja sam siguran da kada bi predlozili glavesinama takav predlog, da bi se zdusno slozili. Ali gde bi te pare otisle, ko zna?
Znaj, u biznisu ne postoji ja i ti, vec samo interes, a konce drze uvek neki koji ne bi trebali da ih drze.
Ali sta ces, takav je zivot.
Nadajmo se samo da ce SK i dalje imati onaj zdrav duh kojim je odisao svih ovih godina. Mozda i nece.

A ti ako si bas postojan u nameri da nesto promenis, skupi pare, otkupi Politiku (ili samo njem deo, SK) pa radi sta hoces.
Ili postani politicar, budi ministar, pa onda svojim vezama primoraj ove iz SK-a da urade nesto po tvojoj volji.
Pozdrav.
bobi je offline  
Stara 3.1.2006, 17:38   #37
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Citat:
Ako se uvede nesto tipa (poklon cd) koji nije obavezan da se kupi onda ok... Ko hoce da pomogne SK i da kupi taj promotivni ili shareware -freeware cd ako.. cena cd-a sa sk moze da bude 180 ili koliko vec dinara, ali ostaviti prostora onima koji ne zele tako nesto da kupe SK po ceni od 120 din..
Ovo je najgori predlog od svih pomenutih u ovoj temi. Pa zaboga, SK ima tiraž od 50.000 primeraka, što znači da bi morao da plati izradu 50.000 CD-ova, i sad na primer od te količine proda se 2000-3000 istih. Pa to ne bi bilo dovoljno ni da se pokriju troškovi izdavanja tih CD-ova, a ne da se nešto odvoji sa strane, čak bi otišli i u minus.
Marko_L je offline  
Stara 3.1.2006, 17:39   #38
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

@Sasa:

Pa dobro,nisi mogao bas tako da mi "prebijes prste" ali ajde...Nisam rekao nista za urednike ili bilo koga u SK-u.Ideja mi je posla kada je neko od administratora rekao da nece da se ubacuju avatari jer bi usporilo server.Ne razumem kako si ti ukapirao da ja zelim da menjam SK?Bilo je po fazoniu:TI si taj koji je kriv za sva zlodela na ovom svetu...
.Ako mislis da mi je dosadno dodji da zajedno spremamo Otpornost Materijala 1 i 2 ,Dinamiku Tacke,Elektrotehniku,...Ozbiljno,nije mi bila namera da nekog uvredim a kamoli da sad to ispadne moje 'sirenje' .Mozda ljudi na osnovu mojih drugih postova na druge teme ukapirase sve pogresno...

@MarkoL:fazon je bio da se napravi plan ali je od svega opet ispala pljuvaonica.
ACHTUNG je offline  
Stara 3.1.2006, 17:53   #39
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Ja stvari vidim ovako.
Svet Kompjutera je čedo kuće Politika, njen proizvod, robna marka...
znači deo jednog giganta. Kakav je odnos kuće Politika prema svom čedu to možemo samo da pretpostavimo, oni koji vuku konce i odlučuju o svemu svesni su da SK pokriva jedan deo tržišta i da kao takav donosi neke prihode po kojima ima mesto na njihovim godišnjim rang listama o isplativosti.

Iako ne raspolažem validnim podacima već samo zdravorazumski rezonujem u odnosu na situaciju u kojoj funkcionišemo svi mi mislim da je SK u donjem domu po isplativosti i tretmanu u Politici. Ovo proizilazi iz toga što sam uveren da širi krug čitalaca čita trač i džigi bu časopise sa veselim domaćicama, narodnijem pjevačicama-umjetnicama i da mnogo više čitalaca ima koje zanimaju silikoni nego silicijum. Mi smo manjina, shvatite.
Uzmimo čak i da SK veoma profitabilno funkcioniše u takvom sistemu ništa ne garantuje da će taj novac otići u razvoj istoga.
Da je Svet Kompjutera samostalan uvek bih podržao jačanje njegovih pozicija, što zbog sebe tako i zbog svojih potomaka. Mislim takođe da mu onda i ne bi bila potrebna bilo kakva pomoć, njihove pare bi završavale u njihovom džepu i samo bi od njih zavisilo da li će propasti ili prosperirati.


Da ne davim više to je otprilike deo objašnjenja razloga što mi se ova akcija čini besmislena i nedovoljno dobro idejno odrađena.

Idejno bi bila dobro obrađena da ste vi cilj našli u skupljanu novaca recimo za razvoj foruma, na primer dobrovoljna članarina na određeni račun koji će poslužiti tačnoj i određenoj svrsi, cilju. Takvu neku akciju bih podržao i podržaću je ako zaživi. Evo i predlog 6 evrića za godinu dana pa sad množite. Pola evra mesečno je beznačajno, ni ne znate gde odu.

ps
mnogo kraću verziju ovoga mišljenja sam već poslao, možda je neko i pročitao ali je završila greškom negde u katakombama foruma
izvinjavajte ako je ovo predugačko ali mi došlo...

Pozdrav, iskreno od
simketa
Simke je offline  
Stara 3.1.2006, 18:16   #40
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Novogodisnji poklon(ako se slozimo) ;)

Bravo Simke, to je poenta svega. Slažem se apsolutno sa ovim što si napisao.
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Novogodišnji poklon (komp) hacker_aca Šta da kupim? 25 9.1.2008 1:59
Novogodišnji Wallpaper [Imzadi] 2D radovi 55 2.2.2007 1:31
pozivnice za gmail ucitelj paracin Internet tehnologije 17 20.8.2006 22:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com