Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2006, 22:51   #1
Cupavi Zeka
Novi član

Član od: 29.12.2005.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koje komponente?

Planiram da sklopim nov kompjuter pa me zanima par stvari i kako se to moze uklopiti u moje zelje. Moja neka vizija je Intel D805 na Asus P5LD2 Deluxe ali molio bih pomoc oko izbora graficke kartice, HDDa, napajanja i RAM memorije kao i savet u vezi maticne ploce (mozda neku jeftiniju da odaberem jer ne planiram upgrade narednih par godina a nijedna napredna opcija mi nije previse bitna osim zelje da masina bude sto stabilnija).

Da napomenem:
- procesor: ne treba mi Core 2 jer upgrade necu raditi u skorijoj buducnosti, treba mi stabilna i pristojna masina za rad, preferiram Intel
- graficka: igre ne planiram igrati tako da mi treba nesto sasvim prosecno ali kvalitetno, u PCIe izvedbi
- HDD: 120 do 160 GB, 8MB cache, najmanje 7200 obrtaja.

To je otprilike to, napajanje treba da mi izdrzi sve ovo, RAMa cu uzeti zavisno koliko mi para ostane ali 512 MB je minimum. Uzmite u obzir da ovu masinu planiram kupiti oko Nove godine za oko 400 evra pa mi preporucite sta bih u tom trenutku mogao dobiti (uz napomenu da u te pare mora da udje i kuciste i napajanje).

Unapred hvala.
Cupavi Zeka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 0:37   #2
Atila
Starosedelac

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Koje komponente?

Да ти сад препоручујем шта да купиш за Нову Годину знаш ли ти кол'ко цене могу да падну и кол'ко нових модела може изаћи за скоро 5 месеци.
До тад ће Core 2 Duo већ увелико бити код нас и цена ће му се унормалити као и Conroe ready плочама.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:16   #3
Cupavi Zeka
Novi član

Član od: 29.12.2005.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

U cinjenici da je Nova godina daleko i jeste veci deo poente mog sadasnjeg istrazivanja jer cu tad moci da kupim po pristojnoj ceni ono za sta sad jos uvek nemam para a tad ce svi biti zauzeti komentarisanjem novih procesora i cipsetova i malo ce se ljudi secati sta valja za D805.
I naglasio sam da mi Core 2 ne treba niti bilo sta novo sto ce izaci vec bih sad da sklopim spisak zeljenih komponenti i da oko Nove godine stavim ranac na ledja i u soping. (a mozda i ranije jer ce cene padati a moja ustedjevina ce rasti i kad se poklopi da imam dovoljno za ono sto hocu kupujem pa bilo to za Novu godinu ili cak u oktobru )

Pozdrav.
Cupavi Zeka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 23:45   #4
Atila
Starosedelac

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila

Citat:
Cupavi Zeka kaže:
U cinjenici da je Nova godina daleko i jeste veci deo poente mog sadasnjeg istrazivanja jer cu tad moci da kupim po pristojnoj ceni ono za sta sad jos uvek nemam para a tad ce svi biti zauzeti komentarisanjem novih procesora i cipsetova i malo ce se ljudi secati sta valja za D805.
I naglasio sam da mi Core 2 ne treba niti bilo sta novo sto ce izaci vec bih sad da sklopim spisak zeljenih komponenti i da oko Nove godine stavim ranac na ledja i u soping. (a mozda i ranije jer ce cene padati a moja ustedjevina ce rasti i kad se poklopi da imam dovoljno za ono sto hocu kupujem pa bilo to za Novu godinu ili cak u oktobru )
Е па покрени онда ову тему поново око Нове Године јер не можемо ми да проричемо цене а који chipset-ови ''ваљају за 805'' сигурно нећемо заборавити
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 11:18   #5
Magneto
Starosedelac

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka

Osim u nekim ekstremnim slučajevima, greška je uzeti 805-icu i sada, a kamoli na samom kraju godine.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Filmovi koje pamtite... 6am3 Fana71c Kompjuteri i film 261 28.4.2016 15:15
Stvari koje bez filmova nikad ne biste znali... REDisLAW Cvet kompjutera 329 2.2.2010 4:00
Chieftec kucista bez napajanja Ron_Jeremy Ostale komponente 43 12.9.2006 22:30
koje su dobre igre za umrezena dva racunara?!? JANISKO Mrežne igre 12 11.5.2006 11:32
Koje vodeno hladjenje ? Yugo-55 ŠDK - Osnovne komponente 3 14.12.2005 20:49

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:12.