Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2016, 14:32   #121
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

FE napadaju samo kad je odnos ispod - 75. Dotle si bezbedan.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Miki1987 (7.6.2016)
Stara 15.6.2016, 17:58   #122
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Да ли је могуће да су тако глупо направили да цела флота од 10к напада небитан брод за изградњу уместо да помогне и нападне непријатељску флоту.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 0:36   #123
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Да ли је могуће да су тако глупо направили да цела флота од 10к напада небитан брод за изградњу уместо да помогне и нападне непријатељску флоту.
Mene citava flota saveznika prati, gde god ja napadnem tu i oni
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 1:03   #124
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Jbg, napravljeno je tako da kad desnim klikom pošalješ flotu ka meti, ona napada sve što joj se nađe na putu do mete.

Kod mene su savezničke flote uvek u fazonu "kuliramo na bezbednoj razdaljini i ulećemo u fajt tek kad je odnos snaga 3:1 u našu korist". Nikakva vajda od njih...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 2:15   #125
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Meni se sviđaju neke reakcije A.I. Recimo napao sam vanzemaljce zapadno od mene, i posle nekoliko meseci njihove komšije koje su još zapadnije (pa prema tome sledeće na redu da mi budu plen) su oformile alijansu i istovremeno me napale dok sam ja napadao ove moje zapadne vanzemaljce. I alijansa ih nije baš gotivila ali izgleda da su mene videli kao veću pretnju. Na njihovu žalost jesu bili u pravu, rasturio sam im sve flote ko ništa.

Ono što mi se ne dopada je endgame. Jednostavno nema šta da se radi kada se razviješ i proširih do samih granica ostalih civilizacija osim da osvajaš. Ili osvajaš ili stagniraš. Mada se polako spremam da napadnem fallen empire koji me jedini gotivi u celoj galaksiji.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 2:48   #126
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
decoy kaže: Pregled poruke
jbg, napravljeno je tako da kad desnim klikom pošalješ flotu ka meti, ona napada sve što joj se nađe na putu do mete.

Kod mene su savezničke flote uvek u fazonu "kuliramo na bezbednoj razdaljini i ulećemo u fajt tek kad je odnos snaga 3:1 u našu korist". Nikakva vajda od njih...
Немам такав проблем, увек ме савезници прате. Ово је био супротни пример, уместо да улетим савезницима у помоћ, мој брод је нападао безвезне мете.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 16:23   #127
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Asimov patch stiže do kraja meseca...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 16:47   #128
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Stellaris

Yup bice kljucnih promena
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 16:35   #129
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Izašao 1.2 Asimov update.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 18:03   #130
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Probao sam Stellaris...osecanja su mi pomesana, ali sam uglavnom razocaran.

SOSE mi je bio mnogo bolji, u sustini mi jako lice obe igre.

Prvo, to sto nema tech tree mi je veliki minus, jer prakticno klikcem na slepo. Drugo, uzeo sam pre neki dan iz znatizelje cheats da probam i koristio cheat samo za resarch.

Mislim, ima li tome kraja? Pojedine tehnologije sam dogurao do 50lvl, i prakticno mi vrti iste stvari samo u krug.

Neko moje misljenje je da igra moze da se igra, iz ugla da je ponuda 4x simulacija posna.

Da je savremenik Sins of Solar Empire, mislim da bi se brzo zabolavilo na Stellaris.

Zaista ima puno sadrzaja, diplomatija itd....ali nekako mi je to sve pointless....izbor predsednika na planetama je totalna glupost, vise me nervira onaj prozor koji iskoci, nego sto je stvarno korist od predsednika planete.

Igra potencira te, predsednike/admirale/naucnike, ja sam u jednoj partiji imao problem sto sam imao maksimalno 12 komada dozvoljeno, a kad dodju na 82-85 god umiru ko musice. Nove nisam mogao da izaberem, jer mi je pool bio popunjen.

Poslednja ispravka: supressor (27.6.2016 u 18:12)
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 18:59   #131
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
supressor kaže: Pregled poruke
Probao sam Stellaris...osecanja su mi pomesana, ali sam uglavnom razocaran.
Počinio si prvi smrtni greh kod strategijskih igara koristeći cheat, i u principu sebi obesmislio celu igru. Ja sam se isto tako zeznuo kod nekoliko dobrih strategija i koristio cheat i smorio za medalju.

Upravo je nepredvidljivost tehnologija to što je prilično interesantno, mada da budem iskren, nisu one toliko nepredvidljive samo treba da pažljivo izabereš ponuđeni početni tech i velika je šansa da će se u sledećem krugu pasti isti tech većeg nivoa.

Što se tiče izbora predsednika, verovatno si izabrao neku vrstu demokratije i izbora na 5 godina. To je i mene mnogo smaralo u početku i na kraju sam napravio novu rasu gde vlada Science Directorate, neka vrsta naučničke diktature gde su izbori na 40-50 godina.
Takođe tvoji guverneri, naucnici u početku žive kao normalni ljudi, kasnije možeš da im produžiš životni vek novim tehnologijama, meni recimo neki žive i po 250-270 godina. Ne sećam se kada sam zadnji put menjao nekog. Takođe postoji limitirani broj koliko vođa/naučnika/itd možeš izabrati i njega takođe možeš povećati razvojem tehnologija ali to je kada baš odmakneš u igri.

Meni je endgame najveća zamerka jer posle svega nema šta mnogo da se radi osim osvajanja.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 19:33   #132
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Ma cheats koristim samo kad mi se igra ne dopadne, kažem ti odigrao sam par partija normalno i reko daj da vidim koliko ima.


Jednostavno, samo vrti npr 5% proširenja dometa senzora, štete oružja itd...jasno je i logično da ce u sledecem krugu, ili dva ponuditi nesto slicno, ali glupo mi je da ako recimo u igri ima 1000 mogucih tehnologija, u toku jedne partije dovijas samo 25-30 za istrazivanje.

U jednom trenutku sam menjao i naucnike, medjutima ni to nije pomoglo da dobijem nesto drugo.

Da, jel moguće sa Zemljanima dobiti Arid world za kolonizaciju...pošto sam ja peglao dosta, pojedine partije baš dugo i njega nikako da dobijem.
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2016, 21:39   #133
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stellaris

Vladimirus,oni sredjuju preko patcheva mid game.
Posle toga ce biti dlc za end game
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2016, 17:20   #134
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Instalirao sam Asimova pa da vidimo kako ce sad biti
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2016, 19:20   #135
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Ставио сам 1.2.1 печ и игра је унапређена, пре свега је АИ противника доста бољи.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2016, 15:19   #136
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

I prvi DLC (kozmetika)...

http://store.steampowered.com/app/498870/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 15:28   #137
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Heinlain patch (1.3) u pripremi...

Citat:
Auto-Explore
Exploration is an important part of the Stellaris early game, but towards the mid and late game, it can get annoying to have to manage your science ships while also trying to run a sprawling interstellar empire. We've said previously that we don't want the automation fully automated away, so the compromise we've settled on is to introduce a technology that will appear after your empire grows to a certain size that allows science ships to be automated (it will also grant some other bonuses so to be useful to the AI). Though we know that there are are people who want automation options from the very start, we believe that there is always a cost involved in automating core parts of the game experience. You will of course be able to mod the game to permit you to have it enabled from the start, if you so wish.

Rally Points
One of our most requested features since release has been a better way to manage newly built ships. After discussing the various options (such as a fleet designer) we decided to settle on adding Rally Points for your fleets. In Heinlein, you will be able to mark any planet or star in the galaxy as well as any warfleet owned by you as a rally point. When a new warship is built in your empire, instead of remaining at the planet that built it, it will look first for a fleet marked as a rally point. If it finds such a fleet, it will travel to that fleet and automatically merge with it. If something happens to destroy that fleet while the ship is traveling to it, it will abort and return back to its point of origin. If you have no fleet rally points, the ship will instead use the nearest planet rally point, traveling there and merging with any fleet present around that planet. In addition to changing how newly built ships behave, rally points also alter the 'return' order given to ships - instead of returning to the nearest spaceport, they will return to the nearest spaceport marked as a rally point. If no spaceport is marked as a rally point, they go to whichever one is closest, as before.

Expansion Planner
Another highly requested feature that will be coming in Heinlein is an expansion planner - an interface where you can see planets that are available to colonize or build resource/observation stations at. It is currently planned to be a tab in your empire screen, where you can filter by what you are looking for and easily see the best candidate planet for whatever it is you are looking to do. More details on this will come in a future DD.

Strategic Resource Rework
An area of the game that we feel didn't really work out as planned is strategic resources. They are at once too rare and too common, too varied and too bland. Most of all, we feel that they are far too fiddly to interact with, requiring you to keep track in your head of which spaceports have which particular modules. As such, we currently have the following changes in mind for strategic resources:
- Split strategic resources into strategic (living metal, lythurgic gas, etc) and local (betharian stone, alien pets, etc) resources. Local resource will only be found on colonizeable planets and will allow you to build a specific building (such as a Betharian Power Plant) only on the tile where they are present.
- Add more types of local resources to colonizeable planets, making certain planets more desirable for that powerful special building you'll be able to build on it.
- Have strategic resources have clearly defined civilian OR military use, instead of each being a mix of both.
- Make their bonuses purely global, either via the construction of unique buildings or simply by providing a passive bonus.
- Require you to have only a single unit of a strategic resource to get its full benefits, so the excess can be traded away (terraforming resources will likely be an exception here).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2016, 11:06   #138
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Rally points konacno, i ekran sa raspolozivim planetama za kolonizaciju! Mozda dam igri jos jednu sansu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 1:19   #139
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

K'o bi rek'o... najavljena prva ekspanzija

Leviathans Announcement Trailer


Citat:
In Stellaris: Leviathans, the galaxy will be filled anew with adventure and challenge as your new and naïve space-faring empire comes face-to-face and ship-to-ship with a host of dangers and rewards.

Guardians: Powerful space entities with mysterious origins and motives. Fight or investigate them to unlock technologies and gain access to great treasures.

Enclaves: Independent outposts of traders and artists who are willing to make a deal. Exchange resources, purchase information about the galaxy, or commission a great work of art for your empire.

War In Heaven: Where will your fledgling empire lie if two ancient Fallen Empires decide to renew old grievances in a War in Heaven? Will you err on the side of caution and take a side with the stronger power, or will you strike at both whilst they are occupied with their own titanic struggle?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (23.9.2016)
Stara 23.9.2016, 13:22   #140
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Paradox se polako transformise u najgoreg izdavaca na svetu, sto je obzirom na konkurenciju impresivna metarmofoza. I ranije su oni izbacivali djubre I nezavrsene igre ali ih srede pecevima a ne ekspanzijama I dlc-evima.

Mislim da mi je najgore sto ne znas na cemu si. Npr. Crusader Kings 2 kad je izasao bio je ~ok~, posle par peceva, tacnije placenih ekspanzija/DLC-a postao odlican, da bi sada bio prakticno neprepoznatljiv. Bukvalno promene igru toliko da ti se nesto na sta si pukao preko 100e vise ne svidja uopste. I onda se zezaj sa skidanjem starih peceva i verzija igre jer sad sve ide preko Stima.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com