Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2008, 12:07   #21
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Cernobil ovo ti stvarno nije trebalo sad Zbog ove igre sam u 2 dana PET puta formatirao dhh i reinstalirao win Naravno to samo dokazuje koliko ZELIM da je igram i koliko je dobra ali ima jednu za mene nepremostivu manu!!! Naime, pokrenem igru, igram malo (radi onako.. prosecno, a nemam bas tako slabu konf.) i bude sve kao ok, medjutim vec posle drugog, nekad treceg (nikad se ne zna) pokretanja igre sama igra se ZAMRZNE. Bilo tokom igranja bilo kroz menije (cesci slucaj). Kada se to desi mom XP-u nema spasa Ne pomaze "ctrl+alt+del" , ne pomaze "alt+tab" , jednom recju nema izlaza odatle, ostaje samo hardwerski reset ili gasenje kompa. E tu nastaju problemi, kada resetujem/iskljucim komp i pokusam da opet upalim XP ne moze da se podigne!!!! Da maler bude jos veci dvaput od pet puta CELA "C" particija je bila necitljiva i NEOPHODAN je format
Pokusavao sam i sa drugacijim drajverima i sa manje rezidentnih programa u pozadini i sa manje/vise detalja u igri medjutim uvek isto! Sada je nemam vise instaliranu jel ne mogu da prolazim ponovo kroz to a igra je prosto FENOMENALNA. Svako poredjenje sa C&C i bilo kakvom drugom "sminka" strategijom nema ama nikakvog smisla posto je to sasvim drugi tip igara. Ovo je igra gde grafika ne igra skoro nikakvu ulogu (meni licno i SC i TA deluju manje vise isto a deli ih vec vise od 10 godina!!!), ovde je poenta u masivnim bitkama gde je neophodno praviti balans i na zemlji i moru i vazduhu, gde nema ultimativnih jedinica (izuzev eksperimentalnih ali cik napravi je u multiplayeru tek tako), gde cista strategija dolazi do izrazaja kao u malo kojoj igri... Mogao bih jos da je hvalim ali necu posto ne mogu da je igram (nadam se trenutno) i posto joj zameram ipak ogromnu hardwersku zahtevnost.
Uzgred ako je neko imao slucajno slican problem kao i ja i uspeo pritom da ga resi molio bih da mi javi kako.
Hvala i poz!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 13:03   #22
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: Supreme Commander: Forged Alliance

" Tj. ACU gradi T1 gradjevine (vise ne moze ako se ne upgrejduje),onda iz T1 se gradi inzenjersko vozilo koje moze da gradi T1 gradjevine ...."

Mozue moze i te kako da se nadogradi komandant samo da pogodis pravo dugme i naravno da imas resursa da ispratis to.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 15:44   #23
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Cernobil ovo ti stvarno nije trebalo sad Zbog ove igre sam u 2 dana PET puta formatirao dhh i reinstalirao win Naravno to samo dokazuje koliko ZELIM da je igram i koliko je dobra ali ima jednu za mene nepremostivu manu!!! Naime, pokrenem igru, igram malo (radi onako.. prosecno, a nemam bas tako slabu konf.) i bude sve kao ok, medjutim vec posle drugog, nekad treceg (nikad se ne zna) pokretanja igre sama igra se ZAMRZNE. Bilo tokom igranja bilo kroz menije (cesci slucaj). Kada se to desi mom XP-u nema spasa Ne pomaze "ctrl+alt+del" , ne pomaze "alt+tab" , jednom recju nema izlaza odatle, ostaje samo hardwerski reset ili gasenje kompa. E tu nastaju problemi, kada resetujem/iskljucim komp i pokusam da opet upalim XP ne moze da se podigne!!!! Da maler bude jos veci dvaput od pet puta CELA "C" particija je bila necitljiva i NEOPHODAN je format
Pokusavao sam i sa drugacijim drajverima i sa manje rezidentnih programa u pozadini i sa manje/vise detalja u igri medjutim uvek isto! Sada je nemam vise instaliranu jel ne mogu da prolazim ponovo kroz to a igra je prosto FENOMENALNA. Svako poredjenje sa C&C i bilo kakvom drugom "sminka" strategijom nema ama nikakvog smisla posto je to sasvim drugi tip igara. Ovo je igra gde grafika ne igra skoro nikakvu ulogu (meni licno i SC i TA deluju manje vise isto a deli ih vec vise od 10 godina!!!), ovde je poenta u masivnim bitkama gde je neophodno praviti balans i na zemlji i moru i vazduhu, gde nema ultimativnih jedinica (izuzev eksperimentalnih ali cik napravi je u multiplayeru tek tako), gde cista strategija dolazi do izrazaja kao u malo kojoj igri... Mogao bih jos da je hvalim ali necu posto ne mogu da je igram (nadam se trenutno) i posto joj zameram ipak ogromnu hardwersku zahtevnost.
Uzgred ako je neko imao slucajno slican problem kao i ja i uspeo pritom da ga resi molio bih da mi javi kako.
Hvala i poz!
I ja se slazem da je hardverska zahtevnost najveca mana ove igre Taj problem koji imas mi je zaista nepoznat,meni se igra nikada nije ni zablokirala,niti izletela u windows ,a ni nista gore od toga. Tacno tako,jedina strategija gde su bitke ovako masivne (izuzev total war-a ali radnja je tamo u proslosti),a gde opet jedna jedinica moze sama da uradi mnogo toga + takav balans air,land i sea ne postoji nigde drugde sem u SupCom U svakom slucaju nadam se da ces resiti taj problem sto ga imas i moci da uzivas u ovoj odlicnoj strategiji poz
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 15:45   #24
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
Aleks kaže: Pregled poruke
" Tj. ACU gradi T1 gradjevine (vise ne moze ako se ne upgrejduje),onda iz T1 se gradi inzenjersko vozilo koje moze da gradi T1 gradjevine ...."

Mozue moze i te kako da se nadogradi komandant samo da pogodis pravo dugme i naravno da imas resursa da ispratis to.
Pa to sam i ja rekao ACU moze da gradi T1 gradjevine,tek kad se usavrsi moze da gradi T2 i T3
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 15:57   #25
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
SK fan kaže: Pregled poruke
Da li će raditi kod mene SC?
Voleo bih da ga nabavim ali nisam to siguran
Evo procitacu ti sa moje kutije Minimum i Recommended System Requirements
Minimum System Requirements: 1.8 Ghz processor- 512 MB RAM - 8 GB available hard drive sapce - 128 Mb video RAM or greater- 56.6 Kbps interent connection (za MP)
Recommended System Requirements: 3.0 Ghz or better- 1 GB RAM or better- 10 GB hard drive spce -256 MB video RAM- Za okrsaje u MP sa vise igraca treba bas brza konekcija,ja imam 512 a nekad me kikuju kazu da je malo
PS. Ekspanzija SC:Forged Alliance je nesto zahtevnija od obicnog supreme commander-a
Inace original gold edition SupCom + Fa je sada 3200 dinara i nije mnogo skupo za ovakvog giganta od RTS-a + sa originalom dobijas nove jedinice i gradjevine tokom vremena

Poslednja ispravka: Cernobil (14.4.2008 u 16:06)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 16:18   #26
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Posteno da kazem, grafika je dovoljna 7600GT(S) ili jaca. Bar 2 giga rama.

I skoro obavezno dvojezgarni proc. Athlon 4400 X2 ili jaci, C2D @ > 2.5GHz... ne znam da li bi neki dual kore pentium D 800 ili 900 mogao, mozda neki opako klokovan na preko 3 giga.

Igra je procesorksi jezivo zahtevna, sto mi i nije bas najjasnije. Originalni TA je radio sa par stotina na procesorima iz '97me. Dok SC sa 10tak puta vise jedinica u opticaju trazi 100x jaci proc.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 17:42   #27
SK fan
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Lokacija: Dream World
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Znači ništa sa ovim mojim procesorom?
SK fan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 17:43   #28
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
SK fan kaže: Pregled poruke
Znači ništa sa ovim mojim procesorom?
Ma ja mislim da mozes da igras opusteno, ali istina je da za 4vs4 cesto kazu Dual-core ONLY. Ali 1vs1 ne bi trebalo da bude problema
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 18:01   #29
SK fan
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Lokacija: Dream World
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ma ja mislim da mozes da igras opusteno, ali istina je da za 4vs4 cesto kazu Dual-core ONLY. Ali 1vs1 ne bi trebalo da bude problema
A samo za kampanje?Da li ću moći to da igram

izuzetno mi se sviđa ova igra probao sam demo bez ove grafike
i nije radilo lepo pa sam sada pomislio da bi moglo bolje da radi
SK fan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 18:11   #30
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
SK fan kaže: Pregled poruke
A samo za kampanje?Da li ću moći to da igram

izuzetno mi se sviđa ova igra probao sam demo bez ove grafike
i nije radilo lepo pa sam sada pomislio da bi moglo bolje da radi
I u kampanji ima dosta masovnih bitaka ,mada ja mislim da ne bi trebao da imas problema.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 18:41   #31
SK fan
Član
 
Član od: 13.10.2006.
Lokacija: Dream World
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Možda ako smanjim detalje malo
SK fan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 19:03   #32
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Pazi 'vako. Imao sam Northwood na 2.6 i vec prva single misija je isla katastrofalno sporo a junit limit je bio oko 250 i jos samo jedan komp na mapi. Pa ti oceni relativne razlike u brzini procova.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:42   #33
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Vidim da se dosta ljudi interesuje da li će SupCom raditi na njihovim konfiguracijama, tako da evo nekih mojih zaključaka (pošto sam igru/e obrnuo na dva računara):
Mašina 1:
Athlon 64 3000+
1 Gb Rama
9600Pro 128 Mb (AGP)
Rezolucija 1024 x 768, isključen AA i senke.

Gadna zakucavanja još od samog početka, i to na malim mapama sa 2 protivnika. Zakucavanja pri zumiranju / odzumiravanju. Ne preporučujem igranje.

Mašina 2:
Athlon 64 x2 4200+ (2,21 GHz)
3 Gb Rama
1950 Pro 256 Mb (PCI-E)
Rezolucija 1600 x 1050, senke i AA on.

Sasvim igrivo, čak i na velikim mapama sa po 4 protivnika (unit cap 500). Primetan pad frejmrejta tek po eksploziji nuklearke. Sasvim OK za igru.

Inače, igri bih dao 10/10 za stabilnost. Nikada mi nije napravila ni najmanji problem. Stvarno ne znam u čemu je problem kod Aleka - CPU mu je nešto brži nego kod mene a GPU mu je mnooogoo bolji. Maler, ybg. Inače, igra jeste nešto zahtevnija, ali opet manje zahtevna od Assassins Creeda, Gears of War ili sličnih.

@Cernobil> Daj der ti meni da odgovoriš na ovo pitanje. Primetio sam da jedinice/instalacije, pored broja killova dobijaju i zvezdice (kao činove). Da li se time povećava njihova razorna moć ili eto tako, služi čisto da pokaže da je određeni objekt/jedinica "faca" ? (pošto se nigde ne vidi koliki dmg pravi)

@SK fan> S obzirom da imaš proc kao Mašina 1 (i jaču grafičku) sumnjam da će ti dobro raditi. SupCom je takva igra da je CPU mnogo važnija stavka od GPU (kao što je Kuzmanović lepo primetio u svojoj recenziji).

Poslednja ispravka: shrafko (14.4.2008 u 21:53)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 21:59   #34
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Pa sa sigurnoscu ti mogu reci da sto jedinica ima veci rank ima vise healtha ( i to nekad znatno vise) ,ali mislim da se povecava i dmg koji nanosi,ali nisam 100% siguran. Takodje slabije jedinice ce se mnogo brze usavrsiti od jacih.
A evo sad sam se setio,bas kad si me to pitao,da iznesem neke fore iz SC,koje mozda neko ne zna.
1. U ovoj igri mozete zadavati lancane komande(i za napad i za izgradnju)
Drzite SHIFT pa onda redjate naredjenja i jedinice ce ih tim redom izvrsavati
2. Jedan od korisnih nacina transportovanja jedinica je da svojoj fabrici zadate neki daleki waypoint,a onda naredite svojim Air transporterima da pomognu fabrici (assist) i oni ce automatski (dok im se ne kaze suprotno) skupljati jedinice iz fabrike i prenositi ih do waypointa.
3. Jedna od kljucnih stvari su patrole (pogotvo avionske),za razliku od TA ovde avioni mogu da istrose energiju (i dalje mogu da pucaju ali se krecu jako sporo). Fora je da u blizini njihove patrolne linije izgradite onu gradjevinu sto ih puni i oni ce sami dolaziti tu da se napune ili poprave kad su osteceni. To moze biti i nosac aviona na vodi.
4. Gradjenje zgrada za proizvodnju energije pored fabrika je od velikog znacaja. Jedan red sa strane fabrike povecava njenu produktivnost za 25%,ako je fabrika sa dve strane ima energy generatore povecava se za 50% produktivnost ,a sa tri 75%
5. Gradite Mass storage pored mass extracotra(sa svih strana) to povecava income mase. Isto vazi i za energy.
6. I mali savet za MP. Nikada nemojte graditi puno ,recimo mass fabricatora jedne pored drugih,jer je dovoljan i jedan T1 bombarder da ih sve unisti jer u SupCom-u postoji radijus eksplozije. To pogotovo vazi za T3 energy zgrade.
PS. ko ima Forged Alliance,neka ni ne pokusava da pomogne silosu ili podmornici da pravi atomsku bombu,jer je to ovde skoro beskorisno. Poenta je da se izbegne ko u original SC da se spamuju nuklearke,tako sto pola sACU i T3 inzenjera podpomaze jedan silos.

Poslednja ispravka: Cernobil (15.4.2008 u 12:54)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
shrafko (14.4.2008)
Stara 14.4.2008, 22:14   #35
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Jos neki saveti
1. malo ljudi u MP koristi nosac aviona. Pored toga sto moze da nosi ,popravlja i puni avione, on ih pravi velikom brzinom! Znatno brze nego Air fabrika.
Iako nosaci aviona imaju odbranu od taktickih projektila i slabe aa topove/rakete,pametno je drzati ih iza ostatka flote.
2. Sa t2 i t3 stitovima najbolje je stititi zgrade za proizvodnju mase i energije,bas zato sto ih je lako unistiti i zbog pomenutog radijusa eksplozije.
takodje je njima dobro stititi T1,T2,T3 point of defense i artiljerijske polozaje. To vazi za samu ivicu fronta,ako zelite da se na toj poziciji stacionirate.
3. poenta je unistiti ACU,uvek gledajte da vam to bude jedan od glavnih ciljeva. Jer se i partija u kojoj vas protivnik dominira,moze lako resiti u vasu korist ako znate da izvedete podmukli napad na njegovog commandera.
4. Kod T1 morskih jedinica gotovo uvek prvo gradite podmornice ,jer frigate ne mogu da ih gadjaju,a podmornice njih mogu. Takodje sem torpedo aviona nijedna im letelica ne moze nista (sem eksperimentalnih koji imaju torpeda)
Cak i CZAR kad leti iznad vode baca torpeda.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
Alek (14.4.2008)
Stara 14.4.2008, 23:18   #36
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Evo upravo sam danas instalirao SC (mozda nisam napomenuo da onaj gorepomenuti problem je bio vezan za Forged Alliance) i sta se desava? Verovali ili ne maltene ISTO Znaci, pokrecem igru, prekidam spicu, pojavljuje se meni, pozicioniram misa na skirmish i HOP! Slika se zaledi i to je to, ne moze nista vise da se uradi, besomucno sam kliktao na "ctrl+alt+del" i "alt+tab" da pokusam da ugasim aplikaciju medjutim nista. Samo sto nisam nasutirao kuciste kad se odjednom pojavio task manager Iskljucio sam aplikaciju i win je nastavio normalan rad E sad, jeste da sam se spasio formatiranaja i instaliranja xp-a od nule ali opet sam pomisio kako mi se ne da da igram ovo. Medjutim, pokrenuo sam posle toga jos jedno 3 puta i igrao na po oko 15tak min (snimao i load-ovao) i sve je radilo besprekorno. Da napomenem igram patchovani SC na verziju 3220. Posto do sada nisam igrao SC, samo sam malo (koliko mi se dalo) igrao FA, moram da kazem da su na zalost nebo i zemlja Ipak mi je FA dosta bolje uradjen. Nije mi toliko muka za seraphime ali posteno, interfejs je za klasu bolji u FA kao i nivo detalja i teksture. Doduse primecujem da mi je FA takodje radio malo slabije ali to je bilo opet ok za igru da nije pucala.
Ostaje mi sada da se vezbam na SC a uskoro planiram promenu ploce i procesora pa cu pokusati ponovo srecu sa FA. Nadam se najboljem a tada mozemo da se dogovorimo za neko zezanje preko hamachija.
Uzgred ako je neko od vas probao da je igra na taj nacin mogao bi da kaze da li je internet 512/64 (znaci uzas od uploada) dovoljan za igranje 1vs1 s obzirom na broj jedinica na mapi?
Pozz!!!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 0:04   #37
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Evo upravo sam danas instalirao SC (mozda nisam napomenuo da onaj gorepomenuti problem je bio vezan za Forged Alliance) i sta se desava? Verovali ili ne maltene ISTO Znaci, pokrecem igru, prekidam spicu, pojavljuje se meni, pozicioniram misa na skirmish i HOP! Slika se zaledi i to je to, ne moze nista vise da se uradi, besomucno sam kliktao na "ctrl+alt+del" i "alt+tab" da pokusam da ugasim aplikaciju medjutim nista. Samo sto nisam nasutirao kuciste kad se odjednom pojavio task manager Iskljucio sam aplikaciju i win je nastavio normalan rad E sad, jeste da sam se spasio formatiranaja i instaliranja xp-a od nule ali opet sam pomisio kako mi se ne da da igram ovo. Medjutim, pokrenuo sam posle toga jos jedno 3 puta i igrao na po oko 15tak min (snimao i load-ovao) i sve je radilo besprekorno. Da napomenem igram patchovani SC na verziju 3220. Posto do sada nisam igrao SC, samo sam malo (koliko mi se dalo) igrao FA, moram da kazem da su na zalost nebo i zemlja Ipak mi je FA dosta bolje uradjen. Nije mi toliko muka za seraphime ali posteno, interfejs je za klasu bolji u FA kao i nivo detalja i teksture. Doduse primecujem da mi je FA takodje radio malo slabije ali to je bilo opet ok za igru da nije pucala.
Ostaje mi sada da se vezbam na SC a uskoro planiram promenu ploce i procesora pa cu pokusati ponovo srecu sa FA. Nadam se najboljem a tada mozemo da se dogovorimo za neko zezanje preko hamachija.
Uzgred ako je neko od vas probao da je igra na taj nacin mogao bi da kaze da li je internet 512/64 (znaci uzas od uploada) dovoljan za igranje 1vs1 s obzirom na broj jedinica na mapi?
Pozz!!!
Da,interfejs je mnogo bolji u FA. E sad 512 je dobar za 1vs1 (ja imam 512) ,ali 2vs2 je nemoguce. Sad ne znam dal je zbog toga il zbog neceg drugog. Experimental jedinice su oslabljene u FA sto se tice zivota i izdrzljivosti,ali im je brzina dosta povecana. A sto se tih problema tice probaj na troubleshooting. Mozda ce moci da ti pomogne
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 20:09   #38
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Da,interfejs je mnogo bolji u FA. E sad 512 je dobar za 1vs1 (ja imam 512) ,ali 2vs2 je nemoguce. Sad ne znam dal je zbog toga il zbog neceg drugog. Experimental jedinice su oslabljene u FA sto se tice zivota i izdrzljivosti,ali im je brzina dosta povecana. A sto se tih problema tice probaj na troubleshooting. Mozda ce moci da ti pomogne
Igrao sam malo patchovan SC juce i danas i samo jednom se desilo da se ublokira igra i to sam mogao da je uklonim iz task managera
Probao sam cak i sa drugarom preko neta ali ne pomocu hamachija vec na direkt IP i radilo je super!!! Jedino sto smo igrali nas dvojica protiv 2 kompa pa je pocelo dosta da secka kad smo se razvili dovoljno sva cetvorica.
Sa kojom stranom ti igras? Meni su prvi i treci ok (ne znam imena, mnogo su tupava) ali su mi najvise cool bili seraphimi kojih naravno nema u obican SC Isto mi nedostaju i jos po jedna experimental jedinica i gradjevina ali sta ces, mozda mi na tamo i FA proradi kako treba
Nisam bas mnogo obracao paznju na razlike medju stranama ali ako te ne mrzi napisi mi samo ukratko koja strana ima akcenat na cemu?
Hvala i poz!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 20:23   #39
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Zvezdice za cinove su ubacene u FA, to je kao XP levele jedinica ili čin... Obične jedinice će teško skupiti par zvezdi ali artiljerija i eksperimentali mogu vrlo... Mavor sa 5 zvezdica je strašan. Prepostavljam da i sidž botovi i asault botovi mogu da požive dugo da dignu činove.

Jedna preporuka. Smanjite prikaz status krugova na ekranu na minimum žderu CPU.
grdja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 21:12   #40
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

@Alek
Pa na samom pocetku su bili najpopularniji UEF i Cybran sto je i bilo za ocekivati,jer su prvi podsecali na Arme,a drugi na Core. Popularnost prva dva je jos vise skocila posle patcha u kome su uvedene nove jedinice (UEF - Mungos: T2 jurisni robot,i T2 bomber,Cybran-Hoplit:T2 jurisni robot,T2 bomber,Aeon- Mercy:T2 samonavodeci projektil,T3 tenk koji nanosi ogroman dmg stitu),jer je bilo jasno da UEF i Cybran imaju ogromnu prednost u T2 land borbi. Zbog svega toga ja sam najvise igrao bas sa Aeon,jer sam voleo da se razlikujem od vecine. U FA je to sve ispravljeno jer su Aeon dobili hover T2 tenk,a obsidian tenk je postao bas teskas,a i T2 bombarderi su postali fighter/bomber. Imas u mojim postovima u ovoj temi skoro sve jedinice (bar kojih sam mogao da se setim)T1,T2,T3 i T4,i napomenuo sam sta koja strana ima specificno,a sta nema (uopsteno,ne bas sve).
U medjuvremenu sam i najvise zagotivio Aeon, dobar deo tenkova im je hover,znaci idu i preko vode,a podmornice im ne mogu nista torpedima. Mercy je isto odlican na T2 nivou,sa njima se lako resava partija jer ako se par njih provuce do neprijateljskog ACU-a , BOOM! Dobra im je i odbrana od taktickih projektila,jer moze vise raketa u isto vreme da skrene (nazalost nekad u druge baze). I oblivion top im je stvarno kul. A i navikao sam se na njihov Cruser i Destroyer,a u FA su dobili T2 podmornicu ,koja je najbolja protiv t1 podmornica,tako da im je i ta rupa na vodi sada zapusena. Sada u FA jedini imaju T3 torpedo bomber i T3 rapid artiljeriju. Ali definitivno najvise gotivim CZAR
@grdja
Nisam obratio paznju na crtez cinova u FA,ali u svakom slucaju su i u originalnom Supreme Commanderu jedinice dobijale vise healtha,kad bi skupile odredjen broj fragova (mislim da se rank obelezavao malim jedva-vidljivim kruzicem). A za Mavor nije ni bitno dal ima cinove (sta vise tesko ce ih sakupiti u 1vs1) jer cim se Mavor izgradi partija je gotova i onaj ko ga je izgradio je pobedio

Poslednja ispravka: Cernobil (15.4.2008 u 21:29)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Greške/zamerke Nash Knight Tekstovi u SK 285 23.9.2016 5:55
Supreme Commander Open Beta genius Strateške igre 87 22.4.2016 9:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com