Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2015, 22:04   #101
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ja sam krenuo da igram Sins of a Solar Empire u iscekivanju

https://www.youtube.com/watch?v=P6QBYF7F-yA
Dobar je sins ali su mi uvek falili HW elementi u njemu(drugacija igra skroz ali opet ), koliko puta se zagledam u bitku i zaboravim da dajem komande

Edit:

Cudno da niko nije stavio ovo.

Homeworld Remastered Behind scenes
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aelos03 na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2015), goranmax (29.1.2015)
Stara 30.1.2015, 2:39   #102
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Samo je malo produžena verzija. Pocetak dodat u odnosu na prosli video. Ja odgledao pre neki dan, al pošto ništa važno nije bilo u tih dodatnih 15 minuta nisam kačio.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 9:29   #103
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Baš je lepo počela godina sa remasterima, vratili su Resident Evil, Grim Fandango, sad Homeworld
Баш сам то коментарисао пре неки дан, радије ће урадити ремастер комплетних `90-их него што ће уложити храбро у неку игру која се можда неће допасти играчима, али ће бити корак напред. Могу да наведем десет игретина из, рецимо, 2000, и 2-3 добре у последњих пет. Да није било Wolfensteina, 2014. би била потпуни промашај.

Тако да, не радујем се ја превише овом тренду
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
caine (8.2.2015), Dijenek (10.2.2015)
Stara 30.1.2015, 11:31   #104
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Sobzirom na kvalitet i PC orijentisanost tih igara iz prošle decenije, i malo pre toga, ja bih radije igrao remejkove 50 igara nego i jednu od ovih novi.

I naravno nove igre po starom kalupu kao što su Wasteland 2 i Divinity i još par koje tek treba da izađu.

Jedini razlog zašto nisam igrao homeworld u proteklih par godina ponovo je što me sad već odbija tako stara grafika i što znam kampanju napamet a nemam s kim MP osim par random likova na Gamerangeru.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Nikola16789 (14.2.2015)
Stara 30.1.2015, 12:04   #105
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Добро, ја када кажем "нове" не мислим на ове актуелне, ко јаје јајету сличне, него неке баш екстраваганте, експерименталне али и даље богато продуциране, баш као некада (Deus Ex нпр).

Не разумем ове данашње играче који би коктел три игре играли док не позелене.

Што се графике тиче, мени то није никакав проблем, већи је проблем натерати те игре да раде на новом хардверу (а Интел од Хасвела не подржава XP). Тако да, са те стране, римејкови итекако сада имају смисла.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 12:04   #106
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Homeworld

Ne vidim potrebu za ovim, Homeworld izgleda vise nego pristojno i podrzava velike rezolucije. Uostalom vecina igara koje prave ponovo u novom ruhu sasvim fino izgledaju i imaju neki smek. Npr meni se stari Abes Oddworld sa crtanom 2d grafikom mnogo više svidja od ovog rimejka što prave sa 3d modelima i gradjevinama u pozadini.

Ima mnogo igara koje zbog tehničkih ogranicenja u vreme kada su prevljene imaju očajan interfejs, kontrole i vec poprilično zastarelu grafiku i koje bi imalo smisla ponovo raditi, npr Darklands. Naravno to bi zahtevalo dosta više posla kao i neku dozu kretivnosti da se osmisle neke stvari i rese problemi iz predhodnih verzija, dizajnira pristojan interfejs itd. Mnogo je lakše izbaciti Homeworld sa teksturama veće rezolucije i uzeti kintu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 22:49   #107
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ne vidim potrebu za ovim, Homeworld izgleda vise nego pristojno i podrzava velike rezolucije. Uostalom vecina igara koje prave ponovo u novom ruhu sasvim fino izgledaju i imaju neki smek. Npr meni se stari Abes Oddworld sa crtanom 2d grafikom mnogo više svidja od ovog rimejka što prave sa 3d modelima i gradjevinama u pozadini.

Ima mnogo igara koje zbog tehničkih ogranicenja u vreme kada su prevljene imaju očajan interfejs, kontrole i vec poprilično zastarelu grafiku i koje bi imalo smisla ponovo raditi, npr Darklands. Naravno to bi zahtevalo dosta više posla kao i neku dozu kretivnosti da se osmisle neke stvari i rese problemi iz predhodnih verzija, dizajnira pristojan interfejs itd. Mnogo je lakše izbaciti Homeworld sa teksturama veće rezolucije i uzeti kintu.
Ne znam kako ne vidis potrebu ja ne mogu ni da ga igram a ti pricas kako je grafika ok. Ovo je mnogo vise od obicnog remastera ovo mu dodje kao ozivljavanje cele fransize. Pa bolje da pocnu sa ovim a i nama treba ovo vise nego leba
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 22:54   #108
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Ovo dodje kao opipavanje terena + laka zarada.

Ako se pokaže da i danas, 10 godina kasnije ima zainteresovanih za ovakvu igru, i ima kupaca originala videće da postoji profit margina i odmah stiže zeleno svetlo od menadžera iz izdavača za developere da nastave i/ili počnu sa radom.

Kao što reče kolega, ovo je samo početak, nadamo se.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
bokela (31.1.2015), goranmax (8.2.2015)
Stara 8.2.2015, 2:15   #109
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Pao preoder od mene.

https://www.youtube.com/watch?v=v3HMCYLixvQ


Developer Diary #1
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boomer na korisnoj poruci:
bokela (8.2.2015)
Stara 10.2.2015, 11:56   #110
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Ne znam kako ne vidis potrebu ja ne mogu ni da ga igram a ti pricas kako je grafika ok. Ovo je mnogo vise od obicnog remastera ovo mu dodje kao ozivljavanje cele fransize. Pa bolje da pocnu sa ovim a i nama treba ovo vise nego leba
A sto ne bi mogao da je igras? Ja igram Cataclysm bez problema u win8. U najgorem slucaju uvek mozes da igras starije igre u virtuelnoj masini.

Sto se svih komentara o "opipavanju trzista" tice, ozivljavanju fransize itd. ne radi se to tako. Remake se ne radi zbog istrazivanja trzista nego da se uzmu pare.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 12:22   #111
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
A sto ne bi mogao da je igras? Ja igram Cataclysm bez problema u win8. U najgorem slucaju uvek mozes da igras starije igre u virtuelnoj masini.

Sto se svih komentara o "opipavanju trzista" tice, ozivljavanju fransize itd. ne radi se to tako. Remake se ne radi zbog istrazivanja trzista nego da se uzmu pare.
Zato sto ima mnogo problema od seckanja do crashovanja i to sto izgleda bas lose na vide modernim monitorima. sate sam proveo pokusavajuci da resim probleme i na ka raju nisam mogao da zavrsim HW1 jer misija sece kad ima puno brodova. Cata radi bolje ali i to mi seklo poslednji put kad sam probao. Doduse nisam probao na trenutnom kompu ali toliko mi se smucilo prosli put da sad igram samo HW2. A o multiplayer-u ne moram ni da pricam

Pa naravno da rade to da zarade to niko ne osporava ipak je to biznis ali je logicno da urade remaster pre nego sto udju dublje u fransizu zar ne ? I moraju da pridobiju fanove plus da povrate neke pare. Trenutno moraju da prodaju bar 45 000(ako mi tacna racunica) HW remaster da bi bili na nuli od same kupovine fransize ne racunajuci razvoj i SB. Tako da je ovo sasvim logicno i njima(a i nama) je ovo jako potrebno.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 18:58   #112
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Iskreno, koliko sam vremena proveo igrajući HW, a pogotovo HW2, iako već imam originale neće mi biti žao da dam pare i za ovo izdanje.
Samo mi je žao što nisam mogao da naručim onaj colector edition ili kako se već zove sa lampom.
Baš bi lepo stajala na stolu pored monitora...
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2015, 20:30   #113
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Aelos03 (12.2.2015), bokela (11.2.2015), goranmax (11.2.2015), pentraksil (13.2.2015)
Stara 13.2.2015, 22:32   #114
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Majko mila koja sramota sa Gamespot-a...
Pa ljudi moji ja sam ovo igrao sa 12 godina i sa tek osnovnim znanjem engleskog jezika. Sigurno nisam znao šta je korveta, Ion canon, hyperspace ect.
Kad je rekla devojka : " Shell I get two? I have the resources I will get two." A pokrenula istrazivanje... Kad me mozak nije zaboleo.

Kako se osramotiti
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2015, 22:44   #115
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Gledam sad se svi popalili na igre koje se bave tepanjem u svemiru i razmisljam kako bi bilo kul da se Metamorf Studios digne iz pepela i da odradi opravljeni Genesis Rising Mislim da sam ja bio jedan od retkih kome se ta igra svidela pored svih problema koje je imala Moze i ova igra da se pojavi negde iz mraka, ne bih imao nista protiv(nastavak, rimejk svejedno je )
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2015, 22:47   #116
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Uh Nexus.... koliko me je frustrirala ta igra u nekim misijama... mislim da moj stari sto za PC na nekom tavanu stoji sa polomljenom slajd fijokom za tastaturu i miša zbog te igre.

Baš je jedinstvena, kao i Homeworld. Imam je na Steamu već duže vreme ali se nikako nisam usudio da je prelazim ponovo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2015, 23:33   #117
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Majko mila koja sramota sa Gamespot-a...
Pa ljudi moji ja sam ovo igrao sa 12 godina i sa tek osnovnim znanjem engleskog jezika. Sigurno nisam znao šta je korveta, Ion canon, hyperspace ect.
Kad je rekla devojka : " Shell I get two? I have the resources I will get two." A pokrenula istrazivanje... Kad me mozak nije zaboleo.
Ih bre, Gamespot jeste ponekad katastrofa ali ne mora bas sve da bude toliko ozbiljno. Slazem se da je ovo moglo mnogo bolje, propustili su priliku da pokazu sve novine igre pre izlaska (ja mislim da niko za sada nema poduzi klip podmladjene igre) ali sta je tu je. Ponekad je i bilo simpaticno gledati nove generacije igraca kako se muce sa ovim . Mene je cak i podsetilo na moje prve slatke muke sa igrom. I ja sam ovo igrao kao klinac, nisam bas bio ovoliko izgubljen, ali nikako ne mogu reci da sam pohvatao sve konce odmah na prvu loptu, slicne greske sam pravio a da ne pominjem da sam prvu misiju vise puta failovao...Ova igra jeste nas ljubimac ali ponekad isuvise ozbiljno shvatate ove klipove ili clanke klasicnih HC igre poput Homeworld-a.

Inace opet cu reci, meni se izgled UI-a nenormalno dopada, pun pogodak
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2015, 14:25   #118
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Homeworld

Nov intervju:

http://www.rockpapershotgun.com/2015...mastered-mods/

Obecao sam sebi da u zivotu vise necu preorderovati ni jednu igru posle Rome TW2 debakla, ali moram priznati da sam trenutno u ozbiljnom iskusenju.

Mada sa obzirom da je Gearbox u pitanju ni remasteri igre nisu bezbedni, bolje je pricekati...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Boomer (14.2.2015)
Stara 14.2.2015, 15:36   #119
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Homeworld

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Nov intervju:

http://www.rockpapershotgun.com/2015...mastered-mods/

Obecao sam sebi da u zivotu vise necu preorderovati ni jednu igru posle Rome TW2 debakla, ali moram priznati da sam trenutno u ozbiljnom iskusenju.

Mada sa obzirom da je Gearbox u pitanju ni remasteri igre nisu bezbedni, bolje je pricekati...
Blackbird Interactive je u pitanju (uglavnom Relic i HW veterani), Gearbox je samo izdavac i vlasnik licence naravno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2015, 23:37   #120
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Homeworld

Izbaciše novi trailer 4K Cinematics Trailer... čisto ono da nam hype izbije na uši

Trailer
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
bokela (21.2.2015), Dreamfall (20.2.2015), goranmax (20.2.2015), pentraksil (20.2.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
homeworld


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com