Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2012, 15:37   #1
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Evo ovako... zelim i potrebna mi je velika pomoc, koju cu, iskreno se nadam, pronaci ovde, na forumu. Naime stvar je u tome da jedna devojka ima mobilni Samsung gt-S5230 i mts karticu, koji je dobila pre oko 1,5g dana. No, problem je sledeci, ja imam Huawei ascend G300, koji sam kupio u vipu pre dva meseca, i imam, naravno, vip karticu. Ono sto zelim da ucinim je da ovde potrazim pomoc sto se tice njenog moba, i kako da ona pronadje i najlakse instalira aplikacije na njenom samsungu? Pazite, ja imam android Operativni sistem, A ona ima samsung touchwiz OS. I stvar je u tome sto sam ja te aplikacije skinuo i downloadovao jednim klikom bukvalno, sa vip marketa, i onda google play sajta, sto ona naravno ne moze uciniti jer to su aplikacije za android. Ali pitanje je onda, sta moze, posto sigurno moze instalirati aplikacije??? Dosad je pokusavala, isla i na sajt samsungapps.com, ali nije uspevala da ga otvori. Ona se ne razume puno u neke komplikovanije opcije svog moba, a ni ja ne mogu da joj pomognem, jer nisam blizu nje, a i kad bih bio ne verujem da bih uspeo jer ja imam potpuno drugi mob, i noviji. Ona nema, ili bar nije videla da ima nikakvu aplikaciju kao sto je mts meni ili sl, i zato bih sada zeleo da ovde potrazim pomoc, u vidu uputa na mesto gde bi ona i kako mogla da skine aplikacije za njen mobilni? Znate na kakve aplikacije mislim, neke korisne alatke, zabavne, neke igrice i to, posto nema nista od toga u mobu. Sigurno ne bi nesto komplikovano i tesko skidala, vec samo nesto zabavno i korisno, koje ne zauzima puno memorije i to, ali ona ne uspeva ni to pronaci. Bicu vam jako zahvalan ukoliko mi odgovorite potvrdno i date korisne informacije za ovaj moj problem, koji ce mi sigurno, mnogo znaciti, a tek ce njoj. Unapred hvala.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 16:26   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

To je fabricki os i na njemu se mogu instalirati samo jeva programi kojih ima malo.Neka proba get jar, tu ima dosta java programa,ali reci joj da to nisu ni blizu aplikacije kao na androidu.Mislim da tu ima i dosta igrica,nisam odavno posecivao taj sajt,ali sesecam da sam vrlo malo aplikacija instalirao sa njega.






Sent from my ZTE roamer using Xparent Blue Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 17:15   #3
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
To je fabricki os i na njemu se mogu instalirati samo jeva programi kojih ima malo.Neka proba get jar, tu ima dosta java programa,ali reci joj da to nisu ni blizu aplikacije kao na androidu.Mislim da tu ima i dosta igrica,nisam odavno posecivao taj sajt,ali sesecam da sam vrlo malo aplikacija instalirao sa njega.

Sent from my ZTE roamer using Xparent Blue Tapatalk 2
A da nije mozda moguce promeniti OS??? Ili npr ugraditi? Mhm, znaci treba prvo da instalira javu, pa onda get jar, to je na netu, jel tako???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 17:57   #4
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Nije moguce promeniti OS. A i slaba vajda od getjar i ostalih slicnih sajtova.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 20:37   #5
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Instalacija java aplikacija sa getjara nije bas "jedan klik" varijanta. Inace kao sto su ti vec odgovorili, ne postoji mogucnost zamene OS na tom telefonu.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 22:26   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Citat:
Kobilic kaže: Pregled poruke
A da nije mozda moguce promeniti OS??? Ili npr ugraditi? Mhm, znaci treba prvo da instalira javu, pa onda get jar, to je na netu, jel tako???
Telefon već ima javu, samo nek instalira aplikaciju sa sajta na internetu ,i može da je koristi.E sad, korist od te aplikacije je diskutabilna jer to nisu widgeti već namenske aplikacije nekih sajtova. Kao za vreme,vesti, pa čak i neke igre koje instalira su precice ka igrama na internetu.
Tako da na telefonima sa fabrickim os-om jedina prava zabava je ipak samo internet.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 14:07   #7
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Telefon već ima javu, samo nek instalira aplikaciju sa sajta na internetu ,i može da je koristi.E sad, korist od te aplikacije je diskutabilna jer to nisu widgeti već namenske aplikacije nekih sajtova. Kao za vreme,vesti, pa čak i neke igre koje instalira su precice ka igrama na internetu.
Tako da na telefonima sa fabrickim os-om jedina prava zabava je ipak samo internet.
Sa kog sajta, getjar? Ili samsungapps. Pitam zato sto na samsung apps nije hteo uci.

@Neoplantius, ne razumem ovo, zasto nije ˇjedan klikˇ varijanta, mislis da je teska za skidanje ili? Ok, ne mora se menjati OS. Ali zaista bih zeleo pronaci odgovarajuce aplikacije za taj mobilni. Zaista bi joj puno znacilo.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 14:57   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
Kobilic kaže: Pregled poruke
Sa kog sajta, getjar? Ili samsungapps. Pitam zato sto na samsung apps nije hteo uci.

@Neoplantius, ne razumem ovo, zasto nije ˇjedan klikˇ varijanta, mislis da je teska za skidanje ili? Ok, ne mora se menjati OS. Ali zaista bih zeleo pronaci odgovarajuce aplikacije za taj mobilni. Zaista bi joj puno znacilo.
Zaboravi samsungapps Koje aplikacije su joj inače potrebne, odnosno koje funkcije?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 15:48   #9
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Kad kazem da nije "jedan klik" instalacija, mislim da je komplikovanije nego na Androidu. Inace, cerki na slican telefon S5260 sam bas sa tog sajta i ubacio par drangulija. Licno skinem prvo aplikacije na racunar, povezem fon sa kompom, prebacim aplikacije na karticu i instaliram. Moze i direkt na fon ali mi je nesigurnije tako, a i koliko se secam od pre morao sam neke kodove da ukucuvam. Ne secam se najbolje, jer sam i ja na Androidu, a za S5260 sam samo jednom direkt skidao, ranije.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 17:38   #10
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Zaboravi samsungapps Koje aplikacije su joj inače potrebne, odnosno koje funkcije?
Potrebne su joj aplikacije poput nekih ne previse zahtevnih, ali zabavnih igrica, zatim neke zabavne, evo npr. poput ˇnight vision cameraˇ, pa onda neke aplikacije za ulazak na direktne sajtove, kao sto je npr. aplikacija ˇmoj autoˇ (sajt za automobile), zatim neke zabavne aplikacije, animirane, zatim ona aplikacija koju sam ja skinuo sa vip marketa, u kojoj ekran na dodir menja boje... Eto, na takve aplikacije mislim, na neke nezahtevne, ali korisne, eto npr. aplikacije za ucenje engleskog, pa neke logicke igrice, pa neka aplikacija sa mapom, pa aplikacija vezana za kulinarstvo... I eto, to bi bilo otprilike to. Nista posebno, vec osnovno.

@Neoplantus, da li si siguran da je na mobilnom kao sto je Samsung gtS5230 moguce prebacivati podatke sa racunara na mob, i obratno? Ok, ako je tako, onda mislim da imamo resenje, nije bitno koliko je komplikovano, valjda moze da se skine. Znaci to se moze prebaciti putem blututa, npr? I usb-a, ali nisam siguran da ima usb, no videcu. Znaci ovako, odem na getjar, skinem aplikacije, i onda bi mogao putem blututa tu aplikaciju da saljem na mob?
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 22:47   #11
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
Kobilic kaže: Pregled poruke
Potrebne su joj aplikacije poput nekih ne previse zahtevnih, ali zabavnih igrica, zatim neke zabavne, evo npr. poput ˇnight vision cameraˇ, pa onda neke aplikacije za ulazak na direktne sajtove, kao sto je npr. aplikacija ˇmoj autoˇ (sajt za automobile), zatim neke zabavne aplikacije, animirane, zatim ona aplikacija koju sam ja skinuo sa vip marketa, u kojoj ekran na dodir menja boje... Eto, na takve aplikacije mislim, na neke nezahtevne, ali korisne, eto npr. aplikacije za ucenje engleskog, pa neke logicke igrice, pa neka aplikacija sa mapom, pa aplikacija vezana za kulinarstvo... I eto, to bi bilo otprilike to. Nista posebno, vec osnovno.
Uf, kakav spisak, hm... bolje da ćutim Elem, možda najbolje da prodaš taj telefon i da uzmeš neki sa androidom, čisto sumnjam da ćeš to sve naći na getjar
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2012, 10:40   #12
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Telefon može bez problema da se poveže preko USBa, ali kao što reče Bryan Fury teško ćeš naći nešto korisno za taj telefon.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2012, 22:33   #13
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Imao sam ja taj telefon, i mogu ti reci da nema nista zabavno
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 11:35   #14
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
Vavilon kaže: Pregled poruke
Imao sam ja taj telefon, i mogu ti reci da nema nista zabavno
A sta ima, a da je bar priblizno tome???

Inace hvala za odgovore gore.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2012, 20:45   #15
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Imam i s5230 i Huawei g300 pa mogu da uporedim. Dok sam imao samo ovaj prvi, naravno da nisam mogao da osetim ni izbliza blagodeti posedovanja smart telefona. Jesam odigrao poneku java igru na tom slabašnom Samsungu, slušao muziku, čak sam i filmove gledao (naravno, uz mukotrpno i dugotrajno konvertovanje pre ubacivanja na tel, lepljenje titlova na sliku itd), ali sve je to išlo nekako kilavo. Sada kad imam g300 i Android, mogu da kažem da je to jedno potpuno novo iskustvo. Neuporedivo bolje, naravno. Zato, predloži drugarici da pređe na neki Android telefon, makar i jednostavniji. Nikad nisu bili povoljniji Android telefoni uz pakete naših mobilnih operatera. G300 se teško nalazi, ali njoj bi verovatno vršio posao i neki malo slabiji model, sa manjim ekranom. Npr. Sony Xperia Tipo izgleda kao zanimljivo rešenje, proveri kod VIP-a, daju ga za 1 din. čak i uz paket Smart 550. Ako ona već nema ugovor, sad je prava prilika da ga potpiše i uzme Android telefon. Progledaće. Od s5230 nema vajde.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 17:45   #16
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Imam jedno pitanje, prvo hvala na svim odgovorima.

Da li je moguce preko blututa prebaciti aplikacije, sa kompa na mob, preko blututa sa kompa na mobilni telefon??? Unapred hvala
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 17:58   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Moguće je ako su u ''NEinstaliranom'' obliku, odnosno možeš prebaciti .apk fajl pa instalirati na mobilni. Ako je aplikacije već instalirana na mobilnm, onda ne vjerujem da može... možda postoji neki program za backup ili slično.

Objašnjenje: .apk fajl je isto kao .exe fajl na kompu, dakle instalacioni fajl, pokreneš ga da instaliraš određenu aplikaciju.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2012, 17:59   #18
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Moguce je ali one verovatno nece raditi.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 14:14   #19
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Moguce je ali one verovatno nece raditi.
Zašto? A kako je moguce, mislim, posto ona usb nema? Jel moguce prebaciti sa onog obicnog usba? I kako je protiv blututa moguce? :/
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2012, 15:00   #20
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Samsung gt-S5230 Aplikacije??? Pomoc

Verovatno nece moci zbog fabrickog firmware-a. Mozes da probas da skines neku aplikaciju (npr. ovu ) i da je prebacis na telefon preko BT-a i trebalo bi da radi ali je nevidjeno glupa. Igrice tesko da ce raditi ako ih prebacis preko BT-a.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus ili Samsung alminr32 otpaTci 4 12.2.2011 3:16
Pomoc oko odabira konfiguracije gacho ŠDK - Osnovne komponente 3 24.11.2010 20:56
Preporuka!!! Nokia 6300 ili Samsung S5230 User Aparati i oprema 3 15.12.2009 21:51
Samsung SM 920N, potrebna pomoc! Spaskoni Grafika 8 25.9.2006 19:22
Samsung SyncMaster 730 BF pitanje..pomoc! Marjan J. Kvarovi 5 6.12.2005 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com