Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2006, 0:14   #1
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom ADSL u Crnoj Gori

Zna li se što da li će biti uskoro ADSL provajdera u Crnoj Gori? Za sada je tu sam Telekom koji daje 256/128 za "samo" 29.99 eura i to BEZ PDV-a! Lopovi... A još treba nekih 100 eura za uvođenje linije. Ja sam puk'o na ovaj dial-up i jedva čekam da uvedem neki ADSL. Pa, će biti neki novi da nastane u CG ili neki iz Srbije da se proširi i na Crnu Goru? Stvarno treba konkurencija ovome Telekomu.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2006, 0:57   #2
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Uvodjenje ADSL-a 40 eura, studentski paket (512/128) 19 eura mjesecno-5 gb mjesecno, dok normal (512/128) iznosi 25 -10 gb mjesecno((pojeftinili)...To sto ti govoris su stare cijene...Idi na www.telekom.cg.yu pa vidi...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2006, 23:02   #3
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Bio sam na njihovom sajtu pre postavljanja teme, a i sad sam bio radi sigurnosti. Fino piše za paket od 512/128 da je 29.99 eura bez PDV-a.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2006, 0:17   #4
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Oko 35 evra za 512 (ne znam koliki je tacno PDV u CG, trebalo bi da je 20%), pa i nije tako mnogo, ni ovde nije mnogo bolje, mozda 5 evra manje. Doduse, ovo sigurno znas ali da te podsetim da ti ne pomazedolazak nekog iz Srbije. I ovde Telekom radi sta hoce... Da li crnogorski Telekom ima monopol na telekomunikacije? Da li je situacija kao u Srbiji da po zakonu nema a ustvari ima ili je to i u zakonu? Ako je ono trece (ima konkurenciju) e onda je tu nesto cudno sa tim cenama...
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 22:56   #5
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Evo, mora da Telekom čita poruke po ovom forumu . Pazi ovo.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 11:52   #6
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Citat:
hacker_aca kaže:
Evo, mora da Telekom čita poruke po ovom forumu . Pazi ovo.
Имаш то и на почетној страни, или овде.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 12:41   #7
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Jes' al' vidi datum, toga nije bilo pre 3 dana u svakom slucaju dobar potez telekoma. Neophodan, da kazem. 35 evra za 10 gigica - whooo...

RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 11:50   #8
Mladen Perišić
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Za razliku od dobavljača u Srbiji, Internet Crne Gore ne radi agregaciju korisnika. Znači, ako 10GB u Srbiji plaćate 20€, protok dijelite sa još 4,6 ili 8 korisnika (nekad i 12!). U Crnoj gori to nije slučaj. Vaših 60KB/s za ADSL Home je samo vaših. Ne dijelite protok sa nikim!

U Saudijskoj Arabiji za 15€ mjesečno dobijate brzinu od 35-40KB/s i neograničen kapacitet linka i to pak,bez agregacije. Mnogo povoljnije nego kod nas.

Ipak, ADSL radi samo u nekim opštinama solidno. U većini mijesta i najmanja kišica je dovoljna da link puca. To je već do infrastrukture telekoma, odnosno do Siemensovih i Alcatelovih gluposti. Inače, vlada CG, RS i Srbije imaju potpisan ugovor sa Siemensom o tehničkoj saradnji. Lično mislim da je bolje da su ih potpisali sa Ericssonom, koji je fakat numero uno u čitavom svijetu telekomunikacione infrastrukture (bolje se pozicionira nego Nokia među mobilnim telefonima).

Ali, što ćemo...

Digitalizacija centrala je 97% u CG. U Srbiji, 3 puta manja. Ali, loša infrastruktura, nesposobni montažeri, neznanci od tehničkih direktora i ostalo, čine da ADSL u CG i dalje nema stabilnost koju pruža obična veza, preko analognih modema.

Iz iskustva,
Mislim da je pametnije uzeti ADSL preko analogne linije, a ne preko digitalne (ISDN). Em što imate veće troškove, em što ćete često zvati servisere i tehničkuj podršku.

Poslednja ispravka: Iris (21.6.2006 u 12:10)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 13:09   #9
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Citat:
Mladen Perišić kaže:
Za razliku od dobavljača u Srbiji, Internet Crne Gore ne radi agregaciju korisnika. Znači, ako 10GB u Srbiji plaćate 20€, protok dijelite sa još 4,6 ili 8 korisnika (nekad i 12!). U Crnoj gori to nije slučaj. Vaših 60KB/s za ADSL Home je samo vaših. Ne dijelite protok sa nikim!

U Saudijskoj Arabiji za 15€ mjesečno dobijate brzinu od 35-40KB/s i neograničen kapacitet linka i to pak,bez agregacije. Mnogo povoljnije nego kod nas.

Ipak, ADSL radi samo u nekim opštinama solidno. U većini mijesta i najmanja kišica je dovoljna da link puca. To je već do infrastrukture telekoma, odnosno do Siemensovih i Alcatelovih gluposti. Inače, vlada CG, RS i Srbije imaju potpisan ugovor sa Siemensom o tehničkoj saradnji. Lično mislim da je bolje da su ih potpisali sa Ericssonom, koji je fakat numero uno u čitavom svijetu telekomunikacione infrastrukture (bolje se pozicionira nego Nokia među mobilnim telefonima).

Ali, što ćemo...

Digitalizacija centrala je 97% u CG. U Srbiji, 3 puta manja. Ali, loša infrastruktura, nesposobni montažeri, neznanci od tehničkih direktora i ostalo, čine da ADSL u CG i dalje nema stabilnost koju pruža obična veza, preko analognih modema.

Iz iskustva,
Mislim da je pametnije uzeti ADSL preko analogne linije, a ne preko digitalne (ISDN). Em što imate veće troškove, em što ćete često zvati servisere i tehničkuj podršku.

Veca je digitalizacija u Srbiji nego sto si ti napisao. Sto se tice agregacije to ne igra nikakvu ulogu u protoku (dobijas protok koji i platis). A protok od 10GB PREMALO za bilo kakvo ozbiljnije skidanje. Sto se tice ADSL-a u Crnoj Gori mislim da nisu problem ni montazeri, ni direktori vec MONOPOL (dok im se moze sisace ovce).
nsAce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2006, 14:11   #10
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: ADSL u Crnoj Gori

Citat:
Mladen Perišić kaže:
Za razliku od dobavljača u Srbiji, Internet Crne Gore ne radi agregaciju korisnika. Znači, ako 10GB u Srbiji plaćate 20€, protok dijelite sa još 4,6 ili 8 korisnika (nekad i 12!). U Crnoj gori to nije slučaj. Vaših 60KB/s za ADSL Home je samo vaših. Ne dijelite protok sa nikim!

U Saudijskoj Arabiji za 15€ mjesečno dobijate brzinu od 35-40KB/s i neograničen kapacitet linka i to pak,bez agregacije. Mnogo povoljnije nego kod nas.

Ipak, ADSL radi samo u nekim opštinama solidno. U većini mijesta i najmanja kišica je dovoljna da link puca. To je već do infrastrukture telekoma, odnosno do Siemensovih i Alcatelovih gluposti. Inače, vlada CG, RS i Srbije imaju potpisan ugovor sa Siemensom o tehničkoj saradnji. Lično mislim da je bolje da su ih potpisali sa Ericssonom, koji je fakat numero uno u čitavom svijetu telekomunikacione infrastrukture (bolje se pozicionira nego Nokia među mobilnim telefonima).

Ali, što ćemo...

Digitalizacija centrala je 97% u CG. U Srbiji, 3 puta manja. Ali, loša infrastruktura, nesposobni montažeri, neznanci od tehničkih direktora i ostalo, čine da ADSL u CG i dalje nema stabilnost koju pruža obična veza, preko analognih modema.

Iz iskustva,
Mislim da je pametnije uzeti ADSL preko analogne linije, a ne preko digitalne (ISDN). Em što imate veće troškove, em što ćete često zvati servisere i tehničkuj podršku.

Izgleda da nam je dosao i komsija - Milogorac.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
adsl, ruter i p2p mfritz Internet usluge 10 20.6.2006 15:46
ADSL absonic Internet usluge 3 12.4.2006 0:23
Sve gori i gori problem! dzambo Operativni sistemi 8 29.3.2006 23:23
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com