Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2010, 11:39   #1
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Omega Sagitta usb tastatura

Elem, kupim navedenu tastaturu, prikljucim, i ? Ne radi...Setim se da u biosu treba da se ulkljuci usb tastatura, i opet nece. Promenim dva usb porta, nece....Tek na prednjem usb portu, proradi sve, ali mi nikako nije jasno zasto bas na tom portu, kada su na zadnjem delu, na dva usb-a bili prikljuceni i mis i dzojstik, i rade sasvim normalno, sto znaci da portovi rade. Kako se ovo resava, i da li je jos neko imao ovakvo iskustvo ?
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 15:22   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Omega Sagitta usb tastatura

Citat:
miksajlo kaže: Pregled poruke
Setim se da u biosu treba da se ulkljuci usb tastatura, i opet nece.
Za Windows (i druge operativne sisteme) nije neophodno uključiti tu opciju u BIOS-u. To ti je neophodno za sam BIOS i/ili sve što je bazirano na DOS-u (recimo Hiren's).
Citat:
miksajlo kaže: Pregled poruke
Promenim dva usb porta, nece....Tek na prednjem usb portu, proradi sve, ali mi nikako nije jasno zasto bas na tom portu
E sad, iskoristi upravo tu opciju koju si uključio. Uđi u BIOS, pa isprobaj da li u BIOS-u radi na problematičnim portovima. Ako radi, onda problem nije hardverske prirode, već softverske, odnosno Windows je malo pobrljavio oko USB portova (što se često dešava).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2010, 16:55   #3
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omega Sagitta usb tastatura

Chivan, hvala na odgovoru . Isprobao i na drugim usb u biosu, nekad hoce, nekad nece. Pa onda, na istom portu na kojem radi, odjednom se pojavi poruka da usb devices not recognized, bla bla, iskljuci, ukljuci, proradi. Reinstalirao Win, opet na zadnjim usb nece, da poludis. Idem sutra da je vratim, a steta, nije losa, tasteri su maltene kao sa laptopa, mekani, necujni.Jedino ne znam kakva je za igre, tako da cu uzeti A4 tech X7 G600. E da, usb portovi su na njoj skoro neupotrebljivi, rade sporije cini mi se i od usb 1.1 .
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Miš i tastatura (40 €) Schnak3 ŠDK - Ostale komponente 12 14.7.2009 22:28
Bežična tastatura + USB Receiver + USB to PS2... Maverick Ostale komponente 10 10.1.2009 20:37
Ne rade mis i tastatura sasha015 Kvarovi 6 16.9.2008 20:39
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com