Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2010, 12:39   #501
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Svi paketi se nalaze u repozitorijumima, tako da ti je aktivna internet konekcija potrebna za Arch. Ako si, a verovatno si instalirao "netinstall" iso, default repozitorijum si odabrao tamo (na vrhu /etc/pacman.d/mirrorlist piše Mirror used during instalation) i on će biti u upotrebi do daljnjeg. Poželjno je da skineš komentar sa još nekoliko repozitorijuma, čisto da preduhitrimo neki desync ili slično (ja recimo koristim ove bliske a zvučne; Austrija, Nemačka, Finska, Danska).

Grafičko okruženje je stvar ličnog izbora; preporuka za KDE ili Gnome za početak, a posle ćeš videti kako ti šta leži. Download full instalacije KDEa je nešto malo manji od 500MB, za Gnome ne znam. Ja merkam OpenBOX već par dana, no otom po tom...traži konfigurisanje dr mr ovoga i onoga.

Pacman je tvoj prijatelj, bio i ostao, mada toga još nisi svestan. Posle inicijalne instalacije KDEa možeš instalirati Shaman, ili sličan GUI za pacmana, mada ih ja ne volim preterano.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neky na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.8.2010)
Stara 16.8.2010, 13:08   #502
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Instalirao sam ovu verziju odavde dakle ne netinstall nego core jer su upravo tu na sajtu rekli da core verzija obuhvata i sadrži u sebi 32bitni i 64bitni arch kao i netinstall.

Imam tonu problema s ovim početnim instalacijskim podešavanjima i slično : neće da mi prepozna net, ne može da odradi pacman - syu ni syy jer se nema odakle apdejtovati kad nije konektovan na net, sve mi izgleda do te mjere konfuzno i nezgrapno da ću morati postaviti sljedeće pitanje : ima li negdje da se skine iso fajl za distribuciju archa gdje je sve to već podešeno ili gdje instalacija teče glatko, bez toliko zbunjujućih konflikata i grešaka?

Šta god uradim dobijem neku grešku, sreća pa sam počeo sa instalacijom na virtuelnoj mašini.

Koristim wadsl preko kojeg sam i sada konektovan, pišem sa win xp sp3 na koji je instalirana ta virtuelna mašina i sam arch unutar nje, i arch ne može da prepozna da sam već konektovan na internet nego mi izbacuje grešku da nije pronašao nijedan protokol za konekciju ili šta već.

U priručniku stoji ovaj dio a čudi me što mi ništa od tih podešavanja nije tražio da kucam niti sam ih uspio ispravno dovršiti jer i dalje neće da se konektuje.

Probao sam s onom nekom komandom rtc dsl adsl start ili tako nešto al' džaba - neće.

Čitaću još malo, imam danas slobodnog vremena pa ću se malo pozabaviti ovom "problematikom" ali ipak više volim odgovor od čovjeka a ne od knjige.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2010, 14:19   #503
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Ako ti nije tražio da ukucaš podešavanja,znači nešto nisi uradio kako treba.
Potrudi se da detaljno pročitaš uputsvo, ne bi trebalo da imaš problema,a pogledaj i onaj deo koji se tiče firmwera , možda moraš da ga instaliraš
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2010, 15:11   #504
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
Ja merkam OpenBOX već par dana, no otom po tom...traži konfigurisanje dr mr ovoga i onoga.
Malo je off,al ajde sad da ne cepidlacimo.

Openbox ti je veoma lak za podesavanje,zato sto sada postoji gui alat za podesavanje svakog konfiguracionog fajla.Procesljaj malo repoe i narocito AUR,recimo ubaci rec openbox i prostudiraj sve aplikacije koje ti izbaci.


@LoneWolf
Ako znas solidno engleski,a wiki i vodic za pocetnike ti nisu jasni,onda ipak jos nisi za arch
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2010, 15:35   #505
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

@LoneWolf

Ako imaš 10GB slobodno - odseci komad i lepo to instaliraj, mani se virtuelne mašine. Drugo, ako već imaš core install, pratiš samo redom korake u samoj instalaciji; ne možeš pripremiti particije ako nisi recimo odabrao source, i slično; 1 2 3 4 5 i redom

Evo predloga jednog:

- Odvoji 10GB praznog prostora, nemoj kreirati particiju od toga
- Bootuj Arch instalaciju, uloguj se kao root i pokreni /arch/setup
- Pritisni Ctrl+Alt+F3 recimo da pređeš u treću virtuelnu konzolu, loguj se kao root i pokreni cfdisk
- Strelicom dole pređi na prazan prostor, strelicom desno pređi na New i kreiraj novu particiju, fajl sistem ćeš birati posle. Nisam siguran da li treba bootable flag. Posle toga odaberi Write, i potvrdi sa yes. Quituj cfdisk.
- Pritisni Ctrl+Alt+F2 da se vratiš na drugu virtuelnu konzolu, u kojoj se odigrava instalacija (ili je beše prva, nisam siguran, Ctrl+Alt+F1)
- Odaberi source da je core install, on će montirati CD i vratiti te da ideš dalje
- Podesi sat, vremensku zonu i to sve, gluposti
- Odaberi opciju za biranje particije i biraj Manually configure block devices, filesystems and mountpoints. Tu će ti izlistati sve particije tvog diska, i ti odabereš onu koju si kreirao. Fajl sistem stavi ext4, a mount point da bude / . Nikakve dodatne opcije ne trebaju. Kad ti kaže da nemaš swap i boot samo pukni ignore. Ništa strašno.
- Sledeće je Install packages, samo sebe opisuje
- Configure sistem: OBAVEZNO, ne preskači:
---- /etc/rc.conf: Bitno je podesiti HARDWARECLOCK na localtime ako imaš Windows pored, a imaš.
---- /etc/rc.conf: Obrati pažnju na deo sa internetom, ne znam kako se konektuješ, bacio sam moj rc.conf ispod.
---- /etc/rc.conf: Daemons (poslednja linija) ne diraj još uvek.

---- /etc/fstab treba da bude podešen automatski

---- /etc/mkinitcpio.conf ne moraš dirati

---- Set root password pa unesi nešto kratko
---- Gotovo, idemo na glavni meni

- Install bootloader, odaberi GRUB, pukni ga na /dev/sda, ne na particiju, nego na ceo disk, da ode u MBR i prepozna ti Windows kako treba.
- Gotovo, reboot, uživaj.

Buni me podešavanje neta kod tebe, opiši ga malo bolje, šta kako zašto i to sve. Nek me neko ispravi, raspisao sam se, greške su neminovne.

Moj /etc/rc.conf - http://pastebin.com/7nEAt8M2 . Ja uvek pratim ovaj link: http://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners_Guide
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neky na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.8.2010)
Stara 16.8.2010, 15:48   #506
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

@LoneWolf
ono što moraš uvek da imaš na umu su dve stvari.
Arch nije pravljen da se umiljava korisniku već da bude onakav kakvim ga korisnik napravi. Zato je po defaultu bez okruženja, zato nema dodatnih GUI alata i zato se drži KISS principa.
Druga stvar je da bez obzira što generalno nije težak sistem ipak zahteva određeno znanje iz linux operativnih sistema, nešto vremena provedenog u čitanju i pomalo živaca da se to sve pregura. On je klasičan primer one izreke da je "unix jednostavan sistem, ali da je potrebno biti genij i shvatiti jednostavnost"
Zašto sve ovo pričam? Zato što prilikom traženja pomoći za Arch moraš da budeš detaljan i konkretan. Materija je preopširna da bi preko foruma nek objašnjavao npr. kako radi yaourt (pacman wrapper), ali ako pitaš konkretno "kako da preko yaourta instaliram paket skinut na desktop" dobićeš konretan i tačan odgovor. Sa druge strane zajednica je preko wiki-a i BBS-a pokrila veliku većinu problema i meni se konkretno NIKADA nije desilo da naletim na problem sa Archom za koji rešenje nisam našao na jednom od ta dva mesta. Takođe, bilo koji korisnik koji vidi da nisi ni pokušao da se sam snađeš neće te udostojiti odgovora.
Ako si voljan da me poslušaš, kreni od onog početničkog vodiča korak po korak, ništa ne preskači i garantujem ti da ćeš roku od 3 sata imati funkcionalan linux desktop (pod uslovom dobre internet konekcije). Evo ti i moj primer: kada sam prvi put instalirao Arch letimično sam pregledao vodič i posle dooooosta vremena i cimanja dobio sam - ništa... Krenuo sam u novu instalaciju, ovaj put sa odštampanim primerkom vodiča u rukama i u roku koji sam ti rekao imao sam fenomenalno brz linux sa još fenomenalnijim KDEmod okruženjem...
Da sumiram: od bilo kog linuxa možeš da napraviš šta god želiš, ukoliko imaš dovoljno znanja i volje, a ako nemaš onda treba da ideš na već gotova i popularna rešenja, kako god se odlučio znaj da imaš slobodu koja je u krajnjoj liniji i najbitnija...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 1:07   #507
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

NekyBrate, uspjelo mi je da instaliram arch tako kako si rekao ali imam problem upravo sa konekcijom.
Naime, konektujem se preko WADSL-a i konekciji sam dao ime provajdera jer se valjda tako "odaziva".
U pokušaju da se ulogujem pod username i passwordom koji mi stoje u ugovoru za net (isti username i pass koji koristim kad se konektujem putem windowsa odakle upravo sad pišem) i kaže mi invalid username and/or password.

Ne znam šta da radim, na windowsu su fino podešeni i parametri i protokoli i sve a zeza me arch no ipak uporan sam pa ću nastojati da ovo riješim.

Još uvijek nemam GUI niti sam uspio uraditi update ali se nadam da će i to biti sređeno čim sredim konekciju.

Gorane, hvala mnogo na pomoći, znam da sam možda dosadan sa svojim početničkim pitanjima i ostalim nedoumicama ali mi se desilo da danas tri puta čitam priručnik sa wikija za instalaciju da bih pronašao prečicu ctrl+alt+f1,f2,f3 itd. za promjene virtuelnih (ili kako god) konzola.

Jedino što me nervira na tom wikiju je što je nepregledan i ipak uprkos tvrdnji da je arch "jednostavan sistem za ljude koji razumiju genijalnost jednostavnosti" nisam uspio da vidim tu jednostavnost jer je sam autor tog wikija i how-to članka uspio na nekoliko mjesta da zbuni i samog sebe.
Počne pričati o "arch wayu" (archovom načinu), pa se izgubi u kojekakvim citatima, pa krene priču o instalaciji, pa ubaci gomilu nebitnih činjenica, definicija i pojašnjenja (razlika između ext2, ext3 i ext4, šta je terminal, šta je konzola) i nakon tih "početničkih" stvari odjednom puf - pređe na totalno nerazumljivu priču o komandama, navede neki totalno nekoristan primjer ili nešto što dovodi do greške za koju kasnije ne objasni kako se otklanja, niti eventualne greške navede kao opciju koja se vjerujem ponavljala i dešavala mnogima dok nisu naučili kako se šta radi.
U nastavku teksta čitalac je prinuđen da postane "ekspert preko noći" pa se u gomili nepovezanih rečenica sročenih na brzinu totalno pogubim i vraćam nazad gore da vidim koje je uopšte to poglavlje koje čitam i šta trebam dalje raditi.

Znam da nemaš direktne veze sa svim tim niti to tvrdim,ali kad već analiziram ove sa archovog sajta (ne sa foruma nego sa wikija) nije mi jasno što ljudi nisu dali jednostavno uputstvo u slikama korak po korak : odradi to, to i to, kao što meni reče NekyBrate u kratkim crtama (doduše bez slika ali i ovako je bilo dovoljno slikovito) .

Čovjek mi je bez komplikovanja "naslijepo" objasnio šta i kako treba raditi i sve sam podesio osim konekcije koju nažalost ne možemo "naslijepo" podesiti ali potrudiću se da to sredim sam uz čitanje i podršku ljudi koji za to budu imali volje.

Daleko od toga da znam sve i da se pravim pametan, ali isto tako - daleko od toga da ne želim da učim i naučim nešto.

Najljepše hvala još jednom vama dvojici i ostalima na trudu, pozdrav.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 8:57   #508
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Drago mi je da si uspeo, idemo dalje. U Windowsu konektovanje izgleda...kako? Daj mi izlaz komande

Kod:
ipconfig /all
pa ćemo odatle videti za dalje. Koristiš li PPPoE konekciju, odnosno dvoklik na ikonicu, uneseš username i pass, i onda se konektuješ na wireless provajdera?

Obavezno pogledaj ovaj guide, odličan je, ja ga uvek koristim, a posebno ovaj deo, vezan za mrežu/internet.

:edit:

Debeli offtopic, al' mora se

OpenBOX JE GUJA NEBESKA!!!1 Otvoriti temu vezanu za podešavanja, izgled, igrarije?
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neky na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 9:20   #509
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
OpenBOX JE GUJA NEBESKA!!!1 Otvoriti temu vezanu za podešavanja, izgled, igrarije?
Podrzavam!
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 9:42   #510
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Lone, ti instaliraš Arch u VBox-u? Ako je tako onda ti ne treba konekcija ka provajderu dokle god je host mašina povezana na net. Samo promeni opcije network kontrolera unutar VBox-a (probaj NAT i Internal Network podešavanja) i trebalo bi da radi OK.
Nakon toga nam postavi izlaz komande koju ti je Neky tražio (iz windows prompt-a sa povezanom konekcijom), a postuj i izlaze komandi
ifconfig
ping www.google.com
ping 208.67.222.222
iz linuxa (iskoristi redirekciju izlaza u fajl).

I da se dotaknem wiki-a, tačno je da je možda malo konfuzan, ali tako je uvek sa proizvodima u čijem stvaranju učestvuje mnogo ljudi, mora doći do nekih nepodudaranja. Neko je možda hteo da objasni šta su particije ili čemu služi boot loader, a neko smatra da korisnik koji želi da instalira Arch mora te pojmove dobro da poznaje pa stoga odmah prelazi na stvar... Ti i dalje istražuj i pitaj, ali nemoj smetati sa uma ono što sam ti rekao da ne smetneš sa uma

@ova dvojica što pomenuše OpenBox - otvorite temu

@korisnici KDEmod4 na Archu, jedno pitanje, imao sam neke probleme vezane za kwin, sporost i artfekate u prikazu (od kojih se mnogi vuku još od pre), koji su sada nakon update-a na 4.5.0 postali nepodnošljivi. Rešenje je brisanje ~/.kdemod4 foldera i ponovna konfiguracija pošto vraćanje config fajlova iz backup-a rezultuje istim problemima. Neki od kde4 fajlova pravi problem, ali mi se ne traži koji pa mi je lakše da sve ponovo podesim kako mi odgovara i da vratim samo pojedine config fajlove aplikacija.
Jeste li imali slične probleme?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 10:09   #511
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
@korisnici KDEmod4 na Archu, jedno pitanje, imao sam neke probleme vezane za kwin, sporost i artfekate u prikazu (od kojih se mnogi vuku još od pre), koji su sada nakon update-a na 4.5.0 postali nepodnošljivi. Rešenje je brisanje ~/.kdemod4 foldera i ponovna konfiguracija pošto vraćanje config fajlova iz backup-a rezultuje istim problemima. Neki od kde4 fajlova pravi problem, ali mi se ne traži koji pa mi je lakše da sve ponovo podesim kako mi odgovara i da vratim samo pojedine config fajlove aplikacija.
Jeste li imali slične probleme?
Da li si probao da umesto kwin-a koristis compiz,mnogi tvrde da tako kde mnogo bolje radi.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 10:19   #512
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Razmišljao sam i o tome, mada je sada sve OK. Posle brisanja config foldera kwin radi bez problema (sa sve efektima i kerefekama koje ću u nekom momentu kao i uvek isključiti). Probaću i compiz čisto eksperimenta radi...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 10:28   #513
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Ja trenutno testiram compiz standalone,i mogu konstatovati da je doveden do savrsenstva,svi efekti ukljuceni,vrtim kocku i ostale stvari,a procesor jedva da dodje do 10 %,temperatura se podigne za 1 stepen ,duplo vise opterecuje procesor firefox nego compiz pod punim opterecenjem.Inace,imam ati kartu i instaliran open source drajver.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 10:35   #514
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Videćemo kako će biti kod mene, takođe Ati karta i vlasnički drajver...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 11:09   #515
SDejan
Član
 
Član od: 31.8.2006.
Lokacija: Kucura
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SDejan
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

I kod mene compiz mnogo bolje radi od kwina, ali je KDE iz [testing], mada nisam zadovoljan kako to sve radi, ima problema sa puštanjem videa, flash radi dosta gore nego bez efekata.

Kod mene je HD5750 i catalyst,i jedva čekam da proradi slobodni drajver i za moju karticu, jer dok sam imao 2600pro odlično je radio.
SDejan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 12:56   #516
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
Drago mi je da si uspeo, idemo dalje. U Windowsu konektovanje izgleda...kako? Daj mi izlaz komande
Poslao na PM u vidu screenshota pa mi samo javi gdje da ukucam parametre ako to ne pronađem u priručniku ali kao što rekoh dosta je konfuzan (nije da ne želim da čitam,sto mu gromova nismo djeca)

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Lone, ti instaliraš Arch u VBox-u?
Ne, kad mi je NekyBrate dao uputstvo odlučio sam da arch ipak ide na "pravi" hdd.

Citat:
SDejan kaže: Pregled poruke
Kod mene je HD5750 i catalyst,i jedva čekam da proradi slobodni drajver i za moju karticu, jer dok sam imao 2600pro odlično je radio.
Sto mu gromova, "zmaj" od grafičke karte nema slobodan drajver a 2600 "kanta" ga ima? Zanimljivo
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:03   #517
SDejan
Član
 
Član od: 31.8.2006.
Lokacija: Kucura
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SDejan
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Slobodan ati drajver, radi i za moju kartu, ali bez 3d i 2d akceleracije, tako da je praktično neupotrebljiv.

http://www.x.org/wiki/RadeonFeature

Evo kako napreduje rad na drajveru...
SDejan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SDejan na korisnoj poruci:
LoneWolf (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 13:18   #518
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

@LoneWolf
Kako si se pokusao konektovati,to nisi objasnio.Mislim da za WADSL treba
Kod:
sudo pppoe-setup
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku na12 na korisnoj poruci:
LoneWolf (18.8.2010)
Stara 17.8.2010, 13:40   #519
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Juče sam instalirao KDEmod 4.5 i samo ću reći, bitchin
Mnogo mi se sviđa nov sys-tray.
A Shelf plazmoid je ono što sam dugo čekao da izađe. Sad ne moram da imam par programa u panelu koji zauzumaju prostor i time smanjuju slobodan prostor u panelu. Sve sam lepo smestio u shelf
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:46   #520
SDejan
Član
 
Član od: 31.8.2006.
Lokacija: Kucura
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SDejan
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Kakvo je stanje sa KDEmodom, da li će nastaviti rad na njemu pošto su pokrenuli svoj distro?
SDejan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arch, arch linux, archlinux, distribucija, distro, instalacija arch linux, linux


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razmena distribucija urke Slobodni softver 9 26.6.2010 1:08
Puppy vodič za preživljavanje (Live linux) CD-USB flash laikexpert Slobodni softver 26 18.9.2009 0:49
Windows (XP, Vista) VS Linux AxeZ Operativni sistemi 437 5.5.2007 14:35
SuSE 10.0 i Dialup preko SMIN-a Mirun Slobodni softver 5 10.12.2006 22:47
Stare i nove igre BEAST Stare igre 42 30.3.2006 20:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com