Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2006, 23:29   #1
bizent
Član
 
Član od: 29.1.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom ..ah ti srbi...(shta nam fali da i mi budemo jednom u igri...pozitivni...)

chitam novi svet i vodim najava"Alliance-Future Combat" prochitam ko pravi kad ono isti tipovi shto su pravili"Will of Steela"..ajde o.k. odushevim se ja,ipak ono nashi prave neshto pa merak,i taman mislim bice neshto u nashem
"serbian-macho"fazonu kad opet neka dosadna-smor-mali milion puta vidjena pricha i zapitam se..................DA LI SU OVI LJUDI NORMALNI..??!?!?!...ej bre zivimo na Je*enom Balkanu gde svakih 10god.po jedan rat a oni prave prichu o nekom ratu u Aziji??!?!?!Pa gde je BRE ta AZIJA?!?!?Razumem ja to Kinezi njih 3 milijarde pa uvaljaj zutacima igru..ali ljudi Srbi smo ajde malo da se igramo sa nama samima...ko ce drugi da napravi igru o nama(mozda albanci..ali ne verujem da ce da nam se svidi scenario..)ako necemo mi sami...?!?!Sada se vi pitate koja je sushtina ovog topica...hm..ne znam ni sam ali morao sam da napishem...jer mislim....shta nam fali da i mi budemo jednom u igri...pozitivni...eh srbi,srbi........
bizent je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 23:35   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Koji mi? Ljudi rade igru za strano tržište, ko će ovde da im kupi? Aj razmišljaj malo racionalno...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Yonai (20.12.2014)
Stara 2.2.2006, 23:57   #3
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

brate napravicu ja al bez zjbancije, samo kad zavrsim ovu visu skolu i ne budem imao obaveza ja i ortak cemo napraviti nesto! npr. nesto na foru hooligans kao mi se krljamo sa hrvatskim navijacima i naravno otkinemo ih! jel moze? zivela Kraljevina Srbija!!!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 0:21   #4
Shakal
Član
 
Član od: 19.1.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Koji mi? Ljudi rade igru za strano tržište, ko će ovde da im kupi? Aj razmišljaj malo racionalno...
Zaista, nama tesko pada da pazarimo pirata a ne original ...a i mi smo relativno glup narod..ko ce danas stavi u igru, da ne pominjem da smo sami krivi za te ratove...kad se samo setim "bolje rat nego pakt"...nikad mi nece biti jasni...
Shakal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 0:50   #5
bizent
Član
 
Član od: 29.1.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

ma znam nego lepo ni bilo da napishem....
bizent je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 1:05   #6
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ..ah ti srbi...

Postoje i druga tržišta sem američkog! To što oni rade je tipično čepljenje američkoj igračkoj populaciji. To uostalom rade i druge manje ekipe iz zemalja "bivšeg istočnog bloka". Možda ovako žele da skupe kintu da bi im sledeći naslovi bili više finansijski potpomognuti. Ako je tako, onda OK! Ipak mora od nečega da se krene. Ali ako misle da budu "america's bitchies" zauvek, e onda f*uck 'em!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 2:58   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
Rocker kaže:
Postoje i druga tržišta sem američkog! To što oni rade je tipično čepljenje američkoj igračkoj populaciji. To uostalom rade i druge manje ekipe iz zemalja "bivšeg istočnog bloka". Možda ovako žele da skupe kintu da bi im sledeći naslovi bili više finansijski potpomognuti. Ako je tako, onda OK! Ipak mora od nečega da se krene. Ali ako misle da budu "america's bitchies" zauvek, e onda f*uck 'em!
Mislim da si preterao... to je uvek bilo zariste raznih sukoba... dajte im sansu ili barem podrsku za trud, lako je samo kritikovati.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 4:15   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: ..ah ti srbi...

Citat:
oluja kaže:
Mislim da si preterao... to je uvek bilo zariste raznih sukoba... dajte im sansu ili barem podrsku za trud, lako je samo kritikovati.
Ne,ne preterujem! Drago mi je što se i kod nas pojavio neko ozbiljan ko pravi igre, ali ne treba ići niz dlaku nikome! Ja bih prvi kupio original DVD! Kao što kupujem isključivo originale domaćih muzičara koje volim. Cenim svačiji trud, ali mislim da će ovo biti samo još jedan prosek u svetu igara. Baš zbog X puta prežvakanog scenarija. Mogli su da izmisle hipotetički sukob sa nekim polurealnim oružjem i ludim zapletom, koji bi opet nekad mogao da se desi a da pritom ne favorizuju ni jednu naciju. Seti se samo Act Of War (doduše on ipak malo favorizuje Amere). Uostalom, svi znamo da su sve legendarne igre koje su ušle u istoriju nastale velikm "skupljanjem m*uda" njihovih autora! Podražavam ovaj korak u cilju sticanja početnog kapitala, samo se nadam da će sledeća igra biti malo originalnija!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2006, 11:44   #9
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Nebih rekao. Nigdje se ne spominju tačne lokaije sem ovo za oslobađanje Beograda. Većinom je to "Negdje u Dinarskim planinama" itd. Izgleda da neko nije želio previše da se dotačinje pipljivih tema. Ali ipak kada samo što ne očekuješ da ti jedinica odgovori "Oš burek ba druže komandire" je ipak malo previše.

Al ipak je napredak. Kad zauzmeš nešto trobojka je na tome.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2006, 21:03   #10
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
4th Dimension kaže:
Nebih rekao. Nigdje se ne spominju tačne lokaije sem ovo za oslobađanje Beograda. Većinom je to "Negdje u Dinarskim planinama" itd. Izgleda da neko nije želio previše da se dotačinje pipljivih tema. Ali ipak kada samo što ne očekuješ da ti jedinica odgovori "Oš burek ba druže komandire" je ipak malo previše.

Al ipak je napredak. Kad zauzmeš nešto trobojka je na tome.
Dinarske Planine po tebi nemaju veze sa Bosnom?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 3:00   #11
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
Shakal kaže:
Zaista, nama tesko pada da pazarimo pirata a ne original ...a i mi smo relativno glup narod..ko ce danas stavi u igru, da ne pominjem da smo sami krivi za te ratove...kad se samo setim "bolje rat nego pakt"...nikad mi nece biti jasni...
Upravo zbog ovoga je nisu stavili jel bi pocele polemike, da li smo krivi, da li nismo krivi, da li smo trebali, da li nismo trebali. Mlada je to firma, nemaju oni jos sredstava da veci deo vremena provode po sudnicama a ostatak da potrose dajuci izjave za stampu. Igrica bi mogla da digne prasinu kod nas. Sad ce neko da pomisli, pa i to je odlican marketing. Dzaba im bilo kakav marketing kad je ovde 99% trzista piratsko...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 3:04   #12
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

uuu, al bi to bila strategija...91-95 - toliko strana, razlicith oruzja, predela za borbu...ali ko bi to na Zapadu kupio? Retko ko...tako da ih razumem i podrzavam, ali pod uslovom da posle naprave bar neki mod za Balkan, nebitno koje igre, moze i ove
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 11:00   #13
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
Sarmatian kaže:
Igrica bi mogla da digne prasinu kod nas.
I šta onda? "Kurir" bi objavio "Senzacionalno: Prva Srpska Istorijska Igrica!!!1", babe bi to čitale i prepričavale, i za koji dan bi o tome znalo pola Srbije, s tim što ne bi bili načisto da li se radi o igri (ako bi uopšte iko znao šta je to), video kaseti ili gramofonskoj ploči, i da li se to pušta na kompjuteru ili traktoru. Ali bi deca rekla babi da im kupi to kod pirata na ulazu u pijacu kad bude išla po paradajz. I opet bi Gameyus ostao kratkih rukava. Zato je bolje ići utabanom stazom.

Citat:
uuu, al bi to bila strategija...91-95 - toliko strana, razlicith oruzja, predela za borbu...ali ko bi to na Zapadu kupio?
S obzirom koliko šiptara ima po Americi i Evropi, imam osećaj da bi napravili toliku antisrpsku propagandu na igru da ljudi ne bi isplatili ni materijal potrošen na diskove...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 12:02   #14
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...(shta nam fali da i mi budemo jednom u igri...pozitivni...)

Ljudi....ajde u stranu ovaj novi projekat ali..ja već godinama imam neke sulude planove za novu strategiju....

E sad dali da se istrčim ovde pa posle da "nasikiram" nekog ako mi ukrade ideju ili da je saopštim pa možda krene i neki novi razvojni tim...

Ajde de...Gledaj te ovo:

Imam trip da napravim strategiju ali u fazonu micro-cosmosa...dakle kontrolišete ljudski imuno-sistem...postojao bi strateški nivo(gde bi se određivao recimo broj anti-tela koje proizvodiš,bela krvna zrnca,crvena krvna zrnca...itd) i taktički...tuče po bubrezima,srcu,plućima,mozgu....Nove tehnologije, naravno..ne linearnost....(recimo možeš da odbraniš prvo pluća a posle stomak i obrnuto,sve ima svoje + i - )..Pazi moglo bi da se ubaci nešto kao u battle zone-u da možeš da preuzmeš kontrolu nad bilo kojom jedinicom i da se iz 1st perspektive uhvatiš za kragnu sa virusima..Hm..Dx 9,shaderi....A naravno odradio bi i viruse kao frakciju koja može da se igra...ako se to sve lepo uradi mogli bi da budu i exp-packovi..tipa...epidemija ovo,ono...neznam...ako je neko sa c++ dobar..nek se javi pa da vidimo...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 5:00   #15
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
I šta onda? "Kurir" bi objavio "Senzacionalno: Prva Srpska Istorijska Igrica!!!1", babe bi to čitale i prepričavale, i za koji dan bi o tome znalo pola Srbije, s tim što ne bi bili načisto da li se radi o igri (ako bi uopšte iko znao šta je to), video kaseti ili gramofonskoj ploči, i da li se to pušta na kompjuteru ili traktoru. Ali bi deca rekla babi da im kupi to kod pirata na ulazu u pijacu kad bude išla po paradajz. I opet bi Gameyus ostao kratkih rukava. Zato je bolje ići utabanom stazom.


S obzirom koliko šiptara ima po Americi i Evropi, imam osećaj da bi napravili toliku antisrpsku propagandu na igru da ljudi ne bi isplatili ni materijal potrošen na diskove...
Pa i rekao sam nista od toga. Kod nas marketing i trziste ne funkcionisu po istim principima kao na zapadu. Evo samo pogledajte koliko se ovde rasprave za kratko vreme napravilo. Nismo jos zreli za takve igre. Ne zato sto je neko vidjenje na ovo sto se desavalo od 91 do 95 tacnije od nekog drugog, nego jednostavno zato sto ne bi mogli da tu igru posmatramo kao ono sto jeste, samo igra, bez politicke pozadine. Ne jos u svakom slucaju.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 23:53   #16
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Pa ima nas. Imas jedino u Panzers Phase Two partizansku kampanju od 4 mislije. Glavni junak je Komandant Wulf (Vuk) a jedinice imaju odaziv na srpskom (iako doduše sa nenormalno jakim bosanskim naglaskom). Ima misija oslobađanje Beograda (iako se vodi na čišćenje okoline Beograda ali ima dobre dijaloge, izgleda da je neko bio upoznat sa površnim činjenicama).
Jedan od većih problema je što Vuk nosi kokardu i svi su bradati. Samo fali da viču za kralja i otadžbinu i isti četnici iako ih igra predstavlja kao partizane.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2006, 10:22   #17
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: ..ah ti srbi...

Citat:
4th Dimension kaže:
Pa ima nas. Imas jedino u Panzers Phase Two partizansku kampanju od 4 mislije. Glavni junak je Komandant Wulf (Vuk) a jedinice imaju odaziv na srpskom (iako doduše sa nenormalno jakim bosanskim naglaskom)
Pa mozda je ta "akcija" bila negde u bosni?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com