Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2011, 1:21   #81
sakiban
Novi član
 
Član od: 25.10.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Rift

Heh... Nisi morao da se mucis da pises ovoliko... Mnogo toga sam vec znao (igrao sam wow)... Sad kad vec spominjes raspolozenje za PvP server... Umem dosta da se nerviram kad gubim... Sto ponekad dodje i do "rage quit-a".
Onda cu da probam na Icewatch... Kad vec kazes da je dobar
Tako da... Vidimo se u igri uskoro (jos malo da se skine!)

Poslednja ispravka: DeCoy (2.4.2011 u 1:28)
sakiban je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2011, 13:07   #82
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Par novosti iz Rifta:

Good - Dobre strane igre i dalje ostaju (gomila sadrzaja, interesantne instance, redovni update ...)

Bad - Da ne bude da samo hvalim, da krenemo po losem.
Krecu da se javljaju problemi sa balansom u igri jer ljudi koji rade class design su pajseri ili im je glavni covek bolid, ili su uzeli neku decu sa ulice. Class design im radi covek sto je radio WAR (jos ispitujem dal je to dobro ili lose jer nisam WAR igrao). Nadam se da je ovo samo privremeno. U cemu lezi problem:
  • Pve balance problem - Expert instance tier 1 a da ne pricmao o tier 2 su poprilicno a nekada ekstremno teske. U skoro svakoj ti treba klasa koja moze da off-heal (pomogne glavnom healeru), support (daje buffove za speed, magic resistance, dmg, i slicno).To je sve u zavisnosti koji je boss, a za skoro svakog treba support makar za off heal (bard, mage i slicno). Pored toga gomila borbi je ekrtremno mele dps unfriendly. Jednostavno ako pridjes duze od 3 sekunde mrtav si.
  • Primer problema: Warrior klasa (sa 2-3 patcha nerf jedno 20 puta) i sada joj je dps prosecan a pored toga je mele. sada prakticno ako nisi warrior tank, nece te niko uzeti za expert instancu, JER ne mozes da heal, ne mozes da bufff, na pola borbi skoro da ne mozes da dps, prakticno si beskoristan. Prakticno, ako si dps, niko nece da te primi u grupu osmi tvojih drugova ili ako si ekstremno dobro opremljen.
  • Kljucna mana dizaina warrior klase: Kao sto znate, kada kreiras sebi spec, mozes da izaberes 2 do 3 soul-a (talent drveta) i popunis ih sa talent poenima. Jedna od warrior talent grana (sa relativno malo uloznih poena) dobija buff na dmg 50+%. Potrebno ga je stalno odrzavati sto nije problem ali......Oni iskusniji od vas vec mogu da naslute problem - Prakticno si prinudjen da koristis to jer je suludno da u svom dps spec nemas taj spell, sto unistava raznovrsnost koju mozes da imas sa klasom. Pored toga skoro ga je nemoguce odrzavati u pvp pa je sad warrior jadan u pvp.

Ovo sve pokazuje veliku nezrelost u kreiranju klasa (makar za jedan AAA naslov). Nadam se da je ovo samo privremen problem, a ako i nije pfff ....GW i TOR ce stici kad tad
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 19:55   #83
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Rift

Ovde dele par kodova za nekakav free trial.
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2011, 0:44   #84
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Rift

Može da se kupi igra za nekih 28€ a collector's edition za 39€.
Sve mi se čini da će Kuzma ovaj put biti u pravu.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2011, 14:22   #85
dradano1
Novi član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rift

Pozdrav iz hrvatske
Za one koji misle igrat rift a neznaju na koji bi server isli mi smo na serveru Whitefall strana defianti.To je high population pvp server.Napravili smo balkanski guild Nenadjebivi(18+je) i bilo bi ljepo da dodete nama da nas bude sto vise balkanaca .Za sad nas je oko 15 ali stalno novi ljudi dolaze posto je igra jos uvjek nova i malo ljudi je za nju culo na nasim podrucjima.
Mi igramo vec oko 3 tjedna lvl 40 + smo sto znaci da smo prosli vec jedan dobar dio igre.Igra je odlicna,sto je duze igram vise mi se svida i mislim jako dobra zamjena za wow ako vam je dosadio kao i meni nakon 4 god. igranja.
Imamo guild stranicu i mumble na kojem pricamo dok igramo.Dora je za*****cija i zabava u guildu cesto zajedno radimo instance warfrontove i cak radimo grupe za gankanje po mapi
Pozdrav susjedima iz srbije cekamo vas na serveru whitefall

Samo za imformaciju na stranici direct2drive UK znaci ne EU ima za kupit rift za 28 eu a nekad je na akciji i manje ja sam tamo kupio.

Poslednja ispravka: dradano1 (9.4.2011 u 14:36)
dradano1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 19:38   #86
dacheemeer
Novi član
 
Član od: 30.3.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Može da se kupi igra za nekih 28€ a collector's edition za 39€.
Sve mi se čini da će Kuzma ovaj put biti u pravu.
Na sta tacno mislis?
dacheemeer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 19:41   #87
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Rift

Piše 12% popusta ukoliko se kupi do 30. aprila.
Šta je tu čudno? Prodavci se dovijaju kako znaju. A koliko mi je poznato igra nije opisana u SK... još uvek, pa ni meni nije poznato šta je to veliki Kuz rekao o njoj.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 20:19   #88
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Rift

Ljudi je li se ovo placa mesecno ili se samo kupi i igra za dz posle.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2011, 20:20   #89
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Rift

Se plaća kao wow 14 evra mesečno, uz popust ako uplatiš 3 ili 6 meseci odjednom.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2011, 14:45   #90
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Raiding info:

Juce je nas guild isao na svoj prvi raid sa ciljem da ubijemo prvog boss-a. Uspeli smo posle par sati da ga upucamo.

Raid: Greenscale's Blight
Boss: Duke Letareus
Link: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LOSQz1EfmaA

Sta sam mogao da zakljucim o raid experience-u iz ovog jednog raida:

Good: Skoro isti feeling kao u wow-u. Dinamicne borbe, obicno podeljene u par faza. Borba sa Duke Letareus je odlicno osmisljena i komplikovanija nego sto se vidi na video tutorialu . Mora se imati dosta dobra koordinacija svih clanova raida, a pogotovo mele koji izgleda izvuku deblji kraj, kako god da okrenes Potrebno je dosta focus target-ovanja / interrupta / dps check / heal check itd. Ostavlja dobar feeling uspeha, kad se konacno pobedi. Za sada sam zadovoljan. Raiding experience je na nivou.

Bad: Losi name plates monstera; los Tab targeting. Posteni name plates prakticno ne postoje. Nikad ne mozes videti cast bar protivnika koga nisi selektovao / jako tesko je i kliknuti na protivnika jer umesto name plate ima samo ime. Tab targeting bas zna nekad da se pogubi, pa je nekad mnogo pametnije odmah kliknuti misem. Sve ovo jako otezava tenk-ovanje i interrupting spellova na vise protivnika. Wow je ovo tokom godina doterao do savrsenstva i nadam se da ce se i Rift ugledati na njih.
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2011, 16:17   #91
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Rift

@dacheemeer Eni
SK 2/2011 prvi utisci Rift Beta

Citat:
Hajde da se malo poigramo vračare i korak po korak, kristalnokuglično predvidimo šta će se desiti sa Riftom. Izaći će u martu 2011. godine, kada čak i WoW pugsi, gildovi kljastih kežuala i <Srpski Orlovi> očiste sve aktuelne instance i kada najvećem broju igrača bude dosadno. Agresivno reklamirana, igra će otići u 800.000 primeraka, a u Trionu će se zahvaljivati htonskim silama na podršci. U maju svi shvataju da je endgame jadan i da PVP pati od odsustva balansa. U avgustu dolazi letnji WoW update sa svežim raidom, što populaciju Rifta svodi na 280.000. U novembru izlaze Guild Wars 2 i Star Wars: The Old Republic, a Rift pada na 150.000. Od decembra do maja 2012. svakih nedelju dana na mail vam stiže spam iz Triona koji vam nudi dve nedelje free + mač od Šanare + undead kozorog maunta ako se vratite. U junu 2012. Rift odlazi u free2play, ali nikoga više ne boli uvo za to.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2011, 16:46   #92
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Rift

Jednu stvar nije predvideo.

Veoma, veoma, kulturne i zrele igrače, spremne da pomognu jedni drugima međusobno i druže se. Ukoliko to letnje osveženje zakasni, ili GW2 ne izađe ove godine, lako bi se moglo desiti da Rift toliko omili svojoj populaciji da neće želeti da se "vraćaju" bilo gde.

Uostalom, videćemo. Igra je dosta dobra pa mi je glupavo da slušam prizivanje njene propasti iz potpuno pogrešnih razloga. Ako se to na koncu i desi, nadam se da će njeni autori izvući neku pouku i vratiti se još jači. Uostalom, zakrpe izlaze gotovo svakodnevno, za razliku od Blizzarda slučaju publiku i aktivni su na forumu, pa ako nešto i nisu uboli iz prve, velika je šansa da će popraviti.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 0:02   #93
sakiban
Novi član
 
Član od: 25.10.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Rift

Citat:
Alexfun kaže: Pregled poruke
Raiding info:

Juce je nas guild isao na svoj prvi raid sa ciljem da ubijemo prvog boss-a. Uspeli smo posle par sati da ga upucamo.

Raid: Greenscale's Blight
Boss: Duke Letareus
Link: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LOSQz1EfmaA

Sta sam mogao da zakljucim o raid experience-u iz ovog jednog raida:

Good: Skoro isti feeling kao u wow-u. Dinamicne borbe, obicno podeljene u par faza. Borba sa Duke Letareus je odlicno osmisljena i komplikovanija nego sto se vidi na video tutorialu . Mora se imati dosta dobra koordinacija svih clanova raida, a pogotovo mele koji izgleda izvuku deblji kraj, kako god da okrenes Potrebno je dosta focus target-ovanja / interrupta / dps check / heal check itd. Ostavlja dobar feeling uspeha, kad se konacno pobedi. Za sada sam zadovoljan. Raiding experience je na nivou.

Bad: Losi name plates monstera; los Tab targeting. Posteni name plates prakticno ne postoje. Nikad ne mozes videti cast bar protivnika koga nisi selektovao / jako tesko je i kliknuti na protivnika jer umesto name plate ima samo ime. Tab targeting bas zna nekad da se pogubi, pa je nekad mnogo pametnije odmah kliknuti misem. Sve ovo jako otezava tenk-ovanje i interrupting spellova na vise protivnika. Wow je ovo tokom godina doterao do savrsenstva i nadam se da ce se i Rift ugledati na njih.
U kom si ti guildu ?
Ja sam u nekom lvling nije los, mada ima malo 50tih...
Ja sam vec 29 lvl ne ide bas sporo lvlovanje ali sad tek pocinje teze xD
Sto vise igram vise mi se svidja igra...
I da super je server ima dosta friendly ljudi i to
sakiban je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 8:26   #94
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Ne interesuje me misljenje wowhead-ova o drugim mmo igrama. To je kao da ti narkoman radi review tequile.

I sam sam bio wow igrac godinama (kao i vecina vas) i licno mislim da je vreme da se krene dalje. Necemo valjda svi za 15godina; dok svog malog sina pubertetliju psujemo (jer je bezobrazan); da se spremamo za raid na brata od tetke Leach Kinga.

Rift je odlican. GW2 i SWTOR ce biti jos bolji. Nadam se da ce sve 3 igre ostvariti uspeh i da cemo imati zdravu konkurenciju na mmo trzistu sto samo moze proizvesti veci kvalitet mmo dozivljaja za sve nas.

Rift community (makar sto se mog servera tice): Masa je starija i prijatno sam iznenadjen koliko je solidarna atmosfera. Naravno da se o ovo ne moze generalizovati, jer nas ima raznih, ali sto se tice mmo igara ovo je najbolji in game community koji sam ja sreo (ne racunam forum jer tu ima svakakvih, kao i svugde).

P.S. Postujem ja Kuzmin izbor igara jer gajimo istu ljubav prema klasicima (Planescape Tormen, Fallout...) ali ne moze se nikome verovati kad je wow u pitanju

Poslednja ispravka: Alexfun (12.4.2011 u 8:47)
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 8:55   #95
Alexfun
Član
 
Član od: 11.8.2010.
Poruke: 117
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 32 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
sakiban kaže: Pregled poruke
U kom si ti guildu ?
Ja sam u nekom lvling nije los, mada ima malo 50tih...
Ja sam vec 29 lvl ne ide bas sporo lvlovanje ali sad tek pocinje teze xD
Sto vise igram vise mi se svidja igra...
I da super je server ima dosta friendly ljudi i to
Ja sam u Elysium guildi. Nije neka velika guilda al masa izgleda ok. Koriste ventrilo i mumble za voice komunikaciju i vode se kao casual raiding guild. 3 dana u nedelji su raid dani atm. Ne jure se server first kill's, nego zabava.

Jos jedan podatak o wow community:

Izgleda da je masa starija i da nema previse klinaca, sto objasnjava dosta stvari.
http://forums.riftgame.com/showthrea...ow-old-are-you
Alexfun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 12:13   #96
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Rift

Ah, kako bih ja bio presrecan da vidim ovakvu populaciju u wow-u...
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 17:54   #97
dacheemeer
Novi član
 
Član od: 30.3.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rift

Takodje sam dugogodisnji igrac wowa i stvarno ne mogu vise. Ne verujem da blizzard moze da uradi nesto realno sto bi narusilo rift populaciju,osim da izbaci novi mmo A sto se tice igre koja bi mogla da uradi tako nesto GW2 verovatno mada bi ih ja igrao uporedo moram priznati.Kada bih zavrsio GW2 pricu presao bih na Rift raidovanje.A sto se tice SWTORa nisam jos siguran,ko zna kakvo ce to da ispade
dacheemeer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 19:35   #98
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
Alexfun kaže: Pregled poruke
Ne interesuje me misljenje wowhead-ova o drugim mmo igrama. To je kao da ti narkoman radi review tequile.
Isto sam tako ja reagovao kad je dotični popljuvao jedan drugi meni mnogo drag mmo i predvidio mu sličnu sudbinu.
Šta meni ima da priča jedna wow-ovca o mmo-u.
Međutim, desilo se da sam posle godinu dana igranja ostao skoro sam na serveru.
p.s. nikad nisam igrao wow
I Rift mi se uopšte ne sviđa. Igrao sam betu i jednostavno mi igra nije uopšte interesantna. Sve već viđeno, samo malo dosadnije.
Ne morate se slagati sa mom ali mene jednostavno ne privlači igra.
A mislim da o samoj popularnosti igre govori i ovih cijelih 5 strana na forumu.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 19:46   #99
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Rift

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
A mislim da o samoj popularnosti igre govori i ovih cijelih 5 strana na forumu.
To govori samo jedno: Igra se plaća, a ovo je srpski forum gde bez piratske verzije ne možeš da preguraš par strana.

Možeš sad da navedeš wow kao izuzetak, ali za razliku od GW/Rift, oni su imali ogromnu bazu ljubitelja warcraft serijala i pre nego što su napravili igru, dalje je samo požar koji se širio cele decenije... a i dosta njih priča o piratskim serverima

Ne tvrdim da nije u pravu - ali što reče Alexfun malo mi je teško da verujem u prognozu čoveka koji se otvoreno svrstava u "suprotni tabor" na polju gde su jedini tabori "igrači+konkurencija" VS "monopol blizzarda", a na osnovu čega? Jednog beta eventa?

Ukrali su dobre ideje? Pa šta? meni je važnije da su ih implementirali kako treba. Bolje uzeti dobru ideju "i u nju staviti sat", nego izmisliti lošu ideju i još goru igru.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 2:07   #100
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Rift

Kad sam citao noisy-ev post isto sam pomislio sto i eni. Igra em se kupuje original + mesecna pretplata, naravno da nema postova... Ja sam igrao dosta Rift u beti, i nemam sta reci samo da je igra odlicna i bolja od bilo kog f2p ili p2p mmo odma uz wow - posto vecinu stvari kopira sa dodatim nekim svojim elementima i sa boljom grafikom. Ne vidim sta tu ima da se ne svidja nekom. Bolji mmo od rift i wow necete naci trenutno.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WOW kutak Pr3dat000r MMORPG igre 13584 12.3.2023 15:35
Najmaštovitije oružje? riddik O igrama uopšte 88 26.10.2009 22:57
Motorstorm : Pacific Rift Leonida Konzole 0 14.1.2009 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com