Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2011, 11:36   #141
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Zet ima Desire pa ću ga narednih dana pogledati, prije svega veličinu jer nisam baš za velike modele. On je koliko znam jači samo u hardveru, CPU prije svega i veći displej, ali mu baterija nije jača strana, a ni kamera (što je šteta za tu klasu).
Samo .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 11:51   #142
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Pa dobro, nije to "samo", ali najbitnija je platforma (Android) pa su im sa te strane mogućnosti više-manje iste, što se tiče brzine rada čitao sam na nekom testu da je Desire brži 10-30% u odnosu na stari Wildfire, što nije neka astronomska razlika, tim prije što Desire ima skoro duplo brži CPU na papiru, a i niko se ne žali na brzinu kod Wildfire iako ima samo 528 MHz. Veći i kvalitetniji displej je svakako plus, ali nedostaci toga su veći mobilni (mada ovo je subjektivno) i veća potrošnja kod Desire.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:13   #143
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

veruj mi razlika ova 2 modela je tolika da se ne moze iskazati
dzaba sto i wildfire ima android,nije to to.posebno ako planiras da igras igre
nije ni toliko veci telefon i desire odlicno lezi u ruci.baterija nije jaca strana ni jednom telefona sa touch screenom,i punjenje na dnevnoj bazi je realnost ako ces ga korititi za nesto vise od poruka,poziva-a pretpostvljam da zato i zelis android.mislim mozes kupiti nesto tipa htc gratia,wildfire s,ali desire je za njih majka,otac i bog.
+mozes da gledas modele lg optimus,optimus one,odlicni telefoni,a dosta jefiniji od htc-a,ako odlucis da neces desire
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:33   #144
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
posebno ako planiras da igras igre
Definitivno ne planiram, za tako nešto služi desktop. Možda tu i tamo nešto, više da probam na šta to liči, Desire i sličan jači hardver su upravo jaki na tom polju, ali igrati se na mobilnom...

Ne sumnjam ja da je Desire dosta dobar, naravno da jeste (osim kamere, baterije i u nekoj mjeri dimenzija) ali je skuplji nego što bih u ovom periodu dao za mobilni. Da ima neki sa dobrim hardverom, dobrom kamerom i baterijom a dimenzija kao Wildfire za ne velike novce bilo bi super.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:47   #145
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

e da ima masina koja od 1000 dinara pravi 1000 evra gde bi nam bio kraj
kamere na desire i wildfireu su manje vise iste...generealno android jeste slab na baterije i kamere ali to je relanost.ako ti je kamera bitna mozes da batalis android
samsung wave?nije android ali je jedini telefon koji nije precenjen,ili ako gledas drugacije daje vise nego sto placas
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 12:58   #146
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Da, čitao sam da su kamere na Wildfire i Desire potpuno iste. Ne znam na šta misliš da Android i kamere nisu nešto, nema OS veze sa kamerom već sama kamera, ako sam dobro shvatio Sony Ericsson ima bolje kamere (kao i odavno što je imao) a isto je na Androidu.

Razmatrao sam Wave, znam da ga mnogi hvale. Ne znam, razmisliću još, mada bih rado Android. Da Wave ima Android bio bi odličan
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 13:05   #147
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

cinjenica je da ni jedan od najboljih camera telefona nije android,cak i najskuplji androidi nemaju kamere koje su vrh ponude,ali to je cena koja se moze prezaliti.
to da SE ima najbolje kamere nije bas istina.razumem potrebu za androidom kao necim sto zelis da istrazujes,zabavljas se i sl. ali ako ti je vazna multimedia wave je bez konkurencije(u cenovnom rangu)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 17:06   #148
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

A šta mislite da umjesto Wildfire S ganjam Samsung Galaxy Ace S5830, ovaj potonji je i jeftiniji? Koliko vidim smatraju ga za best buy u toj klasi, u odnosu na Wildfire S ima jači CPU (800 MHz), veći displej (3.5"), jaču bateriju, bolju kameru. Ali sa druge strane ima samo 158 MB interne memorije i samo 278MB RAM-a. Koliki je to problem? Što se tiče brzine rada kažu da je dosta dobar, ali ne znam na koji način bi se ova količina RAM-a odrazila na rad, a i ova mala interna memorija
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 21:09   #149
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

pa ne znam,moras da odredis svoje prioritete.tesko ti ja mogu nesto preporuciti dok ne napises detaljno sta bi zeleo od telefona.savrsen uredjaj neces naci i moracas da napravis kompromis,samo je pitanje gde?
koliko sam za sada shvatio bitna ti je kamera,baterija,brzina rada,hardver globalno,a android je pozeljan poprilicno.
vec sam ti napisao ako ganjas telefon za muziku,video,zelis brzinu wave je ubedljivo najbolji,a ima i metalno kuciste+ekran ne mozes ogrebati sve da se trudis.kamera i muzika na wave-u su vrhuske,kamera jeste 5 mega ali je odlicna,snima i hd video,ekran 480x800 a jos i amoled
ace nije los telefon,ali jednostavno hardver je u poredjenju sa waveom dosta,dosta losiji.android jede dosta rama,mada 256 nije malo,512 je pozeljno.
sto se mene tice ja svima preporucujem ili wave ili optimus one ako zele nesto jeftinije.
u tvom slucaju vidim da vuces dosta na android.ono sto ja mogu da ti kazem kao covek koji licno imam lg gm360i(telefon sa java sistemom),ali zaista se razumem u telefone i cesto koristim druge modele i testiram jeste ovo: (sledi skup mudrosti)
android jeste odlican operativni sistem,ali kod mase ljudi dolazi do zasicenja posle odredjenog vremena.da ima puno aplikacija,i da svaka 100 ce ti verovatno biti zanimljiva,a instaliraces svaku xxx-tu.kod svakog telefona na kraju se sve svodi na rutinu,a tu wave ubija konkuranciju jer jednom kada se smoris od igranja androidom bice ti binta kamera,muzika,mozda pregled worda,ne znam sta ces jos raditi.a wave je za sve to najbolji UBEDLJIVO.
ako mene pitas gledaj samo njega i to ti je to neces pozaliti
jos da se izvinim ako sam smorio postom,jbg raspisao sam se nadam se da sam ti rekao nesto korisno.ako imas jos pitanja pitaj,ne kupuje se fon svaki dan
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 22:06   #150
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Hvala ti puno na odgovoru.

Kako Wave stoji sa office dokumentima? Otvara ih? Ima li neke fine e-book reader aplikacije?

Ako se ne varam Wave (BadaOS) nema Tapatalk aplikaciju? A kakav je sa navigacijama? Radi li mu ovaj novi Google Maps 5? Google Earth? Google Sky Map?

Vidim da mu je hardver veoma jak. Ah da su napravili takav na Android platformi i za tu cijenu gdje bi mu bio kraj
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 22:19   #151
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

zna samsung zasto nije stavio android u njega...
mislim da moze office filove i da edituje nisam siguran,a otvara ih svakako.
za ebook zar zaista zelis da citas knjige na telefonu.kindle tj ebook reader je ok sprava ali sa ekranom od koliko7-8 incha,na telefonu je to mucenje.
ima sredjenje navigacija kao zaseban program,a google maps radi na skoro svakom novijem telefonu(i na ovom naravno).za google earth ne znam,zasto bi to koristio na telefonu.znam da ima za android ali opet ne vidim korist
taptalk nisam sugran ,verovatno nema ali mislim da ti on i nije previse potreban,mozes to i iz browsera
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2011, 23:24   #152
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Nisam mislio doslovno e-book reader, imam Sony e-book reader , mislio sam na nešto kao text reader, nešto slično imam na 4 godine staroj Nokiji, kad npr. negdje nešto čekam radije bih nešto pametno malo čitao nego igrao igre, za igre imam desktop

Pretpostavljam da nema Android telefona sa takvim hardverom za tu neku cijenu (oko 250 €)?


Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
zna samsung zasto nije stavio android u njega...
Da bi promovisao Badu. Viđao sam da su neki uzeli Wave iako su htjeli Android ali im je Wave djelovao suviše privlačno. Sad su na taj način korisnici Bade, i naravno da će pronositi dobar glas o Badi, tim prije što im ta Bada radi na jakom hardveru pa im sve dobro radi. Pametan potez Samsunga. Ali ipak je šteta što ne naprave nešto slično sa Androidom, za istu cijenu naravno.

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
koliko sam za sada shvatio bitna ti je kamera,baterija,brzina rada,hardver globalno,a android je pozeljan poprilicno.
To je sve tačno ali ništa ne mora biti vrhunsko (jer se to i vrhunski plaća ), kamera da bude OK, baterija solidna, brzina dobra da bi rad bio ugodan.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2011, 13:35   #153
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

text reader svakako,pa ako moze word to podrazumeva
dobro pretpostavljas da nema takvog androida,a kada bi ga bilo to bi izazvalo kolaps svih drugih proizvodjaca,realno.wave ima to sto trazis,jedan je od najjacih telefona na trzistu,ne racunam one koji imaju dual core koji nicemu ne sluzi.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5mp, gps, htc, htc wildfire, mob, review, test, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Wildfire - programi i podešavanja nightflier Programi za mobilne telefone 26 6.9.2012 19:20
[Android] HTC Wildfire IDzO Aparati i oprema 363 17.6.2012 22:17
Futrola za HTC Wildfire cope05 Aparati i oprema 2 7.11.2010 22:05
HTC Wildfire vs Samsung i5800 ? zimbara Aparati i oprema 3 26.9.2010 11:18
Tattoo - Wildfire - nesto treće ... iz dileme u dilemu cope05 Aparati i oprema 9 27.7.2010 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com