Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2013, 2:26   #561
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Meni je licno, sa joypadom udobnije igrati sve osim strategija.

Jedno pitanje, jesi li ti konzolas ? U smislu, da li igras savremene igre na nekoj konzoli ?
Ja se svakako igram vise na konzoli u poslednjih godinu-dve, ali u tri zivota ne bih izabrao gamepad pre k&m kombinacije za fpsove
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 2:31   #562
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ja otkad sam prodao Xbox, nijedan FPS nisam ozbiljno odigrao. Zabole me ruke.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 3:19   #563
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

sta sad bi????

http://www.gametrailers.com/side-mis...e-drm-policies

M$ se malo predomislio o svojoj politici
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 3:39   #564
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

^ Ne pratis temu, vec postavljeno
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 10:31   #565
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

MS jeste popravio utisak ali i dalje nisam za njih. Ne samo zbog cijene i Kinect-a nego zbog mnogo bitnijih stvari (barem za mene). Mnogi nece gledati stvari kao ja ali evo zasto sam protiv Xbox One-a.

Ako pogledamo kakvo je stanje u proslosti bilo za Xbox 360 vidimo da MS ima obicaj kupovanja ekskluzivnosti na odredjeno vrijeme umjesto ulaganja u 1st party studije. Osim Halo i Gears serijala nema bitnih ekskluziva, Xbox Live iako stabilan nije dozivio veci napredak osim u vizuelnom smislu, jako su tvrdoglavi i nije lako takvoj kompaniji dati povjerenje, sva ova zbrka oko Xbox One- od najave do danas pokazuje koliko su slabo organizovani kao tim, visoko pozicionirani predstavnici nemaju usaglasenu pricu, zaobilazili su istinu kad god su mogli i sl.

Ako pogledamo Sony koji od PS1 do danas ima fantasticne ekskluzive, mnogo ulaze u 1st party studije i nema obicaj kupovati vremenske ekskluive, jako mnogo su ulozili u PSN i promjenili ga drasticno (pogotovo nakon hakerskog napada), nisu tvrdoglavi i priznaju greske koje se trude ispraviti, svi predstavnici SCEA su imali usaglasenu pricu sto je naznaka da su dobar tim, dali su podrsku nezavisnim developerima koji su zaista spremni izbaciti inovativne naslove...

Kada se sve to pogleda Za mene je Sony mnogo ozbiljniji i ima tradiciju koja se ne moze zanemariti, a to je za mene mnogo bitnije od trenutnog WOW efekta koji donose "inovacije" nove generacije konzola.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
SrW1 (20.6.2013)
Stara 20.6.2013, 11:08   #566
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

dex, nije ni najmanji problem to sto pricas. Za korisnike kutije je samo prednost sto M$ ide okolo i kupuje ono sto nema, tradiciju i kvalitetne 1st party igre. Problem generalno sa Xbone-om je mnogo veci.

Mi do sad nismo videli ni jedan naslov koji je radio direktno sa dev kitova nove konzole ili sa nove konzole. Bukvalno, sve sto je vidjeno je pustano sa PC-a koji su nekoliko puta jaci od specifikacija koje ima Xbone.

Druga bitna stvar je fokus na TV. Realno, da li nekoga ovde to zanima? Da li ima ljudi koji nisu u stanju da uzmu daljinski u ruke i promene kanal, a bave se gaming-om? Te funkcije nikome od nas nisu potrebne. Nije nam potreban ni skype, imamo ga na jos 10 uredjaja u kuci. Fantazi NFL lige ne pratimo...

Jos jedna bitna stvar je Kinect 2.0. Iako izgleda mocno iz moje tacke gledista kao neko ko bi isti mogao da iskoristi za neke projekte, za igranje je neupotrebljiv. Ne donosi nista Xbone-u sem 100$ vece cene u odnosu na PS4.

Na kraju krajeva, najbitnije su samo igre i samo su one merilo kvaliteta jedne konzole. One su razlog zasto je PS2 najprodavanija konzola ikada, zasto je Wii pobedio u prosloj generaciji, razlog zasto i dalje igramo NES, SNES i SEGA igre posle 30 godina... Sve se svodi na to ko ima bolje igre na svom sistemu, jer je bez njih konzola samo ukrasna cigla. Bas u toj sferi M$ poprilicno zaostaje za konkurencijom i sto je najgore imaju najmanje igara koje ciljaju malo strastvenije igrace. Halo i GoW (odigrao sam obe fransize) su tipican primer dudebro igara u kojima samo ides i pucas, a pritom stavis mozak na ispasu. Igracka industrija se menja i sada se takve igre vise ne cene. Cene se one koje pomeraju granice u naraciji i gameplayu. M$ takvih igara nema, a kvalitet ne moze tako lako da se kupi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:20   #567
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Na kraju krajeva, najbitnije su samo igre i samo su one merilo kvaliteta jedne konzole. One su razlog zasto je PS2 najprodavanija konzola ikada, zasto je Wii pobedio u prosloj generaciji, razlog zasto i dalje igramo NES, SNES i SEGA igre posle 30 godina... Sve se svodi na to ko ima bolje igre na svom sistemu, jer je bez njih konzola samo ukrasna cigla. Bas u toj sferi M$ poprilicno zaostaje za konkurencijom i sto je najgore imaju najmanje igara koje ciljaju malo strastvenije igrace. Halo i GoW (odigrao sam obe fransize) su tipican primer dudebro igara u kojima samo ides i pucas, a pritom stavis mozak na ispasu. Igracka industrija se menja i sada se takve igre vise ne cene. Cene se one koje pomeraju granice u naraciji i gameplayu. M$ takvih igara nema, a kvalitet ne moze tako lako da se kupi.
Malo preterujes, ako se ista prodaje i sto ce se sigurno prodavati u buducnosti su FPS/TPS kao sto je uvek i bilo. Sam E3 je dokaz za to. Koliko je bilo igara tamo prikazano koji nisu FPS/TPS sa nekim lakim RPG elementima? Moze da se izbroji na prste. A za naraciju vecinu tih koji upravo kupuju te igre prilicno zabole, njima je samo MP bitan. Tuzno, ali sta je tu je.
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:28   #568
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ja se svakako igram vise na konzoli u poslednjih godinu-dve, ali u tri zivota ne bih izabrao gamepad pre k&m kombinacije za fpsove
hehe, ovako sam i ja mislio do pre 5-6god kad sam kupio ps2. Uzmem TimeSplitterse i Black i motam bre onu desnu palicu(to je jos bilo doba bez sticky aima) kao nenormalan...Ne mogu ni da nanisanim a kamo ki pogodim nesto... ...Ali na kraju sam se navikao. Sad i na kompu, sve igram preko dzojstika (a ako nema podrske za gamepad, koristim xpadder), jer ne mogu vise da se kocim na stolici, nego se lepo uvalim na fotelju/krevet i uzivam.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:31   #569
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Malo preterujes, ako se ista prodaje i sto ce se sigurno prodavati u buducnosti su FPS/TPS kao sto je uvek i bilo. Sam E3 je dokaz za to. Koliko je bilo igara tamo prikazano koji nisu FPS/TPS sa nekim lakim RPG elementima? Moze da se izbroji na prste. A za naraciju vecinu tih koji upravo kupuju te igre prilicno zabole, njima je samo MP bitan. Tuzno, ali sta je tu je.
Zato sam i napisao da ce Xbone pobediti ove generacije! Imas moj post na prethodnoj strani. Oni ciljaju main stream publiku i klince.

Igre koje ti opisujes se obicno nalaze na konkurentskim sistemima. Od igara koje su gameplay heavy, do onih koje imaju odlicnu naraciju. Problem je sto te igre ceni samo velika manjina igraca. Svi hoce MP, COD, Titanfall (mene nista nije impresioniralo u vezi ove igre) itd.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:38   #570
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Zato sam i napisao da ce Xbone pobediti ove generacije! Imas moj post na prethodnoj strani. Oni ciljaju main stream publiku i klince.

Igre koje ti opisujes se obicno nalaze na konkurentskim sistemima. Od igara koje su gameplay heavy, do onih koje imaju odlicnu naraciju. Problem je sto te igre ceni samo velika manjina igraca. Svi hoce MP, COD, Titanfall (mene nista nije impresioniralo u vezi ove igre) itd.
Izvini, ucinilo mi se da si tvrdio da polako svi pocinju da cene igre sa naracijom i drugacijim gameplay-om. Iskreno, ja nisam od onih tipova koji tvrde kako je nekad bilo bolje po pitanju igara, ali posle ovog E3 jedino sto vidim je FPS, FPS, MP, MP kao da nista drugo ne postoji. Gde su strategije, gde su izometrijski RPG-ovi, avanture? Nisam ja igrao sve zanrove, ali imalo je ponesto za svakoga, a sada ako ti se ne svidja FPS, mozes da se jebes (manje-vise)... (odoh malo u off).
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:43   #571
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Izvini, ucinilo mi se da si tvrdio da polako svi pocinju da cene igre sa naracijom i drugacijim gameplay-om. Iskreno, ja nisam od onih tipova koji tvrde kako je nekad bilo bolje po pitanju igara, ali posle ovog E3 jedino sto vidim je FPS, FPS, MP, MP kao da nista drugo ne postoji. Gde su strategije, gde su izometrijski RPG-ovi, avanture? Nisam ja igrao sve zanrove, ali imalo je ponesto za svakoga, a sada ako ti se ne svidja FPS, mozes da se jebes (manje-vise)... (odoh malo u off).
PC i kickstarter su vratili sve te zanrove iz mrtvih. Vidi sta sve dolazi na PC od toga.

Konzole ce tesko dobiti te zanrove iako su nekada bitisali i na tim prostorima. Prosto, najveca vecina igracke populacije hoce da sedne i traci vreme na FPS MP. CoD je najuspesnija igra danasnjice, a to sigurno nije zbog fantasticne SP kampanje i naracije koja pomera granice.

Ono sto sam hteo reci je da Microsoft nema mnogo sta da ponudi sem MP FPS/TPS igara, a konkurencija itekako ima. Naravno govorimo o 1st party igrama, 3rd party igre ce verovatno u vecini slucajeva biti na svim platformama.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 11:53   #572
Mudrac
Novi član
 
Član od: 2.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
PC i kickstarter su vratili sve te zanrove iz mrtvih. Vidi sta sve dolazi na PC od toga.

Konzole ce tesko dobiti te zanrove iako su nekada bitisali i na tim prostorima. Prosto, najveca vecina igracke populacije hoce da sedne i traci vreme na FPS MP. CoD je najuspesnija igra danasnjice, a to sigurno nije zbog fantasticne SP kampanje i naracije koja pomera granice.

Ono sto sam hteo reci je da Microsoft nema mnogo sta da ponudi sem MP FPS/TPS igara, a konkurencija itekako ima. Naravno govorimo o 1st party igrama, 3rd party igre ce verovatno u vecini slucajeva biti na svim platformama.
Slazem se, konzole su izgleda postale platforma sa dominantnim fokusom na FPS/TPS. Mislim da MS to razume, zato i to samo nude od ekskluziva. Pritom, bez obzira na sve, meni se GoW jako dopao, mozda ima neke veze sto ga gotovo uvek igram u SS sa burazerom.
Mudrac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 12:10   #573
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
Mudrac kaže: Pregled poruke
Slazem se, konzole su izgleda postale platforma sa dominantnim fokusom na FPS/TPS. Mislim da MS to razume, zato i to samo nude od ekskluziva. Pritom, bez obzira na sve, meni se GoW jako dopao, mozda ima neke veze sto ga gotovo uvek igram u SS sa burazerom.
Isti slučaj i kod mene! Jako zabavna igra za ss!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 15:54   #574
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Odlicna slika

http://www.quickmeme.com/meme/3uwz1t/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 16:11   #575
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Xbox One

M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 17:46   #576
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

dragomixe, zbog tebe kupujem Xbox One. Dvoumio sam se izmedju PS4 i Kutije. Tvoja argumentacija i prognoze su bile jezicak na vagi.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 18:43   #577
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
dragomixe, zbog tebe kupujem Xbox One. Dvoumio sam se izmedju PS4 i Kutije. Tvoja argumentacija i prognoze su bile jezicak na vagi.
Drago mi je da sam pomogao, cak i sa svojim kritickim stavom. Verujem da si se nasao u grupi ljudi koju cilja ovaj proizvod.

Inace, evo i ja kad bi birao izmedju dve konzole, pod uslovom da im bude ista cena, izabrao bi Xbone, ali samo kad izadje Halo 5.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 18:50   #578
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox One

100 puta je rečeno da ne citirate poruke koje su iznad vaše. Podrazumeva se da odgovarate na nju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 20:43   #579
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ja ne verujem da posle svega što je MS uradio, i sad kao "poslušali potrošače", a u stvari Sony ih uebo, ljudi orgazmiraju od sreće i odlučuju se za XO ...

Pa znate li posle svega kad bih im kupio konzolu? NIKADA!!! Pa makar više u životu ne kupio ni jednu jedinu konzolu .....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2013, 21:28   #580
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

X1 i dalje deluje hardverski slabiji na papiru, skuplji je i imaće manje ekskluziva sigurno... PS4 i dalje deluje kao bolji izbor za nekoga ko želi da kupi konzolu i ubije se od igranja "pravih" igara bez đuskanja sa drugovima i drugaricama (klinci, da) pred Kinectom i šaltanja između igara i TV-a.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1468 12.12.2023 19:58
Xbox i komp na istom monitoru? AnTrZ ŠDK - Foto i audio/video 0 16.4.2011 2:50
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com