Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2009, 21:37   #61
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
@Haker95
Kad se bootuje i cujes zvuk, predji na neku od virtuelnih konzola. Pa se uloguj i kucaj komandu za instalaciju drajvera. Mislim da je sudo apt-get install nvidia-glx. To bi moglo da resi problem.

@bvitnik
Pa zar su taj zayeb napravili samo sad u final, ili je bio i u beti ? Jbg, ja prijavio 10-15 bugova na Launchpad jer sam botovao LiveCD Alphu i Betu redom na masine na poslu... ali ovo nisam primetio.
Prebacivanje u virtuelnu konzolu i instaliranje vlasničkih drajvera bi moralo da upali, međutim, meni kod Beta verzije virtuelne konzole nisu davale prompt pa su bile beskorisne. Moram da vidim jel u final-u radi kako treba.

Zayeb postoji odavno. Na Jaunty-ju samo autodetekcija nije radila ali je "nv" drajver radio ko bombona kada se ručno namesti u xorg.conf ili se dodaju nedostajući PCI-ID-ovi u "/usr/share/xserver-xorg/pci/nv.ids". Sada autodetekcija radi, jer su napustili stari način autodetekcije pomoću "nv.ids", ali "nv" drajver ne funkcioniše. Uzrok je u oba slučaja isti - nedostajući PCI-ID-ovi jer su napravili previd kada su ubacivali svoje patch-eve. Ovo se manifestuje samo na nVidia AGP grafičkim karticama koje imaju grafički čip koji je u originalu pravljen za PCI-E, tz. AGP bridge-ovane kartice. To su otprilike 6xxx, 7xxx generacije AGP kartica. Vanila "nv" drajver, bez njihovih patch-eva radi kako treba. Problem sam im prijavio kad je izašla Beta verzija i kad je lik koji je zadužen za "xserver-xorg-video-nv" paket ostavio komentar na bug obaveštavajući me da je promenjen sistem autodetekcije te bi trebalo sad da radi kako treba. Betu sam testirao odmah potom i naravno imao šta da vidim. Prijavio sam bug ali nisam dobio nikakav odgovor od tada. Prošlo je već 2-3 nedelje. Mislim, popravka je bila trivijalna, za par sekundi se sve sredi, i stvarno ne kapiram što lik nije sredio to. Trenutno ako hoćeš da namestiš "nv" drajver da radi, moraš sam da ga rekompajliraš.

-> Haker95, da li si restartovao X server posle instalacije vlasničkog drajvera? - sudo /etc/init.d/gdm restart (ako se ne varam)

Linkovi ka bug-ovima

nv, autodetection fails because of missing PCI-IDs, in nv.ids, for a large number of supported cards in Jaunty

'nv' is selected when no xorg.conf is present even if it doesn't support the nvidia hardware - ovo je bug čiji patch za popravku je ustvari glavni krivac. Pročitajte moj komentar na kraju.

Poslednja ispravka: bvitnik (30.10.2009 u 0:58) Razlog: RC->Beta, ipak je bila Beta, ne RC
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
Haker95 (30.10.2009), Mickie (31.10.2009)
Stara 29.10.2009, 23:49   #62
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
@Haker95

Nije greška, X server se oslanja na autodetekciju unazad par verzija, ali ako postoje neki zadati parametri u xorg.conf-u onda bi trebalo da ih se pridržava... Znaš li kako da uneseš šta treba ili da poganjam neki primer?
Nemam pojma.
Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
-> Haker95, da li si restartovao X server posle instalacije vlasničkog drajvera? - sudo /etc/init.d/gdm restart (ako se ne varam)
Evo sad sam probao i nije uspelo. Probao sam i service gdm restart, nista. Bas me razocarava ovaj novi Ubuntu.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 0:01   #63
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Postuj ovde sadržaj fajla /var/log/Xorg.0.log posle instalacije drajvera i restartovanja X servera. Takođe proveri da li postoji /etc/X11/xorg.conf i daj i njegov sadržaj.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 0:05   #64
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Kod:
Section "Screen"
        DefaultDepth     24
        SubSection "Display"
                Depth     24
                Modes    "1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
        EndSubSection
EndSection
Probaj da staviš samo ovaj deo u xorg.conf, naravno upiši samo onu rezoluciju koja ti odgovara, valjda će raditi...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Haker95 (30.10.2009)
Stara 30.10.2009, 4:04   #65
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Skinuo sam final, isprobao Live CD i pozabavio se malo problemom. Bug je i dalje tu kao što sam već znao . Elem, Hakere95, uradićeš sledeće:

1. Boot-uješ Live CD klasično. Pričekaj da on završi sa boot-ovanjem, kad optički drajv prestane da radi znači da je završio, i prebaci se u prvu virtuelnu konzolu CTRL+ALT+F1.

2. Kucaj jockey-text -l - posle nekog vremena trebalo bi da ti izbaci listu drajvera istu kao u Hardware Drivers. Ako izbaci listu za nvidia drajvere verzija 96, 173 i 185 možeš da kreneš sa sledećim korakom.

3. Kucaš jockey-text -e xorg:nvidia-185 - ovde ćeš morati da se strpiš jer neće izbacivati nikakve poruke ali će početi da skida drajver s net-a pa će malo da potraje.

4. Kucaš ponovo jockey-text -l - proveri da li za 185 drajver piše pri kraju ...Enabled, In Use...

5. Ako je sve prošlo kako treba sada radiš sudo restart gdm (ili sudo /etc/init.d/gdm restart)

6. Voila, trebalo bi sad da radi. Ako i dalje bude problema, pošalji Xorg.0.log i xorg.conf.

Malo objašnjenje
jockey-text je tekstualna verzija programa kojeg svi znamo kao "Hardware Drivers". GUI verzija se zove jockey-gtk ili jockey-kde u zavisnosti od okruženja. Elem, kada se uradi sudo apt-get install nvidia-glx-185, drajver se uredno instalira ali se ne generiše xorg.conf. xorg.conf je potreban jer autodetekcija ne uzima u obzir vlasničke drajvere. Ono što radi opcija "Activate" u Hardware Drivers, odnosno jockey-text -e <drajver> u tekstualnom režimu, je da skine i instalira drajver (isto što i sudo apt-get install nvidia-glx-185) ali posle toga kreira i xorg.conf. Zato tebi nije proradio nvidia drajver posle instalacije. Posle instalacije trebao si da uradiš jockey-text -e <drajver> ili da ručno napraviš xorg.conf.

Naravoučenije: Koristite uvek Hardware Drivers odnosno jockey da bi instalirali drajvere osim ako znate šta radite .
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
Haker95 (30.10.2009)
Stara 30.10.2009, 8:05   #66
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Ja u zivotu necu da instaliram nikakav ubuntu,kubuntu....
Cvikam od njih zato sto mi je jednom ubuntu izbrisao dll-ove bez kojih windows ne moze da se upali.
Mozda neki u buducnosti 20.10->...
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 12:02   #67
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Ja u zivotu necu da instaliram nikakav ubuntu,kubuntu....
Cvikam od njih zato sto mi je jednom ubuntu izbrisao dll-ove bez kojih windows ne moze da se upali.
Mozda neki u buducnosti 20.10->...
Ne moze Ubuntu da ti izbrise nikakve DLL-ove. Linux se ne ponasa divljacki kao Windows. Vrlo je moguce da si ih ti izbrisao. Ili je Windows sam izbrisao kao sto se desava i kad je sam na hardu, a ti brze bolje odlucio da okrivis Ubuntu. Koga bi okrivio da nisi imao Ubuntu?
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 15:38   #68
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Skinuo sam final, isprobao Live CD i pozabavio se malo problemom. Bug je i dalje tu kao što sam već znao . Elem, Hakere95, uradićeš sledeće:

1. Boot-uješ Live CD klasično. Pričekaj da on završi sa boot-ovanjem, kad optički drajv prestane da radi znači da je završio, i prebaci se u prvu virtuelnu konzolu CTRL+ALT+F1.

2. Kucaj jockey-text -l - posle nekog vremena trebalo bi da ti izbaci listu drajvera istu kao u Hardware Drivers. Ako izbaci listu za nvidia drajvere verzija 96, 173 i 185 možeš da kreneš sa sledećim korakom.

3. Kucaš jockey-text -e xorg:nvidia-185 - ovde ćeš morati da se strpiš jer neće izbacivati nikakve poruke ali će početi da skida drajver s net-a pa će malo da potraje.

4. Kucaš ponovo jockey-text -l - proveri da li za 185 drajver piše pri kraju ...Enabled, In Use...

5. Ako je sve prošlo kako treba sada radiš sudo restart gdm (ili sudo /etc/init.d/gdm restart)

6. Voila, trebalo bi sad da radi. Ako i dalje bude problema, pošalji Xorg.0.log i xorg.conf.
Evo ga, konacno upalio! Desilo mi se da nece da ucita GDM nego samo trepti sam tekst na monitoru... i tako 100 godina. Resenje za ovo je da se drzi Ctrl+Alt+F1, a onda startx.

Hvala bvitnik i svima ostalima koji su mi pomogli!
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 16:31   #69
KNB|*B!RJ4N*|
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

da li su mozda podrzani driveri za SIS Mirage posto je imam na Laptopu...prilikom prosle instalacije sam imao problema sa rezolucijom ekrana..nisam mogao da je podesim,nego sam morao da trazim fajl u kome podesavam rucno pa opet nije to upalilo...>>>
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 19:02   #70
Teniser
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 209
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Ovo je opsta katastrofa, nemam reci Pokretanje aplikacija i sam rad sistema funkcionise toliko sporo da je to strasno. O flashu da ne pricam..Preostaje mi da cekam najnoviju verziju OpenSuSe-a, a vraticu se na Ubuntu, kao sto ovde neko rece, kad bude izasla dvadeseta verzija. (ovo je bilo ironicno)
Teniser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 19:07   #71
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Meni Ubuntu 9.10 radi mnogo brze od 9.04.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 19:48   #72
love2spooge
Član
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: Kovacica
Poruke: 47
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku love2spooge Slanje poruke preko Yahooa korisniku love2spooge
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Ja sam ga probao na laptopu Asus K50AB, prvo sam probao na live mode da vidim dal sve radi.

Kad se startovao vidim radi ok, hotkeys rade svi, wireless radi "out of box" (atheros ar9285). resim ja da instaliram.

instalirao sam drajvere za GPU (Ati mobility radeon hd4570/Ati radeon HD 3200 (ati power xpress)), instalira ih i zatrazi restart. restartujem i ono vise neradi

neizbacuje nikakav error ili sl. samo posle kad zavrsi load sa belim ubuntu logo-om bude crni ekran i to je to.

sta sad??
love2spooge je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 20:16   #73
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
Teniser kaže: Pregled poruke
Ovo je opsta katastrofa, nemam reci Pokretanje aplikacija i sam rad sistema funkcionise toliko sporo da je to strasno. O flashu da ne pricam..Preostaje mi da cekam najnoviju verziju OpenSuSe-a, a vraticu se na Ubuntu, kao sto ovde neko rece, kad bude izasla dvadeseta verzija. (ovo je bilo ironicno)
Ja sam poprilično zadovoljan opštim performansama i odzivom sistema i to Live CD, 32-bit na 6 godina matoroj mašini. Nedavno instaliran Slackware 13 64-bitni na daleko jačoj mašini mog drugara ima katastrofalno loš odziv i uopšte loše performanse sistema da mi je bilo teško da poverujem. Osim bug-a koji sam pomenuto, prvi utisci o novom Ubuntu-u su pozitivni.

Citat:
love2spooge kaže: Pregled poruke
Ja sam ga probao na laptopu Asus K50AB, prvo sam probao na live mode da vidim dal sve radi.

Kad se startovao vidim radi ok, hotkeys rade svi, wireless radi "out of box" (atheros ar9285). resim ja da instaliram.

instalirao sam drajvere za GPU (Ati mobility radeon hd4570/Ati radeon HD 3200 (ati power xpress)), instalira ih i zatrazi restart. restartujem i ono vise neradi

neizbacuje nikakav error ili sl. samo posle kad zavrsi load sa belim ubuntu logo-om bude crni ekran i to je to.

sta sad??
Kako si instalirao drajvere? Daj nam ovde sadržaj fajlova /var/log/Xorg.0.log i /etc/X11/xorg.conf.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 21:34   #74
love2spooge
Član
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: Kovacica
Poruke: 47
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku love2spooge Slanje poruke preko Yahooa korisniku love2spooge
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
kako si instalirao drajvere? Daj nam ovde sadržaj fajlova /var/log/xorg.0.log i /etc/x11/xorg.conf.
Drajvere sam instalirao preko Hardware Drivers.

/var/log/xorg.0.log = nepise nista, tj. prazno
/etc/x11/xorg.conf = nepostoji fajl, a ni x11 direktorijum u /etc folderu
love2spooge je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 21:43   #75
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
love2spooge kaže: Pregled poruke
Drajvere sam instalirao preko Hardware Drivers.

/var/log/xorg.0.log = nepise nista, tj. prazno
/etc/x11/xorg.conf = nepostoji fajl, a ni x11 direktorijum u /etc folderu
Tebi nešto gadno ne valja. Xorg.0.log mora da ima makar nešto u sebi, pod uslovom da se X server uopšte startovao. /etc/X11 takođe mora da postoji, nije mogao tek tako da nestane. Pogledaj malo bolje, veliko X na početku - X11. Odakle si gledao sve to pošto ne možeš da dođeš do grafičkog okruženja? Virtuelna konzola? Na koji način si gledao? ... pošto vidim da si mala slova stavljao...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 21:54   #76
love2spooge
Član
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: Kovacica
Poruke: 47
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku love2spooge Slanje poruke preko Yahooa korisniku love2spooge
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Tebi nešto gadno ne valja. Xorg.0.log mora da ima makar nešto u sebi, pod uslovom da se X server uopšte startovao. /etc/X11 takođe mora da postoji, nije mogao tek tako da nestane. Pogledaj malo bolje, veliko X na početku - X11. Odakle si gledao sve to pošto ne možeš da dođeš do grafičkog okruženja? Virtuelna konzola? Na koji način si gledao? ... pošto vidim da si mala slova stavljao...
Startovao sam Ubuntu preko live moda i tako sam gledao te fajlove.
Prvo sam hteo preko Ext2Fsd ali on neradi u win 7.

Da uradim reinstall ubuntu-a??

PS: jel postoji neki drajver za ext4 za win7??
love2spooge je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 22:11   #77
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Citat:
love2spooge kaže: Pregled poruke
Startovao sam Ubuntu preko live moda i tako sam gledao te fajlove.
Prvo sam hteo preko Ext2Fsd ali on neradi u win 7.

Da uradim reinstall ubuntu-a??

PS: jel postoji neki drajver za ext4 za win7??
Znaš li da barataš konzolskim komandama, cd, ls, cat, less...?

Evo sad naleteh na YouTube video gde lik pokazuje kako ne može da boot-uje sistem. Crkava X. Pogodite koju grafičku ima... GeForce 6600GT AGP. A lepo sam ih molio da isprave sr**e koje su sami napravili. Totalno su me ignorisali kao da pokušavam, ne daj bože, da ih sabotiram. Sad tek vidim da nijedan od šabana koji održavaju pakete Xorg drajvera nije bio prijavljen kao posmatrač bug-a. Možda nisu ni videli šta sam pisao. Saću da im prijavim novi bug i da im spamujem .
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 13:55   #78
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Vise ne mogu da prebacim sistem na srpski jezik! Kada odem na Language Support, stikliram Serbian, prozor mi se posivi i tako stoji. Je l' se nekome jos ovo desava?

Evo sta jos - nijednu igru ne mogu da pokrenem u punom ekranu! Ovo mi se desavalo i ranije, ali sad me iritira. Bude "Video mode not supported"... kolika god je rezolucija u igri!
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 14:39   #79
komarx6
Novi član
 
Član od: 31.10.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zašto je Linux bolji

Mene zanima zašto bi linux bio bolji od windowsa?
Windows je dosta jednostavniji.
Linux uvijek ima nekih problema.
Instalirao sam Ubuntu 9.10 i sve programe koje želim i update sam uradio. I da krenuo sam slušaati muziku, ali ništa. Zvuk se ne čuje, ni od muzike ni na youtube nikako.
Eti na samo što sam počeo loše iskustvo.
Ako neko može reći u čemu je problem bio bih zahvalan, u suprotnom zadržaću mišljenje da linux ne valja.
komarx6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 14:55   #80
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Vidim ja da cu jos sacekati pre nego kliknem da apgrejdujem na Koalu.

Sad mi Jaunty radi odlicno cak ni ne razumem vas koji kazete da flash ne radi, meni lepo radi i u full screen-u
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mount CD DVD images - Ubuntu laikexpert Slobodni softver 7 17.4.2009 0:54
Ubuntu vodič za preživljavanje (posle instalacije) laikexpert Slobodni softver 0 26.12.2008 11:18
Pomoć oko podešavanja wirelessa na Ubuntu 8.10 dulJ@ Slobodni softver 4 13.12.2008 2:08
Pregled GNU/Linux distribucija GoranSTX Slobodni softver 10 30.8.2008 14:52
Ubuntu Ultimate Edition noisy Slobodni softver 34 13.2.2008 1:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com