Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2013, 22:40   #81
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Opet ista priča...

Galaxy - svi ga imaju - sjajan telefon - lako se prodaje i ne gubi vrijednost. Statusni simbol u neku ruku, iako je sada jeftin.

LG - bolji telefon.

Nexus - sjajan za nas geekove, najbolji telefon :P Mada ja bih uštekao još 100 evra i uzeo Galaxy s4.
Nisam ni dovoljno strucan niti iskusan da dajem savet, ali po onome sto sam za svoje potrebe istrazivao, kao i proveravao, pitao gledao - mogu da dam sledeci sud: nexus 5 koji mi je preporucivan i na koji sam se bio nalozio nije gledano po hardverskim mogucnostima dorastao telefonu za koji sam se odlucio - a sto je veca cena u pitanju taki valja praviti vecu buku i od sitnice, a iz nekog razloga samsung drzi cenu i nadam se da gresim ali cini mi se da je s4 bio skuplji, kada sam gledao cene, od modela tel. koji imam - a koji je daleko bolji. Tako da bih analogno primenio na starije modele ovo i dodao da kod njih valja viae paziti na hardverske sbosobnosti jer to ostaje kada update prestane da izlazi. I zamolio bih za objasnjenhe zasto su nexusi toliko popularni i "dobri za geekove" kako je gore u citatu navedeni?
Mozda je trebalo da izbrisem gore brdo teksta koje sam nastaplovao jer sam mnogo uscrpno ispricao slicnu pricu gore citiranu, i trebao da ostavim samo ovo pitanje za nexuse, ali ajd mozda bude vajde.
Inace kako se brise post preko ovog programa? xD

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

Poslednja ispravka: __UM__ (9.12.2013 u 22:51)
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 22:47   #82
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

A za koji si se ti to telefon odlucio pa da mu N5 nije dorastao?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 22:48   #83
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
A za koji si se ti to telefon odlucio pa da mu N5 nije dorastao?
G2

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 23:02   #84
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

G2 ima bolju kameru i blago veci displej (ali i manji ppi), i bolju bateriju. Naravno, udela ima i cinjenica da N5 nema prosirivu memoriju, niti zamenjivu bateriju. Ali ima Wireless charging i direktne OS update-ove.

Pored tih razlika hardver je isti (CPU, GPU i RAM). G2 je za ljude kojima vise treba multimedijalni uredjaj, a N5 za one kojima je fluidnost, brzina rada, i redovan update na prvom mestu. Kod nas, u slobodnoj prodaji, G2 je dobrih 170e skuplji.

Zasto "geek"-ovi cene Nexus aparate? Neprikosnovena brzina rada i fluidnost, direktan update od strane proizvodjaca, i neverovatno niska cena za taj rang telefona.
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 23:17   #85
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
G2 ima bolju kameru i blago veci displej (ali i manji ppi), i bolju bateriju. Naravno, udela ima i cinjenica da N5 nema prosirivu memoriju, niti zamenjivu bateriju. Ali ima Wireless charging i direktne OS update-ove.

Pored tih razlika hardver je isti (CPU, GPU i RAM). G2 je za ljude kojima vise treba multimedijalni uredjaj, a N5 za one kojima je fluidnost, brzina rada, i redovan update na prvom mestu. Kod nas, u slobodnoj prodaji, G2 je dobrih 170e skuplji.

Zasto "geek"-ovi cene Nexus aparate? Neprikosnovena brzina rada i fluidnost, direktan update od strane proizvodjaca, i neverovatno niska cena za taj rang telefona.
Ne znam brojke, a mozda je i do mojih ociju, ali razl. u ekranima mi je suvise velika u korist g2, a i ove druge stv. koje si naveo su mi bile bitne, kao i softver koji je jako interesantnan i mnogo volim to sto mogu da odg na poziv samo kada prislonim na uvo tel., itd. A moram da priznam i to da nisam dovoljno napredan da mogu da koristim do te mere tel. da mogu da kazem da mi je u nekom trenutku tel bio spor, jer cak i kada drzim po 4-5 programa od kojih je 1 pretrazivac sa po najmanje 11 tabova nisam osetio da u nekom trenutku postoji nedostatak fluidnosti.
Cenu tako gledano nisam uporedjivao jer sam na pretplatu uzimao i za tih 30e mesecno sam birao izemdju svih tel. na raspolaganju.
G2 nema prosirivu memoriju nego je moguce uzeti model sa 16 ili 32gb

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 23:44   #86
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
G2 ima bolju kameru i blago veci displej (ali i manji ppi), i bolju bateriju. Naravno, udela ima i cinjenica da N5 nema prosirivu memoriju, niti zamenjivu bateriju. Ali ima Wireless charging i direktne OS update-ove.

Pored tih razlika hardver je isti (CPU, GPU i RAM). G2 je za ljude kojima vise treba multimedijalni uredjaj, a N5 za one kojima je fluidnost, brzina rada, i redovan update na prvom mestu. Kod nas, u slobodnoj prodaji, G2 je dobrih 170e skuplji.

Zasto "geek"-ovi cene Nexus aparate? Neprikosnovena brzina rada i fluidnost, direktan update od strane proizvodjaca, i neverovatno niska cena za taj rang telefona.
Gde je to G2 170€ skuplji kad ga u prodavnicama prodaju za cca 450€? Nemoj samo da gledaš one nenormalne cene na mobilnom svetu. U slobodnoj prodaji (čitaj po oglasima) ta razlika je još manja i gotovo i ne postoji. Čovek na Benchu prodavao G2 star jedan dan iz Telenora za 370€ i samo da sam u Srbiji ne bih razmišljao ni trena...

Btw. razlika u ppi je u ovom slučaju toliko nebitna da to stvarno nije vredno pomena kao neka razlika...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 23:49   #87
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ja licno nikad ne bih kupio tel. preko oglasa, samo iz radnji, pa makar me i kostalo. Ali to je subjektivno. Mada nisam znao da u stvari nije tolika razlika u ceni, sad se opasno dvoumim
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 0:16   #88
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
Ja licno nikad ne bih kupio tel. preko oglasa, samo iz radnji, pa makar me i kostalo. Ali to je subjektivno. Mada nisam znao da u stvari nije tolika razlika u ceni, sad se opasno dvoumim
U Becu je pre otp. 2 nedelje g2 kostao oko 490 u Conradu (tehno market).

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 21:04   #89
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Što bi mi preporučila od ova 3 modela:
Nokia Lumia 620, HTC Desire 500, Sony Xperia M?
Potreban mi je tel za mejl, viber, remote desktop i još neke aplikacije, vpn i sl?
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 21:29   #90
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

XM.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 23:26   #91
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
RexGrammer kaže: Pregled poruke
Ja licno nikad ne bih kupio tel. preko oglasa, samo iz radnji, pa makar me i kostalo. Ali to je subjektivno. Mada nisam znao da u stvari nije tolika razlika u ceni, sad se opasno dvoumim
Ja sam do sada sve kupovao u radnji još od kad sam pre više od decenije kupio Siemens SL 45, ali sam mislio da je i u radnjama on došao na 450€ što ipak nije previše. A ove od 370€ je prodavao kolega forumaš koji je prodao već puno stvari i kako nema negativnih komentara plus postoji garancija na kojoj sve piše usudio bih se da ga uzmem od njega bez problema pa ako sam baš baksuz...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 13:20   #92
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

ljudi,sta mislite o desire 200? da li je dobar za cenu od 130 evra?
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 13:24   #93
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ja bih ga zaobišao, rezolucija ekrana, količina rama, cpu, jako loše.

Uzimo bi preko oglasa ili u radnji? Predpostavljam nov.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 20:42   #94
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Ja bih ga zaobišao, rezolucija ekrana, količina rama, cpu, jako loše.

Uzimo bi preko oglasa ili u radnji? Predpostavljam nov.
nov... a mozda lenovo a390? ako ne onda mi preporuci neki bolji nov do 15000 dinara? vazna mi je brzina,da mogu da igram nfs most wanted (apsolutni prioritet) , kvalitet i glasnoca zvuka... kamera samo da pravi solidne fotke... ne previse,.. samo da ne izgleda ko da sam slikao na uljem na platnu, i ekran do 4 inca nikako vise... ne volim velike telefone... video sam zte skate od 4.3 inca.. sto mi je daleko previse...,,, a takldje bi bilo pozeljno da ima cyanogenmod za njega

Poslednja ispravka: darkowozzd (11.12.2013 u 21:08)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 23:02   #95
Stefanvr
Član
 
Član od: 28.11.2011.
Lokacija: Vranje
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku Stefanvr
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

nzm, ne bi nexus 4 , zato sto mu virtuelni tasteri zauzimaju deo ekrana , a i zbog losije kamere, pa sam vise za optimus g a i on je los po pitanju kamere, kolko sam video s 3 pravi bolje ...pa sad nzm ... :S
Stefanvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 0:44   #96
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
nov... a mozda lenovo a390? ako ne onda mi preporuci neki bolji nov do 15000 dinara? vazna mi je brzina,da mogu da igram nfs most wanted (apsolutni prioritet) , kvalitet i glasnoca zvuka... kamera samo da pravi solidne fotke... ne previse,.. samo da ne izgleda ko da sam slikao na uljem na platnu, i ekran do 4 inca nikako vise... ne volim velike telefone... video sam zte skate od 4.3 inca.. sto mi je daleko previse...,,, a takldje bi bilo pozeljno da ima cyanogenmod za njega
Taj lenovo nije dobra kupovina. Reci mi jos, dal u obzir dolazi telefon na ugovor preko operatera, kupovina preko interneta ili samo radnja i oglasi?
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 1:35   #97
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Stefanvr kaže: Pregled poruke
zato sto mu virtuelni tasteri zauzimaju deo ekrana
Ako mu to bas toliko smeta uvek moze da instalira neki ROM u kome mogu da se iskljuce, a mislim da cak i neki najobicniji launcheri to mogu..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 5:52   #98
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Stefanvr kaže: Pregled poruke
nzm, ne bi nexus 4 , zato sto mu virtuelni tasteri zauzimaju deo ekrana...
Dafuq? Dokle ide ljudska tvrdoglavost i ograničenost? Ništa lično nego toliko vas ima koji ne vidite fleksibilnost postojanja ovakvih tastera koji se ionako kod određenih aplikacija sklanjaju sa ekrana, menjaju poziciju itd. Daleko bolja stvar od hardverskih tastera koji smaraju i zauzimaju prostor plus komplikuju hardverski dizajn. Jedino bih volume rockere zauvek ostavio na uređajima. Čak bih i unlock telefona podesio opcionalno kao dupli dodir ekrana ili kao neku gesturu no kul je imati dugme na dohvat ruke barem i za to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 8:31   #99
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Dafuq? Dokle ide ljudska tvrdoglavost i ograničenost? Ništa lično nego toliko vas ima koji ne vidite fleksibilnost postojanja ovakvih tastera koji se ionako kod određenih aplikacija sklanjaju sa ekrana, menjaju poziciju itd. Daleko bolja stvar od hardverskih tastera koji smaraju i zauzimaju prostor plus komplikuju hardverski dizajn. Jedino bih volume rockere zauvek ostavio na uređajima. Čak bih i unlock telefona podesio opcionalno kao dupli dodir ekrana ili kao neku gesturu no kul je imati dugme na dohvat ruke barem i za to.
Dupli dodir je nesto bez cega se ne moze. Ako mi verujete, pocece ljudi cvorak da me zovu, kako uzmem tudj telefon u ruke ja ga iscukam i uvek cudno bude kako nece da se otkljuca/zakljuca. Sto se tice ostalih stvari, plasim se da je mozda previse da se toliko ljutis na drugi ukus, ali sto se mene tice bolje je imati veci ekran ili ustedeti na velicini time sto se izbace fizicki tasteri i nista lose nije, cak meni je postalo ruzno da gledam tel. sa tim tasterima ako nista drugo kada se pohabaju.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 8:37   #100
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom AW: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Stefanvr kaže: Pregled poruke
nzm, ne bi nexus 4 , zato sto mu virtuelni tasteri zauzimaju deo ekrana , a i zbog losije kamere, pa sam vise za optimus g a i on je los po pitanju kamere, kolko sam video s 3 pravi bolje ...pa sad nzm ... :S
Mozda je dobro resenje da pogledas malo po netu testove, posto ti imas vec neke stavove, pa ne bi bilo lose da ih preispitas cinjenicama.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, htc, huawei ascend p6, i4s, iphone, samsung galaxy s2, xperia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
DVD pisač... koji uzeti? djosha Nosači podataka 36 28.3.2013 16:44
Koji telefon uzeti od ovih??? cimston Aparati i oprema 16 7.9.2012 6:30
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com