Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2012, 0:21   #1
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Brzi prikaz DNS promena

Selim ovih dana neke sajtove, i ono sto mi trenutno skace po zivima je spor prikaz DNS promena. Za jedan sajt sam pre tri dana promenio DNS. Sinoc sam uspeo da uspostavio vezu sa novim serverom, prebacio sajt, i od jutros kod mene se sajt opet prikazuje na starom hostu. Ovo sam zakljucio po brzini ucitavanja, nisam zavrsio sva podesavanja sajta, pa je i poseta znacajno slabija. Danas je na tom sajtu poseta bila oko 10% od standardne.

Na drugom sajtu sam izvrsio DNS promene pre dva dana. Vidim da je google indeksirao default stranu od kontrol panela, a ja i dalje vidim sajt online na starom serveru. Danas je poseta na tom sajtu bila oko tri puta slabija od uobicajene.

Ocigledno jos uvek ima jedan deo ljudi koji vidi sajtove na starom serveru, a drugi deo na novom, ja sam ocigledno medju onim baksuzima sto vide na starom serveru. Posto ne mogu da zavrsim podesavanja sajta, poseta je znacajno pala. Da li je ikako moguce da ubrzam prikaz DNS promena na mom racunaru?

Obrisao sam istoriju pregleda, ocistio racunar sa klinerom i uradio defragmentaciju. Da li ima neko ideju sta jos da uradim ne bi li sto pre bio u mogucnosti da pristupim sajtovima na novom serveru?
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2012, 19:38   #2
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Brzi prikaz DNS promena

Ako koristis windows, probaj u command prompt:

Kod:
ipconfig /flushdns
Ako to ne upali, znaci da tvoj provajder ima relativno dug TTL, te ti preporucujem da se prebacis na OpenDNS.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 22:53   #3
macke
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Brzi prikaz DNS promena

Ovo je prilicno korisna alatka za te stvari, nenormalno je da tako drugo traje. Pogledaj da li si dobro pointovao nameservere ili A record. Sta vec selis...

intodns.com
macke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
treba mi program alat da gledam slike kao za prikaz za 3d dejanx Aplikativni softver 2 8.3.2011 0:56
Da li postoji 8800gt brzi od hd4850? Alexsis Grafika 6 13.7.2008 22:09
Koliko su brzi? Marko069 ŠDK - Osnovne komponente 8 8.4.2008 17:12
Dvostruko brzi wireless nerminz Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 7.11.2007 4:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com