Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2019, 3:28   #21
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Ha lampa/traka ne gine u svakom pogledu pogotovo sto je izbor modela na nasem trzistu los da ne kazem nepstojeci. I pored zakona vracanje tehnicke robe kod nas je uvjek problematicno a cini mi se da bi sa monitorima to mogla biti igra u nedogled...
ako si narucio online u iole "renomiranoj" prodavnici, ne bi smelo da bude problema. ne treba ti opravdanje. moze sve da radi savrseno, ali da se tebi ne svidja boja.

e sad, mogu da zamislim proceduru tj. njeno trajanje...
na tebi je. imas malo vremena da razmislis mozes li da zamaskiras problem i zivis sa tim bez cimanja, ili je bolje da se na startu malo vise iscimas.

meni je generalno bezveze da vracam nesto jer mi se prosto ne svidja (a radi i ispunjava sve u specifikacijama), ali opet - prodavnice i ne izlaze previse u susret ako nesto pozelis da testiras na licu mesta.

svakako, srecno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2019, 10:45   #22
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Po meni Mockov AOC C27G1 ima sasvim korektno poz. LED osvetljenje, otprilike kao kod moga, tako bar deluje. Pozadinska LED 6500k sijalica će to srediti da bude kako treba.

Ponoviću, zakrivljeni VA paneli (SVA i AMVA3) zbog same zakrivljenosti u realnosti ne mogu imati uniformnu crnu kao ravni VA (AMVA+ i S-MVA) ili bolji ravni TN paneli, ali je to
i dalje bolje od (ogromne) većine IPS-olikih panela. Takođe, „glow“ na IPS-olikim modelima je neuporedivo puno gori od VA modela (izuzev određenih SVA modela).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.3.2019)
Stara 27.3.2019, 11:54   #23
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Smisliću već šta da radim, imam 14 dana da se odlučim. Hvala vam svima na pomoći i sugestijama, tebi Duke pogotovo.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2019, 22:58   #24
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Po meni Mockov AOC C27G1 ima sasvim korektno poz. LED osvetljenje, otprilike kao kod moga, tako bar deluje. Pozadinska LED 6500k sijalica će to srediti da bude kako treba.

Ponoviću, zakrivljeni VA paneli (SVA i AMVA3) zbog same zakrivljenosti u realnosti ne mogu imati uniformnu crnu kao ravni VA (AMVA+ i S-MVA) ili bolji ravni TN paneli, ali je to
i dalje bolje od (ogromne) većine IPS-olikih panela. Takođe, „glow“ na IPS-olikim modelima je neuporedivo puno gori od VA modela (izuzev određenih SVA modela).
glow na ips-u je meni prosto jeziv. prosto srebrnast. mracne scene u mraku skroz isprane. evo jezim se kad se setim.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2019, 12:53   #25
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow stanje

Pratio sam stanje sa AOC C27G1 – nije ga bilo na stanju vrlo brzo po pojavi. Sad ga ima ponovo. Što se tiče manjeg C24G1 modela – na njega zaboravite, i u Evropi ga jedva
ima (poslednje zalihe) :/.

Međutim, koga interesuje 24“ 144 Hz VA model, ima na stanju Samsung C24FG73 za samo 31k u poznatom IT lancu. Moja poruka o tim modelima.


@Mocko

Šta si učinio na kraju sa monitorom?


Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
glow na ips-u je meni prosto jeziv. prosto srebrnast. mracne scene u mraku skroz isprane. evo jezim se kad se setim.
Inače boja IPS glowa (sjaja) varira u zavisnosti koji je IPS-oliki panel u pitanju (govorim o monitorima), ali ponekad i od ugla iz kojega se gleda.

Srebrno-beličasti sjaj je tipičan za 1080p 60 Hz panele.
34“ UW 100 Hz AH-IPS paneli imaju žućkasti sjaj.
1440p AHVA 144 Hz paneli imaju smeđi ili plavičasti sjaj.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2019, 16:56   #26
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

@DukeofSerbia

Vratio sam ga na kraju, pomirio sam se sa panel lutrijom ali mi oštrina 1080p na 27" nije odgovarala,probao sam i sa veće udaljenosti i dalje mi je smetalo. Tako da sam se naoružao strpljenjem i tražim/čekam neki IPS/VA 1440p 27" ili 32" do 500e. No i sam znaš kakva je situacija sa ponudom i cijenama kod nas... Mađarska i Hrvatska osjetno ipred nas po pitanju ponude i cijene.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2019, 11:03   #27
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow ...

Razumem te.

Ja isto pratim stanje na tržištu i iskreno govoreći, skoro sam i digao ruke od monitora kad je reč o premijum segmentu. Da mi je trenutna situacija nešto drugačija, sada
bih bez razmišljanja kupio Samsung UE55NU8002TXXH ili možda neki čak i neki Samungov tzv.QLED TV model. Jedino što koriste PWM za regulaciju pozadinskog QD
LED osvetljenja u odnosu na skoro sve monitore, ali izuzev toga imaju bolji do superioran prikaz slike u odnosu na ogromnu većinu VA monitora, imaju često i dosta bolji
overdrajv, a input lag u FreeSync modu je na nivou najboljih igračkih VA modela.

Uzmimo npr. Samsung QE49Q6FNA za samo ~720-50 € od preko. Ovde se za 70k može kupiti ASUS ROG Strix XG32VQ koje ga sam ti bio sugerisao ranije. Ponavljam,
izuzev nemanja PWM-a i trogodišnje garancije, Samsungov TV ga demolira! Trebalo bi da i ASUS ima i nešto bolje uglove gledanja, ali za ovo nemam direktan dokaz. Jeste,
ASUS je na 144 Hz, ali razlika između 120 i 144 Hz je minimalna, a ono što je mnogo važnije je da Samsung ima vidno bolji (superioran) odziv piksela.

Za vlasnike GeForce kartica, LG 32GK850G-B je bez razmišljanja najbolja kupovina za video igre jer to i jeste najbolji igrački VA model uopšteno, ali ako se doda i kvalitet
prikaza slike, Samsung NU8000 i QLED „razbijaju“.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2019, 12:08   #28
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Pa XG32VQ mi je u najužem izboru. Kao što reče i cijena mu je korektna u odnosu na inostranstvo ali mi se čini precjenjen kad se pogleda odnos uloženo/dobijeno. O TV-u kao monitoru nisam ramišljao, 27" bi mi bilo taman, 32" je neki plafon, već sve veće od toga ne znam ni gdje bi stavio ni kako bi koristio obizrom da je udaljenost sa koje koristim računar negdje izmežu 60-80cm. Pa izgleda se trude da nas preorjentišu na konzole pa se televizori prave bolje od monitora
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2019, 11:18   #29
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Godinama unazad su premijum VA televizori daleko ispred monitora po pitanju kvaliteta prikaza slike. Za igranje je uvek nešto manjkalo, ali je prošle godine Samsung dodavanjem
FreeSynca zaista podigao lestvicu na potpuno jedan novi nivo.

Na drugoj temi sam otkucao i nastaviću kako testovi izlaze, ali Samsungovi QLED TV modeli za 2019-u su čista (masovna) degradacija u odnosu na prošlogodišnje modele. Žao mi
je kada vidim kako su cene u kolapsu odlazećih modela da kad budem kupovao da ih više neće biti :/… Samsung QE55Q6FN za 860 €.

Meni nije problem kupovina od preprodavaca što donose iz Mađarske jer mi je Subotica na manje od sat vremena autom pa prilikom kupovine uvek odem lično da pogledam i preuzmem.
Problem će biti kada negde u decembru bude sve spremno za kupovinu novog monitora ili TV-a i moći će se kupiti šipak od QLED TV-a za ~1.000 evra .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 16:57   #30
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: 144 hz Monitor pomoc oko izbora

Da ne otvaram novu temu - koji je najbolji monitor od ponudjenih?


I da li ima nesto bolje u tom cenovnom rangu (250-300e). Uslov je 144-165Hz, i pozeljno da ako ima Freesync da moze da radi na Nv kartici.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko izbora servera macke Web razvoj 0 19.12.2017 19:15
Pomoc oko izbora Hirurg Aparati i oprema 12 13.1.2017 3:48
Pomoc oko izbora SSD-a Hirurg ŠDK - Nosači podataka 13 25.6.2016 2:31
Pomoć oko izbora novog laptopa (do 100k) glavonožac ŠDK - Prenosni računari 3 15.6.2016 20:49
Godišnji konkurs izbora najbolje fotografije, „Izgovor za razgovor“ bobi Dešavanja i događaji 0 26.12.2007 15:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com